320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Vandenõuteooriad

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Arvasingi, et keegi hakkab alkoholiga võrdluseid tooma

    Kommentaar


      Algselt postitas bubbles Vaata postitust
      Arvasingi, et keegi hakkab alkoholiga võrdluseid tooma
      Noh, et inimesed tahavad erinevat laksu. Mõnel on vaja lõõgastust, teistel täielikku unustamist.

      Kommentaar


        Kas sa tõmbaksid siis paralleelid kange alkoholi ja fentanüüli vahel? Hetkel on ikkagi fentanüül kõige hullem turul olev narkootikum. Mitu protsenti on fentanüülist sõltuvuses oleval inimesel sellest välja tulla? Suhteliselt nullilähedane kahjuks..

        Kommentaar


          Algselt postitas bubbles Vaata postitust
          Kas sa tõmbaksid siis paralleelid kange alkoholi ja fentanüüli vahel? Hetkel on ikkagi fentanüül kõige hullem turul olev narkootikum. Mitu protsenti on fentanüülist sõltuvuses oleval inimesel sellest välja tulla? Suhteliselt nullilähedane kahjuks..
          Ma ei tõmba üheselt paralleeli. Et kange alkohol on fentanüüliga võrdne. Ma lihtsalt ütlen, et inimestel on erinevad põhjused, et miks juua. Ma olen näinud ka alkoholist ennast täiesti persse joovaid väga noori inimesi. Ja ma ei pea silmas "joon täis ja laamendan mööda linna", vaid selliseid, kes kaotavad töö, tervise, sõbrad ja kõik muu, et kodus juua. Ehk inimtüübid on erinevad. Mõne jaoks on alkohol ja kergem narko lihtne lõõgastus ja peokõrvane, aga mõne jaoks on peaasi saada laksu ja võimalikult korralikku laksu. Seal hakataksegi siis suvalist paska endale sisse süstima või siis arvutama, et kui palju mingi summa eest alkoholis kraade on.

          Kommentaar


            Algselt postitas bubbles Vaata postitust
            Kas sa tõmbaksid siis paralleelid kange alkoholi ja fentanüüli vahel? Hetkel on ikkagi fentanüül kõige hullem turul olev narkootikum. Mitu protsenti on fentanüülist sõltuvuses oleval inimesel sellest välja tulla? Suhteliselt nullilähedane kahjuks..
            Ja veel, et kui inimene on juba fentanüüli peale läinud, siis peab ta juba psühholoogiliselt nii putsis isend olema, et ta ei tuleks ka alkoholismist välja.

            P.S. Ja mind jubedalt häirib alkoholismi nimetamist haiguseks. Kui sa lähed mütsita välja ja saad külma, siis järgmine kord paned mütsi pähe. Kui sa seda ei tee, siis on see lihtsalt lollus. Haigus on see, kui sa ei saa midagi valida. Ala, et saad mingi viiruse. Sa oled haige ja ravid ennast. Kui mingi kuradi alkohoolik ei saa aru, et ennast täis juues keerab ta enda elu persse, siis pole ta haige, vaid lihtsalt täielik debiilik. Eriti närvidele käivad mulle nende joodikute kurvad silmad, kui nad räägivad, et kuidas nad küll tahaksid joomist lõpetada ja tegelikult on neil kõik korras, aga nad on natuke haiged.

            Kommentaar


              Loomulikult ajavad alkohoolikud närvi. Millest see tuleb, et nii kerge soodumus on saada alkohoolikuks või narkariks? Eesti nüüd nii sitt elu ka pole ju.

              Kommentaar


                Alkoholi müügipoliitika on natuke vist liiga liberaalne. Ehk põhjamaalased joovad üldse karmilt, aga vähemalt saab põhjamaades selle eest ka riigile korraliku kopika. Meil on alkohol piisavalt odav, et kõik saaksid rahus libistada. Pluss alkoholi saab igalt poolt kätte.
                Mina isiklikult eelistaksid kindlaid alkoholipoode, mis poleks kaubanduskeskustes ja tunduvalt kõrgemat aktsiisi elik kallimat alkoholi. Ehk kui tahad juua, siis maksad ka. Sellel on muidugi omad negatiivsed küljed, sest kui vastab tõele väide, et 90% alkoholitootjate kasumist tuleb sõltlastest, kes on samas üsna hinnatundlikud, siis võiks hakata levima salaalkohol.

                Samas minusugune pseudojoodik ei viitsiks ilmselt seda pudelit veini kuhugi eraldi alkopoodi ostma minna, rahast hakkaks ka kahju ja salaalkoholi ei viitsiks mitte mingil juhul kusagilt otsima minna. Seega minusuguste alkotarbimine väheneks minu ideaalvariandis, aga kuna mul pole mingeid uurimusi praegu visata, siis ma ei oska öelda, et mida see maksulaekumistele tähendaks, mida see salaturule tähendaks, aga vähemalt alkovastased liikumised ja TAI on pigem selliste punktide poolt olnud.

                Aga kui selline idee välja käiakse, siis tuleb kohe Alekokk "Kohe joovad kõik salaviina" Noop ja mingid hipsterid, kes hakkavad nutma, et nad ei saa nüüd toidupoest söögi kõrvale pudelit veini osta. Nagu, noh, nahhui, käi kord kuus seal alkopoes ja osta endale kuus tükki ette näiteks.

                P.S. Ja mõistagi on Eestis igasugune turupiirang pahapaha.

                Kommentaar


                  Energiajookidele ja magusale võiks ka suuremad maksud peale panna. Idee poolest. Minu arvamus on vähemalt selline.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas bubbles Vaata postitust
                    Energiajookidele ja magusale võiks ka suuremad maksud peale panna. Idee poolest. Minu arvamus on vähemalt selline.
                    Nõus.

                    Kommentaar




                      Ma vist tean, miks need EKRE noored muslimite peale nii vihased on. Nad arvavad, et nemad on need neitsid, keda enesetaputerroristidele lubatakse.

                      Kommentaar


                        Mõnu, va pseudojoodik, saa nüüd aheljoodikutest aru. Niigi kallis on erinevat kärakat juba osta, kui seda koguaeg vaja on. Ja kui enne kümmet on järsku juurde vaja, on väga oluline strateegiline poodide asetus, et kindlasti lähedalolevasse punkti jõuaksid. Mäletan veel kui hea odav oli krooni ajal. Tegelt väga ei mäleta ka.
                        ★★★★★★

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                          Alkoholi müügipoliitika on natuke vist liiga liberaalne. Ehk põhjamaalased joovad üldse karmilt, aga vähemalt saab põhjamaades selle eest ka riigile korraliku kopika. Meil on alkohol piisavalt odav, et kõik saaksid rahus libistada. Pluss alkoholi saab igalt poolt kätte.
                          Mina isiklikult eelistaksid kindlaid alkoholipoode, mis poleks kaubanduskeskustes ja tunduvalt kõrgemat aktsiisi elik kallimat alkoholi. Ehk kui tahad juua, siis maksad ka. Sellel on muidugi omad negatiivsed küljed, sest kui vastab tõele väide, et 90% alkoholitootjate kasumist tuleb sõltlastest, kes on samas üsna hinnatundlikud, siis võiks hakata levima salaalkohol.

                          Samas minusugune pseudojoodik ei viitsiks ilmselt seda pudelit veini kuhugi eraldi alkopoodi ostma minna, rahast hakkaks ka kahju ja salaalkoholi ei viitsiks mitte mingil juhul kusagilt otsima minna. Seega minusuguste alkotarbimine väheneks minu ideaalvariandis, aga kuna mul pole mingeid uurimusi praegu visata, siis ma ei oska öelda, et mida see maksulaekumistele tähendaks, mida see salaturule tähendaks, aga vähemalt alkovastased liikumised ja TAI on pigem selliste punktide poolt olnud.

                          Aga kui selline idee välja käiakse, siis tuleb kohe Alekokk "Kohe joovad kõik salaviina" Noop ja mingid hipsterid, kes hakkavad nutma, et nad ei saa nüüd toidupoest söögi kõrvale pudelit veini osta. Nagu, noh, nahhui, käi kord kuus seal alkopoes ja osta endale kuus tükki ette näiteks.

                          P.S. Ja mõistagi on Eestis igasugune turupiirang pahapaha.
                          pffff
                          Õll kõigile (üle 18 aastastele) vabalt kättesaadavaks ja odavamaks.

                          Kommentaar


                            Toon taaskord välja enda idee kehtestada Tartust, Pärnust, Tallinnast 30 kildist kaugemal tasuta alkoholi vöönd. Seal oleks alkohol tasuta, kuna siis saaksid inimesed enda sotsiaaltoetused asja jaoks panna ja nad ei jooks seda maha. Nõrgemad saaksid end ausalt ja kiirelt surnuks juua, kuna poleks vaja vahepeal tööl/vargil käia. Haldusreform oleks seejärel käkitegu.

                            Kommentaar


                              Alkoholi müügipoliitika on natuke vist liiga liberaalne. Ehk põhjamaalased joovad üldse karmilt, aga vähemalt saab põhjamaades selle eest ka riigile korraliku kopika. Meil on alkohol piisavalt odav, et kõik saaksid rahus libistada. Pluss alkoholi saab igalt poolt kätte.
                              Mina isiklikult eelistaksid kindlaid alkoholipoode, mis poleks kaubanduskeskustes ja tunduvalt kõrgemat aktsiisi elik kallimat alkoholi. Ehk kui tahad juua, siis maksad ka. Sellel on muidugi omad negatiivsed küljed, sest kui vastab tõele väide, et 90% alkoholitootjate kasumist tuleb sõltlastest, kes on samas üsna hinnatundlikud, siis võiks hakata levima salaalkohol.
                              10 aastat tagasi müüdi alkoholi poodides ööpäevaringselt, veel mõned aastad varem müüdi lahjemat alkot igas kioskis ööpäevaringselt ja 20 aastat tagasi müüdi putkades ka viina. Joodi ikka umbes sama palju kui praegu. Niisiis võid ju piiranguid panna ja näkku n...da aga tolku sest pole midagi.
                              Sama asi ka spetsiaalsete alkopoodidega - lihtsalt jooksutataks inimesi ja pandaks neile näkku, muud midagi.
                              Ka hinnatõusud ei mõjutaks midagi - Põhjamaades on hinnad jõhkrad aga tina pannakse rohkem kui kusagil mujal, v.a. Venemaa.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
                                Ka hinnatõusud ei mõjutaks midagi - Põhjamaades on hinnad jõhkrad aga tina pannakse rohkem kui kusagil mujal, v.a. Venemaa.
                                Jah, aga kui juuakse sama palju, siis saab kallimate hindade korral ka riik rohkem aktsiisi. Seega peaks üsna win olema.
                                Ja minu mälu järgi on viimase kümnekonna aasta jooksul üldarvudes alkoholitarbimine siiski vähenenud. Et ses suhtes on näkkunu**imine natuke aidanud vist ka.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X