320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Korvpall

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    USA's tuuakse poisid getodest välja, siin ei saa normaalsest inimesest korvpallurit tehtud?!
    No võtab natuke viina, tahab pidutseda, keda kotib, see ei ole korvpallurit rikkunud, ka eelnevate põlvkondade vennad on pidutsenud, ka mujal maailmas pidutsetakse ja juuakse. Pidev ila mingisuguste padujoodik-korvpallurite aadressil on ebapädev.
    Kogu treenerite tuumik on vananenud, iganenud ja vajab välja vahetamist, alustades koondise peatreenerist. Ainuke treener, kelle mõtteviis on selline, nagu tänapäeva treeneril peaks olema, on Sõber. Ülejäänud koogutavad sarnaselt korvpalliliidu juhtkonnale möödunud aja "staaride" ees, kes oletatavasti teavad, kuidas asi edasi liikuma peaks. Samas istutakse oma konnatiigis edasi, vaated on kristalliseerunud ja neid ei muuda mitte üks vägi. Isegi, kui need taadid üritavad, siis nende põhimõtted on nii kindlalt paigas, et mingil hetkel pöördutakse ikka tagasi vana ja tuntud, kuid iganenu juurde. Ühtlasi rikuvad nad ära ka uue põlvkonna, kes ehk üritaks midagi muuta, kuid kuna isad ajavad oma joru, siis võtavad nooredki üle nende põhimõtted ja nii see asi seisab.
    Kui muu maailm reageeris peale Dream Teami lammutamist suurturniiridel selliselt, et nüüd ei tule USA poisid enam nalja tegema suurturniiridele ja ei peksa kõiki avg. 30 sangaga, siis meie omad istuvad endiselt samas augus. Prantslastest, keda Eestil õnnestus veel alles "hiljuti" võita on nüüd suur osa meestest juba NBA's mänginud, meeskonna tuumik on võtnud omaks "uue" korvpalli, ei käiks eestlaste jõud enam üle ka siis kui prantslastel oleks ülim motivatsioonikriis. Meie, eestlased, oleme aga endiselt õnnelikud, kui mängu alguses õnnestub ära täha vana hea "1"... WTF! Kõik muhelevad, aga me panime, aga me tegime, peale seda aga saabub häving.
    Tore on lugeda, kuidas näiteks USA's teevad noored suured tööd suviti, kuidas vanad suured tahavd korvpalli edendada ja kuidas noortele ulatatakse abikäed, kellel on Jabbar abiks, kellel Williams, kes jookseb liivakottidega vabatahtlikult mägedes, 7 jalased mehed hüppavad korvi ülemise servani jne, jne, jne. Neid tulebki hoida, nagu sitta pilpal. Jalgpalluri puhul ei ole kasv kuigi määrav, korvpalluri puhul on.
    Süda läks pahaks, lugedes kommentaariumist, kommentaare, kui Jaan Montgomery välja ilmus. Üle pika aja ilmus välja üks tõeliselt suurt kasvu korvpallur, aga see ilkumine mis Tema aadressil tuli oli rõve, nii ajakirjanduse, kui fännide poolt. Selle asemel, et leida kuskilt suurte meeste treener, moodustada eraldi treeninggrupp, ja neid süstemaatilistelt treenida(ja ei saa öelda, et mees ise ei tahtnud), visatakse mehed üle parda(istuvad pingiotsal). Loodetevasti Jaan ei jäta jonni, sest sellise suurusega mehi tulebki Eesti tingimustes hoida nagu sitta pilpal, aga mitte materiaalses mõttes hellitada, vaid mentaalses, tuleb sisendada enesusku, tuleb teha tööd ja toetada. Usun, et Montgomeryst oleks rohkem kasu, kasvõi juba massi poolelt, näiteks hollandlaste Elsoni vastu, kui kellestki teisest. Suured on üha haruldasemad, terves maailmas. NBA draftiski valitakse enamasti suured enne, kui nende hetkevõimad tavaliselt peegeldavad. Tihti astutakse ämbrisse, aga on ka leide. Sest tiitleid toovad enamasti suured, suured on väärtus!
    Tundus, et plaaniti mingisugust mindseti muutust koondises, ok kaotati Austriale, kaotati Hollandile, ega O'Brieni tehnikalt, Barõšnikovi tehikale üleminek ei peagi kohe tulemusi andma. Järgnes avalikkuse hala. Vahest olekski parem, kui korvpall päris põhja kukuks, et meedia sellega tegelejad rahule jätaks ja laseks rahulikult asja uuesti alustada, aga ei, eesotsas Pahviga rünnatakse, fännid uluvad nagu sead aia vahel, pidev nutt ja hala.
    Saage aru, me oleme pasas, sellest sitast välja ronimine võtab aega ja muudatusi.
    Toogem, näiteks Suurbritannia koondise, see meeskond oli null, korvpallist ei teadnud, ja ei tea tõenäoliselt endiselt selles riigis keegi eriti midagi. Piisas ühest sisserännanud Sudaanlasest, et asjad hakkaksid sujuma, Suurbritannia on tõenäoliselt mängimas 2011 aasta EM'i finaalturniiril. Kui OM'ile saanuks nad korraldajamaana 2012 nii ehk nii(kui am ei eksi), siis nii seda asja ei jäeta ja üritatakse enne seda saada suurturniiri kogemus. Praegu ollakse 5 võidu ja 1 kaotusega oma alagrupi liidrid. Ja kes seal mängivad? Mittemidagi ütlevad nimed, kui välja arvata 2 musta. Deng ja Pops.(OM'iks liituvad meeskonnaga tõenäoliselt veel kaks NBA venda).
    Küsimus, mida oli vaja? Raha?, U-14, U-15, U17 koondist? Ei, oli vaja eeskuju, oli vaja liidrit, oli vaja missioonitunnet, mida kandis endas üks 9-aastaselt kodumaalt sundümberasustatud Sudaanlane. Oli vaja meest, kes peale 90 mängu NBA's võttis endale eesmärgiks, tänada riiki, kes Ta vastu võttis. Mees tegeleb, on loonud fondi, mis korraldab igaaastaseid korvpallilaagreid. Mida oli vaja sakslastel? Dirki. Mida oli vaja hiinlastel - Yao'd. Mida oli vaja Illnois' osariigil, kust senini ülimalt suur hulk USA korvpallureid välja kasvab? Jordanit, Bullsi.
    Eeskuju on vaja, on vaja liidrit, on vaja emotsioone taha, vaja käegakatsutavat ja oma silmaga nähtavat eeskuju.
    Ja siis on meil Pokla, kindlasti emotsionaalne, liidriomadustega mängija, kes lihtsalt jäi egotsentrilisele treenerile jalgu. Poiss tahab õppida!? Ehk tegigi parema valiku - heaoluühiskonnas on paratamatult palju valikuid ja piitsaga ei saavuta siin midagi. Siin tuleb präänikut anda!
    Totalitaarses režiimis kasvanud ja selle põhimõtteid endas kandev treener ei suuda aru saada, et ajad on muutunud, inimestel on nüüd õigused ja mitte ainult kohustused, nüüd ei ole vaja mängida korvpalli, et reisida saaks, on inimesi, kellel reisimiseks vajalik papp palju kergemalt kätte tuleb, kui korvpalli mängides. Piirid on lahti, võimalused on suuremad, kurat kasutagem neid, tõmmakem knowhow'd välismaalt, kui vaja ka mängijaid. Rassismi ja jäikade arusaamadega ei tee mitte midagi ära. Mustad valitsevad peatselt enamusi spordialasid. Mis peamine, mulle tundub, et midagi proovitakse muuta(keegi noortest läks minu teada USA'sse treenerite kooli või kursustele), las proovivad, las arenevad. Pidev soola pähe raputamine ei muuda mitte midagi. Põhi on varsti käes!

    Kommentaar


      Väga õige jutt!aga mul on tunne,et meie korvpall vajub ka sellest põhjast läbi.Kui võtta meistriliigat siis on tervitatav,et korvpallikaardile lisanduvad Võru ja Rapla,ning liigas jätkavad Valga,Pärnu.Aga sellega see positiivne asi ka lõppeb kuna on peaaegu kindel,et need meeskonnad saavad võite vaid omavahel madistades ja nn.eesti suurte käest hakatakse korralikult peksa saama ja siis poistel kaob mott ära ja paljud loobuvad üldse korvpallist aga see ongi üldiselt Eesti spordi miinus,et noored annavad nii kergelt alla!aga põhjast on vaja tõesti läbi vajuda ja alustada päris nullist.Alustada tuleks korvpalliliidust ja sealne plats puhtaks lüüa ning tuua sinna inimesed kes on huvitatud uuesti eesti korvpalli ülesehitamisest.Hetkel seal küll selliseid mehi ei leidu.peaks olema ka korralik liiga süsteem nagu jalgpallis,et viimane langeb ikka liigast välja ja esiliiga paremad saavad oma võimeid proovile panna kõrgliigas.Selleks,et esiliiga meeskondadel oleks motivatsiooni pääsemaks kõrgliigasse ja seal edukalt hakkama saada peaks esiliiga tähtsust tõstma.Kui palju meil madalamates liigdes võib olla avastamata Veidemanne,Allingu suguseid tegelasi,kes võivad ka sõnnikuhargi tagant tulla korvpalli mängima ja seda teha veel mitte kõige sitemini.Palju meie treenerid käivad vaatamas madalamate liigade mänge?Minu arvamus on,et kui aastaid tagasi ei oleks Andres Sõber kuskilt mudaliigast Janar Taltsi A le.qogi meeskonda toonud siis vaevalt me sellest nimest hetkel midagi teaksime.Tuli poiss ja esimese asjana mis silma jäi oli tema kulbid ja ta tahtis ennast kõrgemale töödata ja sai sellega hästi hakkama aga nüüd on minu arust ta päris mitu aastat ära raisanud siis porilombis Kuremaa suguste võistkondade vastu madistamist.Krt kui ikka kael kannab ja taset juba on peaks ikka välisklubisse siirduma.Mitu Eesti korvpallurit hetkel välismaal mängib?Meie korvpallurid on nii ära hellitatud suurte rahanumbritega ja neil puudub mott,et välja üldse saada.ah lähen konutan need 40 minti platsil või pingiotsas ära ja siis õhtu sõpradega Hollywoodi läbustama,vahet pole mis see mängu tulemus oli kuna palk tuleb niikui nii ühesugune.Aga kui võrdleme korvpalli jalgpalliga siis miks enamuste jalgpallurite soov pääseda välismaale?eks muidugi suurt tähtsust mängib raha aga ka poistel on võimalus end proovile panna ja tõestada juba iseendale,et suudan hakkama saada küll kui vaid oskuseid ja tahet on
      Mis on ühist Tallinna jõulukuusel ja Cristiano Ronaldol? Mõlemad kipuvad ümber kukkuma, aga süüdi on alati teised!
      Ott Järvela

      Kommentaar


        Pahvi intervjuu Sokuga. Seekord veidi rahulikuma stiiliga- kusjuures, selle eest viskaks Pahvile respekti, et mees vähemalt võtab oma südameala hingega. Aga üldiselt on Soku point U-20 teemal sama nagu mitmel härrasel siingi:

        Tänavu kutsuti ellu B-koondis, ent see tegutses vaid nädala. Samal ajal loobuti U20 koondise EMile saatmisest. Kuidas asjade sellist käiku seletada?

        Otsustasime B-koondise kasuks, kuna seal on töös ka mõned vanemad mehed, kes muidu jääksid ripakile. Tegelikult tuleks seda seltskonda suvel kauem koos hoida, teha tööd ja osaleda turniiridel.
        Peame tegema endale selgeks, mille nimel koondis välja läheb. Kui Eesti tasemel pole 20-aastane mees veel kusagil klubis, muutub tema tipptasemel mängijaks sirgumine üsna kaheldavaks.

        Tean küllalt juhtumeid, kus U20 koondisse kuuluvad poisid käivad EM-turniiriga kaasneval ilusal reisil ära ning kergitavad seejärel kaabut – rohkem nad korvpalli ei mängi. Isegi U18 koondises on poisse, kes tunnistavad, et ei tahagi tegelikult korvpalluriks saada – aga mida kuradit nad seal siis üldse teevad… Seepärast tunduski laiema valikuga B-koondis parem variant.

        Kommentaar


          Eks iga tekst ole ikka pisut lugeja prillidega. Sokk viitab tõesti mitmele argumendile, mis siin teemas läbi käinud on. Lihtsalt see vahehuubi jutt, nn Nybiti taolise klubi puudumine, pole minu peast välja kasvanud, seda on mulle mõne juhusliku vestluse käigus tunnistanud päris mitmed igapäevased treenerid. Aga jah, see on üks kild.
          Dwidengile, üldiselt ma olen võrdlusteooriate pooldaja, kuid päris USA ja sealsetest getodest välja popsavate mängijate teooriaga ma hetkel paralleele ei tõmbaks. Meie ühiskond on USAst ikka niivõrd erinev, sealt ka teistsuguse, kui mitte vastassuunaliste, rõhuasetustega probleemid.
          Buduka elu pikimat postitust ma väga ei kommenteeriks, kuigi seal on kah oma mõte sees, aga paluks mitte oma arvamusi päris faktide pähe esitada. See teise liiga jutt ja sealt välja kasvavate talentide jutt on muidugi ehe näide, et sa vist päris ei tea, millest sa räägid. Lihtsalt näiteks, et eelmise aasta esiliiga võitis Võru, eks uuri, miks ja kuidas.
          Ja Tofoale, kui sa vähe oma "ärapanemispildipostitustega" tagasi hoiaks, siis oleks nagu nõukaaegsetes kolhoosimuusikalides, et võidavad kõik, kõige enam sa ise.
          "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

          Kommentaar


            Algselt postitas dwideng Vaata postitust
            USA's tuuakse poisid getodest välja, siin ei saa normaalsest inimesest korvpallurit tehtud?!
            ...
            ...
            Vau, peaaegu kõigega nõus. dwideng korvpalliliidu juhiks!
            When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

            Kommentaar


              dwideng'i jutuga enamalt jaolt nõus, paneb mahlakalt ja värvikalt

              Ainuke asi, millega ei nõustu, on Montgomery. Ust kinni pole löödud, ole aga mees ja näita, seega liivakott selga?! Meil nõutakse arengut-tulemust kiiresti, alati pole see, jah, kõige õigem. Kuid samas on kõik lõpuks tegija enda kätes.
              Kapten Trumm

              Kommentaar


                Väga asjalik teemaarendus. Kahju, et Kossuliidu omadest keegi seda lugema ei satu. Kõhkõh. Lõppeks taandub kogu asi siiski noortetööle. Siin eespool mainiti, et 19-aastasele Kangurile oli vaja viset õpetada ja Taltsile "pukis" mängimist. Noorteklassidest tullakse välja suutmata nõrgema käega korralikult põrgatada ja sööta, visketehnika on kiivas nagu Pisa torn ning katete normaalsest panekust ei hakka ma rääkimagi. Ja kui esimesed aastad meeste seas kuluvad selliste elementide parandamisele, siis millest me üldse räägime. Nõukaaegse mentaliteediga treeneritekaadrit siin puudutati. Kõik õige. Aga miks peaks noored seda olematult tasustatavat neegritööd üldse teha tahtma? Süsteem, kus prioriteet on laste massilise harrastuse toetamine ning klubid peavad ots-otsaga kokkutulemiseks rühmad maksimaalselt pungi ajama, ei soosi kvaliteetset väljundit rahvuskoondisele. See kõik on põlve otsas nikerdamine korraliku visiooni ja jätkusuutliku süsteemita. Aga jah, lihtne on öelda, et raha pole.

                Teine asi on üleminek noortest edasi. Kah eespool lahatud probleem. Talts on siinkohal hea näide. Buduka väide, et Sõber ta kuskilt metsast üles korjas, on paras ballacks. A-klassis mängis oma satsi liidrina meistritiitli peale Soku enda kooli vastu, kus pingil istus herr Sokk ise, kes juhtumisi oli tollal ka Nybiti peatreener. Pole nagu võimalik mitte silma jääda. Aga ripakile ta jäi ning Sõber saab nüüd järjekordse medali endale rindu torgata.

                Mis edasi? Pika vinnaga lahendus oleks kogu püramiid korrastada, leida balanss noorte harrastusspordi ja tippude ettevalmistamise vahel, tagada kaasaegse mõtlemise ja ettevalmistusega noorte treenerite esilekerkimine ja nende korralik motiveerimine ning noortest välja tulnud vähegi potentsiaali näitavatele palluritele sobiv väljund meeste seas. Olukord, kus kohaliku liiga tagumise otsa satsid peavad teistele vähegi vastuhakkamiseks väljast leegionäre sisse tooma, ei ole normaalne. Teine kiirem variant on kodustada 1-2 Euroopa mõistes tipptasemel kärssa ja nende ümber olemasolevast materjalist sats kokku klopsida.
                Minu nimi on jyriöö, aga sõbrad kutsuvad mind tavaliselt külla.

                Kommentaar


                  Imelik, on see, et jalg, käsi ja võrkpallis tuleb tasemel noori peale küllalt, aga korvpallis, kus pooled Meistriliiga klubid saavad endale leegionäre lubada, ei jätku raha, et noori õpetada. Unistatakse nõukaaegsetest spordikoolidest. Prioriteedid on ikka kõvasti paigast ära ja seda saab muuta vaid alaliit. Aga ta ilmselt ei soovi sundida klubisid noortemeeskondi looma.

                  Kommentaar


                    Krt. see kossupedede kräunumine siin hakkab mul juba vaikselt ära viskama. Nagu ärakohitsetud kõutsid ,kes on sahmaka tärpentiini saba alla saanud.
                    Kuule dwideng ! Teil oli paar aastat tagasi veel üks pikk latt silmapiiril ,kes praegu vist kusagil laudas sitta viskab , kui see koos Montgomeryga koondisse tuua ja kehkenpüks Sõber peatreeneriks panna siis oleksite sitast ja pasast väljas ludinal.
                    Algul ma mõtlesin ,et soovitaks teil kõigil oma laulukooriga delfisse kolida aga
                    pohhui jätkake aga siin.Saab enamasti alati kõhutäie naerda , kui mõningaid kommentaare lugeda.
                    Ma ei mäleta kas see oli viis või seitse aastat tagasi ,kui ma kirjutasin siin foorumis ,et pedekoss on peatselt mudaliigas siis keegi ei uskunud aga nüüd on asi käes . Jätke nüüd uuesti meelde või kirjutage üles ja kontrollige mõne aasta pärast ,et pasa sisse te jääte. Kodustage või brasiilia tolmuahve omale koondisse.
                    Isegi Pahv on vaikselt hakanud sellest aru saama aga sina dwideng oled ikka tunduvalt lollim ,kui Pahvi onu.

                    ! No nüüd läheb laevade pommitamiseks lahti .
                    FCF Forever

                    Kommentaar


                      Algselt postitas ROOTSI KUNN Vaata postitust
                      Krt. see kossupedede kräunumine siin hakkab mul juba vaikselt ära viskama. Nagu ärakohitsetud kõutsid ,kes on sahmaka tärpentiini saba alla saanud.
                      Kuule dwideng ! Teil oli paar aastat tagasi veel üks pikk latt silmapiiril ,kes praegu vist kusagil laudas sitta viskab , kui see koos Montgomeryga koondisse tuua ja kehkenpüks Sõber peatreeneriks panna siis oleksite sitast ja pasast väljas ludinal.
                      Algul ma mõtlesin ,et soovitaks teil kõigil oma laulukooriga delfisse kolida aga
                      pohhui jätkake aga siin.Saab enamasti alati kõhutäie naerda , kui mõningaid kommentaare lugeda.
                      Ma ei mäleta kas see oli viis või seitse aastat tagasi ,kui ma kirjutasin siin foorumis ,et pedekoss on peatselt mudaliigas siis keegi ei uskunud aga nüüd on asi käes . Jätke nüüd uuesti meelde või kirjutage üles ja kontrollige mõne aasta pärast ,et pasa sisse te jääte. Kodustage või brasiilia tolmuahve omale koondisse.
                      Isegi Pahv on vaikselt hakanud sellest aru saama aga sina dwideng oled ikka tunduvalt lollim ,kui Pahvi onu.

                      ! No nüüd läheb laevade pommitamiseks lahti .
                      Järgmine aasta mängime A-divisjonis nagunii, nii et mudaliigasse me siiski ei jää

                      Kommentaar


                        Algselt postitas ROOTSI KUNN Vaata postitust
                        Krt. see kossupedede kräunumine siin hakkab mul juba vaikselt ära viskama. Nagu ärakohitsetud kõutsid ,kes on sahmaka tärpentiini saba alla saanud.
                        Kuule dwideng ! Teil oli paar aastat tagasi veel üks pikk latt silmapiiril ,kes praegu vist kusagil laudas sitta viskab , kui see koos Montgomeryga koondisse tuua ja kehkenpüks Sõber peatreeneriks panna siis oleksite sitast ja pasast väljas ludinal.
                        Algul ma mõtlesin ,et soovitaks teil kõigil oma laulukooriga delfisse kolida aga
                        pohhui jätkake aga siin.Saab enamasti alati kõhutäie naerda , kui mõningaid kommentaare lugeda.
                        Ma ei mäleta kas see oli viis või seitse aastat tagasi ,kui ma kirjutasin siin foorumis ,et pedekoss on peatselt mudaliigas siis keegi ei uskunud aga nüüd on asi käes . Jätke nüüd uuesti meelde või kirjutage üles ja kontrollige mõne aasta pärast ,et pasa sisse te jääte. Kodustage või brasiilia tolmuahve omale koondisse.
                        Isegi Pahv on vaikselt hakanud sellest aru saama aga sina dwideng oled ikka tunduvalt lollim ,kui Pahvi onu.

                        ! No nüüd läheb laevade pommitamiseks lahti .
                        Ausõna, ei koti, ei ühtki mõtet. Ainuke asi, mida sa tõestasid, et kossufännid siiski oskavad siin arutleda, erinevalt jalka rootsi kunnidest, kellele anna nelipakk kätte ja ta läheb sillamäele kaklema. Kahju ainult, et oma aega raiskasid.
                        "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

                        Kommentaar


                          Algselt postitas martki Vaata postitust
                          Järgmine aasta mängime A-divisjonis nagunii, nii et mudaliigasse me siiski ei jää
                          Järgmine aasta mängime veel Austria, Luksemburgi ja Hollandiga siiski...

                          Kommentaar


                            Algselt postitas lenc Vaata postitust
                            Järgmine aasta mängime veel Austria, Luksemburgi ja Hollandiga siiski...
                            jah, minu paha, ülejärgmine aasta siiski.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas ROOTSI KUNN Vaata postitust
                              Krt. see kossupedede kräunumine siin hakkab mul juba vaikselt ära viskama. Nagu ärakohitsetud kõutsid ,kes on sahmaka tärpentiini saba alla saanud.
                              Kuule dwideng ! Teil oli paar aastat tagasi veel üks pikk latt silmapiiril ,kes praegu vist kusagil laudas sitta viskab , kui see koos Montgomeryga koondisse tuua ja kehkenpüks Sõber peatreeneriks panna siis oleksite sitast ja pasast väljas ludinal.
                              Algul ma mõtlesin ,et soovitaks teil kõigil oma laulukooriga delfisse kolida aga
                              pohhui jätkake aga siin.Saab enamasti alati kõhutäie naerda , kui mõningaid kommentaare lugeda.
                              Ma ei mäleta kas see oli viis või seitse aastat tagasi ,kui ma kirjutasin siin foorumis ,et pedekoss on peatselt mudaliigas siis keegi ei uskunud aga nüüd on asi käes . Jätke nüüd uuesti meelde või kirjutage üles ja kontrollige mõne aasta pärast ,et pasa sisse te jääte. Kodustage või brasiilia tolmuahve omale koondisse.
                              Isegi Pahv on vaikselt hakanud sellest aru saama aga sina dwideng oled ikka tunduvalt lollim ,kui Pahvi onu.

                              ! No nüüd läheb laevade pommitamiseks lahti .
                              No tore et sellised ajuhiiglaseid nagu rootsi kunn siin figureerib, ju sai vaseliin otsa või siis ei saanud boyfriendilt kätte. Aga pole viga, homme saame kõrgeltaustatud jalgpallispetsialist kunni nuttu ja hädaldamist kuulata, kuidas joobes Sillamäe jalgpallisõbrad rääkisid vales keeles, toetasid valet klubi ning et Eesti politsei kiusas rahumeelseid kaineid nudipäid ning andis neile korralikult piki kiilakat.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas ROOTSI KUNN Vaata postitust
                                Krt. see kossupedede kräunumine siin hakkab mul juba vaikselt ära viskama.
                                Aga nagu idioot,tuled sa ikka järjepidevalt kossu teemasse seda kräunumist lugema.
                                Kes siis meist tegelikult kohitsetud kõuts on??
                                Kui päkapikk tahab, võib ta oma välimust muuta. päkapikk on korduvalt ennast rihmaks joonud.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X