320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Jalgrattasport

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Taarakas ja Kangert mängisid päris osavalt asja kokku, aga Jõeäär on kõva, kui tema alistamiseks peavad 2 proffi koostööd tegema.

    Üks hea "uudis" on veel see, et loetud päevad on jäänud Tour de France alguseni. Saab jälle spordiülekandeid inimlikul ajal vaadata ja ei pea poole ööni üleval olema nagu jalka puhul. Ei ole küll teemasse, aga ma alati mõtlen, et mis inimestele on pandud telekavas filmid, mis algavad 22:00 või 22:30. Seda saavad vaadata ainult töötud või koolivaheajal olevad lapsed. Äärmisel juhul tööinimesed, kellel töö algab mitte varem, kui kell 10. Aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida.

    Esialgne stardilist tuuriks siin http://www.cyclingnews.com/features/...e-start-list-2

    Kommentaar


      Endale tegi nalja see, et Vince pani oma Postimehe kirjatüki nimeks "Kangert pani Taarakale ära" vms. Tegemist oli ikka kõige klassikalisema omavahelise koostööga Jõeääre maharaputamine. Kui Kangert kiirendas siis Taarakas pidurdas.

      Ise võtsin TDF-i ajaks puhkuse ja Eurosport HD.

      Kommentaar


        Igati mõnus! Ma seekord TdF-i ajal puhkust nautida ei saa, aga hõlbustasin oma võistluse jälgimist sellega, et saadan lapsed vähemalt nädalaks maale

        Taaramäe võtab ka tänases Eurospordi News uudisteblokis ühe etapi kohta sõna.

        Kommentaar


          Täna saab aasta oodatuim velotuur alguse Belgias, Liège'is 6.4km proloogiga. Rein stardib tagantpoolt üheksandana. Stardiaeg peaks olema 18:09 meie aja järgi. Kaks minti ennem Reinu stardib touri (GC) suurfavoriit Bradley Wiggins. Tiitlikaitsja ja teine suurfavoriit Cadel Evans läheb rajale viimasena (18:17).

          Proloogi stardilist

          Rein kirjutas eile oma blogis, et rahuldav oleks koht vahemikus 30-50. 6 kilti jäeb tema jaoks veidi lühikeseks.

          Kommentaar


            Algselt postitas Mask Vaata postitust
            ennem
            enne*

            Kes on Bradly Wiggins ja miks ta favoriit on?
            The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

            Kommentaar


              Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
              enne*

              Kes on Bradly Wiggins ja miks ta favoriit on?
              Ma eeldan, et sa taaskord nokid tähti (Bradley on korrektne) või oled tõesti võhik sel teemal?

              Teise varjandi puhul võin meeleldi põhjendada.

              Kommentaar


                ma olen ka võhik. Räägi mis seisus Taara on ja kui tugev tema meeskond sel aastal on. Kas on reaalne oodata mõnel etapil poodiumikoha ründamist?

                Spasibik ette ära.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Mask Vaata postitust
                  Ma eeldan, et sa taaskord nokid tähti (Bradley on korrektne) või oled tõesti võhik sel teemal?

                  Teise varjandi puhul võin meeleldi põhjendada.
                  variandi*

                  Olen võhik, põhjenda.


                  Algselt postitas cannuman Vaata postitust
                  ma olen ka võhik. Räägi mis seisus Taara on ja kui tugev tema meeskond sel aastal on. Kas on reaalne oodata mõnel etapil poodiumikoha ründamist?

                  Spasibik ette ära.

                  Duubeldan.
                  The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
                    variandi*

                    Olen võhik, põhjenda.





                    Duubeldan.
                    Wigginsit nimetatakse väga suureks favoriidiks sellepärast, et ta on teistest üldarvestuse meestest väga palju parem eraldistardisõitja. Võib õelda, et ta võidab vähemalt 3 minutit kõigi teiste meeste pealt eraldistartidega kokku. See tähendab, et ta võib kaotada teistele kokku lausa 3 minutit mägedes. Mägesid oskab ta samas täiesti heal tasemel sõita, on ta ju saanud 4nda koha 2009. aasta tuuril ning eelmine aasta oli kolmas Vueltal.

                    Reinust ei ole tal pilti ilmselt ka endal, tiim on nõrgemapoolne, aga ilmselt veidi kogenum kui eelmine aasta. Ilmselt kuskil 8ndaks etapiks saab teada, et mis positsioonil Rein on, sealt saab ta juba vaadata kas jahib etappe või kokkuvõtet. Kui jahib kokkuvõtet, ilmselt poodiumikohti etappidel ei saa.

                    Kommentaar


                      Tofoale: Wiggins on sel hooajal kõrgetasemelisi mitmepäevasõite valitsenud. GC (üldarvestuse) võidud kirjas Paris-Nice'ilt, Romandia tuurilt ja väikestmoodi TdF-il peaproovilt Criterium du Dauphine'lt, kus ta edestas ka tiitlikaitsjat Cadel Evansit.

                      Wigginsil nõrka külge on raske leida. Kuulub ta absoluutsesse tippu nii temposõidus kui suudab ka mägedes väga hästi ronida. Lisaks on meeskond (Team SKY) tema ümber ülimalt tugev. Kui vaadata kasvõi Criteeriumi tulemusi, siis näiteks Sky meeskonnast peale Wigginsi olid veel esikümnes Michael Rodgers (2.), Chris Froome (4.) ja Richie Porte (9.). Ehk siis meeskonnas on väga tugevaid rattureid, kes suudavad teda nii peagrupis kaitsta kui ka mägedes aidata. Näiteks tiitlikaitsja Evansi meeskonna (BMC) puhul ma pisut kahtlen, kas on piisavalt tugevaid meeskonnakaaslasi, kes koos temaga ka mägedes suudavad sõita.

                      SKY-il seisab Touril muidugi väikese dilemma ees, sest sellest hooajast on meeskonnas ka sprintide valitseja ja valitsev Maailmameister Mark Cavendish. Et siis, kas kulutada energiat laugetel etappidel, et Cavendishi etapivõitudele aidata (Wiggins muidugi selle tööga ei tegele), või hoida mehi täielikult mägedeks?

                      Eelmine hooaeg Wiggins muide kukkus Touri 7. etappil ja murdis rangluu, mistõttu jäi tal võistlus pooleli. Vueltal (aasta kolmas suurtuur), mis arvatavasti siiski liiga vara tema jaoks tuli (kuu aega peale TdF-i), sai ta korraliku kolmanda koha kokkuvõttes.



                      Cannule: Taaramäe seis on väike küsimärk, sest see hooaeg on teda haigused ja vigastused räsinud. Varakevadel kiusas teda sarnaselt Kangertile mononukleoos. Aprilli keskel kukkus ta Castilla velotuuril ning murdis kodarluu. Aga eestikatel näitas ta täitsa korralikku vormi võites temposõidu (saate teda täna proloogil siis taaskord sini-must-valges vormis näha) Kangerti ees ja saades maantesõidus kolmanda koha Kangerti ja Jõeääre järel. Muide hiljem on ta tunnistanud, et mängis Kangertiga kokku, kuna teise koha saanud Jõeääre lõpusprint on neist kahes kõvasti väledam. Lugedes tema viimaseaja blogipostitusi, siis tundub ,et ta ise on positiivne oma vormi suhtes.

                      Meeskond on tal suhteliselt noor sel korral, kuid kaasas on ka vanameister Moncoutie, kes peaks suutma teda mägedes kuigipalju aidata ja just TdF-i silmas pidades palgatud Remi di Gregorio, kes on samuti täitsa korralik ronija.

                      Võitu ta etappidelt vast püüdma ei lähe, kui tal kokkuvõtte peale õnnestub sõita, kuid kui vorm ikka ei ole piisav GC-i koha ja valge särgi eest võitlemiseks, siis võib ta sarnaselt möödunud aasta Vueltale, kus ta ühe etapi võitis, etapivõitu püüda. Kes ei tea, siis tavaliselt suur grupp ei lase kõrgel üldkohal asuvaid mehi etappidel jooksikute sekka. Mägedes, kus pea igaüks on enda eest väljas, võib muidugi kõike juhtuda.

                      Kommentaar


                        Cavendish on enda sõnul igati valmis tänavu Wigginsit aitama, isegi kui see tuleks tema enda etapivõitude arvelt. Kõigepealt see, et viia esimene britt üldvõitjaks ja teiseks see, et ta ise sihib pigem olümpiakulda.
                        armastan ma headust üle kõige vihkan lolle

                        Kommentaar


                          Taaramäelt asjalik sõit, lootis ta sinna 30.-50. vahele saada ja sai kah. Valge särgi arvestuses ta peale tänast 5. ja kaotust 12 sekki.

                          Muudest tegelastest näis Wiggins tõepoolest ülihea, Cancellara on muidugi mees teiselt planeedilt

                          Kommentaar


                            Taara oli ise ka rahul.


                            Huvitavat lugemist: Reinu intervjuu L'Équipe'ile Eric Boyeri vallandamise teemal

                            Kommentaar


                              Wigginsi teemal niipalju, et näha saab mis tulemuseks mees võimeline on. Võrreldes teiste konkurentidega pole tal 3 nädalaste suurtuuride tulemused nii kõvad siiani olnud. Säranud on ta rohkem ühenädalastel pingutustel
                              Catalunya is not Spain!

                              Kommentaar


                                Taaramäe täna 25-s ning üldarvestuses 16-s. Viimased 5 km kenasti pildis.

                                Tänased kaotajad olid Vinokurov, L.L. Sanchez ja Karpets - vahe liidriga üle 4 minuti ja kollase särgi heitlusest väljas.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X