320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Kooselu, võrdsus, homo, tolerants, Eesti, kultuur jms seadusteemad (kooseluseadus)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #91
    Minu meelest on see teretatav, et siin tekib diskusioon selle teema üle. See on ilmselgelt märgiks sellest, et see on oluline inimestele. Paraku mulle tundub, et ühelt poolt üritatakse siia arutellu tuua diskussiooni ja seletusi, teiselt poolt aga ühemõtteliselt selgeks teha, et see on idiootsus ja enamusega mitte arvestamine. See 60% on ka selline tuletatud ei tea kust, ma julgen väita, et see pole nii. Lisaks ma ei arva, et minu tuttavad kes selle vastu on, omavad mingit ajupuuet või on nõuka pärandiga. Seda seni kaua kuni ainkeseks argumendiks pole see, et peded on värdjad ja peaksid Soome minema (lihtsustamiseks toodud näide).
    Demokraatia üheks eeliseks on see, et sul on õigus oma arvamust avaldada ja seda argumenteerida, mitte pimesi jälgida (samaaegselt on see ka kõige suurem viga). Sellega kaasneb muidugi see, et sa kuuled arvamusi mis sulle ei meeldi. Poliitikaga on nii, et alati ei saa võtta vastu populaarseid otsuseid kuna populism ei vii kaugele (ma endiselt ei nõustu, et tugev enamus on selle seaduse vastu).
    Paar head mitu aastat tagasi oli situatsioon kaitseväes, kus missioonil surma saanud sõduri elukaaslane ja lapse ema ei saanud riigi poolt ühtegi senti, sest nad polnud abielus. Jutt, et tahetakse kiirustades läbi suruda tundub ka imelik, sest kas see teema ei olnud juba samas kontekstis üleval eelmine aasta? Kas ma olen midagi maha maganud ja kas Eestis on vaba-abielu kui mõiste juriidiliselt lahti seletatud? Siis kui ma veel abielus ei olnud, siis oli ta veel lihtsalt sõnakõlks.
    Ma ei arva, et selle seaduse vastuvõtmine nüüd suur Ameerika või Euroopa ees lõimtamine oleks. Ameerika on föderaalriik, kus iga osariik omab oma võimu ja võib teha seadusi. Kui seal pole kõik selle seaduse poolt, siis kuidas me populaarust sellega seal võidame? Seal on nii palju erinevaid inimesi ja arvamusi ning seal oli näiteks debatt teemal kas jumal või teadus (füüsika seadustega on vähemalt see eelis, et nad toimivad ka siis, kui sa neisse ei usu). Euroopaga on sama seis.
    Jutt, et meil on palju tähtsamaid küsimusi millega tegeleda on ka veider argument. Kas sellest siis järledame, et kõik teised asjad seisavad? Mõne jaoks võib see olla kõige tähtsa teema hetkel ja nähes meie diskusiooni võib eeldada, et tegemist on siiski tähtsa teemaga.

    PS! Õigus teha paraade on nõme ja ma tean homosid ka kes nii arvavad. Õigus meelt avaldada ei puutu aga siiski üldse teemasse, sest seda tehti ka pühapäeval, aga see õigus pole antud seadusega seotud.
    Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

    My spell checking is second to nine!

    Kommentaar


      #92
      Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
      Iga otsus võib olla kellegi jaoks viimaseks piisaks, või mingi otsuse tegemata jätmine.
      Ning kaks riigikogu koosseisu seda arutada. Noh, me lähme sõtta ka kiiremini, mis võib palju rohkemaid puudutada.
      Ja miks peaks seda kuskil mujal tegema? Kas see muudab nende jaoks fakti, kes seaduse vastu on, et kaks inimest koos elavad? Või me ikkagi jõuame asja tuumani, et ei sega mitte õigus seaduse ees koos elada vaid segab üldse see, et kaks inimest koos elavad?
      samasooliste abielude registreerimine ei tohiks olla sõda ju?!
      täitsa rahuaegne tegevus minumeelest. sestap on sellega ka piisavalt aega.

      Algselt postitas elx Vaata postitust
      Pole ka ühtegi praktilist punkti mis see seadus ära võtab.
      kui see midagi juurde ei anna ja midagi ära võta, siis milleks selline seadus üldse?
      seadus seaduse pärast, või et saaks brüsselisse v washingtoni usinalt raporteerida?

      niipalju selgroogu peaks juba kohapeal olema et saaks asju rahulikult omaenda rahvaga läbi arutada, ja võtta selleks aega niipalju kui kulub.
      Seisan üksi mere ääres
      jalas kollased sandaalid
      valged, merevahust sääred
      hüüan: "Elagu skandaalid!"

      Kommentaar


        #93
        Algselt postitas chac Vaata postitust
        samasooliste abielude registreerimine ei tohiks olla sõda ju?!
        täitsa rahuaegne tegevus minumeelest. sestap on sellega ka piisavalt aega.


        kui see midagi juurde ei anna ja midagi ära võta, siis milleks selline seadus üldse?
        seadus seaduse pärast, või et saaks brüsselisse v washingtoni raporteerida?
        The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

        Kommentaar


          #94
          Algselt postitas chac Vaata postitust
          ainuke mis mõistlik teha - aeg maha, ja arutada edasi riigikogu järgmise koosseisu ajal.
          ja kui vaja siis ka ülejärgmise ajal.
          Aga kas sel teemal on veel midagi arutada? Päris ausalt.
          Või miks peaks see seaduse vastuvõtmine näiteks aastapärast parem olema kui täna?
          olgem kristlased, vabandused on esitatud

          Kommentaar


            #95
            Algselt postitas chac Vaata postitust
            kui see midagi juurde ei anna ja midagi ära võta, siis milleks selline seadus üldse?
            seadus seaduse pärast, või et saaks brüsselisse v washingtoni usinalt raporteerida?
            Seda minagi, asja oleks pidanud ära reguleerima Perekonnaseadusega aga see on see kui antakse järele. Loodetavasti nüüd enam sama viga ei tehta.
            BVB - Vaprus

            Kommentaar


              #96
              Algselt postitas chac Vaata postitust
              just nimelt seda kindlustunnet tuleviku ees kõigutataksegi väga palju kui see seadus vastu võetakse.
              mis saab - mitte niivõrd meist, kuivõrd meie lastest ja lastelastest ja lastelastelastest.

              ainuke mis mõistlik teha - aeg maha, ja arutada edasi riigikogu järgmise koosseisu ajal.
              ja kui vaja siis ka ülejärgmise ajal.
              Su lapselapsed elavad õiglasemas ja tolerantsemas ühiskonnas.
              Järgmine riigikogu koosseis ei muuda siin mitte midagi. IRL-i ja Keski tagurlased ei saa seal ülekaalu. IRL-i suured staarid kogunisti toetavad seda eelnõu.
              the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
              because belle of st mark is a beauty extraordinaire

              Kommentaar


                #97
                Algselt postitas chac Vaata postitust

                praktilise elu poole pealt ei anna see seadus ju miskit juurde, vähemalt keegi pole nimetanud ühtegi mõistlikku punkti.
                näiteks:

                (1) Registreeritud elukaaslased on vastastikku kohustatud oma tööga ja varaga teineteist ülal pidama.

                Registreeritud elukaaslased peavad kooselulepingust tulenevaid kohustusi täites ilmutama teineteise vastu niisugust hoolt, nagu nad rakendavad oma asjades.

                (2) Registreeritud elukaaslane võib kohtule esitada lapsendamisavalduse teise registreeritud elukaaslase lapse lapsendamiseks.

                (1) Registreeritud elukaaslased on teineteise seadusjärgsed pärijad.

                need on copy-paste laused SE-st.

                +reguleerib varasuhted
                Am Sonntag um 13.00 Uhr haben wir ein Weißwurst- Wettfressen mit der Bayern-Spitze. Da bin ich gut dabei. (Rainer Calmund)

                Kommentaar


                  #98
                  No ma ei saa midagi sinna parata, et peaaegu 100% tuntud tegelastest, kes selle seaduse vastu on, on minu jaoks ajast ja arust ääretult ebameeldivad inimesed. Ja nüüd siis lisandus veel üks:

                  Kommentaar


                    #99
                    Algselt postitas chac Vaata postitust
                    samasooliste abielude registreerimine ei tohiks olla sõda ju?!
                    täitsa rahuaegne tegevus minumeelest. sestap on sellega ka piisavalt aega.


                    kui see midagi juurde ei anna ja midagi ära võta, siis milleks selline seadus üldse?
                    seadus seaduse pärast, või et saaks brüsselisse v washingtoni usinalt raporteerida?

                    niipalju selgroogu peaks juba kohapeal olema et saaks asju rahulikult omaenda rahvaga läbi arutada, ja võtta selleks aega niipalju kui kulub.
                    Annab ju juurde. Ühe ühiskonnagrupi saab sellega seni puudunud regulatsiooni.

                    Kommentaar


                      Kas meie foorumis leidud keegi, kes on pärast suurt kooseluseaduse arutelu (foorumis, telekas, delfis, jne) muutnud oma seisukohta? Et kes enne oli selgelt vastu on nüüd tuline toetaja? Või siis vastupidi?

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                        Annab ju juurde. Ühe ühiskonnagrupi saab sellega seni puudunud regulatsiooni.
                        Ma nüüd ei saa ikka aru. Osad tegelased (notarite koda isegi äkki?) väitsid, et olemasolevate seadustega on juba võimalik antud küsimust reguleerida. On siis nii või ei ole?

                        Kommentaar


                          Algselt postitas cannuman Vaata postitust
                          Kas meie foorumis leidud keegi, kes on pärast suurt kooseluseaduse arutelu (foorumis, telekas, delfis, jne) muutnud oma seisukohta? Et kes enne oli selgelt vastu on nüüd tuline toetaja? Või siis vastupidi?
                          Mitte viimase aasta jooksul, kuid umbes 3-5 aastat tagasi jah, arvasin, et on selle abieluga kuidas on aga lapsendamist ei tohi lubada. Olles nüüd näinud piisavalt halbu näiteid " traditsiooniliste perekondade" esitluses, pole ka enam selle vastu.
                          BVB - Vaprus

                          Kommentaar


                            Algselt postitas cannuman Vaata postitust
                            Ma nüüd ei saa ikka aru. Osad tegelased (notarite koda isegi äkki?) väitsid, et olemasolevate seadustega on juba võimalik antud küsimust reguleerida. On siis nii või ei ole?
                            Aga kuidas sulle meeldiks asju ajada - sõlmida abielu juba selle jaoks mõeldud seaduse abil või minna notari juurde ja siis ennast ise seadustest läbi närida? Ma kujutan ette, et kui väga tahta, siis oleksin suuteline ise ka endale auto ehitama aga no see pole ikka päris see..
                            BVB - Vaprus

                            Kommentaar


                              Algselt postitas cannuman Vaata postitust
                              Ma nüüd ei saa ikka aru. Osad tegelased (notarite koda isegi äkki?) väitsid, et olemasolevate seadustega on juba võimalik antud küsimust reguleerida. On siis nii või ei ole?
                              Loe tänast EPLi vandeadvokaadi artiklit. Üsna lihtsalt lahti seletatud. linki ei pane, osta paber või digi ja toeta ajakirjandusvabadust.
                              "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

                              Kommentaar


                                Algselt postitas elx Vaata postitust
                                Mitte viimase aasta jooksul, kuid umbes 3-5 aastat tagasi jah, arvasin, et on selle abieluga kuidas on aga lapsendamist ei tohi lubada. Olles nüüd näinud piisavalt halbu näiteid " traditsiooniliste perekondade" esitluses, pole ka enam selle vastu.
                                Lisame siia ühe.
                                "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

                                Kommentaar

                                Working...
                                X