320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

rassism palliplatsil

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #31
    Replying to Topic \'rassism palliplatsil\'

    Originally posted by Martin
    Oh issand seda õrnatundelisust. Isegi Sleep poleks selle peale solvuda suutnud, kuigi pruunide mehikeste teema teda eriti puudutab (põhjus, miks Arsenal ei tohi õhtupimeduses mängida).
    urrr ....



    nime ma Sulle ei saada, pärast tuled veel külla.

    Kommentaar


      #32
      Replying to Topic \'rassism palliplatsil\'

      neetud, nüüd jääb Martinil üks nimi puudu. ma juba kujutasin ette kuidas õhtul arvuti taha jõudev Sull oma raevuka reakstsiooni kompuutrisse toksib. loogilise jätkuna oleks ta lõpuks ka oma nime Martinile edastanud.

      kui juba neli kätt koos oleks olnud, siis oleks edasi juba ilusti läinud - Martin oleks ostnud krõpsu, Mcnamara oleks võtnud kaardid, Sull napsud ja Sleep vana koonrina punktitabeli. edasi oleks läinud nagu tavaliselt.
      «Kuule, konn, kas vesi on soe?»
      «Mina istun siin, muide, nagu konn, aga mitte nagu termomeeter!»

      Kommentaar


        #33
        Replying to Topic \'rassism palliplatsil\'

        Mnjah, kirjutasin pika jutu siia teile...Siis mõtlesin...Ja kustutasin ära. Pole vaja!
        Minu arust on Martinil kuigivõrd õigus - aga vihkamise konsept on mulle peale American History X-i vastumeelseks saanud. Igal juhul ei ole inimesed maakeral kõik üks ja sama. Igal on omad plussid ja miinused ja seega on minu jaoks õigustanud inimeste põhjendused, et nad kedagi kellegile eelistavad või siis vastupidi, kedagi mingil põhjusel ei eelista.

        Kommentaar


          #34
          Replying to Topic \'rassism palliplatsil\'

          Lõpetuseks võiks tegelikult öelda midagi ülemäära tarka:\" Igasugune äärmus on paha!\"
          Eks jah kõike mõõdukuse piirides..........iseasi on see kust lõpeb mõõdukus ja algab äärmus.
          Igastahes ei sõua see teema kusagile.....nagu tavaliselt.

          American History X on üpriski jura film. Valge mees lööb neegri maha, läheb vangi, saab vangis omade käest pärasoolde ning tuleb välja ja armastab neegreid.
          Ilus tore totter ja nõme muinasjutt. Ja valged ning neegrid elasid edaspidi rõõmsas sümbioosis ja kui nad veel surnud pole elavad nad praegu ka vms.
          Üpris keeruline oleks ka teha filmi, mis räägib skinheadist, kes oma vaadetele ka kindlaks jääb. Esiteks peaks seal olema väga hea süžee ja teiseks saaks see film ikka 10000 kohtukutset antisemitismi, rassismi jms nähtuste pärast.
          Samasugune totter muinasjutt on film The Believer, mis räägib juudist skinnist. Baseeruvat tõestisündinud lool, kus üks skinn tegi peale seda enesetapu kui mingis ajalehes ilmus väike artikkel juudist natsist. Mõistagi käkkis film selle hoolikalt parajaks juraks. Juudi tehtud ju.

          Tegelikult....korra tagasi teemasse hüpates siis mul jäi ka arusaamatuks millal siis Eestis see lugemisoskus likvideeriti, et see ennem neegreid oli? Kas neegritel oli aafrikas lugemisoskus? Kas see likvideeriti valgete poolt? Kui jah, siis pidi tegu olema kõige varem 15. sajandiga ning Eestis tol ajal oli kirjaoskus täiesti olemas ning ei kadunud kusagile.
          Kui need kaubalinnad nii vägevad olid, siis kuidas ei õnnestunud neil end adekvaatselt kaitsta? Ometi kui nad rikakd olid oli ju ligipääs relvadele. Selle asemel, et kui üks mees võidelda portugaalaste&co vastu, hakkasid osad hõimud naaberhõime maha parseldama.
          Oleks tore kui see Martin võikeegi oma seisukoha ära põhjendaks

          Kommentaar


            #35
            Replying to Topic \'rassism palliplatsil\'

            Tead sa Sull oled üks paras käkk. Muidugi taplesid aafriklased omavahel, kuid tuletan sulle meelde, 13.sajandil kaotasid eestlased paljuski oma sõltumatuse (riiki küll ei olnud) omavahel kiseldes. Nii et valge pole sugugi parem kui neeger, mustanahaline, aafriklane või kestahes.
            Ei tea kas sinu arust peaks rassism olema elunorm ja antirassism patoloogiline nähtus.
            Tammeka on jumal ja mina olen jumala prohvet maa peal!

            Kommentaar


              #36
              Replying to Topic \'rassism palliplatsil\'

              Eestlasedki ei hoidnud kokku jah, aga ega ma ei ole väitnudki, et neegrid sellepärast idioodid olid, et kokku ei hoidnud. Eestlased said killustatult vast mõneti paremini hakkama kui Aafrika, mingil määral, saatusekaaslased.
              Tegelikult pole see üldse asi mille kohta ma vastust ootasin.
              Sa ei vastanud adekvaatselt minu küsimustele ning jään huviga ootama.

              Kommentaar


                #37
                Replying to Topic \'rassism palliplatsil\'

                Okei Sull panin natuke mööda. Vaatasin ühest omast kirjast järgi. Tegelikult mõtlesin kirjaoskamatuse likvideerimist. Minu viga. Kuid et Madagaskar suutis 19.sajandi lõpuks kirjaoskamatuse likvideerida on ajalooline fakt.
                Mulle lihtsalt isiklikult hakkab vastu igasugune rassism. Ka see kui neeger sõimab valget. Ilmselt kõige endakesksem (keele läbi) rahvus maailmas on hiinlased. Nad ei arva eriti mitte kellestki.
                See oli minu viimane repliik sel teemal. Rohkem ei viitsi. Räägin rohkem jalgpallist.
                Tammeka on jumal ja mina olen jumala prohvet maa peal!

                Kommentaar


                  #38
                  Replying to Topic \'rassism palliplatsil\'

                  Originally posted by rohelineKonn


                  sull eksib siin natuke ka põhimõtteliselt. geneetilise koodi rikastamine teistest piirkondadest pärit, ning teisi omadusi kandva koodiga tuleb pikas perspektiivis koodile siiski kasuks. heaks näiteks on siinkohal pikalt isolatsioonis elanud rahvad. isegi 150M elanikuga Jaapanis osutus vajalikuks soodustada abielusid mittejaapanlastega, mis eeldas roppu vaeva teatud kultuuritraditsioonide murdmisel.
                  Mõne nädala eest oli kuskil juttu sellest, kuidas Mait Trink käis Islandil muusikat õpetamas. Teatavasti on Island üks isoleeritumaid riike ning seal oli mainitud, et just piiratud kogukond on sealse geneetika tuksi pannud. Ntx olla seal üllatavalt palju vaimsete puuetega inimesi, sest pea kõik on omavahel sugulased.
                  Kurat seda teab, äkki on hoopis jumal.

                  Kommentaar


                    #39
                    Replying to Topic \'rassism palliplatsil\'

                    Originally posted by wal
                    Mõne nädala eest oli kuskil juttu sellest, kuidas Mait Trink käis Islandil muusikat õpetamas. Teatavasti on Island üks isoleeritumaid riike ning seal oli mainitud, et just piiratud kogukond on sealse geneetika tuksi pannud. Ntx olla seal üllatavalt palju vaimsete puuetega inimesi, sest pea kõik on omavahel sugulased.
                    Ma ei saa jätta mainimata, et Islandil hakatakse kõige nooremana seksima. Põhjus? Uuringu väitel pole noortel selle saare peal lihtsalt midagi muud teha.

                    Vot siis, võtke õppust ja tehke parem sugu!
                    When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                    Kommentaar


                      #40
                      Replying to Topic \'rassism palliplatsil\'

                      islandil pidavat olema suhteliselt julm kuritegevus. mitte, et kuritegevus oleks levinud, aga näiteks mõrvad olevat erakordselt julmad. põhjused on eelnevates postitustes.
                      «Kuule, konn, kas vesi on soe?»
                      «Mina istun siin, muide, nagu konn, aga mitte nagu termomeeter!»

                      Kommentaar


                        #41
                        Replying to Topic \'rassism palliplatsil\'

                        Huvitav, millises riigis on erakordselt leebed mõrvad?
                        memer of Gaskoff fan club

                        Kommentaar


                          #42
                          Replying to Topic \'rassism palliplatsil\'

                          mõrva suhtelise julmuse kriteeriumiks võiks olla näiteks kestus tapatöö algusest bioloogilise surma saabumiseni, kasutatavad taparelvad, mõrva objekti septsiifilised kriteeriumid (laps, invaliid jne), piinamise esinsemine ja raskusaste, mõrva seos seksuaalse kuritarvitusega jne. islandil sooritatavate mõrvade seas on vaimsest ebastabiilsusest tingitud kuritegude osakaal suhteliselt kõrge võrreldes nt varavastaste kuritegudega.


                          aga tegelikult said sa väga hästi aru.
                          «Kuule, konn, kas vesi on soe?»
                          «Mina istun siin, muide, nagu konn, aga mitte nagu termomeeter!»

                          Kommentaar


                            #43
                            Replying to Topic \'rassism palliplatsil\'

                            Originally posted by rohelineKonn


                            islandil pidavat olema suhteliselt julm kuritegevus. mitte, et kuritegevus oleks levinud, aga näiteks mõrvad olevat erakordselt julmad. põhjused on eelnevates postitustes.
                            Teemast (rassism PALLIPLATSIL) kandub see kõik masendavalt kõrvale, kuid kas pole nii, et Islandil toimub ainult umbes 1 mõrv aastas?
                            Which ship has never docked at Liverpool?
                            The Premiership.

                            "Milk is for babies. When you grow up you have to drink beer" - Arnold Schwarzenegger, 1975

                            Kommentaar


                              #44
                              Vastus teemale \'rassism palliplatsil\'

                              http://www.akiriihilahti.com/en/shownews.shtml?00000129.html

                              It was 1997. My current team was playing a friendly in Tallinn, Estonia. The announcer started introducing our team: “number 8 Mikael Forssell, number 9 Rodrigo, he comes from Brazil, number 10 Obiora Aniche, he is a nigger, number 11 Aki Riihilahti…” We were all shocked, couldn’t believe what we just heard. But there was no malicious or racism in the announcer’s voice or intentions, he just didn’t know how to act. In many parts of the world people are not used to see or meet anything different than what they come across in their own society. When they are brought into a new situation, they have difficulty to process their own actions and words. Spain is not one of these countries.

                              Kommentaar

                              Working...
                              X