320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

ETV

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas maamesilane Vaata postitust

    No Aet pole ju veel neid ülevalt tehtud pilte näinud,mis sa kiusad naisterahvast!
    a krt, ma ei mõelnud selle peale, et ta mängu ei vaadanud. mybad
    Je suis Nasfal

    Kommentaar


      Minu rant ETV sporditoimetuse osas ei piirdu muidugi jalgpalli ja MM-ga vaid on laiem.

      Ma olen üsna kindel, et nii siin foorumis kui laiemalt on väga palju noori, kes sooviksid spordiajakirjanikuks saada, aga just ERR ei ole selleks väljundiks ja seda riigi rahade eest. Ikka need Sääritsad, Osilad, Aedad. Okei, Säärits toob vb mingi legacy lauale oma kergeraksuga vm. Aga kogu see sats on ju keskmistatult ebakompetentne.

      Kui vaadata ERR teisi valdkondi, siis tegelikult see keskmine kvaliteet on kõrgem. Aga sporditoimetus on mingi kuradi soojal kohal vegeteeriv tsunft, kes valib endale kõrvale sobivad inimesed, kes neist liiga palju paremad ei oleks. Ja kuna nad on ise nõrgad, siis see tase ei tõusegi.

      Ma ei arva, et Aet või ta kolleegid on halvad inimesed. Kindlasti nad teevad oma tööd südamega, aga kui sul ei ole seda, mida töökoht nõuab, siis see võiks olla personaalne traagika, mitte riigi ja maksumaksja kollektiivne heategevus.

      Kommentaar


        Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust

        ERRi veebist oli MMi esimese nädala jooksul õhtuseid mänge sisuliselt võimatu vaadata. See, et Viaplay paar korda aastas maas on, pole sellega võrreldes midagi. Pildikvaliteet ka mõlemal veebis sitt...
        Paar korda aastas maas või paar korda mängu jooksul?

        veebist pole vaadanud ei viasati ega ka etv. ei oska kaasa rääkida.

        Minu jaoks on viasati miinus, et ma ei saa mugavalt ühe nupuvajutusega kiiresti kahe mängu vahel liikuda, mis samaaegselt toimuvad.

        Kommentaar


          Algselt postitas plastic Vaata postitust
          Ma olen üsna kindel, et nii siin foorumis kui laiemalt on väga palju noori, kes sooviksid spordiajakirjanikuks saada, aga just ERR ei ole selleks väljundiks ja seda riigi rahade eest. Ikka need Sääritsad, Osilad, Aedad.
          leian samuti, et tekkinud kahju ja foorumlaste hingepiinade leevendamiseks pole muud varianti kui Debora Saarnak stuudioankruks edutada.

          Kommentaar


            Algselt postitas Intertoto Vaata postitust
            leian samuti, et tekkinud kahju ja foorumlaste hingepiinade leevendamiseks pole muud varianti kui Debora Saarnak stuudioankruks edutada.

            kannata natuke veel...

            Pühapäev, 4. detsember
            16.30
            ETV2
            1/8-finaal
            Prantsusmaa – Poola
            Kommenteerivad Kristjan Kalkun ja Joel Indermitte, stuudios Aet Süvari
            20.00
            ETV2
            Jalgpallistuudio
            Saatejuht Debora Saarnak

            20.30
            ETV2
            1/8-finaal
            Inglismaa – Senegal
            Kommenteerivad Tarmo Tiisler ja Marko Lelov, stuudios Aet Süvari

            Kommentaar


              Algselt postitas plastic Vaata postitust
              Minu rant ETV sporditoimetuse osas ei piirdu muidugi jalgpalli ja MM-ga vaid on laiem.

              Ma olen üsna kindel, et nii siin foorumis kui laiemalt on väga palju noori, kes sooviksid spordiajakirjanikuks saada, aga just ERR ei ole selleks väljundiks ja seda riigi rahade eest. Ikka need Sääritsad, Osilad, Aedad. Okei, Säärits toob vb mingi legacy lauale oma kergeraksuga vm. Aga kogu see sats on ju keskmistatult ebakompetentne.

              Kui vaadata ERR teisi valdkondi, siis tegelikult see keskmine kvaliteet on kõrgem. Aga sporditoimetus on mingi kuradi soojal kohal vegeteeriv tsunft, kes valib endale kõrvale sobivad inimesed, kes neist liiga palju paremad ei oleks. Ja kuna nad on ise nõrgad, siis see tase ei tõusegi.

              Ma ei arva, et Aet või ta kolleegid on halvad inimesed. Kindlasti nad teevad oma tööd südamega, aga kui sul ei ole seda, mida töökoht nõuab, siis see võiks olla personaalne traagika, mitte riigi ja maksumaksja kollektiivne heategevus.
              Säärits ja Osila toovadki kergejõustikuga oma legacy lauale. Või, noh, Osila kindlasti. Temast räägitakse ettevalmistuse poolest legende.

              Üldiselt on vist ERRis niimoodi, et esimese hooga lastakse noored hullama veebi. Sealt siis mingid vähemolulised spordialad ja sealt siis suurtele võistlustele. Kui ma ei eksi, siis Kilumets ju tegi ka kuskil vikris asju, siis tuli alles telesse. Ehk kui erakanalites on iga nädalavahetus mingi 10+ mängu jalkat, siis on kommentaatorite hulk, aga ka üldine koormus ikkagi täiesti ebareaalselt suurem. See tekitab mingisuguse spetsialiseerumise, et mina-vince-epic suudame suvalisest Inglismaa liiga satsist rääkida rohkem, kui näiteks ERRi spordikommentaatorid, kuid samal ajal ikkagi piisavalt vähe, et mõne klubi fännid saadavad konspekti, et kus oli nimi valesti või mõni fakt veidi puusse. Seda siis erineva viisakus- ja muu astmega. Osadest on ka siiralt päris kasu, tervitan siinkohal vana foorumlast Skinti, kes saadab ülevaateid Brightoni mängude järel.

              Kuna mänge on kõvasti rohkem, siis on see ka võimalus noori rohkem proovida. Ka erakanalites on ju voolavus olnud väga suur. Kruus on meeletult kaua teinud, kuid näiteks esialgu oli ju Viasat Sport Balticu nime kandnud kanalil neli põhilist jalkakommentaatorit (ja siis Kruus ise). Neist neljast olen ainult mina endiselt eetris. Ma pakun, et paljud ei mäleta enam kolme teise tegija nimesidki.

              Neid tulijad-minejaid on veelgi olnud, kes on jubedalt tahtnud, kuid siis on hakanud "aga ma ei viitsi" või "kuule, ma olen ikka see nädalavahetus tartus" ja igasugu muid sääraseid asju ette tooma, kui esimene tuhin on möödas. Sest, täiesti ausalt, mingitel hetkedel jõuab hooaeg faasi, kus oled ise ka sellest jalkast tüdinud juba.

              ERRis on ka tähelepanu suurem. Diktsioon, hääldused (iga turniiri ajal lendab mingi hispaania või prantsuse keele spets välja, kes kirjutab kuhugi Delfisse või Postimehhe pika analüüsi, et kõik nimed on valesti ja üleüldse on Vijja), faktid. Kõik peab olema väga head, sest kui diktsiooniga on sitasti, siis tuleb tädi Maali da haussi ja ERRi enda kvaliteedipolitsei, kes hakkab asja üle nina kirtsutama. Kui on faktidega veits halvasti, siis, noh, näete ise siin mingi suvadetaili üle ketramist. See tähendab, et "noored ja vihased" saavad esimese hooga proovida kuskil mujal, siis võibolla raadios teha ja kui on teada, et tüüp on umbes selline, et keegi VÄGA vihaseks ei saa, siis saab ta ka suurturniiril eetrisse lasta. Seda esiteks ka sellesama noore enda kaitsmiseks, kuna see auditoorium on ikkagi üsna jõhker ja kuna tegu on ERRiga, siis on ka ütlemisvabadus kõigil palju suurem.

              Võtke kasvõi Aet. Mõned noormehed nimetavad teda tuima molliga "milfiks" ja ei saa aru, et selles midagi halvasti oleks. Küll on riided koledad, küll hääl nõme, küll on ta ise täitsa loll ja üleüldse. Ma ei teagi, vahepeal vaatan ma Marko Reikopit ka telesaates intekat tegemas ja cringen maas, kuna mõni küsimus on ikka nii loll, kui ikka on. Samas on tegu populaarse ja seejuures ka täiesti ausalt väga hea saatejuhiga. Mul oli ka algul Aet veidi võõristav stuudios, kuid samas hoiab ta seal head vaibi, on üsna lõbus ja üleüldse.

              Sel turniiril on näiteks kaks uut tulijat. Remmel ja Vedru. Kas nemad lähevad "noorte" alla? Iseenesest ju võiks, aga nemad on ka siin ikka võtta saanud. Samas, noh, kuskilt peavad nad ju selle kogemuse saama, et jalkat kommenteerida. Muidu tiksutavad ikka selle kord nädal kahe järel laksime Eesti liigat ja siis saab meist sitaks head kommentaatorid või?

              Et, noh, chillax.

              ERR-s olla ütlus, et esimesed kaks aastat võta rahulikult, sest nende jooksul oled sa igal juhul värdjas. Heaks muutud sa alles siis, kui sa ära oled läinud. See vastas tõele ka Mardisalu ja Kanniku kohta. Mäletate, milline legendi staatus neil vahepeal jalkafännide seas oli? Noh, siis tulid legendid tagasi, aga see on juba täiesti teine teema.

              Kommentaar


                Algselt postitas plastic Vaata postitust
                Osila
                No ma kaitsen Osilat, tema olemine ja sõnakasutus väga ok, kindla peale minek.

                EDIT: ja ERR-is see raadiokool ka ilmselt hindamatu.

                Kommentaar


                  Mõnu, kas Aet on saatejuht seepärast, et ta on parim selleks positsiooniks või on ta saatejuht sellepärast, et ta ei kanna tegelikult kommenteerimist välja ja talle oli vaja mingi roll leida? Miks sellise tööalase kvaliteediga inimene töötab ERR-s?

                  Kogu point.

                  Kommentaar


                    Toimetustes on inimestel erinevad ülesanded. ERRi sporditoimetuses on see samamoodi. Seal ei pea olema kõik ülivinged kommentaatorid, vaid peavad olema ka inimesed, kes suudavad (ja viitsivad) vedada viis korda nädalas iga õhtu stuudioformaati. Samamoodi peab olema inimesi, kes on head mingites teistes spordialades või olema valmis minema mingile kükametsa spordivõistlusele, kui seda vaja on. Kas Urmas Vaino teeks stuudiot paremini? Ilmselt jah, aga ta pole sporditoimetuses ja ilmselt ta ka ei viitsiks iga õhtu seda MMi ajal teha. Kas sporditoimetuses on keegi parem selleks? Võimalik, aga ilmselt ei jõuaks keegi seda kommenteerimise kõrvalt teha. Kas mu mälu petab, aga mingi turniir prooviti ju nii teha, et lasti nö. stuudiot teha erinevatel kuulsatel saatejuhtidel ERRist, see oli ikka väga hullem tulem.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                      Toimetustes on inimestel erinevad ülesanded. ERRi sporditoimetuses on see samamoodi. Seal ei pea olema kõik ülivinged kommentaatorid, vaid peavad olema ka inimesed, kes suudavad (ja viitsivad) vedada viis korda nädalas iga õhtu stuudioformaati. Samamoodi peab olema inimesi, kes on head mingites teistes spordialades või olema valmis minema mingile kükametsa spordivõistlusele, kui seda vaja on. Kas Urmas Vaino teeks stuudiot paremini? Ilmselt jah, aga ta pole sporditoimetuses ja ilmselt ta ka ei viitsiks iga õhtu seda MMi ajal teha. Kas sporditoimetuses on keegi parem selleks? Võimalik, aga ilmselt ei jõuaks keegi seda kommenteerimise kõrvalt teha. Kas mu mälu petab, aga mingi turniir prooviti ju nii teha, et lasti nö. stuudiot teha erinevatel kuulsatel saatejuhtidel ERRist, see oli ikka väga hullem tulem.
                      Inimestel võivad erinevad ülesanded olla, aga kui tulem on Aet stuudiot juhtimas, siis ju on protsess organisatsioonis ligadi logadi.

                      Aga päeva lõpuks see on ju ainult minu arvamus mida siin väljendasin. Ja veelkord, ma ei arva, et need inimesed seal teeksid oma tööd hoolimatult või üle jala.

                      Kommentaar


                        Üks asi, mis mulle isiklikult istub, aga mille kohta võib (ilmselt ka teatud määral õigustatult) kriitikat teha, on see pisidetail, et seda formaati on tehtud vist kolm suurturniiri ja seda suuresti samade püsikülalistega. See on viinud stuudio oleku väga-väga familiaarseks. Ehk ei tehta asja 100% tõsiselt, vaid selline "saame kokku ja veedame heade sõprade-tuttavatega aega ja käime korra taktikalaua juures ka".

                        Ma olen praegu välismaal, kus mul oleks telekast võimalik vaadata kvaliteetse engrishiga ülekandeid ja stuudioid (püsikülaline Michael Owen ja puha), kuid ikka mässan VPNiga, et saada ERR kätte, kuna see hea vaib ja laadna olek mulle meeldib. Ehk see on juba tuttav ja puha, tead juba inimeste olekut ja puha.

                        Seda "omamehelikkust ja kodust tunnet" läheb uuel näitajal ikka pikalt otsida.

                        Kommentaar


                          See Aet võib seal taktikalaua peal Vedru ja Remmeliga kolmekat ka teha, aga stuudio vedajana ei vea kuidagi välja + kuidas sa saad sellisel kohal olla, kui sa ei saa aru mis mängus või nt. alagrupi tabeliga toimub ...

                          Kommentaar


                            Algselt postitas MALAGA Vaata postitust
                            kuidas sa saad sellisel kohal olla, kui sa ei saa aru mis mängus või nt. alagrupi tabeliga toimub ...
                            Kui mulle stuudios räägitaks midagi kõrva, samal ajal enne eetrisse minekut peaks suhtlema saatekülaliste, režissööri, toimetaja ja kellega iganes, samal ajal peaks mõtlema järgmistele küsimustele, taktikalaua juurde minekule, saate tempo üleval hoidmisele, kaameranurkadele, keegi ütleb "kohe näitame väravate kordusi, ole valmis" ja siis 30 sekundit hiljem ütleb "pole veel valmis, täida 2 minutit eetrit", jne jne, siis ma suht kindel, et ise ka soperdanuks kuskil. Perse, mul on isegi kodudiivanil arvutused sassi läinud.

                            Kommentaar


                              See teeb siis juba 2 jalgpalliajakirjanikku, kes ei oska tabelit lugeda

                              Kommentaar


                                Vaat, eikal ja ka minul on veidi kogemust, mida tähendab otse-eeter. Mingi error tabeliga on piinlik ja kindlasti saavad ka need tegijad ise sellest aru, kuid kes ise on eetris kunagi olnud, saavad inimlikult aru, mis ja kuidas juhtub. Sellest ka siis siinne mõningane vaatenurkade erinevus ja ka suhtumise erinevus.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X