Hiljuti dea.digar.ee keskkonnas kättesaadavaks tehtud telekavad on andnud hiilgava võimaluse kaardistada Eesti televisiooni jalgpalliülekandeid ning näha huvitavad maamärke, kuidas globaalne jalgpall siia on jõudnud.
Alustuseks Eesti jalgpalliga seonduvast. Avaldan siin nimekirja Eesti jalgpalli teleülekannetest 1960-1995, mida oli siis võimalik tuvastada telekavadest. Välja on toodud siis eetrikuupäev, mängu nimi, telekanal ja vajadusel ka seletav märkus.
28.06.1962, Minski ASK - Tallinna Kalev, Eesti I programm, 2. poolaeg
03.08.1962, Tallinna Kalev - Kopli Dünamo, Eesti I programm, 1/2. poolaeg?
29.09.1962, Kopli Dünamo - Leninakani Širak, Eesti I programm, 2. poolaeg
06.10.1962, Neftjannõje Kamni - Tallinna Kalev, Eesti I programm, 1. poolaeg
07.10.1962, Suhhumi Dünamo - Kopli Dünamo, Eesti I programm, 1. poolaeg
21.10.1962, Ülemiste Kalev - Kohtla-Järve Kalev, Eesti I programm - teadaolevalt esimene Eesti (NSV) jalgpalliliiga ülekanne
22.10.1962, Norma - Tallinna Taksopark, Eesti I programm, 1. poolaeg
01.11.1962, Ülemiste Kalev - BLTSK, Eesti I programm, 2. poolaeg
02.07.1963, Tallinna Dünamo - Klaipeda Granitas, Eesti I programm, 2. poolaeg
06.07.1963, Norma - Tallinna Taksopark, Eesti I programm, 3. poolaeg?
11.06.1965, Riia Daugava - Tallinna Dünamo, Eesti I programm, Riiast
16.06.1965, Vilniuse Zalgiris - Tallinna Dünamo, Eesti I programm, Vilniusest
17.06.1972, Naiste jalgpall, ETV, Reklaamfilm
27.08.1975, Narva Baltika - Kopli Dünamo, ETV, Karikafinaal
20.08.1980, Narva Baltika - Jõhvi EP, ETV, Karikafinaal
19.08.1981, Pärnu Kalakombinaat - Narva Baltika, ETV, Karikafinaal
01.09.1982, Pärnu Kalakombinaat - Kohtla-Järve Ehitaja, ETV, Karikafinaal
13.05.1984, KSMK - Gomeli Gomselmaš, ETV
16.05.1984, KSMK - Brjanski Dünamo, ETV
30.05.1984, KSMK - Tiraspoli Avtomobilist, ETV
06.06.1984, Eesti NSV - Afganistan, ETV
26.06.1984, KSMK - Grodno Himik, ETV
05.07.1984, KSMK - Liepaja Zveinieks, ETV
16.08.1984, KSMK - Voroneži Strela, ETV
13.05.1984, Tallinna Sport - Orjoli Spartak, ETV
18.09.1985, Tallinna Sport - Tambovi Spartak, ETV
10.05.1986, Tallinna Sport - Liepaja Zvenieks, ETV
30.04.1987, Tallinna Sport - Grodno Himik, ETV
12.06.1987, Tallinna Sport - Beltsõ Zarja, ETV, 2. poolaeg
11.07.1987, Tallinna Sport - Tiraspoli Tekstilštšik, ETV
03.08.1987, Tallinna Sport - Lipetski Metallurg, ETV, 2. poolaeg
19.09.1987, Tallinna Sport - Klaipeda Atlantas, ETV
08.10.1987, Tallinna Sport - Orjoli Spartak, ETV
29.07.1988, Tallinna Sport - Kaliningradi Baltika, ETV
17.05.1989, Tallinna Sport - Mogiljovi Dnepr, ETV
18.05.1990, Tallinna Sport - Vilniuse Žalgiris, ETV
18.07.1990, Eesti - Läti, ETV
13.04.1992, Leedu U23 - FC Flora, ETV, Vilniusest
06.07.1992, Eesti - Saami, ETV
16.08.1992, Eesti - Šveits, ETV
02.09.1992, Norma - Ljubljana Olimpija, ETV
22.09.1992, FC Flora - Norma, ETV
18.04.1993, Itaalia - Eesti, ETV, videolindilt / õige mäng 14.04.1993
02.06.1993, Šotimaa - Eesti, ETV, 5 minutiline kokkuvõte
04.06.1993, Šotimaa - Eesti, ETV, 45-minutiline kokkuvõte / õige mäng 02.06.1993
18.08.1993, FC Nikol - Lillestrom, ETV
22.09.1993, Eesti - Itaalia , ETV
23.05.1994, Eesti - Wales, ETV, videolindilt
16.06.1994, FC Norma - Narva Trans, ETV, Karikafinaal
11.08.1994, FC Norma - Maribori Branik, ETV, 40-minutiline kokkuvõte
23.08.1994, FC Flora - Odense BK, ETV
06.10.1994, Eesti U21 - Itaalia U21, ETV
08.10.1994, Eesti - Itaalia , ETV
26.10.1994, Eesti - Soome, ETV, Videokokkuvõte KALEV-OLIMPIA EK korvpalli ajal
26.04.1994, Eesti - Ukraina, ETV
11.06.1995, Eesti - Sloveenia, ETV
22.06.1995, FC Flora - FC Lantana, ETV
16.08.1995, Eesti - Leedu, ETV
Eesti jalgpalliga seonduvat videomaterjali kogun ka ise ning senine kollektsioon on nimekirjana välja toodud http://jalgpalliarhiiv.com/
Kui kellelgi peaks olema VHS-idel olema jalgpallikraami, mida digitaliseerida (võin on juba digitaliseeritud kujul), siis palun ühendust võtta.
Alustuseks Eesti jalgpalliga seonduvast. Avaldan siin nimekirja Eesti jalgpalli teleülekannetest 1960-1995, mida oli siis võimalik tuvastada telekavadest. Välja on toodud siis eetrikuupäev, mängu nimi, telekanal ja vajadusel ka seletav märkus.
28.06.1962, Minski ASK - Tallinna Kalev, Eesti I programm, 2. poolaeg
03.08.1962, Tallinna Kalev - Kopli Dünamo, Eesti I programm, 1/2. poolaeg?
29.09.1962, Kopli Dünamo - Leninakani Širak, Eesti I programm, 2. poolaeg
06.10.1962, Neftjannõje Kamni - Tallinna Kalev, Eesti I programm, 1. poolaeg
07.10.1962, Suhhumi Dünamo - Kopli Dünamo, Eesti I programm, 1. poolaeg
21.10.1962, Ülemiste Kalev - Kohtla-Järve Kalev, Eesti I programm - teadaolevalt esimene Eesti (NSV) jalgpalliliiga ülekanne
22.10.1962, Norma - Tallinna Taksopark, Eesti I programm, 1. poolaeg
01.11.1962, Ülemiste Kalev - BLTSK, Eesti I programm, 2. poolaeg
02.07.1963, Tallinna Dünamo - Klaipeda Granitas, Eesti I programm, 2. poolaeg
06.07.1963, Norma - Tallinna Taksopark, Eesti I programm, 3. poolaeg?
11.06.1965, Riia Daugava - Tallinna Dünamo, Eesti I programm, Riiast
16.06.1965, Vilniuse Zalgiris - Tallinna Dünamo, Eesti I programm, Vilniusest
17.06.1972, Naiste jalgpall, ETV, Reklaamfilm
27.08.1975, Narva Baltika - Kopli Dünamo, ETV, Karikafinaal
20.08.1980, Narva Baltika - Jõhvi EP, ETV, Karikafinaal
19.08.1981, Pärnu Kalakombinaat - Narva Baltika, ETV, Karikafinaal
01.09.1982, Pärnu Kalakombinaat - Kohtla-Järve Ehitaja, ETV, Karikafinaal
13.05.1984, KSMK - Gomeli Gomselmaš, ETV
16.05.1984, KSMK - Brjanski Dünamo, ETV
30.05.1984, KSMK - Tiraspoli Avtomobilist, ETV
06.06.1984, Eesti NSV - Afganistan, ETV
26.06.1984, KSMK - Grodno Himik, ETV
05.07.1984, KSMK - Liepaja Zveinieks, ETV
16.08.1984, KSMK - Voroneži Strela, ETV
13.05.1984, Tallinna Sport - Orjoli Spartak, ETV
18.09.1985, Tallinna Sport - Tambovi Spartak, ETV
10.05.1986, Tallinna Sport - Liepaja Zvenieks, ETV
30.04.1987, Tallinna Sport - Grodno Himik, ETV
12.06.1987, Tallinna Sport - Beltsõ Zarja, ETV, 2. poolaeg
11.07.1987, Tallinna Sport - Tiraspoli Tekstilštšik, ETV
03.08.1987, Tallinna Sport - Lipetski Metallurg, ETV, 2. poolaeg
19.09.1987, Tallinna Sport - Klaipeda Atlantas, ETV
08.10.1987, Tallinna Sport - Orjoli Spartak, ETV
29.07.1988, Tallinna Sport - Kaliningradi Baltika, ETV
17.05.1989, Tallinna Sport - Mogiljovi Dnepr, ETV
18.05.1990, Tallinna Sport - Vilniuse Žalgiris, ETV
18.07.1990, Eesti - Läti, ETV
13.04.1992, Leedu U23 - FC Flora, ETV, Vilniusest
06.07.1992, Eesti - Saami, ETV
16.08.1992, Eesti - Šveits, ETV
02.09.1992, Norma - Ljubljana Olimpija, ETV
22.09.1992, FC Flora - Norma, ETV
18.04.1993, Itaalia - Eesti, ETV, videolindilt / õige mäng 14.04.1993
02.06.1993, Šotimaa - Eesti, ETV, 5 minutiline kokkuvõte
04.06.1993, Šotimaa - Eesti, ETV, 45-minutiline kokkuvõte / õige mäng 02.06.1993
18.08.1993, FC Nikol - Lillestrom, ETV
22.09.1993, Eesti - Itaalia , ETV
23.05.1994, Eesti - Wales, ETV, videolindilt
16.06.1994, FC Norma - Narva Trans, ETV, Karikafinaal
11.08.1994, FC Norma - Maribori Branik, ETV, 40-minutiline kokkuvõte
23.08.1994, FC Flora - Odense BK, ETV
06.10.1994, Eesti U21 - Itaalia U21, ETV
08.10.1994, Eesti - Itaalia , ETV
26.10.1994, Eesti - Soome, ETV, Videokokkuvõte KALEV-OLIMPIA EK korvpalli ajal
26.04.1994, Eesti - Ukraina, ETV
11.06.1995, Eesti - Sloveenia, ETV
22.06.1995, FC Flora - FC Lantana, ETV
16.08.1995, Eesti - Leedu, ETV
Eesti jalgpalliga seonduvat videomaterjali kogun ka ise ning senine kollektsioon on nimekirjana välja toodud http://jalgpalliarhiiv.com/
Kui kellelgi peaks olema VHS-idel olema jalgpallikraami, mida digitaliseerida (võin on juba digitaliseeritud kujul), siis palun ühendust võtta.
Kommentaar