320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Publiku juurdekasv Eestikatel

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas dannar Vaata postitust
    Ma viitasin enda postiga pigem sellele, et mingil põhjusel kipuvad kõik viimase aja publikuprobleemid korraga õlleklaasi ümber keerlema. Justkui see olekski Eesti jalgpalli suurim probleem. Ehk sel ajal, kui käivad kohtumised teemal "Õlu tribüünile" või "Turva ärgu näpistagu mu peed", karjuvad tegelikult suuremat tegemist vajavad asjad otse näkku.
    Ehk lihtsalt öeldes - tegeletakse pseudoprobleemidega.
    Kuule Dannar, nagu Gianluca mainis, on õlu üks lisaväärtustest, mis vutisõpradele mokkamööda on.

    Meid eristab nagu ma aru sain vastupidiselt minust, et Sind jätab koduliiga suht külmaks.
    Kuna ma olen hooaja jooksul külastanud üle 20-ne Flora mängu nii Eestis kui ka võõrsil, siis ma võin väita, et olen suht kursis Flora fännisektoris valitseva õhkkonnaga, fännide arvamusega.

    Ei saa märkimata jätta, et Floral on aga ainukene arvestata suurusega fännigrupp Eestis.
    Miks pole teistel? Miks aga retsitakse seda ainukest?
    Küsimus on suhtumises fännidesse, fännidesse, kes on üdini Eesti liigavutis sees.
    Miks neid peab retsima turvareeglitega, mis on tasakaalust väljas.

    Võib-olla õlu tribkal ei too publikut juurde, võib-olla vinged fännilipud ei too publikut juurde, võib-olla püro ei too publikut juurde aga ma võin kindlalt väita, et nende keelamine-piiramine ei kinnista staadionile vutisõpru-fänne, kelllele meeldib õlut vutikõrvale nautida, kellele meeldivad atraktiivsust tõstavad lipud-püro. Kes tahavad hingega asja juures olla- oma lemmikmeeskonda toetada, olla osaks etendusest.

    Ühesõnaga, me peame olema liberaalsed ja tegema kõik, et staadionile tulnud potentsiaalne ihuhingefänn jääks staadionit külastama ka edaspidi.

    Kui müüa mingit kaupa, siis ülioluline on esmamulje. Kui inimesele meeldib, tarbib ta kaupa ka järgmine kord, parimal juhul satub suisa sõltuvusse.

    Aga kui esmamulje on tõrjuv, kui sind ootab ees alandav põhjalik läbiotsimine, sa ei saa ostetud õlut rahulikult tribkal nautida, sa ei näe õiget vutiõhkkonda tekitavat fänlust, vaid hoopis kõletühja statat kus ülbed turvad turvavad üksteist, sest fänne pole ja kui on, siis suhtuvad kodufännidesse võõrastav-jälgilt nagu üliohtlikkesse huligaan-võõrfännidesse, rääkimata vutist, mis on telekast vaadatud vutiga võrreldes kehva.
    Aga miks kehva, sest telekast vaadatud vutistaadionid on rahvast pungil, lehvivad lipud, kõlavad laulud, mõnelpool leegitseb püro.

    VUTIÕHKKOND!

    Seda on meil vaja!

    Tule parem laupäeval Paidesse, paneme hooajalõpu vutipeo püsti!

    Kommentaar


      Ehk siin ongi küsimus, et kas peaks põhilise tähelepanu pöörama uue publiku leidmisele ehk noortele (minu arvamus) või tegelema praegu niigi kohal käiva fännidega. Teoorias peaks tõeline fänn käima kohal ka ilma õlleta, tähelepanu jääks siis noorte peale, kuid praegu, nagu ma aru saan, ei tegeleta kummagagi ja omal moel on selles vaatenurgas õlledebatt ka kasulik neile, kes peaksid uusi fänne ja vaatajaid otsima, sest õlle- ja turvalisusekohtumistega saab ju näidata, et ikka käib tugev töö fännidega, kuid reaalselt on numrbid ikka samamoodi s*tad.

      Kommentaar


        Algselt postitas dannar Vaata postitust
        Muidugi võiks selle asja ära lahendada, aga kui vähemalt 9 kuud on käinud sama kisa ja iga publiku arvukust puudutava teema all, siis tekitab ikkagi üsna tugeva peakratsimiskoha, et kas see ongi meie jalgpalli kõige valusam probleem? Vähemalt nii tundub mõne härra mitmeid kuid kestnud ristiretke vaadates.
        Ma arvan, et sa esitad valesid küsimusi. Miks mitte küsida, et mille pärast peab seda jora 9 kuud või kaks aastat ajama? Kus on EJLi silmad või algatusind? Tehku ära (muutke staadionid kohvikualaks a'la Tartus Pirogov) ja kisa pole või leitakse midagi muud, mille üle kisada. Kui leitakse ja on vähegi mõistlik, siis tehke ära.

        Sellest, et noortegrupid, koolid jms tuleks staadionile tuua, on kirjutatud ka aastaid. Mäletan ajaloost isegi Aivar Pohlaku vastust antud teemal, et ikka orgaaniline värk ja puha. Seega - kui Aivar ümber ei mõtle, siis pole lootuski, et EJLis midagi juhtuks, sest seal käib ju kõik läbi tema.

        Miks muidugi Levadia, Tammeka vms noori ei too, tuleb nendelt küsida, kuigi jalgpalliharidust (kasvõi taktikalist) võiks nad sealt ju saada. Kui mina klubi juhiks, oleks see kõik ammu tehtud, täielik no-brainer, kuid ju siis on kuskil mingi tõke ees.
        When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

        Kommentaar


          no türi-paide.
          te olete nagu kari halbu katkisi plaate. ükskõik, mis kohapealt mängiam paned, ikka jõutakse mingisse surnud punkti välja, kus sein ees ja edasi enam ei saa, vaid hüpatakse kohapeal-antud juhul siis-õlle, turvad,jalgpalliliit, mingi hetk jookseb kindlasti ka Pohlak veel sisse ning seejärel jõutrakse üksteise kallal mölisemiseni, mille tulemusena teema paariks kuuks maha vaibub, et siis uuesti mängima hakata.
          ma ka ei käi Eestikatel, miks ma ei käi, sest tase on sitt ja vaadata pole midagi. Pärit pole ma Tallinnast ja kodulinnast pole ka meeskonda, isegi mitte esiliigas. Ainus klubi kelle mänge vaatama läherks oleks Kalju, kuna nad vähemalt mingi hetk üritasid ennast reklaamidega ja meediakäraga atraktiivseks teha. Kurat, kasvõi ETV spordisaade võiks paar päeva enne mängudepäeva ülevaate tulevastest kohtumistest teha või midagi. Ehk leiaks siis ka tee staadionile. Moosimist on rohjkem vaja, niisama ei tule keegi sinna mängule kohale.

          Kommentaar


            Mingid cheerleaderid võiks olla ja rakette võiks saada lasta. Ja afkoors õlut ja veini võiks statal müüa.

            On a more serious note, kui levadia ja flora fännid mingi normaalse kakelungi maha peaks, siis ma tuleks küll kindlasti mõnda mängu vaatama. Mäletan, kuidas nooremast peast sai legendaarse Q-Unitedi mänge vaatamas käidud, ainsa eesmärgiga näha, kuidas iga mäng kellelegi pasunasse sõideti.

            Kommentaar


              Algselt postitas dannar Vaata postitust
              Ehk siin ongi küsimus, et kas peaks põhilise tähelepanu pöörama uue publiku leidmisele ehk noortele (minu arvamus) või tegelema praegu niigi kohal käiva fännidega. Teoorias peaks tõeline fänn käima kohal ka ilma õlleta, tähelepanu jääks siis noorte peale, kuid praegu, nagu ma aru saan, ei tegeleta kummagagi ja omal moel on selles vaatenurgas õlledebatt ka kasulik neile, kes peaksid uusi fänne ja vaatajaid otsima, sest õlle- ja turvalisusekohtumistega saab ju näidata, et ikka käib tugev töö fännidega, kuid reaalselt on numrbid ikka samamoodi s*tad.
              Kindel, et tõesti peaksid kõik klubid tähelepanu pöörama (uute)noorte fännide leidmisega. Kuigi isiklikult arvan, et staadionile võiks poja viia ikka isa, mitte vastupidi, nuruma poeg isa.

              Aga miks peab üritama reeglite karmistamisega ülereguleerimima, torpedeerima neid ainukesi, kes on juba olemas ja kasvamas, ehk Flora fännigruppi. Tugev töö fännidega?

              Tegelikult Martini idee blogis klubidele rahajagamine panna sõltuvusse publikuarvust on väärt mõte.

              Martin:
              "Tehku ära (muutke staadionid kohvikualaks a'la Tartus Pirogov) ja kisa pole või leitakse midagi muud, mille üle kisada. Kui leitakse ja on vähegi mõistlik, siis tehke ära."
              Ja pseudoprobleemi poleks, lisaks lubada lipud, mõistlik püro ja turvasid polekski õieti vaja, sest vägivald on meie klubivutis 90% pea olematu.

              Kommentaar


                Algselt postitas dannar Vaata postitust
                Lähen staadionile, näen sealt brošüürist, et "Martin Mägi - 19.12.1984 - 12/2" ja kõik. Rohkem ei saa ma teada ei meediast ega ka mujalt.
                Kust sa sellise brošüüri leiad? Kalev loobus ka regulaarsest pingutusest kava tegemisel, kui nüüd meistriliigasse minevate esiliigatiimide mängul said heal juhul peldikupaberiga samas formaadis lehe, kus oli aasta vana koosseis peal. Vaprusele selles osas muidugi kiitus, nende kava olid enamikest meistriliiga omadest informatiivsemad.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Raimo Vaata postitust
                  Kust sa sellise brošüüri leiad? Kalev loobus ka regulaarsest pingutusest kava tegemisel, kui nüüd meistriliigasse minevate esiliigatiimide mängul said heal juhul peldikupaberiga samas formaadis lehe, kus oli aasta vana koosseis peal. Vaprusele selles osas muidugi kiitus, nende kava olid enamikest meistriliiga omadest informatiivsemad.
                  Kusjuures Flora kava on nali ruudus, kuidas on võimalik, et igale mängijale kinnistatud numbreid pole võimalik järjepidevalt hooaja jooksul kavasse trükkida.
                  Pikker 2010.

                  Jälle pisiasi, mis esmakülastajale-juhukülalisele negatiivselt mõjub.

                  Kommentaar


                    Viimasel Flora-Kalju kaval oli veel peale Kalju treeneriks Igor Prints.

                    Kommentaar


                      vähe imekspandav et alati staadionil-käiv Kesa viitsib vaielda seda mitte tegevate dannarite ja teistega ; tolle tegelase jutus torkavad silma pidevalt korduvad sõnad peaks, tuleks , oleks vaja - jne. ; nagu alati teistegi kõike teadvate tegelaste jutus ..
                      aga MIDA SIIS ??
                      kui staadionil ei käi - mis vahet tal on , juuakse tribüünidel õlut või mitte ?
                      heita teistele ette et tegeletakse pseudoprobleemidega - mis temal sellest ? aga endal ühtegi külastatavust suurendavat rohtu ette tuua pole - peale korduva tingivas kõneviisis sõnakasutuse

                      isiklikult täiesti veendunud - tribüünil õlle lubamine ei mõjuta külastatavust mitte karvavõrdki
                      otsatribüünil on lubatud sigaret , lisame siis sinna õlle
                      kellele ei meeldi - sellele on palju suurem ja avaram küljetribüün

                      Kommentaar


                        Algselt postitas kesa Vaata postitust

                        Aga kui esmamulje on tõrjuv, kui sind ootab ees alandav põhjalik läbiotsimine
                        Palun kirjelda seda alandavat läbiotsimist lähemalt. Ise olen tavaliselt sealt 3-5 sekundiga läbi läinud peale väikest taskute kompimist, kotti piilumist.
                        Joga Bonito!!!

                        Kommentaar


                          Algselt postitas daywalker Vaata postitust
                          Palun kirjelda seda alandavat läbiotsimist lähemalt. Ise olen tavaliselt sealt 3-5 sekundiga läbi läinud peale väikest taskute kompimist, kotti piilumist.
                          Laupäeval ei olnud palju puudu, et käsi oleks püksi topitud ja kõik võimalikud kohad katsuti läbi, suht rõve oli.
                          FC Flora

                          Kommentaar


                            Algselt postitas daywalker Vaata postitust
                            Palun kirjelda seda alandavat läbiotsimist lähemalt. Ise olen tavaliselt sealt 3-5 sekundiga läbi läinud peale väikest taskute kompimist, kotti piilumist.
                            Õnneks on hooaeg läbi aga viimane Flora-Kalju turvakontroll oli tõsiselt jälk.
                            Poleks mul sõjaväest puhkusel poega kaasas olnud, oleksin kannapealt tagasi pööranud.
                            Mitte kusagil mujal staadionitel pole ma näinud pilti, kus jupijefreitori valvsa silma all, torssis-mossis, enese tööd vihkavad turvatšobikud üritavad igat külalist piltlikult öeldes munadeni läbikobada, munadeni ka naiskülastajaid.
                            Hea, et alasti ei kästud võtta. Masohhistidele tõeline õnnehetk.
                            Perse, mul on tavaliselt nende jälkniiskete pervertsõrmekeste jaoks spetsiaalne jope, aga seekord sai igapäevasega tuldud, siiani ebameeldiv on teist selga panna.
                            Muuseas, viimati külastatud Serbias käis läbiotsimine lõdvalt ja enam-vähem sõbraliku moena.
                            Enamjaolt staadionitel kaasneb labiotsimisega, kui seda üldse vajalikuks peetakse!!!!!, sõbralik-vabandav naeratus, isegi terrori-huligaansustaaga all põdeval Inglismaal.
                            Üks tütarlaps oli A Le Coqil igatahes parajalt šokeeritud ja väitis, et viimane kord kui sai vutti vaatama tuldud.

                            Parim huumor oli Flora-Levadia kohtumisel kui turvapeded arvasid heaks Eesti noortekoondise mängijate peal oma näpuosavust proovida ja ila tilkuvat keelt liputades neid mõnuga läbiotsisid. Pedofiilid ehk?
                            Vaat asjatundlik turvatöö...

                            Türa ja seda tehakse liigamängudel, kus käib keskmiselt 160 külastajat???? Ülimega turvarisk!!!
                            Aga kui käiks 16 000, kas sõrmekestesse tekiks orgasm....

                            Kommentaar


                              Algselt postitas olll Vaata postitust
                              vähe imekspandav et alati staadionil-käiv Kesa viitsib vaielda seda mitte tegevate dannarite ja teistega ; tolle tegelase jutus torkavad silma pidevalt korduvad sõnad peaks, tuleks , oleks vaja - jne. ; nagu alati teistegi kõike teadvate tegelaste jutus ..
                              aga MIDA SIIS ??
                              kui staadionil ei käi - mis vahet tal on , juuakse tribüünidel õlut või mitte ?
                              heita teistele ette et tegeletakse pseudoprobleemidega - mis temal sellest ? aga endal ühtegi külastatavust suurendavat rohtu ette tuua pole - peale korduva tingivas kõneviisis sõnakasutuse

                              isiklikult täiesti veendunud - tribüünil õlle lubamine ei mõjuta külastatavust mitte karvavõrdki
                              otsatribüünil on lubatud sigaret , lisame siis sinna õlle
                              kellele ei meeldi - sellele on palju suurem ja avaram küljetribüün
                              Võin sulle väikse vihje anda. Teemaks on publiku juurdekasv. Publikuarv kasvab nende arvelt, kes praegu ei käi staadionil. Loogiline või mis?

                              Kommentaar


                                Algselt postitas kesa Vaata postitust
                                Enamjaolt staadionitel kaasneb labiotsimisega, kui seda üldse vajalikuks peetakse, sõbralik-vabandav naeratus, isegi terrori-huligaansustaaga all põdeval Inglismaal.
                                Minu Inglismaa kogemustest nii palju, et olen mitmeid kordi Arsenali ja Fulhami kodumängudel käinud ning kordagi pole mulle käsi külge pandud. Mitte mingit läbiotsimist ei toimu. Naistel ainult vist visatakse käekoti sisule kiire pilk peale.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X