320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Kergejõustik

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Siinkohal tasuks kindlasti Värnikul ja teistel tublidel ja vähem tublidel sportlastel tänast päevalehte lugeda ja ehk sealt pisikest mõtteainet endale mõlgutamiseks leida

    Näiteks enne võistlust arvas Nool Värniku kohta järgnevat

    „73-meetrise viskega oleks MM-ile nadi minna,”

    ning üleüldisemalt arvas :

    „Kui sportlane ei taha minna MM-ile püksi laskma, peaks ta olema võimeline kaks-kolm nädalat varem B-normi täitma,” lausus Nool. „Kui ta ei suuda vas*tavat taset näidata kodus, on raske loota, et ta teeb seda pingelises suurvõistluse õhkkonnas.”

    Meistrivõistlused pole küll läbi ja teine päev on veel ees, aga huvitav oleks nüüd küll lugeda Noole järelkaja võistlustele. Eriti mis puudutab omakandimees Värnikut. Aga pole hullu - kannatab pisut ja saabki esmaspäevastest meediaväljaannestest lugeda, kui juba mitte varem.
    Aga noh samas ironiseerides pisut, siis pole hullu-pole hullu. Küll meie tublid spordiajakirjanikud kirjutavad Andrusest jälle tubli positiivsusest pakatava artikli, mis kõik spordisõbrad taas pilvedele hõljuma tõstavad ning mis siis selgitab ilusti kenasti Andruse hetkeolukorra lahti. Jah, mv. läksid küll aia taha, aga eks Eesti mv. polegi tegelikult koht, kus enda taset näitama peaks. Et mm-il on Andrus raudselt hoos. Ja siis Puustegi poetab seal mõne sõna, et võrreldes möödunud aastase musta auguga on küll Andruse visetes edasiminekut näha ja küll mm-il see pauk ära tuleb.. ja siis kõik spordisõbrad usuvadki seda jäägitult ja istuvad siis mm-i kvalifikatsioonivõistluse aegu kõik telerite ees, ja mõtlevad küll, et huvitav küll, kuidas Andrusel täna nõnda vilets päev küll juhtus olema, et laeks jäi üksnes kaks üleastutud 72m katset ja siis Kaljuveeri Marko teeb pärast Andrusega intervjuu, kus Andrus siis muuhulgas heldimusega meenutab rahvale aastatetagust vihmasajus tehtud viset seal Helsingi Olümpiastaadionil ja siis on kõigil spordisõbradel nagu luuaga pühitud see tõik, et sarnaselt teisele jutpaunikust sportlasele, pole ka Värniku poisil siin juba teab mitu hooaega korralikku tulemust ette näidata ja endiselt jääb spordisõbradele meelile see fakt, kui kõva tegija Andrus meil ikka on . Ning kui keegi tahab mulle siin väitma hakata, et kuidas pole tulemusi näidata... tänavuse hooaja alguseski näitas 82m-st odakaart ja see on ju üpriski hea tulemus, siis kummutan juba selle väite eos.. sellise ühekordse tulemusega poleks never-ever isegi Liidu koondise vaatevälja saanud. saati siis veel kui see kuskil Suure-Jaanis kohalikul memoriaalil saavutatud oli

    Värnik, nüüd vut-vut võileibu parem tegema! Odaviskajat sust enam pole .
    Targa inimese tähelepanekuid elust enesest.
    "Olete te tähele pannud, kui nilbed on higistavad puulehed? Eelsperma igal pool."

    Kommentaar


      Meeste odavise võttis lõuks ikka päris ootamatu pöörde. Värnik maha, Laanmäe MMile! No Kukk ka.

      Kommentaar


        Kuulge, eksperdid, ärge suruge nüüd Värnikut. Mees on maailmameister, MM-hõbe ja olümpialgi kuue parema hulgas olnud. Arvate, et ta ei tee trenni piisavalt? Ei tee trenni korralikult? Eksite. Olgu, praegu Värniku olukord niisugune nagu ta on, kuid ta ei pea enam midagi kellelegi tõestama. Ehk saab kunagi oma tehnika käppa tagasi ning siis olete just teie tema kõige suuremad fännid taas. Las poiss olla rahus. Õnne Laanmäele.
        The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

        Kommentaar


          Tule sealt pilvedelt nüüd veits argisemasse tänapäeva. Värnik ei pea tõesti kellegile midagi tõestama , selles on sul tuline õigus, aga tulla rääkima mingisugusest tehnika käppa saamisest või jumal teab veel millest, ei ole küll nüüd "eksperdile" väga kohane jutt. Ja saati seda siis veel teisele omasugusele "eksperdile" patrama tulla
          Teeme nüüd ühe asja selgeks. Ma ei taha mingilgi määral Värniku saavutatud alavääristada(pigem müts maha selle eest, mida on saavutanud), aga mis mind häirib on see, et mulle lihtsalt ei jõua kohale kuidas saab tema puhul rääkida mingisugusest tehnika käppa saamisest ning seeläbi siis ma ei tea mis maailmavalitsejaks tõusmisest rääkida. Ja niimoodi hooaeg hooaja järel. Et umbes Thorkildsen ja Pitkamäki, ja kes seal eesotsas meil kõik müttavad, värisegu nüüd. Kolmas Andrus kohe tuleb. Kas tõsimeeli usud seda ajakirjanike poolt ettesöödetavat kuldmunade juttu Värniku võimsusest ja kui kõva mees ta ikka oleks, kui üksnes va selle tehnika paika kord saaks. Damn, sa oled nagu see SLÕhtulehe ajakirjanik Martinsoni Jaangi, kes jäägitult usub ning arvab, et kui mõni eesti sportlane peaks kuskil Kapa-Kohilas sportpüstoliharjutuses Skandinaavia Karika etapil auväärse kolmanda koha saavutama, võib automaatselt selle sportlase nüüd ka maailmatasemel võistlejaks lugeda ning kohe-kohe peaks viimane OM-idelt või siis äärmisel juhul MM-idelt medaleid võitma hakkama. Värnikul pole never-ever stabiilset viset olnudki ja ei hakka ka kunagi olemagi. On üksnes puhas õnn nii talle, mulle, sulle ja ka kõigile teistele suurematele ja väiksematele eestlastest spordisõpradele, kellele sporditegemised üldse korda lähevad, et need üksikud harvad visked , mis tal välja on tulnud, on just juhtunud olema tiitlivõistlustel. Aga nojah, eks õnn soosibki tugevaid , ütleks Martinson sellepääle
          Ja seda juttu, et ma nüüd Värniku "tulevase" tiitlivõidu järgselt peaksin Eesti lipuga lehvitades talle lennujaama vastu minema, siis kahtlen sügavalt selles. Aga selles ma ei kahtle, et sina seal oled. Kas just lipuga, see muidugi iseasi Ainult ma ei saa nagu sellest aru, et kus need Kuuse Lempsi ja Kaljuveeri Marko sugused uskujad poisid praegust staadionidelt plakatidedega "Andrus! You are the Best!" kadunud on. Pole kedagi. Ainult sõbrad ja sugulased käivad kaasa elamas ja sedagi üha vähenevas kollektiivis! Punkt!
          Targa inimese tähelepanekuid elust enesest.
          "Olete te tähele pannud, kui nilbed on higistavad puulehed? Eelsperma igal pool."

          Kommentaar


            Ma ei arvagi, et kui Värnik oma parima viske teeks, oleks ta kohe eliidis. Thorkildsen ja Pitkamäki on igal juhul temast paremad odamehed. Värnikul on õnne täpselt sama palju kui igal teisel odamehel. Ainult tänu õnnele aga ei visata kahel MM-il medalile. Selleks on vaja ikka meeletut tööd teha ja vaeva näha. Kui nii väga õnne peale soovid mängida, siis ära unusta, et ta on ka vigastusi palju enda karjääri jooksul saanud.
            Mina ei ole ajalehtedest lugenud, et Värnikut kiidetakse, ma ei loegi ajalehti. Kuid ma näen palju inimesi, kes materdavad teda. Minu jaoks on tegu täiesti neutraalse sportlasega. Ei ole mina tema fänn ja ei lähe ka temale lennujaama vastu kui ta peakski midagi veel saavutama.
            Siiski mulle ei meeldi, kui sportlastest pidevalt halvasti räägitakse teadmata, mis tegelikult toimub nende elus. Ma tean, et ei ole kerge jõuda nii kõrgele tasemele. Seega, las need sportlased, Värnikud ja Rahnud elagu oma elu ja tehku trenni rahulikult.
            The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

            Kommentaar


              Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
              Kuulge, eksperdid, ärge suruge nüüd Värnikut. Mees on maailmameister, MM-hõbe ja olümpialgi kuue parema hulgas olnud. Arvate, et ta ei tee trenni piisavalt? Ei tee trenni korralikult? Eksite. Olgu, praegu Värniku olukord niisugune nagu ta on, kuid ta ei pea enam midagi kellelegi tõestama. Ehk saab kunagi oma tehnika käppa tagasi ning siis olete just teie tema kõige suuremad fännid taas. Las poiss olla rahus. Õnne Laanmäele.
              Küsimus ei ole trenni tegemise regulaarsuses, vaid selles kuidas oma meelt trenniväliselt lahutada ja erinevate inimeste jutte kuulates on jäänud mulje, et sellega saab Värnik "hästi" hakkama ning alkoholiga on ta üsna sinasõber. Kui tüübil ikka suhtumine stiilis "oi, ma olen ikka nii kõva mees, et ei pea muretsema mingi reziimi pärast" jne., siis pole ikka mitte sittagi teha.
              Tehnika saab ta käppa siis, kui muudab oma suhtumist. Senikaua jätkaku oma harrastusportlase stiilis karjääri ja ajakirjandus lahmigu, nii kuidas jõuavad, sest oma väljaütlemistega on Andrus selleks ka põhjust andnud.
              May the Violet flag flutter in the wind on all fields of challenge and valour, a vivid hope is our solace, we have eleven athletes and one heart. Go, Fiorentina, we want you to be the queen of all teams, go, Fiorentina, fight with bravery and prowess everywhere! In any hour of dismay and victory, remember you're the history of football!

              Kommentaar


                Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
                Seega, las need sportlased, Värnikud ja Rahnud elagu oma elu ja tehku trenni rahulikult.
                Kui nad on otsustanud elu nautida, siis las teevad ka seda. Seni on ju tal sportki selle kõrvalt hästi välja tulnud. Või arvad, et pidutsemine on tal viimase aja trend? Sportlased on ka inimesed, igaüks teab, mis ise teeb.
                The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                Kommentaar


                  18 sportlast on selged kes lähevad Berliini. Jääb vaid Marek Niidu jooksu oodata.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
                    Kui nad on otsustanud elu nautida, siis las teevad ka seda. Seni on ju tal sportki selle kõrvalt hästi välja tulnud. Või arvad, et pidutsemine on tal viimase aja trend? Sportlased on ka inimesed, igaüks teab, mis ise teeb.
                    Täpselt nii ning sellise suhtumisega mehed ei tohiks alaliidult pennigi saada, sest ise teavad, mis teevad.

                    Meil on selliseid sportlaseid üsna mitmeid, kes kordades rohkem riikliku toetust väärivad.
                    May the Violet flag flutter in the wind on all fields of challenge and valour, a vivid hope is our solace, we have eleven athletes and one heart. Go, Fiorentina, we want you to be the queen of all teams, go, Fiorentina, fight with bravery and prowess everywhere! In any hour of dismay and victory, remember you're the history of football!

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Maarek Vaata postitust
                      Täpselt nii ning sellise suhtumisega mehed ei tohiks alaliidult pennigi saada, sest ise teavad, mis teevad.

                      Meil on selliseid sportlaseid üsna mitmeid, kes kordades rohkem riikliku toetust väärivad.
                      Mitmeid sportlaseid kes toetust väärivad, aga on neil ka tulemusi? Minu meelest on Värniks alaliitult oma tulemuste poolest toetuse igati välja teeninud. Marek Niidult päev lõpuks muidugi super jooks, kuid ise mainis ta , et jalg oli tal natuke valus. Eks Berliinis näeb mis ta siis teeb kui vigastus välja ravitud.

                      Kommentaar


                        Marek Niit tegi siin oma hullu edumaaga Bolti. Eino, super!

                        E: Ja õnne ning jaksu Ehale!

                        Kommentaar


                          Kaire katki.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Epic Vaata postitust
                            Kaire katki.


                            Jep suht kurb uudis, et ta mm. kõrvale jääb. Ainult 6 päeva veel mm-i alguseni.

                            Kommentaar


                              Kurb uudis küll, aga tal juba pikemat aega see jama.

                              Kommentaar


                                Laupäeval algab siis Berliini mm. Eesti koonids on 18 liikmeline. Üle 1 medali oleks juba suur kordaminek. Pahapill ja Balta on selleks ennast ületades kindlasti võimelised.
                                Minu ootused - Kanterilt ootaks muidugi kuldmedalit, selleks peaks ta olema võimeline viskama vähemalt 70 meetrit, Alekna on tõusnud suurepärasesse vormi ning Malachowski ja Harting on ka suutelised 69 meetrit täis viskama.
                                Isrealil oleks lõpuks ometi aeg ennast lõppvõistlusele visata, Tammert on minu jaoks must hobune, medalile ta ennast ilmselt visata ei suuda aga esikuuikusse küll. 10 - võistluses on Eestil samuti kõrged lootused - Pahapill
                                on hetkel suuteline ehk 8400 - 8500 punkti koguma, see peaks tagama esikuuiku koha, medal tundub hetkel üpriski võimatu, selleks tuleb halvimal juhul isegi 8700 punkti koguda. Raja tundub olevat päris heas vormis 8300 punkti on täiesti reaalne. Arrol oleks aeg tõusta 8000 punkti meeste sekka.
                                Meeste odas on Eestil samuti kolm meest väljas - Kukk on kindlasti lõppvõistlusele pääsemiseks võimeline, Laanmäelt ootaks oma tulemuse ära tegemist ehk sisi 75-76 m, Värnikust ei oska kohe midagi arvata, mul in seline tunne, et ta kas ebaõnnestub täielikult või suudab võidelda isegi esikuuiku koha eest. Peetre, Aava, Kivine ja Illjushenko võivad kõik hea õnne korral lõppvõistlusele saada. Niidult ootaks uut eesti rekordit, mis peaks talle edasipääsu tagama. Nurme ja Leis võiks teha oma tulemused ära, edasipääs jääb ilmselt mõlemale vaid unistuseks. naiste kaugushüppes on praegu väga tihe konkurents - võib juhtuda, et medalid jaotatakse 7 meetri peal, Baltalt medalit loota oleks vist palju tahat aga miks mitte hüppata 6.90 kanti, mis peaks andma koha 6 parema seas. Kand on olnud võimeline juba ammu 6000 punti täis saama, seekord ta selle ka ilmselt täis saab, hea õnne puhul, miks ka mitte 6200 punkti täis teha.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X