320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Suusatamise MK

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Kui superfriik Bjorgen välja jätta, siis palju neid 34-aastaseid suusatajaid hetkel on, kes stabiilselt tipus või selle lähedal on?

    Kommentaar


      Justina, Randall, Mononen on 32, Fessel, Saarinen, Boehler, Ishida, Rickardsson, Gaillard, Olsson, võtame laskesuusatamise ka mängu, siis seal samamoodi ma saaks päris palju nimetada. Ehk 34 on vanus kus suusatamsies on võimalik teha häid tulemusi ja tehakse ka.

      Ehk tegu on aladega, kus on tipus rohkem sellises vanuses inimesi kui paljudel teistel aladel.

      Kommentaar


        Vaatame viimast faluni mm. ka. Olsson oli 34 võites kulla ja pronksi individuaalselt, Bauer sai hõbeda 37 aastaselt, Gaillard oli teates pronksi saades 34, Caitlin Gregg oli 34 pronksi saades, muidugi Bjorgen ka, lisaks Saarinen, Roponen,

        Kommentaar


          Vabandust, aga kes meil on parem? Klavan on meie parim jalgpallur, aga selles vanuses on ka miljon paremat jalgpallurit. Kui kusagil oleks paremaid, siis poleks Rehemaa ju koondises.

          Kommentaar


            Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
            Vabandust, aga kes meil on parem? Klavan on meie parim jalgpallur, aga selles vanuses on ka miljon paremat jalgpallurit. Kui kusagil oleks paremaid, siis poleks Rehemaa ju koondises.
            Millest sa üldse räägid, minu kommentaar polnud sellega kuidagi seotud. Eestis ei olegi ühtegi tipptasemel suusatajat hetkel. Kunagi oli meedia see, kes iga hooaja alguses pasundas, et nüüd tuleb miskit ja ajas ootused suureks ja siis oli ka see igavesti noore ja andeka nali päevakohane. Viimasel ajal meedia on maha rahunenud ja minu arust enam ei ole ka see nali päevakohane, mistõttu ka vastasin siin.

            Suusatamine on natuke tundlikum ala ka kui jalgpall, meil on olnud täielikus maailma tipus sportlased ja ootused on suured ja jäävad ka selleks, seetõttu on ka rahva pettumus suur meie praeguse taseme üle. Mina ei viitsi kriitiline olla, kriitikat on piisavalt ja ma ei tea kuidas meie taustsüsteemid üldse võrreldes teiste väiksemate riikidega on, ehk kas on üldse võimalik nuriseda, suurte suusariikidega pole mõtet võrrelda.

            Kommentaar


              Algselt postitas karl54 Vaata postitust
              Justina, Randall, Mononen on 32, Fessel, Saarinen, Boehler, Ishida, Rickardsson, Gaillard, Olsson, võtame laskesuusatamise ka mängu, siis seal samamoodi ma saaks päris palju nimetada. Ehk 34 on vanus kus suusatamsies on võimalik teha häid tulemusi ja tehakse ka.

              Ehk tegu on aladega, kus on tipus rohkem sellises vanuses inimesi kui paljudel teistel aladel.
              Enamus eelpool mainituid (va Mononen ja meestest juurde veel Heikkinen) on sellised sportlased, kes ikkagi stabiilselt terve hooaeg ei suuda teravaimas tipus konkureerida ja ajastavad vormi suurvõistlusteks, et siis seal oma hooaja parim ära teha. Täpselt nagu ka Rehemaa, kelle hooaja parimad tulemused ongi MM-il saavutatud 15km klassika 32. ja suusavahetuse 34. Täpselt nagu Justina ja Saarinen või Olssen meestest ei konkureeri enam (individuaalsete) medalite peale nagu oma parimatel aegadel, ei konkureeri 34-aastane Rehemaa enam esikümne kohtade eest nagu oma parimatel aegadel. Midagi pole teha, vanus teeb oma töö. Uuesti küsides, siis mida sa Rehemaalt ootad/ootasid? Mehe leivaala maraton on muidugi veel ees ootamas (vist). Äkki tuleb top 30 veel ära, mida võiks viimaste aastate taustal kordaminekuks nimetada.

              PS. Laskesuusk on ikkagi tiba teine ala. Seal saab laskmisega palju päästa ja lasketäpsus vanuse ja kogemusega pigem paraneb.

              Kommentaar


                Algselt postitas Mask Vaata postitust
                Enamus eelpool mainituid (va Mononen ja meestest juurde veel Heikkinen) on sellised sportlased, kes ikkagi stabiilselt terve hooaeg ei suuda teravaimas tipus konkureerida ja ajastavad vormi suurvõistlusteks, et siis seal oma hooaja parim ära teha. Täpselt nagu ka Rehemaa, kelle hooaja parimad tulemused ongi MM-il saavutatud 15km klassika 32. ja suusavahetuse 34. Täpselt nagu Justina ja Saarinen või Olssen meestest ei konkureeri enam (individuaalsete) medalite peale nagu oma parimatel aegadel, ei konkureeri 34-aastane Rehemaa enam esikümne kohtade eest nagu oma parimatel aegadel. Midagi pole teha, vanus teeb oma töö. Uuesti küsides, siis mida sa Rehemaalt ootad/ootasid? Mehe leivaala maraton on muidugi veel ees ootamas (vist). Äkki tuleb top 30 veel ära, mida võiks viimaste aastate taustal kordaminekuks nimetada.

                PS. Laskesuusk on ikkagi tiba teine ala. Seal saab laskmisega palju päästa ja lasketäpsus vanuse ja kogemusega pigem paraneb.
                Suusatamises on mm iga kahe aasta tagant ja nagu ikka olümpia iga nelja aasta tagant, iga võistlus pole tähtis, mm kuld on võimsam saavutus kui mk kokkuvõttes essa või neljas või kümnes.

                Ehk minu algne mõte oligi algsues, et 34 ei ole mingi vanus sellel alal, stabiilselt tipus võibolla ei suudeta olla, aga nagu öeldud, tähtsaid võitlusi on harva ja kedagi ei huvita mk etapid, kui sa teed häid tulemusi tähtsatel võistlustel.

                Kommentaar


                  Algselt postitas karl54 Vaata postitust
                  Millest sa üldse räägid, minu kommentaar polnud sellega kuidagi seotud. Eestis ei olegi ühtegi tipptasemel suusatajat hetkel. Kunagi oli meedia see, kes iga hooaja alguses pasundas, et nüüd tuleb miskit ja ajas ootused suureks ja siis oli ka see igavesti noore ja andeka nali päevakohane. Viimasel ajal meedia on maha rahunenud ja minu arust enam ei ole ka see nali päevakohane, mistõttu ka vastasin siin.

                  Suusatamine on natuke tundlikum ala ka kui jalgpall, meil on olnud täielikus maailma tipus sportlased ja ootused on suured ja jäävad ka selleks, seetõttu on ka rahva pettumus suur meie praeguse taseme üle. Mina ei viitsi kriitiline olla, kriitikat on piisavalt ja ma ei tea kuidas meie taustsüsteemid üldse võrreldes teiste väiksemate riikidega on, ehk kas on üldse võimalik nuriseda, suurte suusariikidega pole mõtet võrrelda.
                  Eem, sina tõid ju suuri riike võrdluseks.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                    Eem, sina tõid ju suuri riike võrdluseks.
                    See polnud otseselt Rehemaa tasemega seotud, lihtsalt suusatamises pole 34 nii hull vanus ja saab teha häid tulemusi. Aga tavaliselt 34 aastased, kes on maailma tipus on muidugi varem ka sõidumehed, see on harv, et oled kekspärane ja siis hakkad 34 aastaselt alles maailma tipuga konkureerima.

                    Aga siin hakkab segaseks minema. Mul jookseb ka varsti juhe kokku. Hehe

                    Kommentaar


                      Algselt postitas karl54 Vaata postitust
                      Suusatamises on mm iga kahe aasta tagant ja nagu ikka olümpia iga nelja aasta tagant, iga võistlus pole tähtis, mm kuld on võimsam saavutus kui mk kokkuvõttes essa või neljas või kümnes.

                      Ehk minu algne mõte oligi algsues, et 34 ei ole mingi vanus sellel alal, stabiilselt tipus võibolla ei suudeta olla, aga nagu öeldud, tähtsaid võitlusi on harva ja kedagi ei huvita mk etapid, kui sa teed häid tulemusi tähtsatel võistlustel.
                      Just. Täpselt nagu Rehemaa, kes oma hooaja parimad sõidud ja tulemused MM-il tegi. Milles probleem? Miks tema pinnuks silmas on? Täna ei saanud nooremate tõttu rajalegi ja ikka on süüdi. Pigem on põhjust oma parimas eas olevatel Tammjärvel ja Ränkelil peeglisse vaadata. Rehemaa on oma nö suured sõidud (enda kohta) juba ära teinud.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Mask Vaata postitust
                        Just. Täpselt nagu Rehemaa, kes oma hooaja parimad sõidud ja tulemused MM-il tegi. Milles probleem? Miks tema pinnuks silmas on? Täna ei saanud nooremate tõttu rajalegi ja ikka on süüdi. Pigem on põhjust oma parimas eas olevatel Tammjärvel ja Ränkelil peeglisse vaadata. Rehemaa on oma nö suured sõidud (enda kohta) juba ära teinud.
                        Ja kuidas see, et Rehemaa pinnuks silmas on, minuga või minu postitustega seotud on?

                        Kommentaar


                          Algselt postitas karl54 Vaata postitust
                          Ja kuidas see, et Rehemaa pinnuks silmas on, minuga või minu postitustega seotud on?
                          See Rehema teema algas peale neid kahte negatiivse alatooniga postitust:
                          Algselt postitas Katk Vaata postitust
                          Kahju et noorlootus Rehemaa pole avanenud. Aga aega on veel.
                          Algselt postitas karl54 Vaata postitust
                          Rehemaa vist ei saanudki täna sõita, aga las ta olla, enam ei viitsi isegi nalja teha tema kohta. Vähemalt teeb seda mida ta naudib.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Mask Vaata postitust
                            See Rehema teema algas peale neid kahte negatiivse alatooniga postitust:
                            Okei minu postitust võib tõlgendada väga erinevalt.

                            Vastasin negatiivsele postile, et Rehemaa täna ei saanud sõita, mis ei ole seotud temaga ja see nalja teema oli vihje, et selle nalja tipphetked on möödas. Kuid jah suusatamise fännile jääb alati kerge negatiivne tunne, sest tundub, et Rehemaal jäid võimed realiseerimata, aga nüüd on ta tase nagu ta on, teeb oma ära ja keegi ei ootagi enam medaleid või top 10 kohta. Nüüd on uued, kellelt oodatakse sähvatusi. Ehk las teeb mis talle meeldib ja ta on ju sealjuures ikkagi Eesti parimate seas.

                            Pole väga negatiivne.

                            Kommentaar


                              Ok, sinu esialgsest postitusest ei saanud seda päris aru. Ma viskasin ka Rehemaa üle nalja, aga kui ma temaga kokku sain ja asjast rääkisime, siis ma enam seda ei teeks. Spordiala, kus edukuse võti on meeletu raha, ravimid, määrded ja nii edasi, siis siit loota midagi, on väga rõve. See oleks umbes sama, et Kassin oleks rämedalt laamendanud, aga siis dopsiga vahele jäänud ja seejärel me poleks ka Maed ega Veerpalut näinud. Aga nad oleksid pingutanud ja saanud kohti 30 ringi. See spordiala on selline lihtsalt, kus kõik on meditsiini ja muu taga kinni.

                              Kommentaar


                                Ega seda meditsiini juttu Rehemaa ise ju ajanud? Muidu tunduks ju halana,et mul näe pole laborit mäeveerel.
                                Invest In Africa

                                Kommentaar

                                Working...
                                X