320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Laskesuusatamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Kommentaar


      Ma tahtsin kirjutada veidi naiste laskesuusatamise seisust maailmas, aga Rootsi naiste analüüsimine läks juba nii huvitavaks, et ettenähtud aeg sai otsa.

      Esimese etapi ajal tundus, et seda hooaega hakkavad valitsema õed Elvira ja Hanna. Elvira eelmine hooaeg oli juba ülihea (lõpetas mk üldarvestuse teisel kohal) ja ta on selge favoriit maailmakarika üldvõidule. Hooaja algus ei ole olnud hea, aga ta on näidanud viiest individuaaletapist neljal parimat sõidukiirust ja ühel etapil kaotas vaid Lampicile. Seni on laskmine olnud ebastabiilne ja parimaks tulemuseks on kolmas koht. Lamades laskmine on pigem korras, aga püsti tuleb eksimusi liiga palju. Ma usun, et sellise vormi pealt on võidud ainult aja küsimus ja neid hakkab tulema palju.

      Elvira vanem õde alustas hooaega võiduga ja ka tema on kiire sõitja. Hanna laskmine on olnud halvem kui ta õel. Eelmine hooaeg oli ta tabavusprotsent ainult 79% ja ta sai mk kokkuvõttes ikkagi viienda koha. See hooaeg on ta seni olnud umbes samal tasemel. See on üllatav statistika, sest mulle on alati tundunud, et vanem õde on parem laskja. Selle mulje on ilmselt jätnud tema head esitused pikal distantsil, kus ta on üks maailma paremaid ja suudab hästi lasta ning halvemad võistlused ei jää nii hästi meelde. Ka see hooaeg eksis ta 15 km võistlusel nelja tiiru peale vaid korra, aga ülejäänutel etappidel on ta olnud tiirudes pigem kohutav. Ma usun, et ka tema laskmine läheb paremaks, aga oma senise karjääri jooksul pole ta suutnud terve hooaeg stabiilne olla ja pole kordagi üldarvestuses poodiumile jõudnud. See hooaeg on see võimalus olemas, aga selleks on vaja kindlasti lasta stabiilsemalt ja tabada märke oma õest tunduvalt paremini, sest Hanna pole nii kiire suusataja.

      Rootsil on ka kindel kolmas number Linn Persson, kes on ülihea laskja (tabavusprotsent on 92) ja on samuti see hooaeg korra poodiumile jõudnud. Teates on Rootsi seis tänu temale super. Nii stabiilseid sportlasi on vähe ja loodetavast suudab ta ka individuaalselt konkurentsis püsida.

      Edasi on Rootsi seis hea, aga mitte suurepärane. Anna Magnusson on tõusnud võistkonna neljandaks numbriks. Ta teeb enda kohta väga head hooaega ja enamus võistkonnad oleksid väga õnnelikud, kui neil oleks nii hea neljas sõitja. Rootsi ootab siiski enamat. Mona Brorsson oli eelmine hooaeg väga hea, aga hetkel pole teda mk etappidele lastud ja ibu cupi etappidel ta midagi erilist pole korda saatnud. Ma usun, et ta saab kohe peale, sest Johanna Skottheim on olnud nõrk. Ta on suutnud teha ainult ühe hea võistluse. Stina Nilsson ei vääri oma tulemustega hetkel sellisel tasemel võistlemist. Aga oma nime tõttu ja potentsiaali pärast ma saan aru, miks teda eelistatakse.

      Alustaks sellest, et tema laskmistäpsus on see hooaeg suure tõusu teinud. See on enam-vähem samal tasemel kui Elvira ja Hanna laskmine. Stina oli suusatamises täielik tipp ja seega ootaks sellise laskmise juures top 10 kohtasid ja poodiumi ohustamist. Viimane sprindietapp eksis ta tiirudes vaid kaks korda, aga sai alles 35. koha. See oli see sama võistlus, kus Lampic segaselt sõitis. Nilsson oli sõidukiiruselt alles 29. See oli isegi okei sõit tema kohta.

      Kas peaks hakkama muretsema?

      Eelmine hooaeg oli Nilssoni tabavusprotsent 74. See hooaeg on see 81. See on väga suur areng ja võibolla ongi esmane eesmärk saada laskmine korda ning suusapool on jäetud unarusse. Sellise laskmisega peab olema vähemalt top 10 sõitja, et konkurentsis olla. Kui ta suudab nüüd ka oma sõidukiiruse taastada, siis on poodiumikohad võimalikud. Brorsson on hea laskja ja Nilsson ei saa ilmselt kunagi samale tasemele. Hetkel ma ei tahaks uskuda, et Mona oleks palju aeglasem kui Stina. Ibu etappidel ta muidugi valitsenud ei ole. Ma pole koondise juures, aga Nilsson puhul ma saan veel aru, et talle antakse kohanemiseks aega ja ta vajab enesekindlust. Ibu etappidele tagasi viimine võib olla vaimselt raske..Ma arvan, et kui Skottheim ka see etapp ei suuda tulemusi teha, siis Mona võiks tagasi koondisesse saama. Lugesin ka tema arvamust selle kohta ja ta arvab, et ta on varsti tagasi tippude seas.

      Rootsi naiste seis on tõesti hea, nii hea, et ma sain arutleda selle üle, kes peaks olema nende viies või kuues number. Seega ülejäänutel on väga raske pildile pääseda. Tilda Johansson on ibu etappidel paar head võistlust teinud, aga tegemist pole enam noore sportlasega, et ta peaks selliste tulemuste pealt võimaluse saama. Ülejäänud ibu naised on juba kogenud sportlased ja sealt suurt arenguhüpet ei tasu oodata. Üks erand siiski on. Kohe 20 aastaseks saav Sara Andersson võiks olla järgmine naine, kes oma võimaluse saab. Rootsi sportlased juuniorite etappidel pole osalenud ja seega nende taset hetkel ei oska võrrelda. Hetkel on vaja olla meeletu talent, et Rootsi koondisesse väga noorelt peale saada.

      Kommentaar


        See pikk jutt sai kinnitust ning irooniliselt just Magnusson naelutas end nelikusse veel kindlamalt Aga naised hoiavad vähemalt põnevuses lippu kõrgel.

        Kommentaar


          JT Boe oleks nagu teiselt planeedilt.
          the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
          because belle of st mark is a beauty extraordinaire

          Kommentaar


            Algselt postitas mcnamara Vaata postitust
            JT Boe oleks nagu teiselt planeedilt.
            Veits mage jah, et ta uuesti "trenni tegema" hakkas. Kahjuks lasid teised liiga palju mööda ka.

            Kommentaar


              Nooh... jaah....

              "Kuhugi on kadunud.... usk ja unustus...."
              Sobib vist Eesti laskesuusatamise taseme kokkuvõtmiseks viimase 2 aasta jooksul.

              Oli nagu lubavaid momente, aga tänaseks oleme jõudnud sellisesse seisu, et viimase naiste sprindi ajal mõtlesin endamisi, et "Ah, parem kui jääkski juba 60 hulgast välja kõik. Saaks jälituses keskenduda ainult esiotsa heitlusele ega peaks jälgima neid 40-60 koha vahel pusserdamist."

              Kuigi rahvuste arvestuses on seis parem (kuna meie kolmandad-neljandad valikud tugevamad) siis täna on seis selline, et naistest on kirjas Tuuli 31 punkti (52 koht üldarvestuses) ja Susani 3 puntki (70 koht üldarvestuses). Meestest on Rene 6 punktiga 72. real.

              Ehk asume kenasti ja kindlalt esisaja II pooles. Ehk kõikidest startipääsenutest (suurusjärk 100 startijat võistlusel) ikkagi tagumises pooles.
              Ja seda kontekstis kus Valgevene ja Venemaa suusatajad on karussellilt maas. Nutune.

              Kommentaar


                Ma mõtlesin ka hommikul siin oma pettumust väljendada, aga siis ma jälle mõtlesin, et mis ma ikka kulutan ennast. Üldiselt jah, seis on täispask ikka. Ma praegu tahaks, et see Svoboda lastakse lahti ja vend räägib oma loo ära, miks midagi ei tule. Kui palju mõjutab see "usaldame Tobrelutsu ikka" või " treenin oma plaanide järgi".
                Huvitav oleks teada, kas viimastel aastatel sportlaste VoMax näidud ka paranevad või mille arvelt see taandareng tuleb?

                Kommentaar


                  +1

                  Suht nutune seis jap.
                  Instagram

                  Twitter

                  Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                  telekavaataja.blogabet.com

                  Kommentaar


                    Eks siin jah kuskil professionaalsuses tuleb piir ette, eriti see läheb see potentsiaal kõik Tuuli juures raisku. Ainus positiivne värk ongi naiste teateneliku taseme hoidmine, aga arvestades mõne sportlase hapramat motivatsiooni, siis seegi võib järgmiseks hoojakas laguneda.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Rudy Vaata postitust
                      Ma praegu tahaks, et see Svoboda lastakse lahti ja vend räägib oma loo ära, miks midagi ei tule. Kui palju mõjutab see "usaldame Tobrelutsu ikka" või " treenin oma plaanide järgi".
                      Võiks rääkida jah.
                      Kui Tominga paigaltammumise võib Tobrelutsu süüks ajada,
                      siis Svoboda, kes pidi ju super olema, hoolealused on teinud märgatava taandarengu (viimati eemaldus koondisest Talihärm)

                      GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
                      GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
                      (Seinfeld, The Pitch)

                      Kommentaar


                        J.T.Böö viib meeste biatloni hauda. Fak on legend ikka.

                        Kommentaar


                          Tunduvalt kõvema raja korral suudavad meie naised sõita ju küll. Aga kuna enamustes kohtades on see aasta suht pehme supp rajal - kas meil pole neile vajalikke suuski/määrdeid sinna tingimustesse pakkuda või lihtsalt ei sobi meie naistele need tingimused.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas JuriM Vaata postitust
                            Tunduvalt kõvema raja korral suudavad meie naised sõita ju küll. Aga kuna enamustes kohtades on see aasta suht pehme supp rajal - kas meil pole neile vajalikke suuski/määrdeid sinna tingimustesse pakkuda või lihtsalt ei sobi meie naistele need tingimused.
                            Muidugi oli üks hooaja parim võimalus saada ühisstarti, Eesti asemel siis Gröönimaa.

                            Kommentaar


                              Tuleb mis siin teates mis tuleb, aga Zahkna sõit oli fantast. Oli laskmist (mida on ennemgi olnud), aga oli ka sõitu.

                              Kommentaar


                                Neiu Ermits on vägga lahja!
                                Invest In Africa

                                Kommentaar

                                Working...
                                X