320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

JK Sillamäe Kalev

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #91
    Ootame Sillamäed laupäeval Kalju Pantrikoopasse
    www.jkkalju.ee
    www.facebook.com/jkkalju

    Kommentaar


      #92
      pakume neile teed ja pelmeene?
      no ilmselt!! peab meeldima!!

      Kommentaar


        #93
        JK SILLAMÄE KALEV - TALLINNA FC TVMK 1:2 (0:2) HETKESEIS

        väravad: 55. Irfan Ametov - 18. Sergei Terehhov, 45. Eduard Sarajev
        hoiatused: 14. Vitali Andrejev, 42. Irfan Ametov, 60. Vitali Bolšakov - 18. Maksim Paponov

        JK Kalev: 1-Mihhail Starodubtsev, 21-Andrei Revin, 14-Vassili Kulik, 7-Aleksei Jahimovitš, 4-Vitali Andrejev, 5-Igor Rogov, 17-Sergei Vihrov (52. 18-Igor Moissejev), 19-Albert Taar, 8-Andrei Kostin, 9-Irfan Ametov, 11-Konstantin Karin (58. 10-Vitali Bolšakov).
        Varus: 6-Aleksandr Gluhno, 10-Vitali Bolšakov, 15-Anton Sereda, 18-Igor Moissejev, 20-Roman Ovtšinnikov, 22-Dmitri Gabinet.

        FC TVMK: 1-Vitali Teleš, 3-Aleksandr Volodin, 4-Eduard Sarajev, 7-Artjom Dmitrijev, 8-Andrei Borissov, 12-Nikolai Mašitšev, 14-Markus Jürgenson, 17-Maksim Paponov, 18-Oliver Konsa (18. 11-Andrei Antonov), 20-Aivar Anniste, 29-Sergei Terehhov.
        Varus: 69-Ilja Kassjantšuk, 2-Ilja Kisel, 11-Andrei Antonov, 15-Henri Külm.

        Mänguolud: +16, päikesepaisteline ilm; väljak väga heas seisukorras.
        Pealtvaatajaid: 10
        Peakohtunik Ain Karutoom
        Abikohtunikud: Janek Hamidzanov, Artur Telling




        Juhiksin tähelepanu pealtvaatajatele.

        Kommentaar


          #94
          Algselt postitas aanvaller Vaata postitust
          JK SILLAMÄE KALEV - TALLINNA FC TVMK 1:2 (0:2) HETKESEIS

          väravad: 55. Irfan Ametov - 18. Sergei Terehhov, 45. Eduard Sarajev
          hoiatused: 14. Vitali Andrejev, 42. Irfan Ametov, 60. Vitali Bolšakov - 18. Maksim Paponov

          JK Kalev: 1-Mihhail Starodubtsev, 21-Andrei Revin, 14-Vassili Kulik, 7-Aleksei Jahimovitš, 4-Vitali Andrejev, 5-Igor Rogov, 17-Sergei Vihrov (52. 18-Igor Moissejev), 19-Albert Taar, 8-Andrei Kostin, 9-Irfan Ametov, 11-Konstantin Karin (58. 10-Vitali Bolšakov).
          Varus: 6-Aleksandr Gluhno, 10-Vitali Bolšakov, 15-Anton Sereda, 18-Igor Moissejev, 20-Roman Ovtšinnikov, 22-Dmitri Gabinet.

          FC TVMK: 1-Vitali Teleš, 3-Aleksandr Volodin, 4-Eduard Sarajev, 7-Artjom Dmitrijev, 8-Andrei Borissov, 12-Nikolai Mašitšev, 14-Markus Jürgenson, 17-Maksim Paponov, 18-Oliver Konsa (18. 11-Andrei Antonov), 20-Aivar Anniste, 29-Sergei Terehhov.
          Varus: 69-Ilja Kassjantšuk, 2-Ilja Kisel, 11-Andrei Antonov, 15-Henri Külm.

          Mänguolud: +16, päikesepaisteline ilm; väljak väga heas seisukorras.
          Pealtvaatajaid: 10
          Peakohtunik Ain Karutoom
          Abikohtunikud: Janek Hamidzanov, Artur Telling




          Juhiksin tähelepanu pealtvaatajatele.
          Lihtsalt masendav!
          FC Flora

          Kommentaar


            #95
            Tegelikult üllatav, pole ju Sillamäe Rakverest just mägede ja metsade kaugusel. Ootaks ikka sillamäelastelt natuke elavamat huvi oma kodumeeskonna mängude vastu. Ehk paraneb olukord siis kui saadakse päris oma koduõuele mängima?
            "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

            Kommentaar


              #96
              sillamäelastel pole ju raha - nad on vaesed ja koledad
              kogu mu noorus möödub foorumis

              Kommentaar


                #97
                Nimekas treener töötab Sillamäel
                Valdu Toomla

                Sillamäe Kalevi jalgpallimeeskonna Ukrainast pärit peatreener Vadim Dobiža viis Sillamäe jalgpalli kahe aastaga teise liiga põhjast kõrgliigasse.

                Kust te pärit olete?

                Sündinud olen 1941. aastal Krimmis. Isa oli mul lendur. Kui olin väike, kolis pere Luganskisse, kus olen elanud kogu oma elu.

                Kui kaua olete Eestis olnud?

                Siin läheb mul kolmas aasta, enne töötasin aastaid Luganskis, sealhulgas ka kõrgliiga meeskonna Zarja peatreenerina. See meeskond tuli 1972. aastal German Zonini käe all Nõukogude Liidu meistriks. Minu juhendamisel tuli see meeskond 1986. aastal Ukraina meistriks.

                Kuidas Eestisse sattusite?

                Mind kutsus siia oma Moskva-sõprade vahendusel Sillamäe Kalevi president Aleksander Starodubtsev. Olen iseloomult koleerik ja armastan liikumist. Mind kui spetsialisti, professionaali huvitab kõigepealt baaside olemasolu. Tulin talvel kohale, vaatasin tingimusi - need olid ideaalsed. Suvel paraku selgus, et väljakute seisukord pole suurem asi, ning sellepärast seadsime endale ülesandeks teha esialgu korda peaväljak ja seejärel kunstmuruga tagavaraväljak.

                Mis seisukorras oli Sillamäe Kalev, kui koha vastu võtsite?

                Meeskond oli teise liiga tabeli lõpuosas. Me pole koosseisu muutnud. Praegu mängivad kõrgliigas põhiliselt samad poisid, kellega alustasime. Praegu on meie põhiline raskus, et pole kuskil treenida. Meeskond on noor, teisest liigast esimesse ja sealt kõrgemasse tulime kahe aastaga. Kogemusi pole ning poisid ei kaota mitte nii palju taktikalistel kui just psüühilistel põhjustel.

                Eelmisel aastal oli plaan Rakvere ja Sillamäe meeskonna ühendamiseks.

                Jah, selline plaan oli, kuid Rakvere läks meist olenemata põhjustel Flora süsteemi. Tahtsime teha ühise meeskonna ning ühendada baasid, kuid läks nii.

                Te tunnete ka Rakvere jalgpalli. Kas on poisse, kelle kohe oma meeskonda võtaksite?

                Ma tahtsin kohe võtta kolme. Kõigepealt kesktormaja nr 10 (Alar Petrovits) ning vasaku poolkaitsja nr 15 (Reijo Kuusik) ja siis veel nr 9 (Tarmo Rebane). Kohe, kui neid mängimas nägin, ütlesin meeskonna juhile Aleksander Starodubtsevile, et need poisid meile sobiksid.

                Mängite siin kunstmurul, kuidas sellesse suhtute?

                Siinses kliimas on see asendamatu nii kevadel kui sügisel. Suvel tuleb mängida kindlasti murul. See, et kunstmuruga väljakuid praegu palju ehitatakse, on hea, eriti lastele mõeldes. Nüüd saavad nad korralikul väljakul aasta ringi treenida.

                Missugune tundub teile Eesti jalgpall?

                Minu arvates on see õigel teel. Siin on väga palju häid, perspektiivseid jalgpallureid, kuid vähe asjatundjaid. Jalgpallurid on nagu tainas, mida peab veel palju sõtkuma. Juba praegu on üle kahekümne jalgpalluri välismaal ja seda heades klubides, ning see on näitaja. Mulle tundub, et areng jätkub.

                Mulle meeldib nii Levadia kui Flora. Need on omapärased meeskonnad, üks veidi jõulisem, teine tehnilisem, lisaks veel TVMK ja Trans. Need neli on teistest veidi üle. Muidugi peab kõikides meeskondades lisanduma professionaalsust, siis tuleb juba järgmine arenguhüpe. Meie poisid ju on tegelikult amatöörid, õpivad ja käivad tööl, nii on kahtlemata raske.

                Kas olete rahul, et tulite?

                Ma olen rahul. Kui poleks meeldinud, oleksin kohe tagasi sõitnud. Ma austan oma tööd, olen siia panustanud ning esimesed poisid on juba koondises. Meil on kaks poissi U19 koondises, sealhulgas on nad põhikoosseisus. Tagumine keskkaitsja Aleksei Jahimovitš ning vasakul äärel mängiv Albert Taar. Olen täiesti veendunud, et aja jooksul saab Aleksei Jahimovitšist Eesti parim kaitsja. Meie meeskonnas on kokkuvõttes korralik noorus ja selle hooaja peamine ülesanne on kõrgliigas ellu jääda - mitte välja lennata, vaid jääda. Ning siis juba näidata korralikku, küpset, tänapäevast jalgpalli. Selleks on vaja kannatust.

                Millal tuleb Sillamäe Kalev Eesti meistriks?

                Ma arvan, et see ei sünni niipea. Me püüdleme sinnapoole, kuid see ei juhtu kohe. Kui me oleme selleks valmis, kui tuleb professionaalsus, kui selleks on eeldused olemas, siis see võib juhtuda. Sellesse meeskonda on vaja lisada veel mõned mängijad ja siis on meeskond suurepärane. Siin on ju noored, 18aastased poisid Jahimovitš, Rogov, Revin, Taar.

                Kuidas algas teie enda jalgpallurikarjäär?

                Jalgpalli hakkasin mängima seitsmeaastaselt. Ausalt öeldes tegime koolist poppi, peitsime portfellid ära ja tagusime palli. Ma olen kogu oma elu olnud jalgpallis, see tähendab kuuskümmend aastat. Edasi sain linnakoondisesse, siis oblastikoondisesse ning loomuliku jätkuna juba Ukraina noortekoondisesse.

                Mängisin ründes paremat äärt tolleaegses süsteemis W. Pärast kooli lõpetamist võeti mind kohe Zaporižžja Metallurgi meeskonda.

                Treeningmängudes kohtusime kõrgliiga meeskonnaga Leningradi Dünamo ja ma lõin neile kahes mängus kolm väravat ning nii korjati mind 18aastaselt kohe sinna. Hiljem mängisin mitu aastat kuni traumani ka Leningradi ASKs. Pärast seda instituut, treeneritöö ja nii siiamaani.

                Kas treenerina olete saavutanud rohkem kui mängijana?

                Enamiku ajast olen olnud treener Luganskis ja Luganski oblastis.

                Olen treeninud Ukraina noortekoondist ning juhtinud Luganski spordiinternaatkooli.

                Minu käe alt on tulnud sellised Ukraina jalgpalli suurnimed nagu Semak, Juran, Zavarov, Berežnoi, Sorokalet - see on terve plejaad teenelisi meistersportlasi. Nad kõik mängisid Kiievi Dünamos Valeri Lobanovski juures. Siis veel Aleksander Pogodin, kes mängis Moskva Spartakis ja pärast Hispaanias.

                1986. aastal, kui tulime Luganski Zarjaga Ukraina meistriks, tunnistati mind Ukraina parimaks treeneriks.

                Sain Ukraina teenelise treeneri aunimetuse ning pärast seda ka Tööpunalipu ordeni.

                Pärast pensionile minekut töötasin veel Kalinini Volgas ja Moskva Torpeedos.

                Kommentaar


                  #98
                  See lõik on muidugi praegu valesti tõlgendatav:
                  1986. aastal, kui tulime Luganski Zarjaga Ukraina meistriks, tunnistati mind Ukraina parimaks treeneriks.

                  Nad võisid tulla N. Liidu II liiga Ukraina tsooni võitjaks, kuid Ukrainas oli sel ajal vähemalt 8 - 10 kõrg ja esiliiga meeskonda, nagu Kiievi Dinamo, Dnepr, Šahtjor, Odessa Tšernomorets, Odessa, Lvovi karpatõ, Lvovi SKA, Harkovi Metallist, Tavria, kes nn Ukraina MV-l ei osalenud. Kindlasti ei meenunud hetkel kõik Ukraina meeskonnad.

                  Kahju, et treener ei pidanud vajalikuks seda täpsustada, arvas, et parem, kui end meistrite treeneriks kuulutan.

                  Aga muidu on jutt muidugi päris sümpaatne.

                  Kommentaar


                    #99
                    Algselt postitas urmar Vaata postitust
                    See lõik on muidugi praegu valesti tõlgendatav:
                    1986. aastal, kui tulime Luganski Zarjaga Ukraina meistriks, tunnistati mind Ukraina parimaks treeneriks.

                    Nad võisid tulla N. Liidu II liiga Ukraina tsooni võitjaks, kuid Ukrainas oli sel ajal vähemalt 8 - 10 kõrg ja esiliiga meeskonda, nagu Kiievi Dinamo, Dnepr, Šahtjor, Odessa Tšernomorets, Odessa, Lvovi karpatõ, Lvovi SKA, Harkovi Metallist, Tavria, kes nn Ukraina MV-l ei osalenud. Kindlasti ei meenunud hetkel kõik Ukraina meeskonnad.

                    Kahju, et treener ei pidanud vajalikuks seda täpsustada, arvas, et parem, kui end meistrite treeneriks kuulutan.

                    Aga muidu on jutt muidugi päris sümpaatne.
                    1986. aastal tuli Zarja Ukraina meistriks

                    1936-1991 (regional league)
                    NB: championship decided as one of the regional feeder leagues of
                    the USSR league structure (usually at the 3rd, occasionally at
                    the 2nd level), so the strongest teams (Dynamo Kyiv first and
                    foremost) did not take part.

                    1980 SKA (Kyiv)
                    1981 Krivbas (Kryvyi Rih)
                    1982 Bukovyna (Chernivtsi)
                    1983 SKA (Kyiv)
                    1984 Nyva
                    1985 Tavrya
                    1986 Zarya
                    1987 Tavrya (Simferopil)
                    1988 Bukovyna (Chernivtsi)
                    1989 Volyn (Lutsk)

                    Kommentaar


                      Ikkagi on see pigem tagantjärele meistriks kuulutamine. Ei kujuta eriti ette, et terve Ukraina pidas oma meistriteks mingit perifeeriaklubisid, samas, kui palju klubisid osalesid N. Liidu tippliigas. Sarja nimi oli pealegi N. Liidu II liiga mingi 6. või 7. tsoon, mitte Ukraina kõrgliiga. Võibolla nad kohapeal nimetasid seda Ukraina meistrivõistlusteks? Pigem hakati neid tiitleid lugema peale Ukraina iseseisvumist.

                      Sama lugu võiks olla meie võrkpallis, kui Esiliiga võitja kuulutataks Eesti meistriks, tehes näiteks nii, et ühisliiga ei selgitaks Eesti meistrit.

                      Kommentaar


                        kle meil mängis ka ju Tln Sport N. Liidu liigas aga meistriks tuli ikka meil ju kohaliku kõrgliiga klubi mitte Sport...N. Liidu liiga oli ju üleliiduline liiga mitte ukraina kõrgliiga

                        Kommentaar


                          Algselt postitas eestimees Vaata postitust
                          kle meil mängis ka ju Tln Sport N. Liidu liigas aga meistriks tuli ikka meil ju kohaliku kõrgliiga klubi mitte Sport...N. Liidu liiga oli ju üleliiduline liiga mitte ukraina kõrgliiga
                          Nojah, aga Sport oli meil ainus.
                          Ikkagi oleks selles artiklis võinud olla selgitus, et sellel ajal oli kergem tulla Ukr. meistriks, kui praegu, kuna ei osalenud kümmekond Ukraina parimat klubi. Aga, las ta olla, aitab ehk teema risustamisest.

                          Kommentaar


                            Mis seisus Sillamäe staadion on? Kuskilt mäletan, et seda renoveeritakse, Google'i kaardi sat.foto peal polnud küll tribüüne märgata :P
                            Rise and rise again until lambs become lions!

                            Vaprus - Athletic Club - Rosenborg

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Mayhem Vaata postitust
                              Mis seisus Sillamäe staadion on? Kuskilt mäletan, et seda renoveeritakse, Google'i kaardi sat.foto peal polnud küll tribüüne märgata :P
                              need võivad ka paar aastat vanad pildid olla.
                              BVB - Vaprus

                              Kommentaar


                                ei tea kui hoos laupäeval sm Kotter ka on, kaartide jagamise suhtes...
                                Viljandi Tulevik on meie endi kätes!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X