320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Laskesuusatamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas nimastain Vaata postitust
    Lugesin Toberlutsu intervjuud. Muud jamad muudeks jamadeks, aga kuidas kurat on võimalik teha tippsporti, kui treenitav ei täida treeneri plaani? Lisaks treeneri ootus, et ÄKKI täna sportlane teeb hulga mis ettenähtud. Mitte mingisugust distsipliini ei näe, ega kuule siin.
    “ Karmen(treener) võis ju mõelda, et sportlane teeb viis tundi trenni, aga kui sportlane vastas, et ta saab täna teha ainult ühe tunni, siis kohaneti sportlase järgi.”
    On neid treenereid üldse vaja, kui sportlased ise otsustavad, kui palju mingi päev treenida? Keegi veel imestab, miks me sõita ega lasta ei oska.�� Ei kujuta ette, et Norra või Venemaa või Saksamaa sportlane ütleb treenerile hommikul: “Kuule mul peaks täna küll 4h trenni olema, aga ma teen 1h. Vaata mulle sinna tunni sisse mingid harjutused.”
    No aga vaata milline kärgpere meil ka see lasksesuusatamine on.

    Regina Oja ja Kalev Ermits on omavahel koos ja kogu pidev suhtedraama on koondiselaagrites kaasas. Rene Zahkna ja Meril Beimann on suhtes ning esimene on küll lõpetanud nüüd, aga olid ka seal pidevad draamad koondiselaagris kaasas. Talihärm ja Gaim on parimad sõbrannad ja teistega ei suhtle üldse jne jne.

    Ühesõnaga kui pooled omavahel nussivad ja teised peavad endast teistest paremaks, siis kellel enam aega peatreenerit kuulata.

    Kommentaar


      Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
      No aga vaata milline kärgpere meil ka see lasksesuusatamine on.

      Regina Oja ja Kalev Ermits on omavahel koos ja kogu pidev suhtedraama on koondiselaagrites kaasas. Rene Zahkna ja Meril Beimann Ja Rene Zahkna on suhtes ning esimene on küll lõpetanud nüüd, aga olid ka seal pidevad draamad koondiselaagris kaasas. Talihärm ja Gaim on parimad sõbrannad ja teistega ei suhtle üldse jne jne.

      Ühesõnaga kui pooled omavahel nussivad ja teised peavad endast teistest paremaks, siis kellel enam aega peatreenerit kuulata.
      Sellisel juhul jääb mulje, et mitte üks nendest ei adu tippsportlaseks olemist ja mis selleks teha tuleb, et tippu jõuda. Ja ka siin lükkaks kivi jällegi treenerite kapsamaale. Sellised asjad tuleb kohe ja konkreetselt paika panna. Treeninglaager pole koht, kus mingeid draamasid punuda või sõbra/sõbranna suhetele suruda. Mõtle kui sama olukord oleks vutis. Koondiselaagris hakkaks Ojamaa ajama, et kui ma Anieriga ühes toas ei maga ja trennis samas tiimis ei mängi, siis ma kaasa ei tee ja olen muidu munn vend. Treener siis arvab, et noh ma sind ühte tiimi ei saa panna, aga tee siis täna ainult soendus või harjutusi mis ise heaks arvad. Selline asi oleks ikka julm bardakk, sp mind nõnda imestama pani, et selline košmaar toimub.

      Kommentaar


        Algselt postitas nimastain Vaata postitust
        Sellisel juhul jääb mulje, et mitte üks nendest ei adu tippsportlaseks olemist ja mis selleks teha tuleb, et tippu jõuda. Ja ka siin lükkaks kivi jällegi treenerite kapsamaale. Sellised asjad tuleb kohe ja konkreetselt paika panna. Treeninglaager pole koht, kus mingeid draamasid punuda või sõbra/sõbranna suhetele suruda. Mõtle kui sama olukord oleks vutis. Koondiselaagris hakkaks Ojamaa ajama, et kui ma Anieriga ühes toas ei maga ja trennis samas tiimis ei mängi, siis ma kaasa ei tee ja olen muidu munn vend. Treener siis arvab, et noh ma sind ühte tiimi ei saa panna, aga tee siis täna ainult soendus või harjutusi mis ise heaks arvad. Selline asi oleks ikka julm bardakk, sp mind nõnda imestama pani, et selline košmaar toimub.
        Tiimispordis on lihtne, kui üks vend ei mängi siis võtad teise, aga siin peavad 'mängijad' ikka ise ka suutma oma motivatsiooni üles leida.

        Kommentaar


          Algselt postitas nimastain Vaata postitust
          Sellisel juhul jääb mulje, et mitte üks nendest ei adu tippsportlaseks olemist ja mis selleks teha tuleb, et tippu jõuda. Ja ka siin lükkaks kivi jällegi treenerite kapsamaale. Sellised asjad tuleb kohe ja konkreetselt paika panna. Treeninglaager pole koht, kus mingeid draamasid punuda või sõbra/sõbranna suhetele suruda. Mõtle kui sama olukord oleks vutis. Koondiselaagris hakkaks Ojamaa ajama, et kui ma Anieriga ühes toas ei maga ja trennis samas tiimis ei mängi, siis ma kaasa ei tee ja olen muidu munn vend. Treener siis arvab, et noh ma sind ühte tiimi ei saa panna, aga tee siis täna ainult soendus või harjutusi mis ise heaks arvad. Selline asi oleks ikka julm bardakk, sp mind nõnda imestama pani, et selline košmaar toimub.
          Draamasi on ka mujal maailmas olnud, lihtsalt seal kui tulemusi ei tule, siis käib reha üle ja tulevad tagalast uued.

          Laskesuusataja Tuuli Tomingas läheb teisipäeval Tallinnas doktor Madis Rahu noa alla lootuses leida lahendus säärelihasekrampide probleemile, mis rikkus tema tänavuse MMi ja hooaja lõpu.


          Edu Tuulile!

          Kommentaar


            Seda enam on see kurb, et treeneril asjad nihu on. Kindlasti see omavolitsemine tuleneb ka sellest, et konkurents praktiliselt puudub. Pole kedagi kes sind nö. välja sööks kui seanahka vead.

            Kommentaar


              Uus peatreener pukis https://sport.delfi.ee/artikkel/9342...s-olumpiakulla

              Kommentaar


                Algselt postitas gamer Vaata postitust
                Väga võimsa Know Howga treener ma ei kujuta muidugi ette, mida talle kokku lubati, et ta siia meelitati, kuid awesome progress.

                Kommentaar


                  CV poolest tõesti korralik nimi, samas, on küsimus keelebarjääri osas, sest peale Gaimi ei tea, et keegi koondislastest vene keelt väga mõistaks.
                  Elu on lühike, pidu on pikk.

                  Kommentaar


                    maailmas nime teinud treenereid on meil olnud varemgi, kuid töö on, nagu öeldakse, endiselt tellija materjalist

                    Hovantsev pani kõvad koormused peale, tulemuseks see, et treenimise maailmameistrid olid ületreeningust kurnatud ja võistlusteks väsinud. Lisaks kummitas veel pidev rahapuudus


                    üleüleeelmine treener suhtles mõlemas keeles
                    Teist hooaega Eesti laskesuusatajaid treeniv venelane Anatoli Hovantsev utsitab hoolealuseid veebruaris Saksamaal peetavatel maailmameistrivõistlustel medalit püüdma.

                    hoolealustega vene ja inglise keeles suhtlev Hovantsev
                    GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
                    GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
                    (Seinfeld, The Pitch)

                    Kommentaar


                      Algselt postitas GoldenEagle Vaata postitust
                      CV poolest tõesti korralik nimi, samas, on küsimus keelebarjääri osas, sest peale Gaimi ei tea, et keegi koondislastest vene keelt väga mõistaks.
                      Inglise keel.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas MartinEST Vaata postitust
                        Inglise keel.
                        Loogiliselt võttes loomulikult, aga reeglina Venemaa/Valgevene treenerid seda väga hästi ei oska. Või on Svoboda erand?
                        Elu on lühike, pidu on pikk.

                        Kommentaar




                          Tuuli läheb oma tiimiga peale, koondisest eraldi.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas JuriM Vaata postitust
                            https://sport.ohtuleht.ee/1034393/tu...iiani-toiminud

                            Tuuli läheb oma tiimiga peale, koondisest eraldi.
                            Ma arvan, et eks seal on põhjuseks see ka, et ta ei tahtnud seal tiimis outsider olla + tegelikult temal klappis Toberlutsuga ju see koostöö kui ka hooaja algust vaadata seega igati arusaadav samm. Peatreener tervisemuresid ei lahenda.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas JuriM Vaata postitust
                              https://sport.ohtuleht.ee/1034393/tu...iiani-toiminud

                              Tuuli läheb oma tiimiga peale, koondisest eraldi.
                              Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
                              Ma arvan, et eks seal on põhjuseks see ka, et ta ei tahtnud seal tiimis outsider olla + tegelikult temal klappis Toberlutsuga ju see koostöö kui ka hooaja algust vaadata seega igati arusaadav samm. Peatreener tervisemuresid ei lahenda.
                              Alguses kui seda artikli pealkirja lugesin siis käis läbi mõte, et "Selge, Tuuli potentsiaal siis jääb kasutamata ja eredaimad sähvatused tehtud tänaseks". Aga sisu läbi lugedes sain aru, et see esialgu ühe hooaja teema ja enne olümpiat ei tahtnud hakata vahetama?

                              Sest pikas perspektiivis...kuidas seda viisakalt öeldagi... Tuulis sportlasena on ainest 10x rohkem kui Indrekus treenerina ja otsus leppida tuttava keskpärasusega (mis võib olla isegi selge liialdus ja solvang keskpärastele treeneritele) vs võtta risk ja sihtida kõrgemale on surmaotsus kõrgetele eesmärkidele.

                              Treeneriga, kes ütleb kohe pärast head tulemust, et "Oh, no oli õnne, aga ega me nii kõva tulemust enam nagunii korrata ei suuda" ei saa lihtsalt rallit sõita. Või treeneriga, kes ei saa aru, et hoolealusel on tõsine tervisemure. Ei oska seda isegi küsida ja kelle lahendus on selline keskmise-eesti-macho-mehelik "küll ta imeläbi korda saab"

                              Kommentaar


                                Nonii nonii, uus hooaeg on ukse ees. Nädalavahetusel võetakse relvadelt riivid ja suusad kotist ning asutakse MK etappidel starti.

                                Delfi kirjutas pikema ülevaate - esialgne mulje (mis juhuslikult ka eelmine postitus siin teemas) on seni ainult kinnitust saanud.

                                Grupp jagunes kaheks - üks seltskond, kes tahtis midagi uut proovida ja areneda. Teine kes lähtus treeneri pädevuse asemel semulusest ja "vanast heast süsteemist" lähtuda.

                                Kahju ainult, et kõige suurema potentsiaaliga sportlane valis II variandi kasuks. Kommentaaridest kostub siiani läbi, et psühholoogilses plaanis on eesmärk "mitte kehvemini sõita". Seda mille osas tööd tehtud ja arengut oodata (peale akuutsest probleemist möödasaamise) ei kostunud paraku.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X