320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Immigratsioon - Poolt või vastu? Gallup & arutelu!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Aga ega siis midagi, mina muud lahendust ei näe, et laseme ennast alla neelata või alustadagi sõda islami vastu ning kõik moslemid ahju ajada. Või olen ma millestki valesti aru saanud?
    BVB - Vaprus

    Kommentaar


      Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
      Kui paljude moslemitega te oma elus üldse rääkinud-suhelnud olete? Alustame sealt. Saksamaal elades, pigem küll töötades, puutusin paljude moslemitega kokku, kes olid seal sündinud ja kasvanud. Kas nende usk oli kuidagi ilmlikum kui näiteks sel, kes on sündinud Araabiamaailmas ja käinud usinalt koraanitunnis? Ei olnud. Ühtaegu oli naljakas neid kuulata, teistpidi hirmutav. 21. sajand ikkagi peaks nagu olema.

      Tõele au andes hirmutavad mind ka tõsiusklikest kristlased.

      Minul on olnud isiklik kogemus moslemitega Lähis-Idast, Põhja-Aafrikast, Kesk-Aasiast ja Euroopast.

      Saudi ja Iraani tuttavad palvetavad 5 korda päevas, paastuvad iga suvi ja järgivad muid islamiga kaasas käivaid reegleid laitmatult. Kõigile lisaks häirib neid see, et ma jumalasse ei usu, ning nad üritavad mind moslemiks värvata.

      Euroopa moslemid on veits teistsugused, in my experience ofc. Albaania albaanlased ei tunne ennast väga puudutatuna, kui keegi jumala või moslemite üle nalja viskab, kuid Bosnia moslemid on selle koha pealt veidikene rohkem protective, ning võtavad asja isiklikuna.
      Albaanlased näevad islamit pigem ottomanide poolt sunniviisiliselt peale surutud religioonina, ning ei ole sellest usust väga suures vaimustuses. Loomulikult aitas sellele kaasa ka kommunismi periood, mil Albaania liider Hoxha keelas riigis kõik usukombed.
      Lisaks häirib albaanlasi see läänelik stereotüüpne eelarvamus, et kõik albaanlased on "fanaatilised" moslemid.

      Põhja-Aafrika moslemid on suht hardcore tüübid. Potentsiaalsed pahanduse tegijad, kellel viha lääne vastu on veidi suurem kui teistel. Ma eeldan, et siia juurde võib ka arvata Süüria ja Iraagi araablased, kuid nendega mul otsest kokkupuudet ei ole olnud.

      Kesk-Aasias sai islam kommunismi ajal samuti suure tagasilöögi, ning selle piirkonna kõige suurema populatsiooniga linnas, Taškentis, ei käi elu teps mitte islami järgi. Venelased on päris osavalt venestanud neid piirkondi.

      Kommentaar


        Algselt postitas elx Vaata postitust
        Aga ega siis midagi, mina muud lahendust ei näe, et laseme ennast alla neelata või alustadagi sõda islami vastu ning kõik moslemid ahju ajada. Või olen ma millestki valesti aru saanud?
        Massimmigratsioonile tuleb piir panna, mis sõjast sa räägid? Miks mind peaks huvitama moslemid kuskil Põhja-Aafrikas või Lähis-Idas või miks ma neile sõja kuulutama peaks? Need piirkonnad on nagunii koguaeg nagu sõjatandrid, kui välisvaenlast pole, siis sõdivad omavahel. Seal ei ole ega saagi olema püsivat rahu, me jääksime neid põgenikke nagu konveieril vastu võtma. Kõik inimõigustest habisejad võiks parem selgitada, kuidas valgete eurooplaste vastane genotsiid nende omal maal inimõiguseid ei riku.

        Kui juba multikulti esimamma Merkel lipitsedes Ankaras türklastele pugemas käis, et need seda pagulastevoogu Euroopasse ei laseks, siis on asi tõesti hull.
        "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

        Kommentaar


          Algselt postitas j6u1uv4n4 Vaata postitust
          pikk jutt
          Sinu jutt on juba usutavam ja ma võiksin sellele alla kirjutada.

          Edit: niipalju kui ma albaanlastega kokku puutunud olen, siis neid häirib tegelikult, et neid üldse moslemiteks peetakse, rahvast tervikuna. Seal on ikka väga palju kristlasi ka.

          Edit2: Või no sinu jutt albaanlastest oligi sama.
          "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

          Kommentaar


            Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
            Massimmigratsioonile tuleb piir panna, mis sõjast sa räägid? Miks mind peaks huvitama moslemid kuskil Põhja-Aafrikas või Lähis-Idas või miks ma neile sõja kuulutama peaks? Need piirkonnad on nagunii koguaeg nagu sõjatandrid, kui välisvaenlast pole, siis sõdivad omavahel. Seal ei ole ega saagi olema püsivat rahu, me jääksime neid põgenikke nagu konveieril vastu võtma. Kõik inimõigustest habisejad võiks parem selgitada, kuidas valgete eurooplaste vastane genotsiid nende omal maal inimõiguseid ei riku.

            Kui juba multikulti esimamma Merkel lipitsedes Ankaras türklastele pugemas käis, et need seda pagulastevoogu Euroopasse ei laseks, siis on asi tõesti hull.
            Kuidas saada lahti uba Euroopas olevatest moslemitest? Kas usud, et kui Euroopas enam moslemeid poleks, siis terroriakte siin ei sünniks? Kusjuures need on tõsised küsimused, ma näen ise ka, et masside Euroopasse imbumine on meie jaoks probleem, kuid mina lahendust ei tea.
            BVB - Vaprus

            Kommentaar


              Algselt postitas elx Vaata postitust
              Kuidas saada lahti uba Euroopas olevatest moslemitest? Kas usud, et kui Euroopas enam moslemeid poleks, siis terroriakte siin ei sünniks? Kusjuures need on tõsised küsimused, ma näen ise ka, et masside Euroopasse imbumine on meie jaoks probleem, kuid mina lahendust ei tea.
              Utoopiline, aga oletame, et moslemeid Euroopas poleks. Kas terrorism oleks välistatud? Muidugi mitte, seda ei välista miski. Kas terrorismivastane võitlus oleks kontrollitum? Absoluutselt.

              Praegu on Euroopa olukorras, kus rünnakut ei pea kartma ainult väljast, vaid ka enda seest. Ja võib-olla seda viimast isegi rohkem.
              "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

              Kommentaar


                Algselt postitas elx Vaata postitust
                Aga ega siis midagi, mina muud lahendust ei näe, et laseme ennast alla neelata või alustadagi sõda islami vastu ning kõik moslemid ahju ajada. Või olen ma millestki valesti aru saanud?
                Kuidas sa käitud jonniva lapsega?
                see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                Kommentaar


                  Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                  Kuidas sa käitud jonniva lapsega?
                  laseb ennast alla neelata? või mismõttes?

                  Kommentaar


                    Kuidas sa käitud jonniva lapsega?
                    see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                    "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                    "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                    Kommentaar


                      Algselt postitas elx Vaata postitust
                      Kuidas saada lahti uba Euroopas olevatest moslemitest?
                      Esiteks kaota ära Kosovo ja Albaania Euroopa kaardilt pluss nende järglased kõikkidest heaoluriikidest. Saad esimesest ca 5 miljonist lahti.

                      Lolle vastuseid võib siia kirjutada niipalju kui võimalik, aga õige vastus on, et ei saagi. Kahjuks pead nendega edasi elama.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                        Kuidas sa käitud jonniva lapsega?
                        Mina lasen tal jonnida, kuni ta enam ei viitsi.

                        Kommentaar


                          Ehk sa ei lase endale pähe istuda, sa ei kasuta vägivalda, vaid kontrollid olukorda. Sa suudad kontrollida, sest mõistad toimuvat ning oskad ka ettenägelik olla. elxile soovitan sama.

                          Euroopa ei mõista hetkel olukorda, ega suuda sellest tulenevalt ettenägelik olla. Tõsi, olukord on paranenud. Pealegi ei saa kõike kohe teada - õppida on ka vaja. Elu õpetab.
                          see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                          "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                          "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                            Ehk sa ei lase endale pähe istuda, sa ei kasuta vägivalda, vaid kontrollid olukorda. Sa suudad kontrollida, sest mõistad toimuvat ning oskad ka ettenägelik olla. elxile soovitan sama.

                            Euroopa ei mõista hetkel olukorda, ega suuda sellest tulenevalt ettenägelik olla. Tõsi, olukord on paranenud. Pealegi ei saa kõike kohe teada - õppida on ka vaja. Elu õpetab.
                            Kui laps sulle noa roiete vahele pistab, siis hakkab võrdlus juba kandma.
                            BVB - Vaprus

                            Kommentaar


                              Kui aus olla, siis Nahkpea ja malagari väitlus on üks nauditavamaid, mida viimasel ajal lugenud olen, arvestades nn sallivusteemadel vohavat naeruväärset lahmimist, sildistamist ja demagoogiat. Respekt!
                              Elu on lühike, pidu on pikk.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas j6u1uv4n4 Vaata postitust
                                Minul on olnud isiklik kogemus moslemitega Lähis-Idast, Põhja-Aafrikast, Kesk-Aasiast ja Euroopast.
                                Väga normaalne jutt, tundub. Ma elasin USAs olles kaks nädalat samas toas Tadžikistanist pärit noormehega.

                                Kordagi ei näinud palvetamas, samas sõi väga täpselt lubatut ja alkot ei libistanud. Kuid oli läbi ja lõhki moslem ning täitsa oli valmis sellest rääkima ja oma tegemisi selgitama.

                                Minu (täitsa pagan) või kellegi teise (kristlased) suunas nina ei kirtsutanud ja oli väga äge ning sõbralik ja seltsiv ning Skaipis iga päev perega.
                                When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X