320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

FC Flora

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas meesmuiste Vaata postitust
    demagoogia
    Seleta nüüd lahti, mis mu jutus demagoogiline oli? Ilusaid sõnu oskame kõik kirjutada.
    "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

    Kommentaar


      Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
      Seleta nüüd lahti, mis mu jutus demagoogiline oli? Ilusaid sõnu oskame kõik kirjutada.

      Kommentaar


        Algselt postitas molbert Vaata postitust
        Tänapäeaval on ju sõna tibla omastanud sellise tähenduse: Venemeelselt häälestatud venelane. Korralike venelaste vastu pole kellelgi midagi(Üldjuhul)
        Kes selliseid siis ikka sallib?
        Aga miks ei salli? Sina kui tolerantne inimene, kes tahab igasuguse natsismi jalgpallist eemal hoida? Mille poolest nemad halvemad on? Selgita siis, mille poolest Venemeelne jalgpallur halvem on? Suuri sõnu teete siin sallivusest, ega teil endal ka sellega just kiidelda pole.
        "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

        Kommentaar


          Oh sa vaeseke. Läksid kohe googeldama. Haritud inimesena tean ma väga hästi, mida tähendab demagoogia. Sa ei seletanud lahti, mis MINU jutus demagoogilist oli. Eks see käib selgelt ka üle sinu mõistuse, sa lihtsalt googeldad ja topid mulle mingeid linke nina ette.
          "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

          Kommentaar


            Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
            Keda huvitab, keda sina pooldad või ei poolda? See pole siin poliitiline keskustelu. Ma ei poolda ka paljusid maailmavaatelisi gruppe, aga minu puhul on absoluutselt kõik okei, kui poliitika jääb staadionilt eemale. Jalgpall on jalgpall, maailmavaatelisi asju diskuteeritakse mujal ja teisel ajal.
            Ma tahtsin sellel teemal juba varem kirjutada (ei mäleta, kas sinu postitus või kellegi teise teie rühma liikme oma), kuid loobusin, sest üldiselt ei saada sellistest asjadest aru või ei taheta saada, sest ollakse liialt enda positsioonis kinni, mis muudab aga igasuguse arutelu mõttetuks.

            Kuid ma esitaks retoorilise (!) küsimuse: kuidas erinevad Teie ruunimärgiga lipp ja mingite indiviidide plakat Gruusia sõja kohta? Ma usun, et igaüks on nõus, et mõlemad edastavad sõnumit (mis on vabalt poliitiliselt tõlgendatav) - erinev on lihtsalt edastamise viis (üks on sõnaline ja teine pildiline). Kui aga mõlemad sõnumit edastavad, siis miks ühe koht on staadionil ja teise koht ei ole? Mis omakorda eeldab, et kui lubada üks, siis tuleks lubada ka teina ja seda aktsepteerida.

            Ma rõhutan uuesti, et küsimused on retoorilised ja lihtsalt mõtlemiseks. Sellisel teemal pole mõtet siin arutleda, sest see muutuks lihtsalt tobedaks.
            When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

            Kommentaar


              Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
              Oh sa vaeseke. Läksid kohe googeldama. Haritud inimesena tean ma väga hästi, mida tähendab demagoogia. Sa ei seletanud lahti, mis MINU jutus demagoogilist oli. Eks see käib selgelt ka üle sinu mõistuse, sa lihtsalt googeldad ja topid mulle mingeid linke nina ette.
              khm, ma ei viitsi ka väga vaielda, aga sul ei ole mõtet sisse hakata sõitma. samal ajal kui sina mölisesid, mina kirjutasin. säärane kiire käitumine näitab sinu pimedat usku oma poolt räägitavasse ja soovi sisuliselt mitte diskuteerida. üldjuhul on diskussioon mõtetu sellisel juhul. ja kolm esimest lauset sinu tekstis on puhas demagoogia, kuna tegelikult sa mind ju ei tunne ja hakkad kohe alavääristama.

              üks näide, sinu tekstist

              Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
              Või see viide sinu vaenulikkusele tiblade suhtes oli see nali, millest sa rääkisid? No et nalja võib visata. Ma arvan, et need "tiblad" eriti ei naera.
              kasutatud võtted:
              Isikliku hinnangu saavutamine
              Sildistamine

              Kommentaar


                oi, Martin jõudis diskussiooni teemaga ette

                Kommentaar


                  Algselt postitas Martin Vaata postitust
                  Kuid ma esitaks retoorilise (!) küsimuse: kuidas erinevad Teie ruunimärgiga lipp ja mingite indiviidide plakat Gruusia sõja kohta? Ma usun, et igaüks on nõus, et mõlemad edastavad sõnumit (mis on vabalt poliitiliselt tõlgendatav) - erinev on lihtsalt edastamise viis (üks on sõnaline ja teine pildiline). Kui aga mõlemad sõnumit edastavad, siis miks ühe koht on staadionil ja teise koht ei ole? Mis omakorda eeldab, et kui lubada üks, siis tuleks lubada ka teina ja seda aktsepteerida.
                  Vastan hea meelega, vähemalt on küsimus, mitte õhust võetud süüdistus demagoogias.

                  Mina pole seda lippu lehvitanud, eksole. Ma ei poolda selliste lippude lehvimist staadionil. Kas on raske mu sõnu lugeda? Poliitiliste loosungite koht pole staadionil.

                  Ma pole kunagi oma maailmavaadet staadionil välja näidanud, ega ühtegi loosungit lehvitanud, sest see pole koht selleks.
                  "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                  Kommentaar


                    poliitilise korrektsuse mõttes palume edaspidi oma poolhoiu näitamiseks mõne meeskonna vastu kasutada ainult sõnu: ema. lilled ja heinamaa... siis ei tohiks tekkida selliseid problmeeme.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
                      Aga miks ei salli? Sina kui tolerantne inimene, kes tahab igasuguse natsismi jalgpallist eemal hoida? Mille poolest nemad halvemad on? Selgita siis, mille poolest Venemeelne jalgpallur halvem on? Suuri sõnu teete siin sallivusest, ega teil endal ka sellega just kiidelda pole.
                      Asi pole ainult venemeelsetes jalgpalluriteks.
                      Lihtsalt viha teeb, kui keelt ära ei õpita, mölistekse, et Eesti väga nõme riik ja Venemaa kordades parem, aga keegi nagu ära kah ei taha minna, loodetakse NSVL-i taassündi.
                      Nagu kunagi oli ka wikipedias pandud Nikita Andrejevi sünni kohaks Eesti NSV-kas siis ei teki viha, et tõmmake n*hh*ij siit kuadi r*ss*d.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas molbert Vaata postitust
                        Asi pole ainult venemeelsetes jalgpalluriteks.
                        Lihtsalt viha teeb, kui keelt ära ei õpita, mölistekse, et Eesti väga nõme riik ja Venemaa kordades parem, aga keegi nagu ära kah ei taha minna, loodetakse NSVL-i taassündi.
                        Nagu kunagi oli ka wikipedias pandud Nikita Andrejevi sünni kohaks Eesti NSV-kas siis ei teki viha, et tõmmake n*hh*ij siit kuadi r*ss*d.
                        Okei, aga kuidas see jalgpalli puudutab? Ma ei ütle, et ma su sõnadega nõus pole, aga selgita, kuidas see puudutab seda, mis toimub jalgpalliplatsil ja tribüünil?

                        Aga ma pean vist sinuga 100% nõus olema, muidu herr Meesmuiste tuleb ja sildistab mu jälle demagoogiks.
                        "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
                          Okei, aga kuidas see jalgpalli puudutab? Ma ei ütle, et ma su sõnadega nõus pole, aga selgita, kuidas see puudutab seda, mis toimub jalgpalliplatsil ja tribüünil?
                          See oli lihtsalt teemaarendus
                          Aga jah, muidu nulltolerants igasuguse sümboolika vastu jalgpalli platsil, mis õhutab poliitlistvaenu!
                          Ja see neonatside lipu kõrvaldamine oli õge tegu

                          Kommentaar


                            Tunnistage parem kohe üles, et asi pole selles, mida ma ütlen, vaid asi on meie maailmavaatelises erinevuses.

                            Kui ma räägin, et ma olen ultra-parempoolne oma maailmavaatelt, olete te kohe automaatselt eelarvamuste küüsis (just selles, milles te tavaliselt minu maailmavaatelisi inimesi süüdistate).

                            Ma võin öelda, mida tahes, mõni mees tuleb ja paneb sellele kohe demagoogia sildi külge. Ta ei tea isegi õieti, mida ta sellega öelda tahab, ta ei suuda seda isegi argumenteerida korralikult.

                            Mina räägin, et ma ei poolda poliitilisi loosungeid - demagoogia. Ma räägin, et poliitikal pole kohta jalgpallis - demagoogia. Ma räägin, et minujaoks pole vahet, milline on kellegi poliitiline eelistus staadionil - demagoogia.

                            See sõna demagoogia saab lausa uue dimensiooni siin foorumis.
                            "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
                              Kui ma räägin, et ma olen ultra-parempoolne oma maailmavaatelt, olete te kohe automaatselt eelarvamuste küüsis (just selles, milles te tavaliselt minu maailmavaatelisi inimesi süüdistate).
                              Mis eelarvamustest siin rääkida, kui üks Sinu ultraparempoolse maailmavaatega kaasfänn sõimab siin ühte neidu kommunistiks (video: I hate commie scum) ja ähvardab teda sõnadega "edaspidi ole nii kallis ja hoia oma suu kinni, käed taskus, pilk maas ja lõust eemal, plika!". Sellisel pinnal on lihtsad tulema üldistused "kõik parempoolse maailmavaatega fännid on naisi ähvardavad tropid, kes ei otsi muud kui probleeme", isegi kui neil otseselt Sinu vastu midagi pole

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
                                Aga ma pean vist sinuga 100% nõus olema, muidu herr Meesmuiste tuleb ja sildistab mu jälle demagoogiks.
                                hahaa oma arvamust võib igaüks avaldada ja poolehoidu millele tahes. lihtsalt ümberringi ja eelnevatel lehekülgedel oli jama nii palju, et isegi ei viitsinud enam lugeda, kuigi teema on ehk selline, mis vajaks mõistuspärast diskussiooni. ometi lähevad kõik üliemotsionaalseks ja ei taha tunnistada, et teisel poolel võib õigus olla. sestap võetakse appi ka demagoogilised võtted. selleks, et vaidlus oleks ikka vaidluse moodi, tuleb demagoogia välja tuua. seega ei ole see kuskilt õhust võetud. sinu postitus lihtsalt sisaldas seda enim. vaadates su reaktsiooni, on mul ilmselt ka õigus.

                                kusjuures see sinu öeldut tsitaadis võib iseenesest küll käsitleda demagoogiana, küll mitte selles mõttes nagu sina oled vihjanud.

                                aga võtan omaltpoolt siis teema kokku. Nahkpea, ega sa nüüd nii suur demagoog olegi. lihtsalt aegajalt seda tuleb sinu sõnavõttudes ette ja kui see konsentratsioon liialt suureks väitluses läheb, siis viskab mul kopa ette.

                                2 sinu näidet kuluks marjaks siia:

                                esimene neist peale minu väidet

                                Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
                                Oh sa vaeseke. Läksid kohe googeldama. Haritud inimesena tean ma väga hästi, mida tähendab demagoogia. Sa ei seletanud lahti, mis MINU jutus demagoogilist oli. Eks see käib selgelt ka üle sinu mõistuse, sa lihtsalt googeldad ja topid mulle mingeid linke nina ette.
                                millele järgnes peale minupoolset põhjendust järgmine

                                Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
                                Aga ma pean vist sinuga 100% nõus olema, muidu herr Meesmuiste tuleb ja sildistab mu jälle demagoogiks.
                                erinevad võtted ülekaalu saavutamiseks. igaüks võib teha omad järeldused.


                                Mul on tunne, et sinu puhul tegu tahtmatu demagoogiaga. Seda ikka juhtub, aegajalt ka mul. Sestap panin ka sulle lingi, et saaksid väga põgusalt asjaga tutvuda. Tahtmatu demagoogia võib tuleneda kas sellest, et kõneleja on ise demagoogia ohver, või siis tema emotsionaalsest kontrollimatusest, puudulikest teadmistest ja nõrgast loogikast. Tahtlik demagoogia võib neid kolme teeselda. ja kui asi läheb tahtlikuks, siis on pahasti. Samas sa väitsid end teadvat täpselt, mida see mõiste tähendab ja kus seda kasutada ja mil moel see väljendub, siis seega kas peaksime uskuma, et teed seda teadlikult, et saavutada mingeid kindlaid omi eesmärke?

                                diskussioonid ja arutelud on alati teretulnud, võiks neid püüda lihtsalt üleliigsest prahist tühjad hoida ja võiks kuulata ja mõelda ka vastaspoole argumente. kes teab, äkki seal on ka oma terake



                                Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
                                Tunnistage parem kohe üles, et asi pole selles, mida ma ütlen, vaid asi on meie maailmavaatelises erinevuses.

                                Kui ma räägin, et ma olen ultra-parempoolne oma maailmavaatelt, olete te kohe automaatselt eelarvamuste küüsis (just selles, milles te tavaliselt minu maailmavaatelisi inimesi süüdistate).

                                Ma võin öelda, mida tahes, mõni mees tuleb ja paneb sellele kohe demagoogia sildi külge. Ta ei tea isegi õieti, mida ta sellega öelda tahab, ta ei suuda seda isegi argumenteerida korralikult.

                                Mina räägin, et ma ei poolda poliitilisi loosungeid - demagoogia. Ma räägin, et poliitikal pole kohta jalgpallis - demagoogia. Ma räägin, et minujaoks pole vahet, milline on kellegi poliitiline eelistus staadionil - demagoogia.

                                See sõna demagoogia saab lausa uue dimensiooni siin foorumis.
                                Asi ei olegi nii palju maailmavaatelises erinevuses kui selles, et kuidas üks pool suhtub diskussiooni vastaspoolde. Mina võin diskuteerida pmst kõigi erinevate poliitiliste rühmitustega ja erinevate maailmavaateliste inimestega, ka kommunistidega, kes jälgivad marksistliku-leninistliku joont, kuigi siis on kohati naeru raske tagasi hoida (kord on juhtunud nii). Üks tark mees on öelnud, et suured inimesed vaidlevad ideede üle, keskmised sündmuste üle, väikesed teiste inimeste üle.

                                Ma arvan, et sinu süüdistused minu pihta, et ma kohe kõiki demagoogiks sõiman, on natukene alusetud. Kui oled oma süüdistustes kindel, too palun näiteid/tõendeid.

                                Järgmine lõik ongi demagoogia sinu poolt

                                Aga lõppeks, rahu! Ja mõnusaid diskussioone, aga ikka nii, et asi oleks viisakas ja puhas igasugusest "rämpsust".
                                Last edited by meesmuiste; 03.01.09, 14:17. Põhjus: typo

                                Kommentaar

                                Working...
                                X