320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Publiku juurdekasv Eestikatel

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Kuniks klubid ei mõista, et tuleb igati soosida klubile üdini lojaalsete fännigruppide tekkimist, ei arvesta oma hardcore fännide tegemisi-soove, ei kasva meie publikunumbrid niipea.

    Jalgpall tühjuses ja vaikuses, ilma kahepoolse fännimölluta ei ole jalgpall, mis potentsiaalseid tavauudistajatest huvilisi, potentsiaalseid rahulikumaid pealtvaatajaid ja loomulikult potentsiaalseid lojaliste-fanaatikuid staadionile tõmbaks ja mis kõige tähtsam, staadionikülastusest heas mõttes sõltuvust tekitaks.

    Klubid, suhelge fännidega, arvestage nende soovidega ja korraldage staadionireeglid ümber nii, et klubile lojaalsete "hullude" arv aasta-aastalt mitmekordistuks. Et igale võõrsilmängule reisiks kaasa ka fännibuss.

    Küll tuleb aktraktiivsuse poole pürgivate "hullude" tuules staadionile ka küljetribkaga rahulduv seltskond.

    Suhtumine fännidesse korda!

    Kommentaar


      Oot, mis on kõige kõrgem asutus, kus fännid saavad oma sõna sekka öelda ja vajadusel ka oma arvamuse maksma panna? Aivari ukse taha minna ja sellel teemal 457465845. korda rääkida? On see võimalik? Miks kõik seal selle teemaga seoses vaid kotte näpivad ja pöialt imevad? Ma muidugi pole kindel, et see just nii on, äkki nad miskit teevad fänluse heaks, aga miks me miskit ei näe?

      Tahan seda vaid öelda, et siin foorumis võiks keegi ülimalt konkreetselt selle asja ülesse viia, sotid selgeks teha, kasvõi 4839 näidet, et lojaalsed fännid ON klubile vajalikud, toovad klubile raha sisse, süstivad mängijatele motivatsiooni, elavdavad mängu, atmosfääri. Kurat küll, laske see lumepall ükskord veerema juba.
      slimm.ee

      Kommentaar


        Algselt postitas urmar Vaata postitust
        Jah, kahjuks ei ole Flora selliseid kampaaniaid teinud. Ma ei ole sellist asja kuskil kiitnud.

        Flora fännide auks peab ütlema, et nemad on hoolimata kõigest klubile truud, mitte ei aja oma joru, nagu Kalju pooldajad, kes on oma juhi eestvedamisel juba pikki kuid antikampaaniat teinud. Mis pole ka imelik, kuna nende juht peab ennast kuningaks, mängijaid aga teenriteks. Mis on minu meelest väga kummaline ülbus. Pean tunnistama, et vahel on Kalju asjaajajatest koguni kahju, kui romario teksti loen.
        Kuule koomik, EJL teemadel oled siin küll kõva mees räuskama, et kui ei ole asjaga kursis, siis ära sõna võta. Kas oma mõttekäigust teistel teemadel, mis sinusse ei puutu, ei suuda kinni pidada?

        Kommentaar


          Äkki peaksid hakatuseks erinevate klubide fännid kirjutama ühise avaliku kirja jalgpalliliidule, mis sisaldaks nii kriitikat seniste möödalaskmiste osas kui ka omapoolseid konkreetseid ettepanekuid?

          Kommentaar


            No ümarlaud on korraldatud ju - iga klubi fännirühmituse esindajad + Aivar. Pole olnud nii?
            slimm.ee

            Kommentaar


              Riigi(isegi välis) meedia küladerbil, kus on enne mängu õllekeeld - http://europeanfootballweekends.blog...urg-derby.html
              jokers to the right
              clowns to the left of me

              Kommentaar


                Algselt postitas kesa Vaata postitust
                vana ja k orduv jutt

                Nõuate õlli statale ning pürot, kuid kui klubi püro suhtes soovib fännide seast üht vastutavat isikut on fännidel pea teki all.

                Kommentaar


                  Ega Kalju mängust Venspilsiga vist ülekannet ei tehta?

                  Kommentaar


                    Algselt postitas jussermann Vaata postitust
                    Ega Kalju mängust Venspilsiga vist ülekannet ei tehta?
                    Ega jah, aga see-eest saad vaadata superlahedaid Skonto-Banga ja Liepaja-Tauras vahelisi matše, jipikajee!

                    Kommentaar


                      Fänlus seisab fännide taga, mitte kusagil mujal, sõbrad.

                      Härra Schwede võib oma ajakirjas kirjutada niipalju kui süda lustib kõikvõimalikel fänluse ja muudel teemadel, raporteerida võidukalt jalgpalli edukäigust Eestis harrastajate arvu poolest, sarjata korv- ja käsipalli ja ülistada vutti kui nähtust. Ja tal on iga kandi pealt tuline õigus.

                      Meie fännid võivad siin foorumis arutleda niipalju kui torust tuleb selle üle, et miks klubid ja EJL mitte midagi ei tee fänluse tekitamiseks, ellukutsumiseks, fännide hoidmiseks, tuumiku tekitamiseks. Ja need on ka õigustatud küsimused. Lihtne on vastata, et kõik on persses sellepärast, et:

                      a) klubidel pole raha / aega / inimesi / tahtmist
                      b) EJL.l pole viitsimist / aega / tahtmist ja
                      c) Pohlak on värdjas / mahhinaator / ärikas / keiser / Pohlak

                      Aga tegelikult on probleemi juured hoopis lihtsamad ja hoopiski mitte jalgpallis või klubides või alaliidus kinni. Ma ei väsi seda kordamast.

                      Alustagem algusest. Kust tekivad ühele klubile fännid? Kas piisab ainult armastusest jalgpalli vastu ja selle armastuse ning ühe jalgpalliklubi (näiteks) asukoha kokkujuhtumisest? Ei piisa! Ei ole Paidel korralikku fänniliikumist, ei ole Kohtla-Järvel, ei ole Narval, ei ole Viljandil. Ja ei ole ka Floral. Ja ei saagi olema, enne kui fännid ise ei võta koonduda - või õigemini koondada oma armastust jalgpalli vastu. Selleks aga on jällegi eeldust vaja, selle väikese, pisitillukese ja tähtsusetu eeldusekese nimi on "patriotism". Sõna kõige laiemas, aga samas väga üheses tähenduses.

                      Paidekas ei tunne oma linna üle uhkust. Viljandlast ei koti ta linn eriti. Narvalane ei mõtle muust, kui et saaks oma kodulinnast kaugemale. Ja nii edasi. Inimesed ei tunneta sidet oma kodukohaga, nad ei oska tunda oma kodukoha üle rõõmu ega uhkust, neile pole seda kunagi õpetatud. Keegi ei identifiseeri end oma kogukonnana. Kõige paremal juhul mööndakse, et ollakse kogukonna (linna, valla, küla, tänava) liige, aga ei tunnetata, et ISE ollaksegi see kogukond. Põhjusi jälle mitmeid - ei tunta end olulisena, tunnustuse puudumine jne.
                      Kõik me siin, kes me halame fänluse puudumise / puudulikkuse üle võiksime endale korra otsa vaadata, teha üks pisuke sisekaemus ja küsida, mida ma ise olen teinud, et oma meeskonna fännina selle meeskonna fänluse jätkusuutlikkuse eest hea seista? Kui üldse, siis kas piisavalt? Kas ma olen oma naabripoisi / õe / vennapoja / töökaaslase / pinginaabri staadionile mängu vaatama kutsunud, talle meeskonda tutvustanud, proovinud teda laulma utsitada?

                      Kõik ootavad, et kusagilt tuleks mingi müstiline Turundus, kes tooks massid staadionile. Teatud seltskond fänne vibutab näppu klubide suunas, kolmas pröökab EJL peale. Turundus, klubid ega EJL ei tee seda tööd ära enne kui inimesed ise ei hakka tunnetama sidet end ümbritsevaga ja end sellega seostama, nägema ennast pildis. Niiöelda.

                      Senikaua ollaksegi tuimad, individualistlikud eestlased ja kui suudetaksegi mingi vähegi toimiv fännikooslus käima joosta, siis hiljemalt kahe hooaja jooksul joostakse ka kriginal kokku sisemiste lahkhelide tõttu või sellepärast, et kellelgi on pulk perses mingi teema peale pidevalt või sellepärast, et pole saadud oma tahtmist või sellepärast, et õltsi ei saa osta jne. Jah, ma räägin konkreetselt kahest klubist, üks on eff-tähega ja teine kõhh-tähega. Sellel eff-tähega klubi fännkonnal sealjuures on potentsiaali nagu muda, aga... Nagu ei viitsi tõmmelda kah väga, mis? Lihtsam on ju öelda, et Pohlak või kes iganes on tropp ja finito, end of ze diskašn.

                      Ülipalju on fännides endas kinni. Nagu üks tark mees ütles: tahad muuta maailma, alusta iseendast.

                      Mina ise (aimates, et mõned pehmelt öeldes mürgised nooled mu isiku pihta selle traktaadi pärast lendavad) ei ole ühegi klubi fänn. Positsioneerimata jalkakalkar, niiöelda. Armastan meie koondist, olen käinud Florale kaasa elamas ja Kaljule Balti liigas plaksutamas, Tulevikku ergutanud ja Lootusele kaasa vilistanud. Ja igal pool end hästi tundnud.

                      Kommentaar


                        Mis sellesse kogukondade ja oma kodukandi patriotismi juttu puutub, siis võib tuua vastupidiseid näiteid. Põlva Serviti käsipallimeeskonna tähtsamatele mängudele elab terve linn kaasa, rääkimata Rakvere Tarvasest. Vaevalt, et põlvakad või rakverelased kuidagi teistsugused on kui Paide või Viljandi rahvas.
                        Flora fännkond pole samuti hea näide sest see on meie oludes üsnagi rohkearvuline, vähemalt tähtsamatel mängudel. Probleem on selles, et tavainimesed on puudu, mitte fännklaab. Üldiselt on nii, et mitte mõnekümne fänni ümber ei teki sajad või tuhanded pealtvaatajad vaid vastupidi: mida rohkem hakkab staadionil/spordihallis rahvast käima, seda rohkem tekib nende seast ka nö. tõsifänne.

                        Kommentaar


                          jätke see teema 10-ks aastaks rahule ning siis tulge tagasi ja vaadake.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
                            Mis sellesse kogukondade ja oma kodukandi patriotismi juttu puutub, siis võib tuua vastupidiseid näiteid. Põlva Serviti käsipallimeeskonna tähtsamatele mängudele elab terve linn kaasa, rääkimata Rakvere Tarvasest. Vaevalt, et põlvakad või rakverelased kuidagi teistsugused on kui Paide või Viljandi rahvas.
                            Flora fännkond pole samuti hea näide sest see on meie oludes üsnagi rohkearvuline, vähemalt tähtsamatel mängudel. Probleem on selles, et tavainimesed on puudu, mitte fännklaab. Üldiselt on nii, et mitte mõnekümne fänni ümber ei teki sajad või tuhanded pealtvaatajad vaid vastupidi: mida rohkem hakkab staadionil/spordihallis rahvast käima, seda rohkem tekib nende seast ka nö. tõsifänne.
                            Kas Andres Sõber ja tema tiimi funktsionärid on need fännid endale ostnud või? Või on tegemist ikkagi fännide endi algatusega ennekõike?

                            Üldiselt muidugi tõsi, sul on õigus. Patriotismi näiteid on olemas küll, paraku teistelt aladelt. Ikkagi - fännid ise on ka vaeva näinud.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Stok
                              Ma saan sellest aru nii, et Meistriliiga populariseerimine on jalkafännide enese asi. Mina olengi süüdi, kuna ma naist-lapsi nii harva kaasa võtan ja sõpru vist polegi vaatama kutsunud.

                              Kas Sinu arvates see, et mäng toimub üldsuse eest salajas ning neil, kel õnnestub mänguaeg ja -koht teada saada, on võimalik sümboolse tasu eest vettinud puupingil, lageda taeva all ja tuulte meelevallas istuda, on normaalne?
                              Jah, sina oledki süüdi. Laske see mees maha, tema ongi süüdi!
                              Hoia püksid jalas ja ära nutma hakka. Katsu mitte isiklikult võtta.

                              Üldsuse eest salajas - osalt nõustun, elementaarne reklaam evib arenguruumi. Ülejäänu osas muidugi läheb jutt vana rada - maa on külmunud, vesi on märg, päike kõrvetab ja tuul lükkab pikali. Niu-niu.

                              Kommentaar


                                Kas Andres Sõber ja tema tiimi funktsionärid on need fännid endale ostnud või? Või on tegemist ikkagi fännide endi algatusega ennekõike?

                                Üldiselt muidugi tõsi, sul on õigus. Patriotismi näiteid on olemas küll, paraku teistelt aladelt. Ikkagi - fännid ise on ka vaeva näinud.
                                Mida sa pead silmas fännide algatuse all? Või üldse fännide all - seda sõna on võimalik mitmeti mõista. Võimalik, et me räägime teineteisest mööda.
                                Ma pidasin silmas seda, et niimoodi asi ei toimi, et näiteks mängu käib vaatamas sadakond inimest, kellest kümme on tõsiusksed fännid ning need kümme saavad kuidagi "vaeva nähes" teha midagi sellist, et rahvast hakkab järjest ja järjest enam juurde voorima kuni sajaliikmelisest publikkonnast on saanud tuhat. Inimestel peab eeskätt endal olema mingil põhjusel tahtmine kohale tulla - see ongi põhjus miks kõikvõimalikest promotrikkidest väga suurt ja eeskätt pikaajalist kasu pole.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X