320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Eesti karikas 2011/2012

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Aga mitu fännibussi Narvast tuleb?

    Kõige koledam finaal kah ei ole, Viljandi - Narva oleks veidi hullem, aga mis sa teed. Mis me siin hetkel ikka maaslamajate üle nalja heidame, vähemalt EJL üritab ja see on peamine. Mina igatahes kavatsen juba seetõttu staadionile tulla.

    Minu jaoks on pigem eilse päeva suurim müsteerium Paide. No mida, Paide ajaloo tähtsaim kohtumine, kus on reaalne võimalus pääseda karikafinaali ning 188 pealtvaatajat? Jube-kohutav.

    Kommentaar


      Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
      Aga mitu fännibussi Narvast tuleb?

      Kõige koledam finaal kah ei ole, Viljandi - Narva oleks veidi hullem, aga mis sa teed. Mis me siin hetkel ikka maaslamajate üle nalja heidame, vähemalt EJL üritab ja see on peamine. Mina igatahes kavatsen juba seetõttu staadionile tulla.

      Minu jaoks on pigem eilse päeva suurim müsteerium Paide. No mida, Paide ajaloo tähtsaim kohtumine, kus on reaalne võimalus pääseda karikafinaali ning 188 pealtvaatajat? Jube-kohutav.
      Tööpäev... (Aga point õige)
      "Ajakirjaniku eelis on see, et tema saab oma arvamuse avaldamise eest raha, tavainimene aga peksa."

      Kommentaar


        Seda finaali ei kutsu küll miski kohapeale vaatama.

        Ega loomulikult finaali jõudnud klubid selles süüdi pole, nemad jõudsid sinna igati teenitult, aga no need kaks meeskonda küll masse staadionile ei meelita. Levadia toetajaskond on peale "häid aegu" nii kokku kuivanud ja no Transi võib lausa kadunud TVMK-ga ses osas võrrelda. Ma kardan, et see karikafinaal tuleb sisuliselt tühjadele tribüünidele. Võib-olla mingi kampaania korras saadakse ka kuskil 500 inimest lõpuks kokku, aga mingist rekordist pole vaja küll rääkida, see üritus on eos surnud.
        "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

        Kommentaar


          Mina küll lähen.
          Kindlasti tuleb rohkem rahvast kui eelmise aasta finaalile.
          Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

          Kommentaar


            Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
            Aga mitu fännibussi Narvast tuleb?

            Minu jaoks on pigem eilse päeva suurim müsteerium Paide. No mida, Paide ajaloo tähtsaim kohtumine, kus on reaalne võimalus pääseda karikafinaali ning 188 pealtvaatajat? Jube-kohutav.
            Äge, nädalavahetusel II liiga Soe külas, Tarvastu-Elva 187 pealtvaatajat.
            Elva käis välja veksli, et kodumänguks loodavad publikut üle 200, kuniks Eesti jalgpall pole tiblavaba ja klubid iseseisvad, jäävadki publikunumbrid vinduma, tooge või mõõku neelavad karud publikut meelitama...

            Muuseas 1939 a. karikafinaalis oli kohtunikuks Evald Tipner ise, tea kas mees pöörab hauas ringi kui temanimeline karikas pidulikult tibladele pihku pistetakse?

            Kommentaar


              isegi Tallinna klubidest saab 100 kokku ainult siis, kui poistele trennis öeldakse, et homme pead tribüünil olema. oma klubi liigamängegi ei vaadata ju. rääkimata sellest, et keegi hakkab kaugemalt bussiga tulema.

              tõesti ei taha asja maha teha, sest erinevalt vahepealsest täielikust vaikelust vähemalt üritatakse midagi korraldada, aga tundub, et ootused ja lootused ei käi reaalsusega päris hästi ühte jalga.
              armastan ma headust üle kõige vihkan lolle

              Kommentaar


                Aa, unustasin ennist ühe vahva loo rääkida. Sattusin pealt kuulma eile kahe noormehe vestlust (üks kandis Flora särki). Räägib siis särgikandja, et täna õhtul kõva mäng tulemas....

                ....Liverpool - Chelsea!

                Kommentaar


                  Sest Eesti jalgpalli taseme areng on otseses sõltuvuses tribüünide täituvusest, lärmakatest, fanaatilistest, nõudlikest fännidest
                  Pole lärmakaid, piitsutavaid, ergutavaid, sajatavaid fanaatikutsest fänne, pole täiega endast viimast väljapigistavaid mängijaid.
                  Pole igas mängus endast viimast väljapigistavaid mängijaid, jääb areng toppama, jalg sirgu, motivatsioonipuudus, mis arengut saab olla, Norra ehitama....kolmandasse liigasse, sinna kus staadion elab, kus fännid möllavad, on kellele mängida.
                  Vaat nii, Stok.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Stok
                    Pole ilmselt kõige õigem teema selle jaoks, aga kas keegi võtaks vaevaks mulle ära seletada, mille poolest on Liverpool-Chelsea vaatamine halvem kui koduse Meistriliiga vaatamine; miks igal koondise kodumängul käija ei ole õige fänn, kui ta ei käi võõrsil või kui ta ei käi koduseid liigasid vaatamas; miks see pole õige fänn, kes ei joo, ei tee suitsu, ei tee pürot ega tee häält klubi mängul? Ehk miks fänn peab olema pöörane nolifer ega tohi mitte ühtegi mängu vahele jätta, sõltumata oma elukohast, tööst/õpingutest, perest, finantsvõimalustest jne? Ma ausõna ei saa aru, kuidas Mällar jaksab, aga respekt talle. Mina küll ei jaksaks ja Naine ei lubaks. Siiski laupäeval vaatasin nii Tammeka (1-2 kott) kui Liverpooli (1-2 kott) mängud ära. Balti turniiri ja U19 EM'i piletid on ka bronnitud, aga tõenäoliselt ei ole ma mingi õige fänn, kuna enamikele kriteeriumitele ei vasta, pealegi on mul vale avatar eks?
                    Absoluutselt mitte, eelmises postis toodud kontrast oli lihtsalt huvitav, sest kellaajaliselt neil kahel kutil polnud võimalik Flora - Levadia mänguks Maarjamäele jõuda. Jah, ma ise ei jõudnud kah karika poolfinaalile. Iga Meistriliiga huviline vaatab mingil määral ka tippvutti, see ei ole üldse paha. Asi lihtsalt millest ma aru ei saa, kuidas saab jalgpallifännil tekkida mingi välisklubiga selline side, et ta nimetab ennast selle klubi fänniks? Minu poolest, kallid jalgpallifännid, vaadake välisliigasid nii palju kui soovite, aga käige ja toetage ka kodust vutti, sest see on just täpselt sinu klubi, sinu mängijad, sinu staadion. Mitte ei ole su mängija Rooney ega su kodu pole Anfield.

                    Ja nagu sa ise mainisid, kui sa vaatad kodust vutti, siis sa oled ju täpselt ideaalne jalgpallihuviline. Aga see ei ole õige, kui mingi Real - Barcelona ajal on Tallinna pubides kokku rohkem rahvast kui viiel Levadia kodumängul kokku, rääkimata siis nendest, kes veel striimivad jne.

                    Kommentaar


                      Nii palju kui mina aru olen saanud, siis kõige enam kirutakse neid, kes käivad vaatamas üksnes koondisemänge ja neidki ainult siis, kui Hispaania, Itaalia jne vastas on. Panus ja toetus koduse Meistriliiga arendamisesse on neil aga ümmargune null. Nädalavahetusel minnakse pubisse Inglise liigat vaatama, selle asemel et näiteks ilusa ilmaga Kalju-Flora mängule minna ja seal toredalt aega veeta. Ja asi pole selles, et teiste maade liigasid vaadates pole sa õige fänn. Oled küll, kui sa ka kodusele vutile midagi enda poolt juurde annad. Ka mina vaatan väga palju jalkat ning regulaarselt hoian silma peal praktiliselt kõikidel tugevatel liigadel. Ometi on alati prioriteet nr 1 kodune Meistriliiga, mida ma iga voor vaatamas käin.

                      Kommentaar


                        [QUOTE=Stok;1407240]Kas Sa tahtsidki nii öelda, et kes ei ela häälekalt kaasa, pole üleüldse mängule teretulnud?

                        QUOTE]

                        Absoluutselt mitte, ikka teretulnud, paraku puudus on just häälekatest, sest kui pole häälekaid, on vähe mittehäälekaid.
                        Kui on aga vähe mittehäälekaid, siis on häälekad vähem häälekad ja selletõttu on vähem mittehäälekaid.
                        Kui jõuad minu mõtet jälgida

                        (Eesti) Vutt ilma fännideta on mõttetu!
                        Football without the (ultra) fans is nothing!

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Stok
                          Pole ilmselt kõige õigem teema selle jaoks, aga kas keegi võtaks vaevaks mulle ära seletada, mille poolest on Liverpool-Chelsea vaatamine halvem kui koduse Meistriliiga vaatamine; miks igal koondise kodumängul käija ei ole õige fänn, kui ta ei käi võõrsil või kui ta ei käi koduseid liigasid vaatamas; miks see pole õige fänn, kes ei joo, ei tee suitsu, ei tee pürot ega tee häält klubi mängul? Ehk miks fänn peab olema pöörane nolifer ega tohi mitte ühtegi mängu vahele jätta, sõltumata oma elukohast, tööst/õpingutest, perest, finantsvõimalustest jne? Ma ausõna ei saa aru, kuidas Mällar jaksab, aga respekt talle. Mina küll ei jaksaks ja Naine ei lubaks. Siiski laupäeval vaatasin nii Tammeka (1-2 kott) kui Liverpooli (1-2 kott) mängud ära. Balti turniiri ja U19 EM'i piletid on ka bronnitud, aga tõenäoliselt ei ole ma mingi õige fänn, kuna enamikele kriteeriumitele ei vasta, pealegi on mul vale avatar eks?
                          Selle õige fänni definitsiooni peaks igaüks ise endale selgeks tegema, mitte et 1 vend foorumis ütles ja siis järelikult ongi asi nii. Kõigil on õigus arvata või mitte arvata, et ta on fänn. Kui öelda kellelegi, et sa ei ole õige fänn (ükskõik mis põhjusel siis), siis on see pigem lihtsalt solvang ja mõni nõrgem vb ei taha enam hiljem üldse mänge vaatama minna. Sinu kirjeldus minu arvates ei ole üldlevinud arvamus, vähemalt mina küll nii ei arva. Õige fänn on minu meelest see, kes toetab oma lemmikklubi või koondist nii heas kui halvas (mitte ainult siis kui on head tulemused, olulisem mäng või tugev/kuulus vastane). See, kuidas kaasa elad, näitab pigem seda, kas oled ultra või vaoshoitum. Muidu nimetataks ju ainult ultrasid fännideks.

                          Kommentaar


                            On jalgpallisõbrad ja on fännid. Üks ei välista teist. Lihtsustagem siis nii, et selle teesi kohaselt tähendaks fänn ultrat - kõik muud on jalgpallisõbrad. Mina olen jalgpallisõber, kel omad sümpaatiad, konkreetselt siis Flora ja Bayern. Ennekõike meeldib mulle aga jalgpall kui mäng. Võin suvel Viiratsi vallamaja kõrval väljakul rassivaid kohalikke külapoisse vaadata sama süvenenult kui Kalju-Levadia mängu.

                            Sen, Kunn, Kesa, Mällar, Romario jne - nemad on ultrad. Neile on oma klubi käekäik enamat kui lihtsalt mäng või punktiseis tabelis. Koondise toetajate hulgas oleme me kõik fännid - ma ei kujuta ette, et inimene võiks tulla staadionile (või sõita välismaale) koondise mängu vaatama ja olla mittefänn. Miski ta ju sinna toob/viib (hästi, lahutame siit gloryhunterid ja geelisoengutest vaimustujad, need ei ole tõesti tõsiseltvõetavad) ja see miski on ju siiski armastus mängu ja koondise vastu, ei?

                            Liverpool-Chelsea mängu (kasutagem siis seda siin näitena, kui nii juba läks) lembijad on siis pigem see jalgpallisõprade pool ning negatiivse suhtumise enda suunas paraku sageli samavõrra ise ära teeninud kuivõrd on nad seda saanud kohati ebaõiglaselt. Ja seda just nimelt oma uptight prick suhtumisega: Eesti jalka, misasi see on, sitakotid, lasteliiga, naljanumbrid, publikut pole, jne jne jne jne jne. Sellistele ei saa iialgi kohale jõudma üteluse "Tahad maailma muuta, alusta iseendast" iva.

                            Oled jalgpallisõber või oled fänn, vahet pole. Fakt on see, et nii pisikeses kohas, nagu see meie perselapp maad siin mere ääres, peab pere kokku hoidma, antud juhul siis jalkasõprade ja fännide pere, oleme ju ühe asja eest väljas ja meid ühendab üks - armastus jalka vastu. Aga ärge, kurat, tekitage seda kunstlikku konfrontatsiooni "ma vaatan koondisemänge ja fännan Laziot, mis ma polegi nagu õige fänn vä?" See palve käib mõlemale poolele, fännidele ja jalgpallisõpradele.

                            Kas Liverpooli (Chelsea, Barca, Södertälje, PSG, Atletico, Metallisti, Zeniti - mida iganes) särk on seljas šefim kui Flora (Tammeka, Paide, Viljandi, Tarvastu, Tarva) oma? Ei ole.

                            Ja ses osas pean nõustuma, et mullegi ei jõua kohale, mismoodi saab välisriigi klubi fänn olla. Aga see võib vabalt minu piiratusest ära rippuda, nii-et ses osas ärge keegi kopse õhku täis tõmmake, kõik on chill.

                            Too long, didn't read: ärge mölisege selle kallal, kellele mis korda läheb, elame vabas riigis ja paraku ei ole siin keelatud ka enese võõraste sulgedega ehtimine.

                            EDIT: Stok, sina ära võta ühtki rida siit isiklikult, see ei ole mingil moel sinu pihta mõeldud ja kõik kasutatud näited on meelevaldsed. Loomi ja lapsi selle postituse kirjutamise käigus ka ei vigastatud.

                            Kommentaar


                              Torkaks vahele, et kas Flora särgis isik halvustas kuidagi Eesti Jalgpalli? Romario jutust küll sellist muljet ei jää. Äkki nad hiljem jätkasid teemad Eesti liiga ägeduse üle? Praegu löödi nad risti puhtalt ühe kuuldud vestluse lõigu põhjal. Lame ütleks ma.

                              Kommentaar


                                markofkin ütles praegu ülihästi kõik ära.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X