320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Jalgrattasport

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts



    Tom Boonen tegi eile sõidetud (kuri-) kuulsal (oma munakiviteede tõttu) Paris-Roubaix' klassikul "Cancellarat" sõites 53 km ennem lõppu eest ära ja püüdmatuks ta jäigi, kuigi Sky, kel oli selleks ajaks veel neli meest liidrite grupis, üritas meeleheitlikult vahet tagasi võtta, et emb-kumb meeskonna liidritest (Boasen-Hagen, Flecha) saaks võidule heidelda. Boonen, kes on hooaja algul võimsas hoos olnud olles võitnud neli ühepäevasõitu, Katari tuuri (kaks etappi tuuril) ja veel etapi Paris-Nice`il ja San Luisi tuuril, on nüüd 4-kordne Paris-Roubaix` võitja korrates sellega kaasmaalase Roger De Vlaemincki rekordit, kes valitses seal 70-ndatel.

    Teisena lõpetas Sebastien Turgot, kes lõi lõpusprindis Alessandro Ballani, Antonio Flechat, Lars Boomi ja Booneni meeskonnakaaslast Niki Terpstrat, kes algselt aitas Booneni grupist lahti vedada. Ühe nime tooks lõpuprotokollis veel välja: 88ndana lõpetanud Frederic Guesdoni, kes lõpetas sel sõidul 40-aastasena oma profikarjääri. Guesdonil õnnestus Paris-Roubaix`l võita 1997. aastal.

    2010. aasta Paris-Roubaix`l sarnast soolisõitu teinud Fabian Cancellara murdis möödunud nädalasel Flandria ühepäevasõidul, kus samuti Boonen võidutses, rangluu ja osaleda ei saanud.

    Klassikute pidu jätkub Ardenne`i klassikutega, kus eelmine hooaeg tegi kübaratriki Philippe Gilbert, kelle hooaja algus pole just kõige roosilisem olnud.

    Meie meestest rääkides, siis Taaramäe ja Kangert on teatavasti (lehed on seda teemat piisavalt pasundanud) hooaja algul mononukleoosi küüsis vaevlenud. Taarakas peaks hetkel kodumaal end ravima. Kanks lõpetas üleeile Baskimaa tuuri kokkuvõtte 44. kohaga, mis annab lootust, et see vastik haigus on seljataga.

    Hooaja algus on igatahes huvitav olnud! Loodetavasti on meie mehed ka suurteks tuurideks terved ja valmis. Kangert vist lootis Girole peale saada. Taaramäe peaeesmärk on kindlasti Tour de France.

    Kommentaar


      nii foorumi rattapeded Mulgi maratoni saade täna ETV2-s kell 22:30

      Kommentaar


        Algselt postitas meesmuiste Vaata postitust
        nii foorumi rattapeded Mulgi maratoni saade täna ETV2-s kell 22:30
        Mõnus ülevaade oli. Tekkis kohe natuke nukker tunne, et ise rajal ei käinud. See viga tuleb Rõuges parandada (krdi EJL mökud panin kriteeriumi finaali Tallinna maratoniga samale päevale, seega seal veel ei õnnestu ).

        Poeg ka rahul, et jälle pilti pääses
        May the Violet flag flutter in the wind on all fields of challenge and valour, a vivid hope is our solace, we have eleven athletes and one heart. Go, Fiorentina, we want you to be the queen of all teams, go, Fiorentina, fight with bravery and prowess everywhere! In any hour of dismay and victory, remember you're the history of football!

        Kommentaar


          a Rõuge ilmselt üks ägedamaid etappe ka vast

          kel huvi, siis saade siit vaadatav:

          Kommentaar


            Algselt postitas Maarek Vaata postitust
            Mõnus ülevaade oli. Tekkis kohe natuke nukker tunne, et ise rajal ei käinud. See viga tuleb Rõuges parandada (krdi EJL mökud panin kriteeriumi finaali Tallinna maratoniga samale päevale, seega seal veel ei õnnestu ).

            Poeg ka rahul, et jälle pilti pääses
            Kellele siis mu number läks, su naine sõitis?

            Järelvaatasin ka saate ära. Veetakistuses kukkujad olid hilarioossed. Peab eriline optimist ja riskimanki olema, et sinna niimoodi sisse sumada nagu õhulende sooritanud härrad seda tegid. See veetakistus on mul maakodu kõrval praktiliselt, see on oja, mis jookseb Tilli järvest Rõika järve (või oli vastupidi?). Kohalikud inimesed sõidavad sealt traktorite ja džiipidega läbi, never ei tea sa, milline see põhi parasjagu on seal. Südasuvel vaid alaneb vesi seal mõnikord nii, et pahkluuni vast on, muul ajal on ikka mõnikümmend sentimeetrit sügavust.

            Aga tõsi, kadedaks tegi vaadata, kuidas rajal lustiti...

            Kommentaar


              Algselt postitas markofkin Vaata postitust
              Kellele siis mu number läks, su naine sõitis?
              Jah, tema sõitis, sest tahtis testida poolmaratoni. Ta on algusest peale vaid maratone teinud, aga sel hooajal otsustasime kogu kambaga poolikutel kaasa teha. Poega ju veel pikale ei lubata
              Kõrvemaale ma Elva kriti pärast ei tule, aga Rõuges olen kindlalt stardis. Anna teada, kui kohal oled. Saan isiklikult tänada
              May the Violet flag flutter in the wind on all fields of challenge and valour, a vivid hope is our solace, we have eleven athletes and one heart. Go, Fiorentina, we want you to be the queen of all teams, go, Fiorentina, fight with bravery and prowess everywhere! In any hour of dismay and victory, remember you're the history of football!

              Kommentaar


                Algselt postitas Maarek Vaata postitust
                Jah, tema sõitis, sest tahtis testida poolmaratoni. Ta on algusest peale vaid maratone teinud, aga sel hooajal otsustasime kogu kambaga poolikutel kaasa teha. Poega ju veel pikale ei lubata
                Kõrvemaale ma Elva kriti pärast ei tule, aga Rõuges olen kindlalt stardis. Anna teada, kui kohal oled. Saan isiklikult tänada
                Kõrvemaale ma ise ka ei lähe (kuupäevad ei istu üldse tööga), olgugi, et mulle ülemöödunud aasta rada seal väga ja väga meeldis. Rõuges olen kohal, kui ajaliselt vähegi klapib. Siis Rakke jätan vahele, Otepääle lähen, Kalevipoeg jääb vahele, Jõulumäele lähen (ülemöödunud aasta kõige sitem maraton, poole maa peal sain haamri ja mõtlesin pooleli jätta aga praktiliselt käekõrval tiksusin lõpuni) ja Elvasse tahan ka minna (ma ise sünni järgi nõokas ja Elva kohta on räägitud, et hea sile trass). Nii-et ühel neist ikka kohtume

                Kommentaar


                  Algselt postitas markofkin Vaata postitust
                  Peab eriline optimist ja riskimanki olema, et sinna niimoodi sisse sumada nagu õhulende sooritanud härrad seda tegid.
                  Minu arust on sealt täiega läbi panek ainuõige lahendus. Veidi tuleb vasakule hoida, sest seal tsipa madalam. Põhi on kõva ja koosneb väikesest kiviklibust. Telerivahendusel tundus, et vähemalt üks kukkuja ehmatas lihtsalt veetakistuse sügavust märgates ja näppis mõtlematult esipidurit ja sealt see nippel tuli.

                  Veetakistusest oluliselt rohkem niitis mehi põhusild. Ise sõitsin ka sealt mõtlematult läbi, aga läks peaaegu õnneks, sest litter korjas ainult veidi põhku vahele. Teisel pool silda olid 5 meest ees ootamas ja kirumas, samal ajal puhmaid käikari vahelt välja kiskudes. Päris paljud mehed lõhkusid seal oma tagakäikarid ära, kaasaarvatud siis Pruus.

                  Suurest rattaspordist siis selline triviafakt, et leedukas kannab Girol roosat. Peale eilset Giro TTT-d käisin Jüris ka TT-d tegemas. Kui Giro mehed suutsid näidata keskmist ~53 km/h siis ma tiksusin 22 km pikkuse raja läbi ~38 km/h. Lõpus tundsin, et liiga ettevaatlikult sai alustatud, aga talitasin täpselt õpetussõnade järgi ning ei tõmmanud ennast enne vastutuule lõiku punasesse. Tegu oli esimese sellelaadse võistlusega mul ja plaanis juulis sinna samma TTT-d tegema minna, kus starti lubatakse neljased tiimid. Siis oleks ikka patt, kui keskmine alla 40 km/h jääb.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas markofkin Vaata postitust
                    . Peab eriline optimist ja riskimanki olema, et sinna niimoodi sisse sumada nagu õhulende sooritanud härrad seda tegid.
                    Ma olen sama lolluse Kõrvemaa triatlonil läbi elanud. Kiirus oli kruusakal max. ja lootsin teelaiusest porilombist hooga läbi põrutada, aga kuna lomp oli üsna sügav ja põhi pehme, siis õnnestus esijooksu blokeerumisel üsna valus sukeldumine teha. Pärast seda juhtumit selliseid olukordi väldin, sest sellised kukkumised võivad kulukaks minna.
                    May the Violet flag flutter in the wind on all fields of challenge and valour, a vivid hope is our solace, we have eleven athletes and one heart. Go, Fiorentina, we want you to be the queen of all teams, go, Fiorentina, fight with bravery and prowess everywhere! In any hour of dismay and victory, remember you're the history of football!

                    Kommentaar


                      Kõik kohad, kus on eeldatavalt pehme ja oht ebaproportsionaalselt kiiresti hoogu kaotada on minu jaoks no-no peale viimast Mulgi maratoni, kus Polli mägedes mingil hetkel rööpassesõidetud samblasesse spotti hooga sissesõidu järel oli tunne nagu mingi nähtamatu käsi oleks õhku tõstnud ja viskas mind trassi kõrvale põõsasse. Kaks sekundit läks aega oigamise peale (panin peaga maasse) ja siis käskis Ohutunne, et get ze fakk aut off hier. Ajasin püsti, tõstsin ratta ja astusin kaks sammu eemale ja samal sekundil lendas TÄPSELT samasse kohta ja samasse asendisse järgmine seltsimees. Jumalik. Korralikust head-to-headist ja puruks luudest lahutas viis sekundit...

                      Kommentaar


                        Endal on ohtlikumad olukorrad ja tõsisemad kukkumised (kaasaarvatud Jõulumäe rangluumurd) olnud põhjustatud pigem sellest, et pilt on ees liiga uduseks sõidetud ja seetõttu ei suuda piisavalt rajale ja seal toimuvale tähelepanu pöörata ja nii jõuavadki kriitilised olukorrad sinuni ootamatumalt, kus reageerimisaeg jääb liiga lühikeseks.

                        Kommentaar


                          Keegi ratturitest siin 2x on rangluu murdnud?
                          The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                          Kommentaar


                            Kas nagu täpselt 2x või 2 või enam?

                            Kommentaar


                              Algselt postitas idikas Vaata postitust
                              Kas nagu täpselt 2x või 2 või enam?
                              On sul enam? Ma ise olen 2 korda murdnud. Mind huvitab antu luumurru taastusravi ning õpetus kolmanda murru vältimiseks. Kui kaua aega läheb, et see luu oleks sama tugev kui terve rangluu?
                              The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                              Kommentaar


                                Hullud vanad siin koos, midagi pole öelda :-)

                                A neid kukkumisi vaadates, siis teised pealtvaatajad teadsid öelda, et mingi koha peal seal suurem kivi. Ja ootasid, mil keegi sinna otsa paneb :-P Samas vasakus ääres oli ka üks ohtlik terav kivi. Vaatasin, et kui keegi peaks peaga sinna lendama, siis vsjoo kah.

                                Aga muidu edu, härrad!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X