320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

FC Flora

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    öelge üks põhjus, miks ma peaks minema kuhugi lilleküla betoonide vahele kükitama? Või isegi Tamme staadionile? Sealjuures ei ole asi infras. Mis on see, mis mind peaks seal paeluma?

    Jalgpall? (kajakas). Sellisel juhul 1) läheks mängiks ise või 2) läheks vaatama klubi, kus mingi mängija on tuttav. Teise variandi puhul ongi pealtvaatajate arvus gap ees ning sama probleem on ka meistriliiga klubidel.

    Tuleb välismaal mingigi stabiilsus ja tase (nt 5 Klavani tasemel venda, ja stabiilselt), siis tekiks huvi ka koduse liiga vastu. Et näha neid future prospecte jne.

    Seniks kui seda ei ole, võibki oma projektijuhtide ja näitlejatega seda olukorda kaardistama jääda.

    Ja kuni seda ei juhtu, siis peabki leppima sellega, et maksimum, mis võtta saab ongi see, mida teeb a la Welco. Sellises formaadis on aga gap ees, sest lõpus saavad tuttavad, kes mängule tulevad, lihtsalt otsa.

    Kommentaar


      Mul tuleb jälle üks sottlane siin kevadel külla ja kui ma näitan talle ühte tsemendi-kotti meie koondise statal, mis on seal seisnud pea 25 aastat siis on see nii sümbolik kogu sellele loole.

      Kommentaar


        vabandan 14 aastat muidugi

        Kommentaar


          Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
          öelge üks põhjus, miks ma peaks minema kuhugi lilleküla betoonide vahele kükitama? Või isegi Tamme staadionile? Sealjuures ei ole asi infras. Mis on see, mis mind peaks seal paeluma?

          Jalgpall? (kajakas). Sellisel juhul 1) läheks mängiks ise või 2) läheks vaatama klubi, kus mingi mängija on tuttav. Teise variandi puhul ongi pealtvaatajate arvus gap ees ning sama probleem on ka meistriliiga klubidel.

          Tuleb välismaal mingigi stabiilsus ja tase (nt 5 Klavani tasemel venda, ja stabiilselt), siis tekiks huvi ka koduse liiga vastu. Et näha neid future prospecte jne.

          Seniks kui seda ei ole, võibki oma projektijuhtide ja näitlejatega seda olukorda kaardistama jääda.

          Ja kuni seda ei juhtu, siis peabki leppima sellega, et maksimum, mis võtta saab ongi see, mida teeb a la Welco. Sellises formaadis on aga gap ees, sest lõpus saavad tuttavad, kes mängule tulevad, lihtsalt otsa.
          Tahaks Suga nõusse jääda aga ei saa - Klavani tasemel vennad ei jääks liigasse kauaks Kui mängija on tuttav siis sellised on ca 70% pv arvust

          Mu arvates puudu on näiteks kvaliteetsest eelsoojendusest et oleks huvitavat lugemist mängu eel, et ajakirjandus nagu ise teeks endale ja jalkale head tehes analüütikat,isegi mõeldes midagi kollast eriti vastasseisude a la LEV-FCF kohta - oleks põnevam elu ju mitte need 7 sitta hilisõhtulehelt vms..... Jalgpallist peab rääkima, huvi peab tekitama -kunagi ammu olles ise soccernetlane tulin ideega välja et võtaks ise äkki need mängueelsed kommendid mitte copypaste EJL lehelt stiilis mäng tuleb võrdne, mängima hakkavad 2 sitta.... Öeldi: pole tarvis.

          Puudu on jalkaekspertidest, kvaliteetsest jalkakonferansist -ma ausalt öeldes ei taha kuulata seda Kundlat, ETV kommentaatoreid... Ma tahan analüütikat, huvitavaid fakte mite OIOIOIOIOIOIOIOIOIOIOIOIOIOI MILLINE LÖÖÖÖÖÖÖÖÖKKKKK AAAAAA iga teise ebaõnnestunud 10m mööda kohta....

          Ja tahaks et jalgpall oleks pidu, mitte šprotiarenil trellide tagant vaadata......

          Samas kui naasta veel kord üsna toreda perioodi mu elust juurde, siis ma olin koduse liiga väga suur fänn - ma teadsin mis kus toimub ja kuidas jne jne jne - selles suhtes et minu personaalne meediaväli oli jalkaga vägagi täidetud. Kui aga see sai läbi periood siis aina vähem oliseda tõmmet meie vutti vaatama minna... Praeguseks on see 0. Sorri, aga tõsi

          Kommentaar


            Algselt postitas Ratnikov Vaata postitust
            Tahaks Suga nõusse jääda aga ei saa - Klavani tasemel vennad ei jääks liigasse kauaks Kui mängija on tuttav siis sellised on ca 70% pv arvust
            klavani tasemel vennad ei peagi jääma kauaks. see ongi point, et tekiks huvi vaadata, kes areneb sellele tasemele. Et see oleks see pinget pakkuv asi.

            Analoogia korvpallist - ega seal ka publikuhuvi kahanemas. Rapla on anomaalia ning omane väikelinnale (vt. ka käsipall ja kehra, saalihoki ja jõgeva). Rakvere pumpas korra ülesse mürka tulekuga. Omal ajal käisin väiksena igat teist rocki mängu vaatamas. Pärast seda kui persoonid enam ei mängi (kullamäe, kandimaa, tein, allingu), siis lihtsalt ei paku pinget ilma perspektiivita mängijate hobile kaasa elada. Mitu pealtvaatajat praegu EMV veerandfinaalis rockil oligi hiljuti? ca 150...

            Aga see puhtalt minu enda vaatenurk. Et mis mind väljaku äärde tooks vms.

            Kommentaar


              Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
              klavani tasemel vennad ei peagi jääma kauaks. see ongi point, et tekiks huvi vaadata, kes areneb sellele tasemele. siis lihtsalt ei paku pinget ilma perspektiivita mängijate hobile kaasa elada.
              Vaata et uued Klavanid tuleksid lavale on vaja raha, et investeerida koolidesse, taristusse, treeneritesse - kuni meie klubid kommertsi mõttes on alles algajad siis jah... neid ei teki, eurosarjades oleme sisuliselt peksupoisid jne......

              see,et ilma perspektiivita mängijad, siis olen nõus. Kõik on kõigiga rahul -saavad 600 EUR kätte ja elu ongi lill,pildlikult öeldes....

              Seega üsna surnud ring..... ülemused ei taha, alluvad ei oska - Lenini sõnade parafraas.... aga jääme lootma, et ka meie tunneli lõpus on valgus, aint kui see meile vastu tuleva rongi tuled ei ole....

              Kommentaar


                Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                klavani tasemel vennad ei peagi jääma kauaks. see ongi point, et tekiks huvi vaadata, kes areneb sellele tasemele. Et see oleks see pinget pakkuv asi.
                Klavan oma koduliiga päevil, noh ma ei mäleta, et keegi oleks rääkinud et vot see poiss jah see mängib veel Hollandi ja Saksa publiku ees ja alati 90 minti küll te veel näete. Meie liigas on kohe kindlasti mõni mees, kellel on arengut samale tasemele tõusta. Kas kohe 5 igas meeskonnas või kõigi meeskondade peale, raske öelda.
                Tänapäeva maailmas, kas ehk pole see rong läinud, kus inimestel võis tekkida eestis klubiga mingisugune ligitõmbav ja põhjalik side hoolimata siinsest tasemest. Sest tribüünile peab tooma ikkagi miski side, miski tahe SEDA klubi jälgida. Loota, et siin hakatakse päevast päeva mängima euroopa tippliigade tasemel vutti on ju jabur unistus.
                "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
                These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

                Kommentaar


                  Viimasel ajal on puudu ka intriig ja kõva persooniga mängijad, nagu Lindpere eelmine aasta oli.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas rallikas Vaata postitust
                    Viimasel ajal on puudu ka intriig ja kõva persooniga mängijad, nagu Lindpere eelmine aasta oli.
                    ETM/KTM effekt...

                    Kommentaar


                      Teadlased on siin jälle arutelu püsti pannud.

                      Mis jutt see on, et ei leia endale lemmikklubit? See ju puhas bullshit. Hakka mingile klubile kaasa elama ja ongi lemmik olemas. Kui seda ei soovi, siis ei ole ju vaja seda siin kõigile tähtsalt kuulutada.

                      Kes tahab huvitavat lugemist enne mängu, hakaku Flora pooldajaks, igal kodumängul on tagatud mänguprogramm Võsa huvitava statistikaga.

                      Kõikjal vaadatakse jalkat kehva ilmaga, aga virisevad iga asja üle oma ainsas Foorumis vaid Eesti nn. jalgpallifännid.

                      EJL peaks piirama mängude ülekandeid, praegu on kapifännidel huvitavam ühest kanalist teise siirdudes kodust vaadata. Või siis tuleks mängude jälgimine netis muuta tasuliseks, kas ostad mängu pileti või umbes sama raha eest netipileti.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas peters Vaata postitust
                        Teadlased on siin jälle arutelu püsti pannud.

                        Mis jutt see on, et ei leia endale lemmikklubit? See ju puhas bullshit. Hakka mingile klubile kaasa elama ja ongi lemmik olemas. Kui seda ei soovi, siis ei ole ju vaja seda siin kõigile tähtsalt kuulutada.

                        Kes tahab huvitavat lugemist enne mängu, hakaku Flora pooldajaks, igal kodumängul on tagatud mänguprogramm Võsa huvitava statistikaga.

                        Kõikjal vaadatakse jalkat kehva ilmaga, aga virisevad iga asja üle oma ainsas Foorumis vaid Eesti nn. jalgpallifännid.

                        EJL peaks piirama mängude ülekandeid, praegu on kapifännidel huvitavam ühest kanalist teise siirdudes kodust vaadata. Või siis tuleks mängude jälgimine netis muuta tasuliseks, kas ostad mängu pileti või umbes sama raha eest netipileti.
                        siin tänitamisest pole kasu. isegi kui kõik soccerneti aktiivliikmed endale klubi valiksid, jääks sellest väheks. küljetribüünidele on ka rahvast vaja. toetajaskonna kasv peab ikka tulema laiemalt pinnaselt ja see ei käi nii lihtsalt, et valigu klubi ja ärgu virisegu. tavavaatajat ei meelita staadionile püro ja ultratega, nende jaoks peab olema loodud mugav keskkond ja tagatud turvalisus, samuti võimaldatud sportlik elamus, aga enne on vaja üldse tekitada mingigi huvi asja vastu. selleks on teleülekanded hädavajalikud. hea oleks muidugi, kui asi telepildist nii trööstitu ei paistaks, nagu ta pahatihti on.

                        ma ise hakkasin kunagi lapsena just teleka vahendusel korvpalli-Kalevile kaasa elama, enne kui halli kohale läksin ja sõbrad kaasa vedasin. ajad olid muidugi teised. kui vutitrennis käima hakkasin, siis pinginaabri vanemad ütlesid, et see on ju perspektiivitu, parem mine kergeraksu või kossu... sellega võrreldes on praegu pinnas natuke parem.

                        Kommentaar


                          Eiran korraks Stoki ettepanekut teema kolimise osas ning kirjutan ka oma kogemustest. Pärnakana olen käinud vaatamas staadionil Pärnu Levadia, Pärnu Tervise, Pärnu Vapruse ja Pärnu Linnameeskonna mänge. Samuti olen käinud vaatamas Pärnu Võrkpallimeeskonna mänge. Pärnu Korvpalliklubi 1 kord elus ja rohkem saali tagasi ei läinud, kuna pole nagu minu silmale huvipakkuv spordiala. ... aga korvpall pole see millest ma kirjutada tahtsin. Nagu näete on mu jutus kujunenud välja mingisugune muster, mille ühine näitaja on "Pärnu", mitte "jalgpall", "võrkpall" vms. Ma leian, et nendel, kes foorumis arvavad, et Eesti jalgpall ei ole nende jaoks, on prioriteedid teistmoodi välja kujunenud. Näiteks kodukoha tegemistele kaasa elamine või nendest huvitumine on tagaplaanil ning esiplaanil on mingi muu huvi. Antud kontekstis siis jalgpall laiemas plaanis. Sellises olukorras on täiesti arusaadav, et foorumlane eelistab jälgida kõrgetasemelist sporti. Sellised on ka minu sõbrad, kes "taseme" pärast ei viitsi eriti minuga staadionile tulla, aga MMi finaalturniiril hoiavad pöialt igale suvakale riigile, kellega puudub absoluutselt igasugune seos. Ma arvan, et saate aru küll, milleni ma oma mõttekäiguga jõuda tahan...

                          Tegelt peaks üsna lihtsalt selgusele jõudma, kas on mõtet anda võimalust Eesti jalgpallile või mitte. Kujuta ette, et sul on kolmnurga tippudes "kodukoha patrioot", "jalgpall", "elamused, intriig, emotsioon, tase vms" ning vali neist 2. Kui jätad selle meelteseisundile viitava punkti välja, siis aja ennast õue või pane mäng kasvõi taustale jooksma, kui netis surfad. Kui jätad "jalgpalli" välja, siis ma ei tea mis sa tegema peaksid oma elus.

                          Keegi on siin arutelus maininud ka staadionite infrat ja ilmastikuolusid. No ma ei teaaa, kas see on põhjus, miks rahvas väljaku äärde ei tule. Provintsis ei tundu see eriline probleem olevat. Vähemalt pole kordagi kuulnud, et mõni sõber oleks mulle öelnud, et kuule sorry aga ma ei tule sinuga jalkat vaatama, kuna ma ei saa seljatoega ja tagumikusoojendusega pingil istuda ja katust pole ka pea kohal. Aga suht põnev oleks, kui EJL korraldaks mingi laiemahaardelise küsitluse Emori vms kaudu. Siiani on küsitlused vist ainult jalkaringkondades olnud. Ei tea kas see ka niiöelda suvakateni on jõudnud.

                          Klubi ja jalkaliidu osakaalu publiku väljakule meelitamises ei saa ka üle tähtsustada. Minu meelest teevad nad piisavalt, et rahvas oleks informeeritud. Mingi tiluliluga ja tasuta asjadega väljakule meelitamine on ka nagu labane ja solgib seda rahvast, kes tingimusteta käivad iga nädal mänge vaatamas.


                          Edit: Aga, et teemast väga palju kõrvale ei kalduks, siis Sen, kui täna Pärnusse sõidad, siis vaata, et kiirust ei ületa. eem... ja seda, et Pärnu võidab Florat niikuinii, selles pole kahtlustki...

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Stok
                            Kindlasti mitte! EJL just üritab kapifänne juurde leida, tavalistes spordi/vutisõprades huvi tekitada Premmi vastu. Küll nad ükskord staadionile ka jõuavad, kui mingi ajend piisavaks saab, nt. sõber kutsub, hooaja otsustavaim mäng tulekul vmt.

                            Mis koduliiga taset puudutab, siis igas suures liigas on mingid peksupoisid, kelle tase ei kannata paremate võrdlust välja. Aga kümned tuhanded fännid ikka ostavad hooajapileteid. Jätke see jutt, jalkat ei vaadata taseme pärast, jalkat vaadatakse omadele kaasaelamise nimel, "meie"-efekti pärast. Meie võidame, meie kaotame. Ma saan aru, kui siinsetel foorumihuntidel ei ole ühegi klubiga meie-efekti, aga ega enne ei teki ka, kui ise tribüünile ei lähe. Minge vaadake erinevatel staadionitel mänge, äkki mõni hakkab meeldima ka. Näiteks see, kus on katus, parimad küüslauguleivad ja sisutihe kava ning sõbrad ka kohal?

                            Aga selle põneva vestluse võiks kolida Publiku juurdekasvu teemasse.
                            Ma pean sinuga koos mitte nõus olema sest põhjus nr.1 mis ma olen kuulnud enamusest oma eesti sõbradest on et jalgpalli tase eestis on kehv ja pole mõtte minna vaadata, ilma räägimata keegi toetada.
                            Need on inimesed kes regularseelt vaatavad Prem, või Bundesliga, La Liga või Serie A, ja muidugi võrreldavad tase.
                            Ma olen ka seletanud et suuriigidega võrreldamine pole mõtte, see juba toimu mitme alades ja on minu jaoks kasutu.
                            Aga nii kui nii nad tahavad vaadata ilus jalgpall ja peame nõus olema et tihti mida siin näitatakse pole kõige ilusam vutt.
                            Kuidas need inimesed staadioni viia kui isegi struktuurid on kehvad? On raske mingi võidupunkt siin leia et uued inimesed tüüa. Kindlasti need hardcore fännid jäävad, aga kasvus on siiski null ja kohalik vutt jääb enesekohasuslik.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Noonik Vaata postitust
                              Keegi on siin arutelus maininud ka staadionite infrat ja ilmastikuolusid. No ma ei teaaa, kas see on põhjus, miks rahvas väljaku äärde ei tule. Provintsis ei tundu see eriline probleem olevat. Vähemalt pole kordagi kuulnud, et mõni sõber oleks mulle öelnud, et kuule sorry aga ma ei tule sinuga jalkat vaatama, kuna ma ei saa seljatoega ja tagumikusoojendusega pingil istuda ja katust pole ka pea kohal.
                              Äkki provintsis pole nii palju teha nädalavahetusel nagu linnas? Näiteks, Tallinn vastu Paide, või Narva või Rakvere jne.
                              Big city life.

                              Kommentaar


                                Tase palliplatsil ei saa olema kunagi põhiargumendiks, miks staadionile tulla. Isegi kui meie liigajalgpall teeks väga suure sammu edasi ja mänguliselt oleks see võrreldav näiteks Rootsi liigaga, siis inimeste jaoks, kes on harjunud nädalast-nädalasse vaatama Meistrite liigat, on see endiselt madal. Tippliigade tasemele ei jõua meie klubide kvaliteet kunagi ja see on fakt, millega tuleb leppida.

                                Väide, et Eesti liigas ei ole põnevaid mängijaid, kellel oleks võimalik jalgpallis kaugele jõuda ja seega pole huvitav neid vaadata, on täiesti jabur. Ei saa välistada, et Artur Pikk, kes eelmisel aastal mängis alles selles "mudaliigas" on järgmine aasta Meistrite liigas oma klubi põhimees. Ei saa välistada, et Karol Mets, kes mõned aastad tagasi mängis siin "mudaliigas" ei jõua Euroopa suurliigasse. Ei saa välistada, et Rauno Sappinenist, kes mängib ka hetkel Eesti liigas, ei saa Euroopa mõistes väga arvestatavat jalgpallurit jne.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X