320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

FC Flora

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Läti-Eesti maavõstlused: mänge 52, võite 9, viike 19, kaotusi 26. Pärast 92 aastat on Eesti võitnud Lätit 1 korral, see oli 11 aastat tagasi. Kiire pilguheit rohkem ei haaranud. Parandage kui eksin. https://et.wikipedia.org/wiki/Eesti_..._mängude_loend

    Balti liiga: https://et.wikipedia.org/wiki/Balti_liiga_(jalgpall)

    Läti koondis on mänginud EM-l.

    Millest te räägite härrased? Kas te tõesti tõemeeli väidate, et ilma Pohlakuta saaksime Lätilt stabiilselt 0-5 pähe? Ja mina tahaks kah teada argumenteeritud fakte, kuidas see vahe siis tänu Pohlakule tasa tehti? Aga ma vast rohkem ei sega teie mõnusat unelmat kuidas kumiir on meie jalgpalli viinud uutesse kõrgustesse. Suvaline Soonik oleks sama suutnud...ma siiski möönan, et ma võin eksida, aga nii ma arvan. Pealegi olete kindlasti eesti jalgpalliga rohkem seotud kui mina. Minu vaade on puhtalt kõrvalvaataja pilk. Ja selle pilguga mulle tundub, et sõnu ja vahtu on palju, aga tegusid vähe. Liigat igatahes ei suuda Te rahvale müüa juba 25 aastat. Mina käin Tammeka mänge tihti vaatamas, mulle pole vaja liigat müüa.
    On ainult üks klubi - TARTU TAMMEKA!
    I don’t care what you think of me!
    Unless you think I’m awesome – in which case, you’re right! Carry on…

    Kommentaar


      No kõike ei saa ainult tulemustele taandada. Mäletan neid 90-ndaid kui siingi mõni rääkis, et Eestis peaks Läti eeskujul kõigile vene keelsetele hoobilt kodakondsuse andma ja koondisesse kaasama. Eesti valis teise tee (loomulikult polnud see ainult Pohlaku teene, aga Flora ja Pohlak ikkagi RAHVUSkoondise eestvedajad olid).

      Lätis pole vist siiani "rahvuskoondis" etniliste lätlaste hulgas eriti populaarne ja seda peetakse siiani rohkem venelaste alaks. Võib olla nüüd midagi on muutunud, aga 3-4 aastat tagasi oli see küll nii nagu 90-ndatelgi. Ja Läti liigast ei ole mõtet üldse eriti rääkida, seal vist ei möödu ükski aasta enam mingi skandaalita.
      "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

      Kommentaar


        Algselt postitas Kebab Vaata postitust
        Liigat igatahes ei suuda Te rahvale müüa juba 25 aastat.
        Kuna sa ka esimeses postituses vihjasid meistriliiga publikunumbritele, siis ega siin peavad eelkõige töö ära tegema klubid ise. Ja ütleme, et seda tööd publikunumbrite kasvatamiseks on tegema hakatud alles viimastel aastatel, enne seda valitses sügav pohhuism a la TVMK ja Sedin: Fänne meil pole ja ei tule. Ega keegi ei pingutanudki selle nimel eriti.
        "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

        Kommentaar


          Kas Eesti publiku teemal Lätist siiski ette pole läinud?

          Kommentaar


            Ja rääkida, et Läti on EM-ile saanud ja Eesti pole. Pole ka Leedu, pole ka Soome. Paljud riigid pole. Ega selle põhjal ei saa veel nö jalgpalli tervislikust seisukorrast kaugeleulatuvaid järeldusi teha või Läti jalgpalli tervikuna kuidagi paremaks pidada.
            "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

            Kommentaar


              Algselt postitas Kebab Vaata postitust
              Läti-Eesti maavõstlused: mänge 52, võite 9, viike 19, kaotusi 26. Pärast 92 aastat on Eesti võitnud Lätit 1 korral, see oli 11 aastat tagasi. Kiire pilguheit rohkem ei haaranud. Parandage kui eksin. https://et.wikipedia.org/wiki/Eesti_..._mängude_loend

              Balti liiga: https://et.wikipedia.org/wiki/Balti_liiga_(jalgpall)

              Läti koondis on mänginud EM-l.

              Millest te räägite härrased? Kas te tõesti tõemeeli väidate, et ilma Pohlakuta saaksime Lätilt stabiilselt 0-5 pähe? Ja mina tahaks kah teada argumenteeritud fakte, kuidas see vahe siis tänu Pohlakule tasa tehti? Aga ma vast rohkem ei sega teie mõnusat unelmat kuidas kumiir on meie jalgpalli viinud uutesse kõrgustesse. Suvaline Soonik oleks sama suutnud...ma siiski möönan, et ma võin eksida, aga nii ma arvan. Pealegi olete kindlasti eesti jalgpalliga rohkem seotud kui mina. Minu vaade on puhtalt kõrvalvaataja pilk. Ja selle pilguga mulle tundub, et sõnu ja vahtu on palju, aga tegusid vähe. Liigat igatahes ei suuda Te rahvale müüa juba 25 aastat. Mina käin Tammeka mänge tihti vaatamas, mulle pole vaja liigat müüa.
              Argumente sa ei too, proovin siis ise.
              Kui Eesti taasiseseivus, siis Eestis professionaalset jalkat ei olenud. Pohlak tegi Flora ja tõi ainsad vähegi arvestatavad jalgpallurid Soome või ka Rootsi madalamest liigadest tagasi . Näiteks Rajala mängis Soome 5 liigas. Tänu Pohlakule saadi üldse sats kokku, kellega valikmänge mängida sest senine jalkaliidu juhatus arvas tõsimeeli, et sellest tuleks loobuda.
              Läks mõni aasta mööda ja areng hakkas toimuma. Pohlak tõi Teituri, Pohlak orgunnis mitmekuised laagrid Küprosel sest kohapeal talvel mingeid treeningtingimusi polnud, Pohlak lõi Kehtna jalgpallikooli ja arendas noortesüsteemi laiemalt, Pohlak sai endale ka paljude mitteeestlaste üleminekud ja mitte-eesti klubide või koondiste telerahad, mille eest ta kõike seda tegi. Kusagil 90-te keskel oli Flora palgal vist 60 mängijat. Lisaks lõi Pohlak minema jalkaliidust ka stagneerunud seltskonna, kelle arust oli kõik OK, kui Tallinna Sport lõpetab N. Liidu 2 liiga X-tsooni mitte seitsmenda vaid kuuenda kohaga. Seda nimekirja võiks veel pikalt jätkata.

              Ah, et suvaline Soonik oleks sama suutnud. Sa vist ise ka aru ei saa, et tood näiteks mehe, kes koos kamraad Vilbaga keerasid perse kõigepealt korvpalli ja siis jäähoki. Muide, ca 20 aastat tagasi käis Soonik Pohlaku juures, et toonane suur- Kalev ja Flora leivad ühte kappi paneks sest nägi, millised summad Pohlaku tele- ja müügitööst läbi jooksevad. Paraku saadeti pikalt.

              Ma ise ka mingi aeg kirusin Pohlakut kõvasti, näiteks tolle Kannikuga sõja ajal. Aga mida rohkem olen inimestega rääkinud, kuulanud, lugenud, seda kõrgemalt ta fanatismi hinnata oskan.

              Kommentaar


                Algselt postitas Kebab Vaata postitust
                Kellele kuidas. Minu arvates oleks ilma Aivar Pohlakuta meie jalgpall palju paremini ja edukamalt arenenud. Tegelikult võiks küsida, kuhu see eesti jalgpall 25 aastaga arenenud on? Kas näiteks 50-100 vaatajat meistriliiga mängul on (taand)areng? Kas meie areng on toimunud tänu Pohlakule või hoopis tema kiuste?
                Väga hea punkt välja toonud.
                Tegelt ma arvan et ta on olnud kindlasti ja 100% jalgpalli arengu motoor, aga iga revolutsioon muutub restauratsiooniks.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Jaan95 Vaata postitust
                  Oleks nagu Lätis. Seal on Sinu arust vist kõik palju hiilgavam.
                  Läti EM'i finaal turniriil mänginud, see on fakt.

                  Kommentaar


                    Läti vs Eesti koondise fänniolukorra tõi hästi esile see kui Verpakovskise lahkumismängus oli kohal minimaalselt lätlasi ja hoopis eestlased mehe platsilt ära aplodeerisid. See oli tõeliselt kummaline.

                    Kommentaar


                      Offtopicu pärast vabandan ette.

                      Huvi pärast vaatasin, kuidas pärast seda Läti EMil käiku viimase tosina aasta jooksul Eesti ja Läti valiktsüklite võrdlus välja näeb. Kogutud punktid, väravate vahe pluss vastased, kellelt punkte saadi. Edasipääs = finaalturniirile või play-offi viiv koht, mis iganes see siis parajasti oli.

                      Eesti
                      2006 MM - 4. koht (17 p, vv 16:17, edasipääsust -6 p), 2:1 ja 2:0 Liechtensteiniga, 4:0 ja 2:0 Luksemburgiga, 2:1 ja 2:2 Lätiga, 1:1 Venemaaga
                      2008 EM - 6. koht (7 p, vv 5:21, edasipääsust -17 p), 2:1 ja 2:0 Andorraga, 1:1 Makedooniaga
                      2010 MM - 5. koht (8 p, vv 9:24, edasipääsust -11 p), 0:0 Türgiga, 2:2 ja 1:0 Armeeniaga, 2:0 Belgiaga
                      2012 EM - 2. koht (16 p, vv 15:14, edasipääsuga +1 p), 2:1 Fääri saartega, 3:1 ja 1:1 Serbiaga, 2:1 Sloveeniaga, 4:1 ja 2:1 Põhja-Iirimaaga
                      2014 MM - 5. koht (7 p, vv 6:20, edasipääsust -12 p), 1:0 ja 2:0 Andorraga, 2:2 Hollandiga
                      2016 EM - 4. koht (10 p, 4:9, edasipääsust -6 p), 1:0 Sloveeniaga, 0:0 ja 2:0 San Marinoga, 1:0 Leeduga

                      kokku: 65 p, vv 55:105, edasipääsust keskmiselt -8,5 p

                      Läti
                      2006 MM - 5. koht (15 p, vv 18:21, edasipääsust -8 p), 3:1 ja 1:0 Liechtensteiniga, 4:3 ja 4:0 Luksemburgiga, 2:2 Eestiga, 1:1 Venemaaga, 1:1 Slovakkiaga
                      2008 EM - 5. koht (12 p, vv 15:17, edasipääsust -14 p), 4:0 ja 4:2 Islandiga, 1:0 Põhja-Iirimaaga, 4:1 Liechtensteiniga
                      2010 MM - 3. koht (17 p, vv 18:15, edasipääsust -3 p), 2:1 ja 3:2 Moldovaga, 1:1 ja 1:0 Iisraeliga, 4:0 ja 2:0 Luksemburgiga, 2:2 Šveitsiga
                      2012 EM - 4. koht (11 p, vv 9:12, edasipääsust -11 p), 2:0 ja 2:0 Maltaga, 1:1 ja 1:0 Gruusiaga, 1:1 Kreekaga
                      2014 MM - 5. koht (8 p, vv 10:20, edasipääsust -17 p), 2:0 ja 1:1 Liechtensteiniga, 2:1 Leeduga, 2:2 Slovakkiaga
                      2016 EM - 6. koht (5 p, vv 16:19, edasipääsust -13 p), 0:0 Kasahstaniga, 1:1 ja 1:1 Türgiga, 1:1 Tšehhiga, 2:2 Islandiga

                      kokku 68 p, vv 86:104, edasipääsust keskmiselt -11 p

                      Ehk siis selle aja jooksul on mõlemad saanud:
                      • üksikuid magusaid võite (Belgia, Sloveenia x2, Põhja-Iirimaa x2, Serbia - Põhja-Iirimaa, Iisrael)
                      • mõned "tublid viigid" tugevatega (Venemaa, Türgi, Serbia, Holland - Venemaa, Slovakkia, Iisrael, Šveits, Kreeka, Slovakkia, Türgi x2, Tšehhi, Island)
                      • mõned piinlikud punktikaotused (Fäärid, San Marino - Liechtenstein x2)
                      • mõned viigid-võidud endasugustega mängides (Makedoonia, Armeenia, Leedu - Gruusia, Leedu, Kasahstan + omavahelised)
                      • suure hunniku võite autsaiderite üle
                      • pidevalt hamba peale kõigi "suurte" käest


                      Järeldusi tegema ja fakte pilduma seekord ei viitsi hakata, jäägu igaühe oma lõbuks. Kell ka palju ja.
                      armastan ma headust üle kõige vihkan lolle

                      Kommentaar


                        vincenti jutu kõige ulmelisem asi on see, et läti käis EM-l juba KAKSTEIST aastat tagasi. täielik shokk. Aeg kaob... (pisar)

                        Kommentaar


                          millegipärast läks sujuvalt koondiste peale üle.
                          läheks ikka Flora peale tagasi.

                          Flora ja läti-leedu paremate klubide euroteekonna võrdlused?
                          Seisan üksi mere ääres
                          jalas kollased sandaalid
                          valged, merevahust sääred
                          hüüan: "Elagu skandaalid!"

                          Kommentaar


                            huvitav, kas vanemal Pohlakul on nüüd ka kõrgemaid ambitsioone?
                            presidendivalimised on tulekul, eesti saaks uue Lennart Mere endale
                            tell your mother, we are hooligans!

                            Kommentaar


                              DD
                              Pohlaku familia rokib täiega, järgmine loogiline valik on Pelle EJLi presidendiks ilmselt ka.
                              Debiilsuse tipp

                              Kommentaar


                                Pohlaku bashimiseks võiks täiesti eraldi teema teha OT alla.

                                Aga kui saag juba käima tõmmati, siis põhiargument miks ilma temata oleks jalgpall nkn plahvatanud, on see, et meil on siin rohkem välisliigade fänne, kui koduseid. Ehk jalgpall oleks nkn populaarne ja oleks nkn arenenud tänu harrastajatele. Ja hokiga võrdlus on üsna pointless, sest hokis rahvusvahelised alaliidud ei suuda raha kokku ajada ja seda ümber jagada. Pohlak lihtsalt sõidab laineharjal, mitte ei tekita ebajumalikult seda lainet.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X