320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Derbyd

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #16
    Replying to Topic \'Derbyd\'

    Originally posted by Henri19


    käia sellepärast mänge vaatamas, et vastasmeeskonna fännile piki tatti panna?? olin türgis istanbulis, kui lõppes galatasaray ja mingi teise meeskonna vaheline mäng ja kuidas \"hullunud\" galatasaray fännid mööda tänavaid ringi jooksid ja tulistasid ja põletasid lippe ja peksid ja karjusid ja...väga vaking masendav, kas selline ongi õige fänn?
    Kultuurid on erinevad, arvatavasti türklased vaatavad meid ka kahtlaselt, et igavad põhjamaalased plaksutavda ainult.

    Kommentaar


      #17
      Replying to Topic \'Derbyd\'

      Ärme unusta siinkohal ka Eesti liigat, mida peaaegu üheks suureks Tallinna derbyks võib pidada. Viimaste aegade üheks vihasemaks heitluseks võiks minu arvates pidada Flora ja Maardu Levadia mänge. Olgugi, et praegu on Eesti teine kindlalt TVMK, kuid meedia tähelepanu ja ka fännide arv näitab, et just see vastasseis kõige huvipakkuvam on. Ja kui veel Pasi Levadiat juhendas- oli talgi ju vaja ära teha oma teisele võõrleegionärist kolleegile Eesti liigas.Samas ei tohiks ka ära unustada florasiseseid derbysid. Eelkõige mõtlen tabeli viimaste Valga ja Kuressaare mänge. See mäng ju mõlema jaoks sisuliselt 6 punktilise tähtsusega.

      Kommentaar


        #18
        Replying to Topic \'Derbyd\'

        Moskva,London, Tallinn ja Istanbul.Need on esimesed mis pähe kargavad oma üüratu arvu meeskondadega mis esinevad oma maa kõrgliigades.
        Eestis võib ju silma kinni pigistades pidada Valga ja Kuressaare mansasid Tallinna omadeks.
        Huvitav palju suurklubisid elanike arvu kohta tuleb neis suurlinnades?

        Kommentaar


          #19
          Replying to Topic \'Derbyd\'

          Nonii, mis derby on Valga - Kuressaare? Iga printsipaalne kohtumine pole veel derbi, tuleb ikka arvestada geograafilist mõõdet ka. Selles osas pole Eestis vist vastast Tartu klubide Tammeka - Merkuur mõõduvõtmisele. ISegi Flora - Levadia - TVMK kohtumised kahvatuvad, ma arvan.
          “The state of our pitch wouldn’t have affected Liverpool — with their game the ball is in the air most of the time.”
          The Special One

          Kommentaar


            #20
            Replying to Topic \'Derbyd\'

            Originally posted by woodoo


            Moskva,London, Tallinn ja Istanbul.Need on esimesed mis pähe kargavad oma üüratu arvu meeskondadega mis esinevad oma maa kõrgliigades.
            Eestis võib ju silma kinni pigistades pidada Valga ja Kuressaare mansasid Tallinna omadeks.
            Huvitav palju suurklubisid elanike arvu kohta tuleb neis suurlinnades?
            Buenos Aires kah.
            “The state of our pitch wouldn’t have affected Liverpool — with their game the ball is in the air most of the time.”
            The Special One

            Kommentaar


              #21
              Replying to Topic \'Derbyd\'

              Originally posted by Jaan


              Nonii, mis derby on Valga - Kuressaare? Iga printsipaalne kohtumine pole veel derbi, tuleb ikka arvestada geograafilist mõõdet ka. Selles osas pole Eestis vist vastast Tartu klubide Tammeka - Merkuur mõõduvõtmisele. ISegi Flora - Levadia - TVMK kohtumised kahvatuvad, ma arvan.
              Sa tahad arvestada geograafilist mõõdet? Ma ütleks et need klubid teevad päevast päeva samal väljakul trenni, jagavad sama riietusruumi ja põhimõtteliselt kuuletuvad samale habemikule. See , et nende kodustaadionid üksteisest sadade kilomeetrite kaugusel on, ei tähenda veel, et ma seda derbyks ei või nimetada.Ma ütleks selle kohta Tallinna derby, mis lihtsalt toimub siis vastavalt kas Kuressaares või Valgas.

              Kommentaar


                #22
                Replying to Topic \'Derbyd\'

                No jõuamegi järgmise probleemi juurde küsimuse defineerimisel. Derbi üks olulisemaid komponente on rivaliteet fännide vahel, mis nii öelda vürtsitab kogu seda asja. Ja see tekib tavaliselt regionaalsel pinnal ehk siis mingi tasandi naabrid (linnaosa, küla, maakond, riik, planeet eksole). Palliplatsil võib mängijate vahelist jagelemist olla suvalises mängus, aga ega, näiteks, Trans - Viljandi mingi derbi sellepärast ole, kuigi platsil ollakse kõvad rivaalid ja tabeliski kõrvuti juba aastaid.
                “The state of our pitch wouldn’t have affected Liverpool — with their game the ball is in the air most of the time.”
                The Special One

                Kommentaar


                  #23
                  Replying to Topic \'Derbyd\'

                  Olen sinuga nõus, kuid eesti tasemel on raske rääkida fännide vahelisest rivaliteedist.
                  Eriti puudub selline asi veel Valga ja Kuressaare mängudel, sest nende klubide toetajaskond võibolla ehk 10ni küündib(väga kahju iseenesest).Kuid sõna derby defineerimisel oled sa minust targem ja võtan mütsi maha-eelkõige tuleks derbyde puhul siiski arvestada piirkondi (mina).Seepärast saabki Eesti puhul (meistriliigas) rääkida ainult Tallinna derbydest, mis ka tänu väikesele fännkonnale eriti derby mõõtu välja ei anna. Samas on hoopis teine jutt esiliigas, kus Merkuuri ja Tammeka toetajad järjest rohkem ja rohkem esile tõusevad( seda arvan just soccernetis loetud kommentaaride põhjal). Loodame, et siis asi jõuab ükskord niikaugele, et rahvusvaheline telepilt Tartu derbyt kõrvuti näiteks Milani omaga näitab, kuna tegemist maailma ühe vürtsikama spordisündmusega(just dreaming:P )

                  Kommentaar


                    #24
                    Replying to Topic \'Derbyd\'

                    Valga ja Kuressaare osas õigus, aga eks asi areneb. Siin vahepeal oli nagu näha, et Levadia-Flora fännide vahel oli sõnasõda tekkimas, aga der Boss on vist kuskile Saksamaale ära kadunud taaskord. Ka Transi fännid, eesotsas Philipziga püüdsid sõjakirvest vinutada, aga võta näpust...

                    Aga! Asjade loogiline areng ühiskonnas on nii, et mingi hetk hakkavad inimesed ka kohalikel spordivõistlustel käima (pean silmas eelkõige jalgpalli). Parim näide siiamaani on 2001. a. esiliiga ja Pärnu Levadia. Küll jõuavad teised ka järgi, aga siin on eelduseks, et võistkonnad saavad ikka järjest nö. kohapeal olla. Pisuke edu ei tule ka kahjuks, kes see ikka kaotavat võistkonda vaatamas käia viitsib.

                    Siin võib muidugi teemat hoopis teise kandi peale viia. Minu arvates, näiteks, on publikuhuvi vähesus selgitatav ka rahapuudusega jalgpallis. Korraliku jalkasatsi on raskem kokku panna kui korvi/võrgusatsi, korralikku palka peaks maksma vähemalt 15-le mehele, pluss veel tagumised varumehed. Aga kui ei maksta, siis loobuvad vähemalt Eesti tasemel normaalsed tegijad varakult, sest tööd tehes elab niikuinii paremini ära. (Vt. A.Pohlaku juttu soccerneti esilehel Eesti liitumisest EL-ga ning mõjust jalgpallile). Raha pole - ei saa maksta palka, ei saa staadionit korda teha, ei saa teha eelreklaami. Ning loomulikult peab ikka tegemist olema klubide mitte meeskondadega. Kui palju Tallinna Levadia fänne te teate, näiteks?
                    “The state of our pitch wouldn’t have affected Liverpool — with their game the ball is in the air most of the time.”
                    The Special One

                    Kommentaar


                      #25
                      Replying to Topic \'Derbyd\'

                      FC TVMK ja FC PUUMA vahel on tõeline tuline eesti derby ... korralikud kaklused ja puha fännide vahel

                      Julgen kahelda kellegi väites(kusagil yleval pool oli), et Milani/Interi fännid \'vihkavad\' rohkem Juve, kui yksteist

                      Kommentaar


                        #26
                        Replying to Topic \'Derbyd\'

                        Ka minagi olen kuulnud väidet, et Milano klubi fännid saavad teine teisega üpris hästi läbi, vaatamata sellele, et tegu on ühe linna klubidega. Itaalia on ju alati imelik maa olnud...
                        minge Kingissepa praami peale

                        Kommentaar


                          #27
                          Replying to Topic \'Derbyd\'

                          muidugi, muidugi.

                          Kommentaar


                            #28
                            Replying to Topic \'Derbyd\'

                            kui Levadia-Flora klubid kestaks veel oma 20 aastat ja Eesti meistiliiga ei koosneks ainult Tallinna +2meeskonda mujalt,siis ehk saaks rääkida mingist pealinna derbist.
                            Levadia-Flora vastasseisul on üka hea asi millepärast ta võiks olla Eesti esiderbi.Nimelt,algselt(praegu ka) eristab neid meekondi rahvuslik taust.

                            Kommentaar


                              #29
                              Replying to Topic \'Derbyd\'

                              Mina olen suht kindel, et nad ka kestavad vähemalt 20 aastat, kuid ma ei saa aru mis siis nii väga muutuks?Võib olla lisanduks paar fänni, kuid samas ma arvan, et ka paar kukuks ära! Olen ikkagi suht kindel, et derbit, kui sellist, kogu oma fänluse, viha ja vastaseisuga ei saa Eestis kunagi olema. Kahju, kuid nii see on!

                              Kommentaar


                                #30
                                Replying to Topic \'Derbyd\'

                                Isiklikult huvitab mind kõige rohkem Fc Nõo ja Jk Nõo vastasseis mis on alati kompromissitu ja vaatajate rohke .Eilasel matsil oli kohal ligi kümme matsi, mäng lõppes 0:0, nagu tavaliselt.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X