320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Meistriliiga 2011

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #61
    Algselt postitas gianluca Vaata postitust
    Rabarock või mitte, aga kui teisipäevast mängu ei järgne, siis võiks nt Tallinna klubide omavahelised madistamised olla küll pühapäeva õhtuti.

    Lisaks ka oluline turvariski maandamine Esmaspäev on enamusele tööpäev
    Kindel see, seda enam, et kolmest kaks eestlast on hingelt maainimesed, kes suvel nädalavahetusel linnast lesta tõmbab, maale vanaema juurde või lihtsalt kusagile rajoonidesse rihma lõdvaks laskma..

    Ja kui isegi järgneb teisipäevane mäng, miks mitte siis teisipäevane kolmapäevaks tõsta?

    Kommentaar


      #62
      Algselt postitas gianluca Vaata postitust
      Rabarock või mitte, aga kui teisipäevast mängu ei järgne, siis võiks nt Tallinna klubide omavahelised madistamised olla küll pühapäeva õhtuti.

      Lisaks ka oluline turvariski maandamine Esmaspäev on enamusele tööpäev
      Kusjuures see viimane loogika vääriks küll tähelepanu!
      www.jkkalju.ee
      www.facebook.com/jkkalju

      Kommentaar


        #63
        Ma pooldan ka Pühapäeva!
        Laupäeval on väga palju muid tegemisi, lisaks on selja taga raske reede ja kui isegi Tallinnas oled, siis valid mingi muu tegevuse jalgpallile. Pühapäeval konkurents praktiliselt puudub... Inimesed käivad kinos ja lastega mängutubades... Neid mõlemaid tegevusi annaks ilusti ka jalgpalliga ühendada ja need kes on nädalavahetuseks maale läinud jõuaks ka ilusti tagasi. Loogika täitsa olemas ja vääriks arutelu. Ma ei mõista miks ollakse nii kiivalt muudatuste vastu kui on näha, et midagi lihtsalt ei toimi...
        www.jkkalju.ee
        www.facebook.com/jkkalju

        Kommentaar


          #64
          Väike näide paindlikkusest mängude kalendri koostamises:

          Kierros 5
          Pe 14.5. klo 19:00 FC Lahti - MYPA URHOtv Total URHOtv 19:00
          La 15.5. klo 19:00 TPS - FC Inter URHOtv Total URHOtv 19:00
          Su 16.5. klo 18:30 AC Oulu - IFK Mariehamn URHOtv Total
          Su 16.5. klo 18:30 FF Jaro - VPS URHOtv Total
          Su 16.5. klo 18:30 FC Honka - HJK URHOtv Total
          Ma 17.5. klo 18:30 TamU - Haka URHOtv Total Canal+ 18:30
          Ma 17.5. klo 20:30 KuPS - JJK URHOtv Total URHOtv 20:30

          Kierros 6
          Pe 21.5. klo 19:00 Haka - AC Oulu URHOtv Total URHOtv 19:00
          Su 23.5. klo 18:30 JJK - FC Honka URHOtv Total
          Su 23.5. klo 18:30 VPS - KuPS URHOtv Total
          Su 23.5. klo 18:30 IFK Mariehamn - FF Jaro URHOtv Total
          Ma 24.5. klo 18:30 HJK - FC Lahti URHOtv Total Canal+ 18:30
          Ma 24.5. klo 18:30 FC Inter - TamU URHOtv Total
          Ma 24.5. klo 20:30 MYPA - TPS URHOtv Total URHOtv 20:30

          Veikkausliiga on suomalaisen jalkapalloilun miesten pääsarja ja samalla pääsarjaa hallinnoiva organisaatio.
          tulevik on tunni aja pärast

          Kommentaar


            #65
            Algselt postitas Kuno Vaata postitust
            Ma pooldan ka Pühapäeva!
            Laupäeval on väga palju muid tegemisi, lisaks on selja taga raske reede ja kui isegi Tallinnas oled, siis valid mingi muu tegevuse jalgpallile. Pühapäeval konkurents praktiliselt puudub... Inimesed käivad kinos ja lastega mängutubades... Neid mõlemaid tegevusi annaks ilusti ka jalgpalliga ühendada ja need kes on nädalavahetuseks maale läinud jõuaks ka ilusti tagasi. Loogika täitsa olemas ja vääriks arutelu. Ma ei mõista miks ollakse nii kiivalt muudatuste vastu kui on näha, et midagi lihtsalt ei toimi...
            Õige Kuno, siin on aga üks aga - meesmuiste tahab laupäeval peale pannkookide söömist jalkat vaadata.
            Mul näiteks jäi laupäevaste mängude pärast päris mitu Flora mängu nägemata kuna korra kuus vaja vanemaid maal külastada. Oleks mängud pühapäeval või reede õhtul oleks alati kohal.

            Kommentaar


              #66
              Kõik mängud ei pea tõesti ühel ajal olema. Flora ja Levadia võivad ju mängida laupäeval kui neil duubel nii tähtis on, samas mõni võiskond võiks pühapäeviti kah mängida. Kui mitmel päeval on siis need Meistriliiga üksikud "hullud" saaksid äkki külastaksid mitut mängu.
              Samas tekkis küsimus , et kui näiteks Kalju või Paide kirjutaks EJl et soovib oma kodumänge pühapäeval pidada mis ta siis vastuseks saaks ?

              Kommentaar


                #67
                Algselt postitas meesmuiste Vaata postitust
                mäletad sa millepärast üldse tehti nii?

                Miks laupäeval? Põhjuseks toodi, et siis saavad mängukoormust Esiliigas need, kes näiteks laupäeval platsile ei pääsenud. Nii saavat andekamad ka rohkem praktikat. Eks see ole lähenemise küsimus.
                Huvitav küll kumb peaks olema olulisem, kas Meistriliiga publiku huvi suurendamine või siis kahe klubi duubli tegemised? Minu arust on need prioriteedid kuidagi kiivalt duublite poole kaldu.
                tulevik on tunni aja pärast

                Kommentaar


                  #68
                  Minugi poolest olgu mängud esmaspäeval.

                  Kommentaar


                    #69
                    Minu mälu järgi on nädalapäevade osas aastate jooksul kõik variandid praktikas kasutusel olnud. 2005 ja 2006 toimusid Meistriliiga mängud pühapäeval ja kolmapäeval, enne seda (2004, 2003, 2002 jne) olid mängud jaotatud mitme päeva peale. Laupäev ja teisipäev on kasutusel alates 2007. aastast. Hooaegu omavahel võrreldes saab igaüks vaadata ja mõelda, milline süsteem on parim, kui suur nende vahe on ja kas üldse on.

                    Kommentaar


                      #70
                      Algselt postitas gianluca Vaata postitust
                      Huvitav küll kumb peaks olema olulisem, kas Meistriliiga publiku huvi suurendamine või siis kahe klubi duubli tegemised? Minu arust on need prioriteedid kuidagi kiivalt duublite poole kaldu.
                      Vot. See ongi vaidlemise küsimus Ma tuletasin lihtsalt meelde, et miks selline lüke toimus.

                      Sen tulistab ka puusalt. Pannkoogi jutt käis kellaaja juurde, mitte mängupäeva juurde. Liiatigi pannkooke süüakse vist üldjuhul just pühapäeval.

                      Minu point on see, et mängud võiksid toimuda alati ühel ja samal päeval ja ühel kellaajal. Et tekiks harjumus, et sel ajal on mäng. Vooru kesket kohtumist võiks muidugi tõsta teisele päevale ja kellaajale, ent see peaks olema siis promoga varustatud (klubide poolt). Inglismaa näide - kõik teavad, et oma koduklubi mäng on laupäeval kell 15. Siis ei toimu ühestki teisest koduse liigade mängust teleülekannetki (et inimesed ikka oma meeskonda toetama läheksid õue)(mälu järgi nii see asi on). Ehk siis tegelikult sarnane süsteem praegusele, ent vaielda võib päeva üle ja kellaaja üle ja muude detailide.

                      Aga senine kogemus - milline olnud variantidest on olnud edukaim? - klubide esinemine eurosarjas, publiku arv jne.

                      Kommentaar


                        #71
                        Algselt postitas asdf Vaata postitust
                        Minu mälu järgi on nädalapäevade osas aastate jooksul kõik variandid praktikas kasutusel olnud. 2005 ja 2006 toimusid Meistriliiga mängud pühapäeval ja kolmapäeval, enne seda (2004, 2003, 2002 jne) olid mängud jaotatud mitme päeva peale. Laupäev ja teisipäev on kasutusel alates 2007. aastast. Hooaegu omavahel võrreldes saab igaüks vaadata ja mõelda, milline süsteem on parim, kui suur nende vahe on ja kas üldse on.
                        Analüüsimata liiga üldisi publikunumbreid võin julgelt väita, et alates sellest ajast kui mängupäevad toodi pühapäevalt laupäevadele, olen nii ise kui ka minu sõbrad sattunud suveperioodil kindlasti vähem mängudele kui varem.

                        Põhjuseid on eespool toodud juba oi-oi kui palju. Põhiline põhjus ikka siiski selle kohapeal, et suvine laupäeva õhtune mäng hakib pooleks kogu nädalavahetuse. Sõites reede õhtul või laupäeva hommikul linnast ära, ei hakata ju laupäeva õhtul tagasi tulema, et siis uuesti tagasi sõita või terve pühapäev linnas veeta.
                        tulevik on tunni aja pärast

                        Kommentaar


                          #72
                          Algselt postitas meesmuiste Vaata postitust
                          Inglismaa näide - kõik teavad, et oma koduklubi mäng on laupäeval kell 15. Siis ei toimu ühestki teisest koduse liigade mängust teleülekannetki (et inimesed ikka oma meeskonda toetama läheksid õue)(mälu järgi nii see asi on). Ehk siis tegelikult sarnane süsteem praegusele, ent vaielda võib päeva üle ja kellaaja üle ja muude detailide.

                          Aga senine kogemus - milline olnud variantidest on olnud edukaim? - klubide esinemine eurosarjas, publiku arv jne.
                          Kahtlen selles, kas seda Inglismaa näidet on hea kasutada Tallinna klubide puhul. Arvestama peaks siiski sellega, et väga paljud inimesed on paraku Tallinna välise taustaga. Ehk siis sõidavad nädalavahetuseks ära.
                          tulevik on tunni aja pärast

                          Kommentaar


                            #73
                            Mulle endale meeldis see Flora E kell 19:30

                            Kommentaar


                              #74
                              Algselt postitas asdf Vaata postitust
                              Minu mälu järgi on nädalapäevade osas aastate jooksul kõik variandid praktikas kasutusel olnud. 2005 ja 2006 toimusid Meistriliiga mängud pühapäeval ja kolmapäeval, enne seda (2004, 2003, 2002 jne) olid mängud jaotatud mitme päeva peale. Laupäev ja teisipäev on kasutusel alates 2007. aastast. Hooaegu omavahel võrreldes saab igaüks vaadata ja mõelda, milline süsteem on parim, kui suur nende vahe on ja kas üldse on.
                              Kahjuks on ML mänguprotokollid JL kodukal üleval alates 2007. a.
                              Kus netileheküljel või paberkandjal võiks huvikorral varajasemaid leida?

                              Kommentaar


                                #75
                                Algselt postitas kesa Vaata postitust
                                Kahjuks on ML mänguprotokollid JL kodukal üleval alates 2007. a.
                                Kus netileheküljel või paberkandjal võiks huvikorral varajasemaid leida?


                                jne

                                Paberkandjal on näiteks Margus Luige raamatus, vanades Eesti Liigajalgpall ajakirja numbrites ja jalgpalliliidus.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X