320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Noortetöö Eestis

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

  • Jaan95
    replied
    Tartus Sepa jalgpallikeskuse kunstmuruväljakul peeti laupäeva õhtul poiste U17 eliitliiga liidrite lahing, kus vastamisi läksid Tartu JK Tammeka ja Tallinna FCI Levadia noortetiimid.

    Leave a comment:


  • Ell83
    replied
    Ma ei ole ju kuskil väitnud, et Eesti mängijad on tippliigade akadeemiatest jõudnud tipptasemele? Väitsin, et hetkel ollakse sinna teel. See kas keegi jõuab päris tippu, näitab aeg.
    Veel vähem hindan ma mingit Arte projekti.

    Ma jagasin siin artiklit, kus tippliiga tippakadeemia treener toodi Eestisse. Sina aga tegid peaasjalikult selle mõtte maha kuna sadu eestlasi on umbes seda teed (kuskil akadeemiates käinud) ja tolku pole olnud. Vaata palun oma esimesi vastuseid üke.

    Igaljuhul tänud kaasa mõtlemast, ilmselt meil erinevad arusaamad. Ja see on täiesti normaalne

    Mina usun, et see projekt võib väga edukas olla ja NU noortetööd oluliselt kvaliteetsemaks muuta.

    Leave a comment:


  • Tallinec
    replied
    Algselt postitas Ell83 Vaata postitust
    Ka meil on üksikud mängijad jõudnud oma ala tippu nö amatööride tasemelt. Kui korvpallurid punti tõid, siis Müürsepp ja Poom ning Klavan jalkast. Seda on ju vähe?Minu mõte on see, et mida rohkem mängijaid (nii korv kui jalka) välismaa akadeemiatesse pääseb, seda suurem tõenäosus on meite maal jalka-kossu tõusuks.
    Võrdlus ei ole täiesti korrektne sest Poom, Klavan, Müürsepp on pärit Eestist kus jalgpall ja korpall on spordialad №№ 1 ja 2. Nad jõudsid tippligadesse profiklubidest.

    Esita palun näideid, et euroopa tippliigade või Arte gümnaasiumi akadeemiatest pärit noored oleks hüpanud kõrgemale tasemele.

    Leave a comment:


  • Ell83
    replied
    Ka meil on üksikud mängijad jõudnud oma ala tippu nö amatööride tasemelt. Kui korvpallurid punti tõid, siis Müürsepp ja Poom ning Klavan jalkast. Seda on ju vähe?
    Minu mõte on see, et mida rohkem mängijaid (nii korv kui jalka) välismaa akadeemiatesse pääseb, seda suurem tõenäosus on meite maal jalka-kossu tõusuks. Või sa ei nõustu?

    Leave a comment:


  • Tallinec
    replied
    Algselt postitas Ell83 Vaata postitust
    No aga palun valgusta mind/meid, kuidas on võimalik jõuda siit väiksest Eestist nende tasemele. Nende paarisaja memuaari ja dokfilmi põhjal peaks valem selge olema?

    Akadeemiates on kindlasti head treenerid ja mis peamine, konkurents!
    Vabandan, et „küsimis küsimusele“, aga kuidas oli võimalik vara 90-l Litmanenile jõuda Ajaxi poolamatöörlikust Soome klubist?

    Kuidas 17 aastaselt Jugoslaavia (kus on Jugoslaavia aga kus on hoki) pärit Anže Kopitar sai kutse kohalikust klubist Rootsi ning tõusis NHL-i tipptase hokimängijaks?

    Kuidas 18 aastaselt Steve Nash kolis Kanada liigast (kus on Kanada aga kus on korvpall) USA-sse ning temast sai mu lemmik mängujuht NBA-s? Veel on tont näiteid.

    „Akadeemia“- see on loosung. Kaks mehed v
    õi naised Soccernet-st võivad kokku saada ning registreerida Äriregistris „Jalgpalli analüütikute Liit“.

    Leave a comment:


  • Ell83
    replied
    No aga palun valgusta mind/meid, kuidas on võimalik jõuda siit väiksest Eestist nende tasemele. Nende paarisaja memuaari ja dokfilmi põhjal peaks valem selge olema?
    Olen kindel, et 14-15 aastasel Ibrahimovicil olid juba asjalikud treenerid.
    Väljakute tingimustele pole ma kuskil viidanud, et need põhjused..
    Akadeemiates on kindlasti head treenerid ja mis peamine, konkurents!

    Leave a comment:


  • Tallinec
    replied
    Algselt postitas Ell83 Vaata postitust
    Asi ongi suuresti treenerites ja nende kvaliteedis või selle puudumises.
    Olen lugenud umbes paarsada jalgpallurite memuaari (alates Pele kuni Ibrahimovichi) ja dokumentaalraamatut jalgpallurite karjäärist.

    Ei mäleta, et raamatutes pallurid oleks maininud, et neist said tugevad jalgpallurid, sest neil olid lapsepõlves ja nooruses priimatasemel koolitatud treenerid või suurepärased väljakud. Või, et jalgpalli akadeemias olles käidi tualetis spetsiaalse väljaõppe saanud inimese järelvalve all.

    Leave a comment:


  • Ell83
    replied
    Algselt postitas Tallinec Vaata postitust
    Kümned (või isegi üle saja) neie noored mängisid või mängivad top-liigade noorte klubides ja akadeemiates, aga tolku mitte üks raas. Keegi ei saanud hea tase palluriks. Peame aru saama, et asi pole treenerites, sertifikaatides, meetodikaates või väljakute kvaliteedis.
    Jah pole kirjas, et tippklubides. Aga sa väitsid, et need kes siiani välismaal käinud või seal hetkel, pole Eesti jalgpallile tolku.


    "et top-liigade noorte klubides ja akadeemiates"

    Leave a comment:


  • Tallinec
    replied
    Algselt postitas Ell83 Vaata postitust
    Sa kirjutasid, et kümned või sajad meie noorpallurid mängivad tippklubide...
    Ma ei kirjutanud "tippklubide", vaid euroopa jalgpalli tippriikide klubides. Itaalia, Portugaalia...​

    Leave a comment:


  • Ell83
    replied
    Jah Tamm ja Anier olid koos Sampdoria U19 ja Kaljumäe AZ Alkmaari U19. Võib vast liigitada akadeemias käiguks.

    Leave a comment:


  • Andres.
    replied
    Kui siin juba akadeemiates käinute nimetamiseks läks, siis meenuvad veel ka Joonas Tamm ja Henri Anier Itaalia ning Marek Kaljumäe Holland.

    Lisaks meenuvad Aleksei Belov, Mattias Männilaan ja Markus Seppik, kes noorena mingi perioodi Saksamaal olnud, kuigi need polnud vist akadeemiad.

    Leave a comment:


  • Ell83
    replied
    Sa kirjutasid, et kümned või sajad meie noorpallurid mängivad tippklubide akadeemiates ja neist pole midagi kasu olnud. Arvan, et suht esimesi mängijaid, kes kuhugi noorteakadeemiasse läks, võis olla Henrik Ojamaa (2007-2009, Derby County) Parandage palun, kui eksin. Hiljem on lisandunud näiteks M.Käit, Vaštšuk, Liivak. Hetkel noorematest on Paskotsi, Tunjov, Shein, Vetkal, Jürgens, Hein, K.Käit, Vaher, Palumets jne. Kui Ojamaa hakkab vaikselt lõpetama, võib öelda, et tegi korraliku karjääri, siis teiste puhul on nö lage ette kujutada suht keeruline. Nüüd on akadeemiast järgmise sammu meeste sekka teinud Paškotsi, Shein, Jürgens, Tunjov.
    Lisaks on veel suht tundmatud noored Kivila, Sillamaa, Pareiko, Kartau, Mustmaa, Pürg (kõik ei meenu) kes kõik kuskil akadeemias või juba tagasi (Kivila Floras)
    Ehk mida öelda tahan, ei päde Su väide, et akadeemiates käikudest pole tolku. Vara veel järeldusi teha.
    Need kes alates 1992 välismaal mängisid, olid ikka kõik juba nö Eestis vormitud valmis mängijad

    Leave a comment:


  • Tallinec
    replied
    Algselt postitas Ell83 Vaata postitust
    Palun nimeta üks Eesti mängija, kes on kuskil tippliigade akadeemias olnud ning tänaseks mängimise lõpetanud või tiksub kuskil niisama.
    Oktoobri 2022 seisusuga, euroopa tippriikide klubides mängisid 11 meie noor pallurit (vanusega 16-19). Veel 4 noor pallurit mängisid Belgia, Tsehhi, Rumeenia, Soome klubides. Võib kujutada ette kui palju meie noor pallureid mängisid alates 1992 euroopa tippriikide klubides. Tundub, et üle saja. Saaks seda uurida https://foorum.soccernet.ee/forum/ee...ased-v-lismaal kaudu.

    Leave a comment:


  • Ell83
    replied
    Palun nimeta üks Eesti mängija, kes on kuskil tippliigade akadeemias olnud ning tänaseks mängimise lõpetanud või tiksub kuskil niisama.


    Asi ongi suuresti treenerites ja nende kvaliteedis või selle puudumises.

    Leave a comment:


  • Tallinec
    replied
    Kümned (või isegi üle saja) neie noored mängisid või mängivad top-liigade noorte klubides ja akadeemiates, aga tolku mitte üks raas. Keegi ei saanud hea tase palluriks. Peame aru saama, et asi pole treenerites, sertifikaatides, meetodikaates või väljakute kvaliteedis.

    Leave a comment:

Working...
X