320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

FC Flora

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Palju õnne siis meile! Järjekordne tiitel olemas.

    Kommentaar


      Palju Õnne Flora! Poleks uskunud, et sellise kaadriga saab tiitlit võita, kõva saavutus.

      Nüüd aga loodan et Joonas Tamm saab kähku välismaale kuhugi asjaliku klubisse.

      Kommentaar


        Selline mõtlema panev artikkel.

        244 päeva enne laupäeval toimunud ning Florale 11. Eesti jalgpalli meistritiitli kindlustanud matši Tartu Tammekaga piinlesid rohevalgete mängijad ning fännid Sportland Arenal, kus mängiti välja hooajaeelne superkarikas. Löödi üks, teine, kolmas, ka neljas ning viies. Skoorijaks polnud aga Flora, vaid tänavu täielikult hävinud ning neljanda kohaga lõpetav mullune meister Infonet. Kes oleks võinud toona arvata, et hooaeg kujuneb tollele mängule risti vastupidiselt? Vähesed. Vaevalt Nostradamuski.

        Kommentaar


          Algselt postitas urmar Vaata postitust

          Hea artikkel, võitjate üle kohut ei mõisteta ja noortega tiitli võitmine on alati eriline saavutus. Kõva töö ja veidi üllatuslik tiitel on see aasta Flora oma. Tuleb kihvad kinnise suu taha ära peita ja müts maha võtta.
          On ainult üks klubi - TARTU TAMMEKA!
          I don’t care what you think of me!
          Unless you think I’m awesome – in which case, you’re right! Carry on…

          Kommentaar


            Artikli autor jättis mulje, et Kalju juhtkond on kari debiilikuid, et noorele Premiumliiga kogemuseta Kuusele nii vähe võimalusi andis. Kaljul oli parajasti korralik kaitseliin ja Kuusk saadeti Tarvasse Premiumliiga kogemust hankima. Poole hooaja pealt võeti Kuusk tagasi Kaljusse, tõenäoliselt sp, et nägid tema häid sooritusi Tarva ridades, aga vb ka selle totra välismängijate piirangu tõttu. Ei tea.
            Igatahes mõistmatuks jääb see, miks selle artikli autori jaoks tundub see müstikana, et poole hooajaga sai ta Kalju eest ainult ühe mängu. Usun et Kaljul oli plaan Kuuske ise kasutada lähitulevikus, aga kui teine klubi pakub kogemusteta noormängija eest Eesti mõistes korraliku kopika, siis ma ei leia, et Kalju kuidagi valesti käitus.

            Aga muidu kiitus Florale, kes kõik Eesti talendid endale kühveldab ja nendega midagi saavutab.

            Kommentaar


              Kuusk on ju siiani ainult potentsiaal. Tema esitused Flora eest olid üsna lahjad. Ma küll siin mingisugust geniaalset üleminekut ei näe (veel). Sama ka Lukkaga, kuigi viimasel on vähem vanust.

              Ainuke neist Flora "noortest", kes üle ootuste mängis, oli Miller. Ta oli ikka tõsiselt hea.
              Inter - ausaim klubi Itaalias.

              Kommentaar


                Mine räägi noortega: miks nad sinna Florasse ihkavad? Miks on taliturniiridel Flora duubli eest platsil enamuses kandidaadid? Paljud ei pääse isegi katsetele. Miks nad ei trügi Kalju või Levadia trenni?

                Kommentaar


                  Algselt postitas k2bo Vaata postitust
                  Aga muidu kiitus Florale, kes kõik Eesti talendid endale kühveldab ja nendega midagi saavutab.
                  Ma mõtlen, et euroraha eest, mida mitu teist klubi on Florast kordades enam kokku lükanud, saanuks nii mõnegi talendika noore enda juurde tuua, talle tingimused pakkuda ja ta vurhvi lüüa. Valikute küsimus.

                  Kommentaar


                    Mul on küll hea meel, et Mait Toom ja Martin Miller Flora eest häid esitusi teevad, samuti on Albert Prosa Eesti mõistes tippründajaks saanud läbi Flora. Markus Jürgenson tuleb ka lähiajast meelde. Loodan, et Tammeka aja jooksul areneb ja talentidel ka koju on mõtet jääda aga seni las teevad Floras järgmise sammu. Eks kahju ole ka, aga inimlikult saan aru.
                    On ainult üks klubi - TARTU TAMMEKA!
                    I don’t care what you think of me!
                    Unless you think I’m awesome – in which case, you’re right! Carry on…

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Marek_T Vaata postitust
                      Ma mõtlen, et euroraha eest, mida mitu teist klubi on Florast kordades enam kokku lükanud, saanuks nii mõnegi talendika noore enda juurde tuua, talle tingimused pakkuda ja ta vurhvi lüüa. Valikute küsimus.
                      Kui sulle on ehitatud parimad tingimused, miks sa ei peaks tahtma seal olla. Nagu Kebab ütleb, inimlik ja peabki nii, sest teisiti keeruline areneda. Eks Tartu ja teised pea veel paar ühisrahastust tegema, et samas suunas astuda.
                      When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Martin Vaata postitust
                        Kui sulle on ehitatud parimad tingimused, miks sa ei peaks tahtma seal olla. Nagu Kebab ütleb, inimlik ja peabki nii, sest teisiti keeruline areneda. Eks Tartu ja teised pea veel paar ühisrahastust tegema, et samas suunas astuda.
                        Tegelt need parimad tingimused, mida alati välja tuuakse nii vaatlejate kui Flora mängijate endi poolt, jäävad mulle kohati üsna segaseks, kui jutt käib Tallinna klubidest.
                        Korralikud kunstmurud on olemas kõigil Tallinna klubidel, kus mängida. EJL sisehalli kasutavad treeninguks ja treeningmängudeks talveperioodil kõik Tallinna klubid + Paide. Palka maksavad profimängijatele kõik Tallinna klubid. Massöörid ja füsiod on minuteada palgal kõigil Tallinna klubidel.
                        Mis tingimused need täpselt on, millest alati räägitakse, mis Floral on ja teistel pole? A. Le Coq Arena uhke riietusruum?

                        Kommentaar


                          peamiselt see finantspool ma arvan. ses mõttes et Floras ei vaata keegi sind nagu debiilikut, kui sa ei tulegi esimese poolkõva kõrgliigahooaja järel viiese bemmiga trenni, vaid väntad jalgrattaga kohale nagu Sappinen. aasta lõikes hoiab päris kõvasti rulli kokku sellega.
                          armastan ma headust üle kõige vihkan lolle

                          Kommentaar


                            Flora edu taga oli ainult üks mees Arno Pijpers. Hollandi kooliga mees, kes mängib hoopis teistsugust jalgpalli ja kellel on teistsugune visioon. Frantsevid, Infonetiga alustanud Puštovid ma ei tea kes veel Prinsid jne need on kõik mingid nõukogude aegsesse jalgpalli kinni jäänud venemaa esiliiga reservide kogemusega ühekülgse lähenemisega indiviidid. Kui nad omavahel võistlevad, siis ilmselge, et võidab see kellel parem meeskond ja kes kuidagi suudab paremini asja käima saada. Pijpersi puhul on tegemist ikkagi kaasaegse treeneriga, kes läheneb ja ehitab meeskonda teistmoodi ülesse. Mängijate puhul mingit reaalselt sellist tasemevahet ei ole ühelgi klubil, mis peaks nüüd nii määravaks saama. Jah Floral oli esinelikust ehk paberil kõige nõrgem koosseis kui nii võib öelda, aga nende peatreener oli 3x teistest üle. Flora mängud olidki see hooaeg kõige professionaalsemad ja meeskond toimis ja igal liikumisel oli platsil kindel mõte. Samas kui teise kolme Tallinna klubi puhul - eriti sügisel jopedes vene vanamehed, kes karjusid paar roppu venekeelset sõna vääk-vääk kui midagi välja ei tulnud ja ropendasid endaette joptvõi nahhui. Floral tuli samamoodi ette see hooaeg eksimusi nagu viik Tulevikuga, aga need olid üksikud apsud ja meeskond tervenisti oli väga stabiilne ja ühtne ja sellepealt tuli ka tiitel. Noorte kasutamine on muidugi väga suur + ja see muudabki selle veel erilisemaks. Lihtsalt meie konnatiigi jalgpall ( pole solvang, vaid kahjuks fakti nentimine) ei saa hakata arenema kuskilt otsast kui kasvõi Eesti mõistes tippklubid ei suuda endale tuua kaasaegseid peatreenereid. Jäta mõni Malta kõrgliigamees või Tabi Manga toomata, aga too kuskilt Euroopa normaalsest liigast mõni abitreener, kes kibeleb ise meeskonda juhendama ja kelle visioon on moderne jalgpall mitte ära kurat pendelda mingite nõukaaja vanameeste vahet ringi. Ime ka, et meie mängijaid nii vähe kuhugi siirdub ja suure enamusega kõik põruvad kui meil on ikka see pikk pall ette jõuline rahvaliiga mentaliteet sees.

                            Kommentaar


                              Päris saamatud klubid siis...
                              Paar hooaega tagasi meistriliigas mängides said isegi Tallinna Kalevi mängijad mängupäeval süüa(ka võõrsilmämgule sõites) ja minu mäletamist mööda pesti ka riided klubis ikka, aga Kalevist kordades suuremad klubid seda ei suuda väidetavalt

                              Kommentaar


                                Katzuu, ma tean seda kõike, ilma capslockita tean. Võib-olla isegi paremini, kui sina, sest ma olen sellest (Flora) süsteemist admin. poolel läbi käinud ja mitte ammu. Aga see polegi oluline. Suures plaanis on see, mida räägid, õige, ent vaid pinnapealselt. Sisehalli kasutamise osas muidugi vaidleks, aga seegi las jääda selleks, sest ka Flora treenib viimase võimaluseni õues, Sportlandil või Nike Arenal. Las ta olla.

                                Kuhu ma oma tekstiga tüürisin, on mõtteviis. Prioriteedid. Valikud. Suunad. See, et toitlustajale jäädakse pidevalt võlgu või arsti-massööri ei taheta osakoormusegagi palgale võtta... Keda selles süüdistada? Kas raha ennast või pigem seda käsutavaid klubijuhte?

                                Euroedust ja -edutusest räägitakse pidevalt, eriti Flora kontekstis. Euroeduga, mida Floral pole ja Leval-Kaljul on, kaasnevad korralikud rahasummad. Võta Kalju viimase kolme aasta sissetulekut eurosarjadest. Eesti mõistes müstilised summad. Ausalt välja teenitud. Aga...

                                Aga küsi endalt selle valguses näiteks seda, miks mängis kuu aja pärast 21-seks saav Vlasi Sinjavski möödunud laupäeval Viljandi Tuleviku eest laenulepingu alusel oma kodumeeskonna Kalju vastu, samal ajal, kui sessamas Kaljus täitis selles mängus sama positsiooni järgmisel aastal 30seks saav Nikolai Masitšev? Kas potentsiaalikam müügiartikkel, tõenäolisem koondisetäiendus oleks Kaljus mängumeheks ja väärt äärepoolikuks kasvatatud Sinjavski (kes vajab vaid paari aastat usaldust, äraelamist võimaldavat raha ja mänguaega) või seesama Masitšev?

                                See on vaid üks näide, lihtsalt näide. Mõtteviisist, prioriteetidest, lühiperspektiivsest rööprähklemisest, mis on kahjuks valdav mõttesuund ja mille raames otsitakse vaenlasi ja vabandusi, aga kõik peeglid pekstakse puruks, sest neist möödudes vilksab kehv vaatepilt.

                                Mitu tiitlit oleks Floral rohkem, kui poleks seda kuradima alekokareenat endale veskikiviks kaela võetud? Ma ei tea. Kuus? Seitse? Aga siis, kui neli-viis aastat tagasi poleks seatud sihte noortele, nii omadele kui sissetooduile?

                                Jne jne jne.

                                "Floras on parimad tingimused" on hale vabandus ja selle väite üleekspluateerimine ka Flora enda poolt on rumal.

                                Mõtteviisis on asi. Ainult mõtteviisis. Ja oskuses, suutlikkuses, tahtmises kannatada pika perspektiivi nimel.

                                -e- Tegin Katzuust Nasfali, avatari põhjal. Andeks.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X