Üllatav, et nii ajaloos kinni ja konservatiivne võistlussari suutis järsku nii ratsionaalselt mõelda.
320x50 ülemine bänner
Collapse
Teadaanne
Collapse
No announcement yet.
Tennis
Collapse
X
-
Uuuest aastast korralikud uuendused WTA´s. Enam ei karistata naisi raseduse eest, pikalt vigastupausilt tulles võimalik kasutada special rankingut 8l turniiril, kus esimeses ringis loositakse vastu asetamata mängija, nüüd tiksub ka kell 25 sekundiga tennisistil, et ei oleks rohkem suuremat venitamist kahe punkti vahel ja naised võivad nüüd liibukaid ja pükse kanda, ilma, et peaks seeliku peale panema.
Pealkirjas öeldut ei saa mõista kindlasti nii, et naiste tennis nüüd 2019. aastal põhjalikult muutub, kuid teatud olulisi reeglimuudatusi läheb siiski käiku.
Üks huvitavamaid muutusi on kindlasti 25 sekundi kella sisseseadmine kahe punkti vahel. Tänavu prooviti mängupausi kella US Openi eelsetel turniiridel, kuid 2019. aastal kehtib reegel kõigil Premier taseme võistlustel, aga 2020. aastal juba kõigil WTA turniiridel.
Varem oli reeglite raamatus kirjas, et paus punktide vahel peab olema 20 sekundit, kuid seda ei kontrollitud kellaga, vaid kohtunik hoiatas mängijat ja korduval eksimusel võis anda punkti vastasele. Nüüd kontrollib tennisisti kelle – nagu ka korvpallis võistkonna rünnakuaega.
WTA vähendas ka matšis lubatud tualetipauside arvu kahelt ühele – ikka sama eesmärgiga muuta mäng kiiremaks. Soojendusel kehtib 1/5/1 reegel ehk siis minut antakse aega väljakule tulekust kuni mündi viskamiseni, 5 minutit soojendusele ja siis on veel minut esimese palli mängupanemiseni.
Kõige põhjalikumad muutused puudutavad aga special ranking‘ut ehk siis oma varasema edetabelikoha säilitamist pärast vigastuspausi. Mängija, kes on võistlustest eemal kuus kuud kuni aasta, saab kasutada vigastuseelset edetabelikohta 8 turniiril aasta jooksul, kui aga mängija on eemal rohkem kui aasta, saab ta tagasi tulles aasta jooksul 12 turniiril special rank’i kasutada.
Uus säte on aga see, et nüüd saab ka raseduse korral kasutada seda edetabelikohta, mis oli mängijal pausi alguse hetkel. Alates lapse sünnist võib varasemat rankingut kasutada kolm aastat ehk siis mängijale antakse päris palju aega – ei pea pisikese beebi kõrvalt kohe turniirile naasma. Ka lubatakse edetabelikoha säilitamist näiteks kodakondsuse vahetuse korral – kui see võtab üle poole aasta aega.
Üks muutus on veel – varem sai special ranking‘ut kasutada vaid selleks, et turniiril põhitabelisse saada, kuid nüüd on õigus oma esimesel kaheksal turniiril kasutada ka asetust. Tõsi, kui sa olid näiteks enne vigastus- või raseduspausi maailma esireket, siis sa esimest asetust special rank’iga ei saa – jooksva edetabeli parimad ei kaota oma asetust, kuid endine esireket (või ka 10. või 15. reket, kui tema varasem koht vääriks asetust) saab nii-öelda “täiendava” asetuse – ta loositakse avaringis kokku mitteasetatud tennisistiga.
Lühidalt võib mainida ka uut riietusreeglit – nüüd võib mängida ka liibuvates pükstes või retuusides, mille peal ei pea kandma seelikut.
- Tennis / Foto: Pixabay Pealkirjas öeldut ei saa mõista kindlasti nii, et naiste tennis nüüd 2019. aastal põhjalikult muutub, kuid teatud olulisi reeglimuudatusi läheb siiski käiku. Üks huvitavamaid muutusi on kindlasti 25 sekundi kella sisseseadmine kahe punkti vahel. Tänavu prooviti mängupausi kella US Openi eelsetel turniiridel, kuid 2019. aastal kehtib reegel kõigil Premier taseme...Ela ja tunne, et elad
see on kõige lihtsam
filosoofia, mis toimib
sule silmad ära vaata
tagasi, hinga sügavalt ja
hüppa üle iseenda varju
tule koos minuga.
Kommentaar
-
Homme toimub midagi erakordset ja enneolematut: Federer ja Serena on segapaaris tenniseväljakul vastamisi.the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
because belle of st mark is a beauty extraordinaire
Kommentaar
-
Kontaveit on minu arust alati suutnud oma viha ja frustratsiooni peidus hoida, aga täna oli täiesti teistsugune. Selline tunne, nagu ta tahaks lihtsalt mängu kiirelt ära lõpetada. Tujutsemine väljakul, "sitta kah" mentaliteediga löögid kuhugi x-kohtadesse. Absoluutselt puudus igasugune eesmärgipärasus ja tahe täna võita seda mängu. Tõsiselt pettunud ikka, eriti pärast tugevat võitu Kvitova üle.
Kommentaar
-
Algselt postitas rallikas Vaata postitustKontaveit on minu arust alati suutnud oma viha ja frustratsiooni peidus olla, aga täna oli täiesti teistsugune. Selline tunne, nagu ta tahaks lihtsalt mängu kiirelt ära lõpetada. Tujutsemine väljakul, "sitta kah" mentaliteediga löögid kuhugi x-kohtadesse. Absoluutselt puudus igasugune eesmärgipärasus ja tahe täna võita seda mängu. Tõsiselt pettunud ikka, eriti pärast tugevat võitu Kvitova üle.
Kui mulle õigesti kõrva jäi, siis treenerile kurtis juba I setis, selle üle, et õhuniiskus (humidity) on kõrge ja see kuidagi teda segamas.
Samas ikkagi esimene sett sai sisuliselt ära mängitud. Paraku "sisuliselt" ei loe ja otsustavatel punktidel oli Ukrainlanna stabiilsem. Ei ütlekski, et parem. Lihtsalt stabiilsem. Samas Anetti mäng käis seinast seina - väga kenad punktid vaheldusid väga ootamatute vigadega
Kommentaar
-
Ma ütleks just, et täiesti outplayed täna. Stabiilsus ongi üldiselt võti, tood palle tagasi ja hoiad mängus, las vastane teeb vigu. Winnereid sa ei saagi lööma jääda, aga Anett seda ei tunnista. Ma olen wannabe tennisehuviline, aga tundub, et nagu mingit muud gameplani pole, kui lihtsalt jõuga läbi vajutada. Algul töötas tagakäsi ka laitmatult ja tundus, et on kõvasti edasi läinud. Kuni 5-3ni esimeses setis oli kõik timm, edasi oli ühe naise show.
Kommentaar
-
Kes see seda tennist täna kommenteeris Delfis? Päris jube oli. Kuna pilti vaadata ei saanud, siis oli kõlaritest kosta ainult hingamist ning iga minuti tagant lühikesi repliike "kahju", "hästi", "kahju", "aiii", "kahju", "nüüd oli hea löök", "kahju", "seis on 2-2".The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.
Kommentaar
-
Algselt postitas Tofoa Vaata postitustKes see seda tennist täna kommenteeris Delfis? Päris jube oli. Kuna pilti vaadata ei saanud, siis oli kõlaritest kosta ainult hingamist ning iga minuti tagant lühikesi repliike "kahju", "hästi", "kahju", "aiii", "kahju", "nüüd oli hea löök", "kahju", "seis on 2-2".
Kommentaar
-
Michel Lehtmets oli kommentaator.
Aneti esimesed kaks mängu andsid juba lootuse, et on tasemes sammu edasi teinud, aga kahjuks siiski mitte. Üsna tavapärane, et peale tugeva mängija alistamist järgmine mäng tasemelt veidi nõrgema vastu kaotatakse. Maailma tipud suudavad end (veel) paremini mänguks valmis seada ka veidi kehvema vastase vastu, sama probleem oli tegelikult ka Kanepil. Lühikesed punktid ja korralik servi parandamine viimastel aastatel - tundub, et püüab väga Kaiat jäljendada. Samas liikuvus on oluliselt parem ja võiks rõhuda just pikkadele punktidele. Isegi tavalisel päeval suudab tippudele vastu saada, aga stabiilsust pole ja nagu eile nägime, siis ka füüsis pole valmis. Seega kui kolme mänguga on võhm otsas, siis grand slamidel ei olegi nii lootust 4. ringist edasi saada.
Kommentaar
Bottom 300x250
Collapse
Kommentaar