320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

New Football Federations-Board

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #31
    Üks remark veel. Kuna riiki saab identifitseerida eelkõige vastava keele olemaolu põhjal, siis on samasugused kunstlikud moodustised nagu Belgia ja Śveits ka Lõuna-Ameerika vutigrandid Brasiilia ja Argentiina, kelle elanikkond ju pea 100 % liselt immigrantide järeltulijaist koosnebki. Brassidel siis peamiselt portugaallased, aafrika päritolu tegelased ja mestiitsid. Argentiina näol on ju sisuliselt tegemist Hispaania ja Itaalia ülemeremaa kolooniaga, sest ca 80 % riigi elanikkonnast on ju nende kahe riigi kodanike päritolu. Sestap ei imponeerigi mulle selliste kunstlike immigrantriikide (nagu ka USA nt.) olemus ja ammugi ei fänna neid suurturniiridel.
    Wij komen terug met de cup in de hands

    Kommentaar


      #32
      Algselt postitas midfielder Vaata postitust
      Kui nii edasi mõelda saaksid ju kolm mandri-Euroopa suurt-Itaalia, Saksamaa ja Prantsusmaa omale elanikkonda juurde. Prantsuskeelse Valloonia (4 mln), Śveitsi puhul nii prantsuse, saksa kui itaaliakeelse piirkonna ehk selle kunstliku moodustise lagunemisel saaksid kõik väikse tükikese. Sakslased kõige rohkem. Ning muidugi Austria, mis sisuliselt ju Saksamaa lõunaprovints.
      Ma olen siit foorumist palju totrusi lugenud, aga see ületab kõik varasema. Millal Euroopa kõige uhkema ja iseseisvama riigi Shveitsi kallale lähed, mini-hitler ja kuidas neist mägedes jagu saad? Isegi su suur eeskuju riikide liitmisel ei julgenud sinna minna.
      the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
      because belle of st mark is a beauty extraordinaire

      Kommentaar


        #33
        Algselt postitas mcnamara Vaata postitust
        Ma olen siit foorumist palju totrusi lugenud, aga see ületab kõik varasema. Millal Euroopa kõige uhkema ja iseseisvama riigi Shveitsi kallale lähed, mini-hitler ja kuidas neist mägedes jagu saad? Isegi su suur eeskuju riikide liitmisel ei julgenud sinna minna.
        Soovitan poste tähelepanelikumalt lugeda. Mu mõte algas sõnadega-kui nii edasi mõelda- ehk kus sa näed vaenu õhutamist, veel vähem mini-Hitleri mängimist. See oli tavaline uitmõte ning diskussiooni edasiarendus. Muuseas kui teadmisi Śveitsi ajaloost napib, siis soovitan lugeda. See piirkond on ajalooliselt olnud praeguse aja Itaalia, Saksamaa ja Prantsumaa ajalooliste eellaste valduses. Alustades Rooma Impeeriumist ja lõpetades nii Burgundia kui Alemannia kuningriigiga.

        Mis puutub väitesse Hitleri olevat minu suure eeskuju, siis sellist lollust polegi vaja kommenteerida. Eks igaüks näeb tonti seal kus näha tahab.

        See läheks OT-ks, aga Hitleri vägiteod kahvatuvad selle kõrval, mida suured kultuuritoojad inglased hiinlaste ja eriti aborigeenide kallal oma impeeriumi hiilgepäevil toime panid. Aga see selleks.
        Wij komen terug met de cup in de hands

        Kommentaar


          #34
          Algselt postitas midfielder Vaata postitust
          Muuseas kui teadmisi Śveitsi ajaloost napib, siis soovitan lugeda. See piirkond on ajalooliselt olnud praeguse aja Itaalia, Saksamaa ja Prantsumaa ajalooliste eellaste valduses. Alustades Rooma Impeeriumist ja lõpetades nii Burgundia kui Alemannia kuningriigiga.
          Tänan ajalootunni eest. Samas juhin tähelepanu, et Shveits on praegu sisuliselt Euroopa ainus demokraatlik riik, mille kodanikud oma õigustest vaevalt et loobuda soovivad. Ei ole ka kuulnud, et keegi neist oma "ajaloolise kodumaa" rüppe igatseks.
          the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
          because belle of st mark is a beauty extraordinaire

          Kommentaar


            #35
            Algselt postitas mcnamara Vaata postitust
            Tänan ajalootunni eest. Samas juhin tähelepanu, et Shveits on praegu sisuliselt Euroopa ainus demokraatlik riik, mille kodanikud oma õigustest vaevalt et loobuda soovivad. Ei ole ka kuulnud, et keegi neist oma "ajaloolise kodumaa" rüppe igatseks.

            Muidugi võib vaielda, mis on selle neljast erinevast rahvusgrupist koosneva moodustise jaoks ajalooline kodumaa, sest keel kui ühe iseseisva rahva peamine tunnus ju puudub või on keegi kuulnud midagi Śveitsi keelest. Saksa, prantsuse, itaalia keele rääkijad on ju ikka jäänud perioodist kui praegu kunstlikult moodustatud riigi territooriumi piirkonnad kuulusid vastavalt nende kolme riigi ajalooliste eellaste kooseisu, kus nimetatud keeli emakeelena räägitakse.
            Demokraatlikus Śveitsi moodi on ka paljude arvates ülereguleeritus ühiskonna korraldamisel, mis tingitud eri rahvusgruppide erinevatest arusaamadest ja et kirik keset küla luua, siis korraldatakse ka kõige pisemate muudatuste elluviimiseks pidevalt referendumeid.
            Wij komen terug met de cup in de hands

            Kommentaar


              #36
              Algselt postitas midfielder Vaata postitust
              Demokraatlikus Śveitsi moodi on ka paljude arvates ülereguleeritus ühiskonna korraldamisel, mis tingitud eri rahvusgruppide erinevatest arusaamadest ja et kirik keset küla luua, siis korraldatakse ka kõige pisemate muudatuste elluviimiseks pidevalt referendumeid.
              ...mida mina tõeliseks demokraatiaks peangi. Ja mis on lootuste kohaselt ka Eesti tulevane riigikorraldus.
              the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
              because belle of st mark is a beauty extraordinaire

              Kommentaar


                #37
                No näed, õnnestus paadunud osalusdemokraatia toetajale varba peale astuda. Ilmselt tahtmatult. Mina isiklikult loodan, et situatsiooni, kus ka sisserännanule kodakondsuse andmine sõltub piltlikult öeldes külarahva tahtest, siia ei jõua. Aga kui tagasi teemasse minna, siis muus osas tuleb mcnamaraga nõustuda.
                Minu nimi on jyriöö, aga sõbrad kutsuvad mind tavaliselt külla.

                Kommentaar


                  #38
                  Algselt postitas midfielder Vaata postitust
                  Kuna riiki saab identifitseerida eelkõige vastava keele olemaolu põhjal,
                  Pooldan ka Ida-Virumaa maha müümist Russidele.

                  Sorri, et loll olen, aga millal Belgia laguneb (kui laguneb)?
                  The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                  Kommentaar


                    #39
                    Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
                    Pooldan ka Ida-Virumaa maha müümist Russidele.

                    Sorri, et loll olen, aga millal Belgia laguneb (kui laguneb)?

                    Belgia lagunemine või mittelagunemine sõltub vist paljuski Flandria kui riigi jõukama piirkonna valijate tahtest, sest jutt keelelise mõttejoone baasil lahutada Flandria ja Valloonia, on käinud eriti intensiivselt juba eelmise aasta üldvalimiste järgsest perioodist alates-ehk üle aasta. Flandria soovib ka ise täiesti iseseisvalt hakkama saada ilma Hollandiga liitumata, kuid jumal neid visioone ette teab, mis mõnel Vlaamse Bloki juhtpoliitikul pähe tulevad. Kuid fakt on see, et mis kunstlikult ja vägisi kokku pandud, see ei saagi igavesti püsida.
                    Wij komen terug met de cup in de hands

                    Kommentaar


                      #40
                      ja kui nüüd rääkida baskidest ja katalaanidest, siis neil on sama probleem- ollakse Hispaania rikkamad maaosad ja see ole ka üheks peamistest põhjustest miks Madrid ei toeta nende iseseisvumisplaane
                      Catalunya is not Spain!

                      Kommentaar


                        #41
                        Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                        ja kui nüüd rääkida baskidest ja katalaanidest, siis neil on sama probleem- ollakse Hispaania rikkamad maaosad ja see ole ka üheks peamistest põhjustest miks Madrid ei toeta nende iseseisvumisplaane
                        Sa kui piirkonnale lähedal olev isik tead ehk öelda, miks sarnaselt baskide ja katalaanidega ei kuule vähemalt rahvusvahelises meedias midagi nt. Galizia (vist nende õige kirjapilt), Andaluusia (suurim autonoomne piirkond ca 8 mlj) ja Valencia piirkonna (ca 4,8 mlj ja omal ajal täiesti iseseisva Valencia kuningriigina toimides) keskvõimust lahkulöömise plaanidest. Ometi vähemalt andaluusid ja galiitsid peavad endid suisa täiesti iseseisvateks rahvasteks (nagu baskid ja katalaanid) ning esimene regioon neist on tugevate moslemi kultuuri mõjutustega ja eristub muust Hispaaniast ju üsna oluliselt.
                        Wij komen terug met de cup in de hands

                        Kommentaar


                          #42
                          Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
                          Pooldan ka Ida-Virumaa maha müümist Russidele.

                          Sorri, et loll olen, aga millal Belgia laguneb (kui laguneb)?
                          uudis belgia jamadest.http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=287471
                          Mis on ühist Tallinna jõulukuusel ja Cristiano Ronaldol? Mõlemad kipuvad ümber kukkuma, aga süüdi on alati teised!
                          Ott Järvela

                          Kommentaar


                            #43
                            Algselt postitas midfielder Vaata postitust
                            Sa kui piirkonnale lähedal olev isik tead ehk öelda, miks sarnaselt baskide ja katalaanidega ei kuule vähemalt rahvusvahelises meedias midagi nt. Galizia (vist nende õige kirjapilt), Andaluusia (suurim autonoomne piirkond ca 8 mlj) ja Valencia piirkonna (ca 4,8 mlj ja omal ajal täiesti iseseisva Valencia kuningriigina toimides) keskvõimust lahkulöömise plaanidest. Ometi vähemalt andaluusid ja galiitsid peavad endid suisa täiesti iseseisvateks rahvasteks (nagu baskid ja katalaanid) ning esimene regioon neist on tugevate moslemi kultuuri mõjutustega ja eristub muust Hispaaniast ju üsna oluliselt.
                            ma teiste piirkondade kohta kahjuks niivõrd hetkel infot ei oma, kuid huvitav on asi tõesti. aga minu teada on Andaluusia üks nõrgema majanduslike väljavaadetega piirkond Hispaanias, mis võibolla ka selgitab antud situatsiooni.
                            Catalunya is not Spain!

                            Kommentaar


                              #44
                              Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                              ma teiste piirkondade kohta kahjuks niivõrd hetkel infot ei oma, kuid huvitav on asi tõesti. aga minu teada on Andaluusia üks nõrgema majanduslike väljavaadetega piirkond Hispaanias, mis võibolla ka selgitab antud situatsiooni.
                              jah seal Andaluusias ju ainult Sevilla linn, vormeli rada ja kõrb

                              Kommentaar


                                #45
                                tegelt ma sõnastasin vähe valesti seda Andaluusia olukorda. hetkel on Andaluusia küll suurima kasvuga piirkond, kuid üldlõikes Hispaania kohta on ta mäletamistmööda tagantpoolt 2. kohal oma majandustulemuste seisukohalt.
                                suurima tõuke on andnud turism. siiski hetkel number 1 turismipiirkond on siiski Kataloonia ja eelkõige Barcelona.
                                Catalunya is not Spain!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X