320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Kooselu, võrdsus, homo, tolerants, Eesti, kultuur jms seadusteemad (kooseluseadus)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Ma ei saa jätkuvalt aru, kuidas mingi küla üle muru käimise pseudoprobleem on kasvanud nii suureks, et jätkuvalt on vaja peksta pedesid, musti ja oma suuri valgeid türasid. Miks 100-200 pagulase vastuvõtmine on nii suur teema, et see oleks pidanud olema valimiste põhiteema?

    Kommentaar


      Üle muru käimise peseudoprobleem? Küsimus on ju selles, et 100-200 pagulast ei jää raudselt viimaseks ja probleem ainult kasvab. Ja konkreetse küla suhtes pole mingi pseudoprobleem, et rajati pagulaskeskus 35 inimesele ja nüüd on neid juba kaks korda rohkem - ehk umbes kolmandik küla elanikkonnast.

      Kommentaar


        Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
        Üle muru käimise peseudoprobleem? Küsimus on ju selles, et 100-200 pagulast ei jää raudselt viimaseks ja probleem ainult kasvab. Ja konkreetse küla suhtes pole mingi pseudoprobleem, et rajati pagulaskeskus 35 inimesele ja nüüd on neid juba kaks korda rohkem - ehk umbes kolmandik küla elanikkonnast.

        Kui raske on aru saada, et Eesti ei suuda kontrollida seda pagulaste arvu, kes siia satuvad ja kelle staatust on vaja menetleda. Vao keskus ehitati ja planeeriti ajal, kui keskmine pagulaste hulk, kes Eesti piiril kinni nabiti või kes varjupaika taotlesid, oli oluliselt väiksem ja rahvasteränne Süüriast, Ukrainast ja mujalt polnud veel pihta hakanud. Asi on pööraseks läinud just ISISe esiletõusuga ja kindlasti mingil määral ka Ukraina sündmustega (kuigi Vaos vist ukrainlasi päris pole? täpselt ei tea)
        Igatahes, olen päris kindel et suurel osal eestlastest ei ole endiselt absoluutselt mingit arusaamist mismoodi pagulaste kohtlemine EU siseselt praegu toimib ja kogu asja ülespuhumine on tekitanud võltsmulli mingitest hordidest, kes siia kohe rüüstama tulevad.
        Rääkimata sellest, et Eestil on oma roll ka selles keda siia võetakse (kui võetakse) ja sellisel juhul on tegu pagulastega, kes on juba SAANUD varjupaiga õiguse ja kelle ajalugu ja taust on kontrollitud.
        Kui raske on mõista, et pagulased ei ole üks hall rõve must inimmass, selle hulga moodustavad INIMESED, osad kindlasti rõvedad islamistid, aga osad kindlasti ka surmasuust põgenenud, kes lihtsalt otsivad oma kohta kus saaks oma elu rahus elada.

        Kommentaar


          Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
          Kui raske on mõista, et pagulased ei ole üks hall rõve must inimmass, selle hulga moodustavad INIMESED, osad kindlasti rõvedad islamistid, aga osad kindlasti ka surmasuust põgenenud, kes lihtsalt otsivad oma kohta kus saaks oma elu rahus elada.
          Kui palju siin foorumis on tegelasi, kes on väitnud, et eranditult kõik palgulased on rõvedad vägistajad ja tapjad?

          Kommentaar


            Algselt postitas cannuman Vaata postitust
            Kui palju siin foorumis on tegelasi, kes on väitnud, et eranditult kõik palgulased on rõvedad vägistajad ja tapjad?
            Praktiliselt kõik argumendid pagulaste siia lubamise vastu vihjavad sellele (ainuke erand on riigi väike rahakott, mis ei saa lubada rohkem ülalpeetavaid, millega ma arvan on kõik nõus).

            Kommentaar


              Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
              Praktiliselt kõik argumendid pagulaste siia lubamise vastu vihjavad sellele (ainuke erand on riigi väike rahakott, mis ei saa lubada rohkem ülalpeetavaid, millega ma arvan on kõik nõus).
              Mina näiteks ei pea põhiprobleemiks seda, et nad nüüd kohe kuritegevusega tegelema hakkavad. Kuni nende arv piirdub kümnetega, on neil ka raske midagi sellist korda saata sest nad torkavad paratamatult juba oma välimuse tõttu silma. Teine lugu on aga siis, kui me räägime juba tuhandetest.
              Põhikamm ongi selles, et täna sada, homme viissada, ülehomme tuhat. Sealt juba algab ka getostumine (usun ma jee, et neid õnnestub ühtlaselt üle Eesti laiali jaotada), sealt algavad kõikvõimalikud muud probleemid, mida teised Euroopa riigid on omal nahal ära kogenud. Pluss veel see majanduslik pool. Pluss veel rahvaarv ja ligi 30% muulasi.

              Kommentaar


                Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                Praktiliselt kõik argumendid pagulaste siia lubamise vastu vihjavad sellele (ainuke erand on riigi väike rahakott, mis ei saa lubada rohkem ülalpeetavaid, millega ma arvan on kõik nõus).
                Ma küll ei ole. Kas tõesti 100 pagulast ongi Eesti riigi max võimekus sinu arvates?

                Pigem jahutakse siin ikka "puhtast eestlasest" ja et asjaga tuleks tegeleda Aafrika mandril, kuna tervet Aafrikat päris Euroopasse ümber ei koli.
                Corner taken quickly...

                Kommentaar


                  Algselt postitas Redman Vaata postitust
                  Ma küll ei ole. Kas tõesti 100 pagulast ongi Eesti riigi max võimekus sinu arvates?

                  Pigem jahutakse siin ikka "puhtast eestlasest" ja et asjaga tuleks tegeleda Aafrika mandril, kuna tervet Aafrikat päris Euroopasse ümber ei koli.
                  No aga tulekski ju tegeleda Aafrika mandril. Täpselt nii nagu ukrainlasi tuleb abistada Donbassist kasvõi saja või kahesaja kilomeetri kaugusel, kus on täielik rahu ja vaikus ning sõjategevust ei toimu.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas cannuman Vaata postitust
                    Kui palju siin foorumis on tegelasi, kes on väitnud, et eranditult kõik palgulased on rõvedad vägistajad ja tapjad?
                    Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                    Praktiliselt kõik argumendid pagulaste siia lubamise vastu vihjavad sellele (ainuke erand on riigi väike rahakott, mis ei saa lubada rohkem ülalpeetavaid, millega ma arvan on kõik nõus).
                    et siis null?

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
                      No aga tulekski ju tegeleda Aafrika mandril. Täpselt nii nagu ukrainlasi tuleb abistada Donbassist kasvõi saja või kahesaja kilomeetri kaugusel, kus on täielik rahu ja vaikus ning sõjategevust ei toimu.
                      Samal põhjusel ei võeta ukraina sõjapõgenikke eestisse vastu kuna neil on võimalus riigi sees ümber asuda ohutult.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas cannuman Vaata postitust
                        et siis null?
                        Suht offtopicuks läheb asi kätte, ma pole kunagi väitnud et arv oleks suurem kui 0. Minu point on see, et pagulased on indiviidid ja antud teemat pole normaalne lahendada stereotüüpsel tasandil kui on must näita ust.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas LeeRomeno
                          Kui raske on mõista, et pagulased ei ole üks hall rõve must inimmass, selle hulga moodustavad INIMESED, osad kindlasti rõvedad islamistid, aga osad kindlasti ka surmasuust põgenenud, kes lihtsalt otsivad oma kohta kus saaks oma elu rahus elada.
                          Sina arvad et pagulasvastased ei mõista seda eelnevat. Mõistavad ja on ikka vastu.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas cannuman Vaata postitust
                            Sina arvad et pagulasvastased ei mõista seda eelnevat. Mõistavad ja on ikka vastu.
                            Jah nagu näiteks mina, ma räägin siis äärmustest.

                            Kommentaar


                              See kas ühe või teise arvamusega seltskonna seas on äärmuslikke debiile, et tohiks neid otsuseid mõjutada. Selliseid idikaid kasutatakse vastasleeri propaganda tegemisel lihtsalt ära. Ala näe mingi debiil arvab et kõik neegrid tuleks maha lasta, järelikult on pagulasvastased rumalad ja järelikult tuleb pagulased vastu võtta.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas cannuman Vaata postitust
                                See kas ühe või teise arvamusega seltskonna seas on äärmuslikke debiile, et tohiks neid otsuseid mõjutada. Selliseid idikaid kasutatakse vastasleeri propaganda tegemisel lihtsalt ära. Ala näe mingi debiil arvab et kõik neegrid tuleks maha lasta, järelikult on pagulasvastased rumalad ja järelikult tuleb pagulased vastu võtta.
                                Sellist mõttekäiku pole varem kuulnudki ja kahtlen sügavalt et see kellegi otsustamist mõjutab. Pigem on nii pagulaste kui ka homoteemade puhul ärritavaks faktoriks ikka osade keelekasutus, äärmuslikud väited ning dialoogi pidamise asemel lõuksi sõitmine.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X