320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Eesti vuti arengu miinused ja plussid.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #16
    Orginally posted by willane
    punkt 1 osas esitasid ise (paha)tahtlikult väite/kartuse, et kas TVMK ikka uute lastega tööd ka teeb, mitte lihtsalt nimekirja ei pikenda. see ongi konkurentsi tingimustes ilma tõendite ja vähimagi põhjuseta negatiivne lähenemine.
    vastus: jah, 3 inimest teevad hommikust õhtuni täis kohaga tööd, et oleksid lastel treenerid, treeningkohad, varustus, treeneritel koolitus jne.
    Sorry, kui see pahatahtlikuna tundus. Lihtsalt väga veider tundus mõte ,et lapsi saab virtuaalselt trenni panna, küllap tuleb ikka füüsiliselt kusagile kohale viia. Küsisin ja näe, saingi sult vastuse - kolm inimest tegelevad ainult orgunniga. Selge. Siis jõuate vist tõesti iga koolimaja nurga taha kohale ka. See on ju igavesti vahva!

    Aga räägiks muust ka, näen, et Sul on pingeid. Miks muidu Tülbi kohta kibedaid sõnu avalikkuse ette loobid? Arvestades Sinu seotust konkureeriva klubiga, võib ka selles teatud pahatahtlikkuse varju kahtlustada, eksole? 1 : 1 - tegelikult ei mõelnud me vist kumbki paha, onju?

    Arvan, et tarvis on nii "Igamehe lustimänge", kui ka esindusturniire, kuna tõepoolest peab iga laps kes soovib ka mõistlikku tegevust leidma.
    HesaCupi poolfinaalis ei pannud HIK ka ülesantud koosseisust mitte kõiki poisse ühekauaks platsile. Ka selliseid mänge on vaja. Kotkal on piisavalt pikk pink, et panna välja mitu võistkonda poiste mängitamiseks ja lisaks veel üks, kus tugevamaid karastada. Treeneri nimel pole siin vist niiväga tähtsust, ilmselt tehakse koostööd.
    Ainult et trennis tuleb käia koos selle satsiga kus võistelda tahetakse, sest muidu ei tea üks kuhu sööta ja teine kukub käpuli kui söödu ootamatult põlveõndlasse saab. Kolmandal aastal vist enam nii ei kõlba mängida, ega see lastelegi õiget rõõmu teeks, nad saavad suurepäraselt aru kas parajasti klapib või ei. Kui ikka treeneri plaane ei jaga, siis ära lahmi oma isikliku solvumisega. Ega's ainult võistlused (sport)last arenda, kõik eelnev kuulub ikka ka asja juurde. Ja kui selles on kaos, no mida sa siis tahad?
    Minu poiss oli ka alguses väga solvunud kui kaitsesse pandi ja värava peale lüüa ei saanud, kas selle pärast oleks pidanud treenerit pitsitama hakkama? Ikka kõigepealt iseendale ja siis poisile tuleb selgeks teha mis milleks hea on.

    Kommentaar


      #17
      Orginally posted by yheksa

      Soovitan lugeda toda Indrek Schwede "Väikest Jalgpallipiiblit". Seda osa kus on juttu noortetööst. Täitsa asjalik on kohe.
      Aga mötted mis mul viimasel ajal on tekkinud panen kunagi kirja kah. Praegi ei jaksa :-(
      Tjah, mõnus raamat, loe kohe mitu korda. Huvitav, ehmatav, ajab naerma, paneb mõtlema. Aga kahju tõuseb kui kõike seal kirja pandut religioosse hardumusega pähe õppida ja tõe pähe uskuda. Eriti selles osas, mis puuduseid kellelegi külge on poogitud.
      1. Näiteks Tülp ja karjub ja on karm??? Kamoon - kuigi ta mõistab, mida andis talle Ubakivi kool, ei suudaks ta seda stiili matkida ka kõige tõsisema kavatsuse puhul. Päris suures stressis olles, kui poisid tõesti sitasti mängisid, teatas ta pigem mahavajunud detsibellidega: "Treener ei ole teie tänase mänguga üldse rahul!" ja ladus otsekoheselt ette mis vigu keegi tegi ja kuidas tuleb mängida. Järgmisel päeval mängisid poisid niikui kompud.
      2. Mehehakatistega Eesti meistriks tulla - miks mitte kui kokkukasvanud meeskonnaga ilusat ja tarka jalgpalli mängitakse. Sellises eesmärgis pole miskit halba. Ja kui see ei täitu, pole ka midagi katki. Mehised mehed kasvavad ikkagi, kes sõpradega arvestada oskavad. Mingi siht võib ju silma ees olla. Ja iga poiss valib ise oma elutee, ei ole kohustust justnimelt jalgpalliga jäädagi leiba teenima. Kui pohlak unistab, et korjab superandekatest tippudest tulevased maailmameistrid kokku, siis pole ka selles miskit halba. Selle tee valimine ei tohiks aga minu isikliku arvamuse kohaselt toimuda nii 16-selt juba. Suures jalgpallis on tore, et mängivad ju ka ligi 40 -sed mehedki.
      Need on ju ometi ühe asja kaks eri tahku, kuidas üldse saab neid vastandada???
      3. Muideks Kotkases tehakse ikka ÜKE-t ka ja üht-teist mõnusat on vahelduseks plaanis. Oma Klubi värk sellepärast ongi vahva, et lapsevanematel on selles osas rohkem võimalusi kaasa aidata.

      Kommentaar


        #18
        Aga räägiks muust ka, näen, et Sul on pingeid. Miks muidu Tülbi kohta kibedaid sõnu avalikkuse ette loobid? Arvestades Sinu seotust konkureeriva klubiga, võib ka selles teatud pahatahtlikkuse varju kahtlustada, eksole? 1 : 1 - tegelikult ei mõelnud me vist kumbki paha, onju?
        mina justkui kiitsin Maasingut ja Saksa, ja jagan nende seisukohta. sina lugesid sealt välja arvamust Tülbi kohta. oleme Tülbiga sellest samuti rääkinud. tema heitis muu jutu sees mulle ette, et ma poisi ühest mängust ära võtsin ja sünnipäevale viisin. siin ongi meie erinevus- mul on kodus veel 8.a laps, mitte 8.a sportlane. ja lapsel oli valida, kas sõpradega sünnipäeval 2 tundi bowlingut mängida või aasta vanemate turniiril, mis polnud tulemuse tegemise koht, 10 minutit mängida. minu arvates oli lapse otsus täiesti õige, samas treeneri selline märkus oli minu arvates kohatu. pink on ju pikk, nagu sa isegi mainisid
        praegu on tõesti kiire, et linnale aruanded teha. hiljem võime edasi arutada.

        Kommentaar


          #19
          Tule taevas appi! Meeskondlik spordiala ja keset võistlusi peab üks laps saama parajasti teha mis laps tahab? Isegi individuaalalal ei kõlbaks see kuhugi. Laps tahab ju loomu poolest "kampa kuuluda", aga kuidas see teistele mõjub kui keegi "alt hüppab?". Kujutan ette, et aasta vanematega oli ju raske mängida ja 10 minutit pidid teised tema tööd tegema, või kuidas?
          Ja kui nii tähtsusetu mäng ja tähtis pidu oli, siis oleks ju võinud üldse mitte tulla, selles treeneriga eelnevalt kokku leppides ja asi mutt. Aga teistele kohapeal demonstreerida, kui vähe nende pingutusest hoolid - ah, nagunii kaotate ja minust nagunii abi pole - ma nimetaks seda kohe õite hullu sõnaga. Ise veel tahad, et meeskonnas ei oleks tähtsaid ja vähemtähtsaid, neid, kes rohkem platsil ja neid, kes vähem...
          Minu ettekujutuse kohaselt heas meeskonnas võetakse lõpuks mõnel vennal kratist kinni ja antakse sõbralikult kere peale ka, kui ta oma elukesega muidu sohu kipub vajuma - niivõrd hoolitakse üksteisest.

          Kommentaar


            #20
            Arvan, et iga laps peab tunda saama, et teda just meeskonna poolt tähtsaks peetakse, et teda teistel vaja on. Millal ja milmoel kedagi rakendada ning kuidas seda põhjendada, et see elamus tekiks, on muidugi eeskätt treeneri teha ning lapsevanemad ei peaks tema võimalusi oma kummalise suhtumisega nullima. Otsus poiss meeskonda tuua, on ju vastu võetud, edasises usaldagem treenerit.

            Kommentaar


              #21
              Orginally posted by emme

              Tule taevas appi! Meeskondlik spordiala ja keset võistlusi peab üks laps saama parajasti teha mis laps tahab? Isegi individuaalalal ei kõlbaks see kuhugi. Laps tahab ju loomu poolest "kampa kuuluda", aga kuidas see teistele mõjub kui keegi "alt hüppab?". Kujutan ette, et aasta vanematega oli ju raske mängida ja 10 minutit pidid teised tema tööd tegema, või kuidas?
              Ja kui nii tähtsusetu mäng ja tähtis pidu oli, siis oleks ju võinud üldse mitte tulla, selles treeneriga eelnevalt kokku leppides ja asi mutt. Aga teistele kohapeal demonstreerida, kui vähe nende pingutusest hoolid - ah, nagunii kaotate ja minust nagunii abi pole - ma nimetaks seda kohe õite hullu sõnaga. Ise veel tahad, et meeskonnas ei oleks tähtsaid ja vähemtähtsaid, neid, kes rohkem platsil ja neid, kes vähem...
              Minu ettekujutuse kohaselt heas meeskonnas võetakse lõpuks mõnel vennal kratist kinni ja antakse sõbralikult kere peale ka, kui ta oma elukesega muidu sohu kipub vajuma - niivõrd hoolitakse üksteisest.
              8-aastaste MEESKOND? oujeee!!!

              Kommentaar


                #22
                emme ja willane , tuletan meelde ,et teema on eesti jalg-
                palli arengu miinused ja plussid.
                FCF Forever

                Kommentaar


                  #23
                  Tegelikult mina julgustaks küll sellist arutelu, sest just lastest sirguvad kunagi tulevased mängijad ning nende kasvatamisest saabki kõik alguse.

                  Olulised ongi tegelikult ju see, kuidas noori kasvatatakse treenerite poolt, kes millele rõhku paneb jne... Kui kellelgi on tegelikult veel kogemusi ning arvamusi, siis neid võiks siin ju avaldada küll ja küll, sest võin ausalt öelda, et seda, mida ma siin paljude teemade all lugenud olen - seda varem ei teadnud, kuid huvi pakuks küll.
                  When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                  Kommentaar


                    #24
                    Orginally posted by ROOTSI KUNN

                    emme ja willane , tuletan meelde ,et teema on eesti jalg-
                    palli arengu miinused ja plussid.
                    , vabandust! Arvasin naiivselt et see on ju sulaselge pidur kui üksteist ei mõisteta nii klubide, liidu kui ka isiklikul tasandil. Mis on veel määravam kui suhtumine? Või kas ikka algab "tõsine" jalgpall alles siis kui Floraga lepingud sõlmitud?
                    Märkisid ju isegi, et eesti noortega ei tehta tööd nagu peaks. Ja üldiselt käib vaidlus, kas tuleks tõsiselt tegelda juba pisikeste laste hulgas spordimehe vaimu kasvatamisega või on see liiast.
                    Minugi poolest võite siit jälle oma 17 ja vanemate juurde minna, me niikaua omaette hoolitseme selle taimelava eest. Kõike head!

                    Kommentaar


                      #25
                      Emme, ei tee nii. Jätka vestlust! vot!
                      When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                      Kommentaar


                        #26
                        EMME said must nats valesti aru.
                        Arutelu oli iseeenesest õige ja vajalik ,kuid isiklikult oleks sellele ehk teise teema leidnud: näit: Kas lihtsalt treener--
                        või pedagoog.?
                        Arvan ka ise ,et treeneritega on meil ikka kole kitsas käes.
                        nii,et sorry tundus lihtsalt ,et willasega rääkisite teineteisest mööda.
                        FCF Forever

                        Kommentaar


                          #27
                          Orginally posted by ROOTSI KUNN

                          Tõesti väga hea ja lai teema. Siin saab igaüks omi
                          mõtteid mõlgutada.
                          Ise alustan sellest ,et proovin mitme kirjutisega välja tuua kõigepealt miinused ning seejärel plussid. Loomulikult on arvamused subjektiivsed
                          Hetkel,kui jalgpall hakkab üha rohkem ka eestlastele lemmikspordialaks kujunema on tekkinud selline olukord,et ikkagi on peaaegu võimatu seda harrastada. Jah mingid väga viletsad tingimused ju on aga sellised ,mis pigem peletavad eemale. Jutt on jalgpalli väljakutest.Tallinnas ja ka kogu Eestis võib ilmselt kahe käe sõrmedel üles lugeda enam-vähem korralikud väljakud. Täismõõtmetes sisehall aga puudub siiani,hoopiski.
                          See on tegelikult jube ,sest naaberriikides on näitajad kümneid kordi suuremad. Tundub ,et kohalikele võimudele läheb ikkagi korda ainult hallide ehitus,kuigi korraliku muru või kunstkattega jalgpalliplatsi ehitamine on odavam. Kusjuures vutti saab isegi väljas aastaringselt mängida.
                          Ühe põhjusena näen ikkagi praeguste linnaosadejuhtide kui ka spordiametnike, võiks öelda isegi jalgpallivaenulikust. Enamus neist on mingid nõukogudeaegsed tegelased , kes peale korvpalli ühtegi muud pallimängu ei teadnudki.
                          Siiani ehitatakse ju koolide juurde ainult võimlaid ja kergejõustiku platse ,mitte aga jalkastaadione. Raske on nõuda jalgpalli armastust inimestelt ,kes tegelikult sellest mängust midagi ei tea. See puudutab tegelikult paljusid eluvalkondi ,mis kõik on kaudselt seotud jalgpalli arenguga Eestis. Meedia ,ärimehed, jne. kõik saab alguse siiski esmasest kokkupuutest vutiga.
                          Ja ,kui seda ikka kusagil , nädalalõppudel toksida ei saa siis ei teki ka huvi.
                          Järgmine kord võtan käsile teema vutitreenerid.
                          Väga nõus. Ma isegi kirjutasin sellest kunagi kahvlisse ja loeti ette, ehk mõni nägi? Masendav kui riigi suuruselt teises linnas ei leidub vaid üks löögiharjutussein, väljakutest ma ei räägigi. Veider on see, et maakohtades, kus keegi ei mängi, on superstaadionid olemas, linnades aga mittemidagi. Näiteks me Kuressaarepoisid peame suvel 10km linnast välja sõitma, et saaks talutaval väljakul mängida.

                          Londonis on näiteks selline koht nagu Hackney Marshes, kus on ei vähem ega rohkem kui 87 täismõõtmetes jalgpalliväljakud kõrvuti. Kui selle platsi keskel üles ärkaks, arvaks ma, et olen sattunud paradiisi... http://www.footballculture.net/players/feat_hack.html

                          Muide, seal 87 väljaku keskel kasvas üles ka poisike David Beckham, nii et tehke omad järeldused.
                          \\"Empty your mind. Be formless, shapeless, like water. You put water into a cup, it becomes the cup. You put water into a bottle, it becomes the bottle. You put it in a teapot, it becomes the teapot. Water can flow or it can crash. Be water, my friend.\\" - Bruce Lee

                          Kommentaar


                            #28
                            Orginally posted by emme

                            Tule taevas appi! Meeskondlik spordiala ja keset võistlusi peab üks laps saama parajasti teha mis laps tahab? Isegi individuaalalal ei kõlbaks see kuhugi. Laps tahab ju loomu poolest "kampa kuuluda", aga kuidas see teistele mõjub kui keegi "alt hüppab?". Kujutan ette, et aasta vanematega oli ju raske mängida ja 10 minutit pidid teised tema tööd tegema, või kuidas?
                            Ja kui nii tähtsusetu mäng ja tähtis pidu oli, siis oleks ju võinud üldse mitte tulla, selles treeneriga eelnevalt kokku leppides ja asi mutt. Aga teistele kohapeal demonstreerida, kui vähe nende pingutusest hoolid - ah, nagunii kaotate ja minust nagunii abi pole - ma nimetaks seda kohe õite hullu sõnaga. Ise veel tahad, et meeskonnas ei oleks tähtsaid ja vähemtähtsaid, neid, kes rohkem platsil ja neid, kes vähem...
                            Minu ettekujutuse kohaselt heas meeskonnas võetakse lõpuks mõnel vennal kratist kinni ja antakse sõbralikult kere peale ka, kui ta oma elukesega muidu sohu kipub vajuma - niivõrd hoolitakse üksteisest.
                            kuigi emme lahkus, ma siiski vastan. oli ka neid, kes jäidki seepärast tulemata. mäng oli päeva viimane ning minu poisi tasemel mängijaid on klubis palju. pealegi oli mäng 4+1, seega enamus istusid lihtsalt pingil. emme reageering oli mulle üllatuseks, kuid ka edaspidi teadmiseks.
                            oled sa ise kuulnud, mida treener ja grupijuht arvasid asjast, kui te eelmisel talvel poisiga mägedes suusatamas käisite. oi-oi! siin ei ole ma jälle treeneriga nõus, aga see on juba minu asi.

                            Kommentaar


                              #29
                              Orginally posted by Martin

                              Emme, ei tee nii. Jätka vestlust! vot!
                              Aitäh toetuse eest!

                              Ega ma seda totaalselt mõelnudki. Tegelen igal vabal ja mitte nii vabal hetkel TaliCup tulemuste ülesriputamiskõlblikuks tegemisega, aga nüüd pläkuta sellise "vähetähtsa" teema ümber, sest willane loobib avalikult kilde (mitte ainult siin) selle asemel et käed külge lüüa.

                              Paganama palju on käsitööd, no ei toimi asi automaatselt Sellegipoolest loodan, et näete lähemal ajal tulemusi.

                              Tulevaste turniiride huvides: Kas keegi teab mõnda sobivamat softi soovitada (millega ka võiks nimekirjade ning väravalööjateni välja minna) kui excel, mis on mul juba risti- rästi viitadest kirju?

                              Kommentaar


                                #30
                                Kas teate, et mujal maailmas teevad lapsed trenni kuni miski 12-14 eluaastani trenni poisid ja tüdrukud koos (minumeelest oli aastavahetusturniiril maakoolide arvestuses kah poiste seas tüdrukuid mängimas). Nii tekitatakse lastel tunnet, et sport on FUN. Sport ei ole alati tippsport. Et tulla trenni peab olema hea ja lõbus. Tekib arusaam, et “Sport – this the way of living”. Sport on puhtalt üks paljudest eluviisidest. Tavaliselt on valik enamvähem perekonniti – kellel on eluviis Muusika, kellel Kunst, kellel Sport, kellel Teadus. Igaühe oma valik :-) Lastetrennid ei saa ja ei peagi olema sundimine ja pidev ühtede ja samade harjutuste läbitegemine. Aegajalt trennides vaid mängimine või mis veel enam vestlemine ja mõtete vahetamine tekitab huvi just konkreetse spordiala vastu. Samas ei ole oluline, et laps jääks just jalgpalli juurde – oluline on sportlik eluviis (olgu see siis korvpall või võrkpall või hoopis vibulaskmine). Lapsel peab lõbus olema. Ma julgen kahelda, et lapsel on situatsioonis “treener-käsib-ja-kurnab-ning-mängima-ei-pane-ning-ema/isa-kah-tarivad-nõuavad-rohkem-kui suudaks” oma tegevusest heameel.

                                Kuksilt miskist delfi.ee (kus käib küll vist lastevanemate vaheline teineteise materdamine, mitte arutelu) kommentaarist lugesin juttu “Nendele kes virisevad, et nende võsukesed mängida ei saanud: Kui lapsed trennis niisama ringi jooksevad,vee pudelitega pritsivad, suvalisi palle platsile löövad või harjutuste ajal teiste eest ära löövad ja treenerit ei kuula siis mida te ootate.” … Oioioioi kuidas saab nii kirjutada. Tegemist on 8-10 aastaste poistega (kui ma õigesti aru saan). Nad on POISID ja poisid peavadki ulakusi tegema. See on normaalne sellises vanuses!

                                Rootis Kunn: Tallinnas on suhtkoht tegemisel täismõõtmetega sisehall. Seda Lillekülla kunstmurukattega väljakule. Millal valmib pole õrna aimugi… aga fakt on see, et tehakse. Maarjamäel niuke poole platsi suurune hall juba on muideks.

                                Kotkast rääkides :-) Ilus on eesmärk olla 2010 Eesti Meister aga need poisid kellega tahetakse saada Meistriks aastal 2010 on praegu 8-9 aastased. See teeb siis, et nad on 8 aasta pärast 16-18 (nii umbes). Selles vanuses poistega küll meistriteks ei tulda. Point ei ole üldse praegu selles, kas Kotkas või mitte Kotkas. Point on selles, et noored poisid ikka meestega võistelda ei suuda.

                                emme Su lause “Ja üldiselt käib vaidlus, kas tuleks tõsiselt tegelda juba pisikeste laste hulgas spordimehe vaimu kasvatamisega või on see liiast”. Vohh õige. SPORDIMEHE VAIM aga mitte tõsine profisport.

                                greenday: millega Sa meid võrdled? Inglismaaga? Võrdle nüüd kahe riigi ajalugu, jalgpalli ajalugu ja rahalist olukorda ja saad ise ka aru, et läks vist vähe puseriti :-)

                                Nujah nii ta oligi :-) Jaksu!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X