320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Immigratsioon - Poolt või vastu? Gallup & arutelu!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Türklased on metslased. Ottomani Impeerium oli üles ehitatud hirmule ja vihale. Türklased ei ole väga auväärne rahvas, ning samuti ei ole nad mitte kunagi minutilise vaikuse ajal vait..vähemalt jalka fännid

    Laul oli midagi sellist:"sehitler olmez, vatan bolunmez."

    Kommentaar


      Kalifaat aastal 750, see on siis ca 140 aastat peale Muhamedi ilmutust
      Seisan üksi mere ääres
      jalas kollased sandaalid
      valged, merevahust sääred
      hüüan: "Elagu skandaalid!"

      Kommentaar


        Ilmselt oli türklastesl sellised mõtted peas: Aga kas keegi meile suunatud terroriaktis hukkunud inimeste pärast viitsis seista? või üldse mingit leina värki korraldada.

        Kommentaar


          keegi siin tõi peotäie tudengite arvamusi kui millegi poolest olulisi (raske taibata küll mille alusel).
          omalt poolt vahendaks veidi nende arvamusi kes asjast midagi teavad ka, mitte ainult ei arva või kirjutavad ainult seda mida nad on juhtumisi kuskilt lugenud.

          Kalle Kasemaa, emeriitprofessor,
          mh. tõlkinud palju semiidi ja araabia keeltest (sh ka osa vanast testamendist), st kes natuke tunneb sealseid rahvaid ja kombeid:


          Toomas Alatalu
          Pariisi veresaun näitas, et Islamiriik (ISIS) tunneb, et ta on sunnitud ajaloo areenilt lahkuma, rääkis välispoliitika ekspert Toomas Alatalu.
          Seisan üksi mere ääres
          jalas kollased sandaalid
          valged, merevahust sääred
          hüüan: "Elagu skandaalid!"

          Kommentaar


            lugesin ka mõned viimased lehed siit foorumist antud teemal läbi ja vaatasin-kuulasin, mida vaadata-kuulata oli.

            ja mulle jääb küll hirmsasti mulje, et selline rahva arvamuste kahte (ma ütleks ikkagi, et üsna võrdsesse) leeri lõhestumine on tingitud inimeste enda defineerimisest, kes nad on. seega lühidalt: kes peab end eestlaseks, on pagulaste vastu; kes eurooplaseks (või eestlaseks ja eurooplaseks), pagulaste poolt. antud arvamuste erisus on aga ilmselgelt tingitud taasiseseisvunud Eesti valitsuste (pehmelt öelda) kehvast tööst ja/või inimeste vanusest (vanemad ei suuda end eurooplaseks ümber defineerida, on ju terve elu eestlust ülal pidanud ja lõpuks ka oma riik saadud). seega ma usun, et ei eksi, kui ütlen, valitsused alates 90ndate algusest kuni tänaseni on oma liigse võimuahnuse ja sellest tulenevalt suurte-pikemaajaliste projektide tegemata jätmise tõttu toonud meid olukorda, kus liiga paljud inimesed on õnnetud. olukorda, kus inimestel pole kuu lõpus raha, et liha osta. olukorda, kus selle parandamise asemel on meedia täis mingit p***a, et sööd liha = sured vähki. olukorda, kus uudistes rõõmustatakse paariprotsendilise aastase majanduskasvu üle, aga unustatakse, et see on peaaegu võrdne raha väärtuse langusega. olukorda, kus kogu eestimaalaste peale pole ühtki inimest, kes ütleks, et riigijuhid on teinud kõik endast oleneva, et rahvas tunneks end majanduslikult kindlustatult.

            vahekokkuvõte: pooled v rohkemgi inimestest ei pea end tegelikult eurooplasteks, vaid eestlasteks, ja selle taga on pikaajaline valitsuste halb töö.

            saan aru, et mõne jaoks läheb see teemast kõrvale ja v-o ta ei eksi, aga ma räägin selle põhjustest sellegipoolest. saab hingelt ära. vaadake, kirjanikel on ütlus "show, not tell" ja minu arust on see lihtsalt brilliant. ka riik võiks ja peaks näitama, mitte lihtsalt jutustama. Rail Baltic on üldse vist esimene projekt paarikümne aasta jooksul, mis meid Euroopasse otsapidi viib. mitte ühtegi teist sellelaadset suurt ettevõtmist pole lihtsalt suudetud ära teha, sest need ei valmi viie aasta jooksul, seega ei too kohest rahva poolehoidu ja seega ei taheta neile raha raisata. praegu on meil ca. kümme erakonda, neist kuus parlamendis, kellest neli (kõik valitsuses + KE) on selgelt ühte nägu ja vajadusel panevad leivad kappi, vajadusel kremplevad aastaid idiootsete asjadega, lihtsalt, et saaks näidata, et "me vastandume teile". siis on Vabaerakond, täiesti kasutu erakond, vaba ka maailmavaatest, noortest, tegudest. ja siis on EKRE, kuhu on kogunenud kõik, kellel on valitsuse kehva töö tulemusena eriti palju liiva v**uvahele kogunenud. neist pole aga samuti asja, sest nad on juba nii Euroopa-kauged, et nad ei saa iialgi piisavalt poolehoidu võimule tulekuks.

            niisiis, enne kui erakondade vahelised suva-kremplemised ei lõppe, ei teki mingit majanduslikku kasvu, ei teki valdaval üldsusel mingit tunnet, et elame Euroopas, oleme eurooplased. samuti ei teki seni olukorda, kus mingid homo- ja pagulasteemad rahvast ei lõhestaks.

            mõned asjad, mis tuleks kiiremas korras minu hinnangul ära teha (aga mis ei too võib-olla ülikiiret rahva poolehoidu ja seetõttu neid pole seni tehtud ja ei tea, kas ja millal üldse tehakse).

            1) tuua inglise keel jõuliselt eesti keele kõrvale linnaruumis ja avalikes kohtades, asutustes. kui selleks on vajalik inglise keele teiseks riigikeeleks tegemine, siis tuleks ka seda teha. miks see kõik? me oleme ikka räige anti-turismi riik ja seda tuleb muuta + eesti ja inglise keele ohtrate paralleeltekstide tootmise võimalus on praegu ainuke variant, kuidas eesti keel pikemaks ajaks ellu jätta, sest ilma selleta ei teki automaattõlkeprogramme jne + see annaks võimaluse ja kohustaks kõiki rohkem inglise keelt tarbima (räägitakse, et seda tehakse juba praegu piisavalt - ma pole nõus), et rahvusvahelisel tasandil suhtlusega hakkama saada. nagu näete, on rohke inglise keele paralleelseks keeleks kultuuriruumi toomine paljuski majandust elavdav.

            2) jõuline sekkumine elektrimajandusse ja selle rohelise(ma)ks muutmine. tänapäeval annab Eesti-suguses riigis tuule-vee-päikeseenergiaga palju ära teha, see valdkond on kõvasti viimaste aastatega arenenud ja tuleks ruttu-ruttu hakata uut taristut ehitama, et elektrihind odavneks ja oleks sõltumatum.

            3) haridusreform. reaalne haridusreform, mitte selline, et tõstame kõik ühte lauta ja loodame kulda leida, vaid selline, kus tõmmatakse kõigile iganenud õppemeetoditele kriips peale ja minnakse edasi kavalamalt, euroopalikult. samuti mitmed muudatused ainekavades, nt ained stiilis 'kuidas õppida', 'programmeerimine', 'mis minust saab?' võivad kõlada utoopilisena või naljakana, aga nad ON VAJALIKUD. ma ütlen ausalt, kui keegi oleks mulle neid kuskil 7. klassis õpetanud, ma oleksin aastaid palju õnnelikum inimene olnud. näide: täiesti suvalised ja mitte midagi ütlevad põhikooli lõpu või gümnaasiumi matemaatika ülesanded muutuvad hetkega ülipõnevaks, kui üritada nende lahenduskäigud, vastused ja joonised hoopis programmeerimise abil ekraanile kujutada. kogu see punkt on see, mis viiks meid päriselt viie rikkaima riigi hulka. oleks vaid mõni munadega valitsus, kes ülijõuliselt haridusse panustaks, oleks see eluke ikka ilus.

            long story short: kui meil poleks viimase paarikümne aasta jooksul (ja ka täna) nii võimuahned ja ambitsioonitud erakonnad ning valitsused olnud, siis oleksime eurooplased, kes elavad Eestis. praegu oleme eestlased, kes elavad heal juhul Euroopa ääremail, virisevad-vinguvad ja teevad isegi pagulastest suure numbri. samas - mõneti arusaadav, sest paljude eelnevate ülesannetega pole riik hakkama saanud, miks peaks siis ka sellega.
            “I am Zlatan. Who the hell are you?”

            Kommentaar


              https://www.youtube.com/watch?v=xKzKeVUrHqc Veel üks tõestus countile, et tegu oli sisetööga!

              Ehk tegu on siis originaalvideoga, et mis tegelikult juhtus. RT ja telegram ütlesid.

              Kommentaar


                Algselt postitas alehis Vaata postitust
                vahekokkuvõte: pooled v rohkemgi inimestest ei pea end tegelikult eurooplasteks, vaid eestlasteks, ja selle taga on pikaajaline valitsuste halb töö.
                Ma saan siis aru, et sa ei pea end eestlaseks? Kogu sinu retoorika meenutab üht teist ideoloogiat Nõukogude inimesest.
                "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                Kommentaar


                  Algselt postitas alehis Vaata postitust
                  pikk jutt
                  Ma pean ennast vägagi eurooplaseks mitte ainult eestlaseks ( tegelikult ei ole tegemist üksteist välistavate mõistetega - võiks öelda, et saagem eurooplasteks aga jäägem samas ka eestlasteks) Seda enam olen ma massimigratsiooni vastu selle praegusel kujul. Ma ei muretse migratsiooni suhtes nii väga Eesti pärast, sest need, kes lõpuks ka Eestile pähe määritakse lasevad sealt ikka lõpuks jalga mu arvates ja pealegi vähemalt hetkel ei ole numbrid absurdselt suured. Aga suures plaanis, kui moslemeid nii vabalt illegaalselt Euroopasse sisse rännata lastakse nagu praegu siis saab paratamatult ka neid hullemaid tegelasi nende hulgast palju ja see mõjutab juba praegu tugevalt olukorda kogu euroopas halvemuse poole.

                  Edasi - Rail Baltic - ajuvaba projekt. Ei anna midagi olulist juurde - kaubatransiit käib merd mööda ja reisijad reisivad ennem lennukiga või isegi bussidega, sest varssavist kaugemale selle rongiga saaama ei hakka. Selle asemel võiks kurat maanteed neljarealiseks lükata eestist poola välja - see juba oleks midagi.

                  Siis punktid
                  1) inglise keel riigikeeleks ? No miks kuradi päralt? Pea kõik noorema põlve eestlased oskavad seda niigi. Kõik kuradi teenindajad oskavad seda turismisektoris - tallinnas sa leiad kergemini teenindust inglise ja vene kui eesti keeles. Teaduskeelena domineerivad juba inglise ja osadel aladel saksa keel. Inglise keel võtab võimu iseenesest - see ei vaja eraldi promomist, mis pealegi omakorda tekitaks veel lõhesid ühiskonnas.
                  2) Elektrimajanduse vägisi roheliseks muutmine on suur lollus nagu ka mitmete teiste majandusharude puhul. Tuleb protsessil lasta käia oma rada loomulikul teel. Ehk rohelisi tehnoloogiaid soodustada. Aga mitte mingit järsku vägivaldset muutust. Viimane on liiga kallis ja absurdne. Ja kõigist tuuleveskitest hoolimata on tulevik ikkagi tuumaenergias, mis liigub hetkel seitsmepenikoorma saabastega ohutuse suunas. Uued tuumaelektrijaamade tehnoloogiad on valmimas ja kordades ohutumad kui vanad.
                  3) Haridusel polnud eestis suurt häda kuni seda hoogsalt reformima asuti. Nüüd tuleks ära parandada kõik see mis viimaste aastate reformidega peesse on keeratud alustuseks. Ehk kokkuvõttes olen nõus - vaja on uut reformi, mis parandaks eelmistega tehtud jama ja viiks alg ja keskkooli hariduse uuele tasemele. Kas just euroopast eeskuju võttes, seda ma ei tea. Soome koolid tunduvad küll ilusti toimivat aga ma ei tea kui sarnased on nende programmid muu euroopaga.

                  long story short - mida rohkem sa pead ennast eurooplaseks, seda rohkem muretse pagulaste pärast, sest Euroopa üldiselt on tõsisemas ohus kui see väike Eesti siin.

                  Kommentaar


                    Üldse ma vihkan seda pidevat eurooplaseks olemise või mitte olemise kaardiga lehvitamist. On sellele ametlik definitsioon olemas, mida tähendab eurooplaseks olemine? Või on äkki see selline tunnetuslik? Kes on üldse alehis, et julgeb silte kleepida, kes on eurooplane ja kes seda pole?
                    "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                    Kommentaar


                      Algselt postitas alehis Vaata postitust
                      lugesin ka mõned viimased lehed siit foorumist antud teemal läbi ja vaatasin-kuulasin, mida vaadata-kuulata oli.

                      ja mulle jääb küll hirmsasti mulje, et selline rahva arvamuste kahte (ma ütleks ikkagi, et üsna võrdsesse) leeri lõhestumine on tingitud inimeste enda defineerimisest, kes nad on. seega lühidalt: kes peab end eestlaseks, on pagulaste vastu; kes eurooplaseks (või eestlaseks ja eurooplaseks), pagulaste poolt. ...
                      /ei hakanud pikka juttu kopeerima/
                      tänud sisuka arvamuse eest, oli huvitav lugeda.

                      aga mul on mõned vastuväited - ei oleks nõus sellise vastandamisega eesti/euroopa. püüan selgitada, miks.
                      kindlasti ma tunnen end eestlasena (laiemalt ka soome-ugrilasena) JA eurooplasena. need kaks asja ei ole sugugi vastuolus.
                      minu jaoks pigem ON vastuolus eestlus ja bütsantslik, autoritaarne vene/tatari/türgi/misiganes kultuur kus kõike määrab esmajärjekorras ainuvalitseja tahe, ja seadused või kohtud või teiste arvamus ei loe mitte midagi. ehk siis magna carta põhimõtted on minu meelest eestlase jaoks tähtsamad, loomulikumad ja ka vastuvõetavamad põhimõtted.

                      pagulasteema on just seesama - siia sisse pürgib meie jaoks võõras kultuur, kelle jaoks valitseja mistahes tahe on ülem kui seadus või kohtud, või muud arvamused.

                      teiseks inglise keel.
                      ma siiski näeksin inglise keelt mitte niivõrd euroopa kuivõrd maailmakeelena. ehk siis see on see millega saab ühtviisi hakkama ameerikas või aasias, austraalias või aafrikas. ja sellisena on inglise keel kahtlemata tähtis.

                      euroopa - minumeelest see tähendab eelkõige keelte paljusust. kui inglise keel on kasutusel kui maailmakeel, siis nö puhtalt euroopalikuks keelteks klassifitseeruvad minu meelest kõigepealt prantsuse ja saksa keel, võimalik ka et itaalia keel. ehk siis - selleks et olla nö "normaalne" eurooplane - on vaja osata lisaks inglise keelele veel vähemalt midagi - esimeses järjekorras saksa v prantsuse (või ka itaalia) keelt. veel parem kahte neist.
                      eesti oma geograafilise asukoha tõttu võib ühe neist "kohustuslikust" lisakahest (prantsuse/saksa) asendada ka näiteks rootsi/vene keelega. see oleks minu arvates optimaalne tänapäeva maailmas toimetulekuks.
                      seega, valik kolmeks primaarseks võõrkeeleks oleks:
                      1) inglise - kui maailmakeel
                      2) saksa/prantsuse - kui euroopa
                      3) rootsi/vene - kui põhjala/kirde-euroopa.

                      kolmandaks, matemaatika õppimisel pole mitte mingit seost euroopasusega. matemaatika lummus just selles seisnebki et see on universaalne IGAL pool, olgu euroopas, olgu hiinas, olgu araabia maades, või minu poolest kasvõi mõnel vaikse ookeani pisisaarel. raske on maailmast leida midagi mis oleks ühtviisi sama lihtne ja universaalne. matemaatika - see on puhas abstraktne mõtlemine, ilma igasuguste liiasusteta. ja just see teebki sellest nii universaalse. igasugune katse asendada seda programeerimise, füüsika või millegi muuga - see viib vajaliku abstraktsuse taseme alla, ja seeläbi kaotab ka universaalsuse... kokkuvõttes teadmistes, ja maailma mõistmises, kaotame samamoodi.
                      Seisan üksi mere ääres
                      jalas kollased sandaalid
                      valged, merevahust sääred
                      hüüan: "Elagu skandaalid!"

                      Kommentaar


                        Algselt postitas chac Vaata postitust
                        tänud sisuka arvamuse eest, oli huvitav lugeda.
                        Minuarust polnud see mingi sisukas arvamus, vaid paskvill. Kõigepealt härra peab end suursuguseks eurooplaseks ja räägib virisevatest-vinguvatest eestlastest, mis sest et enda kogu kirjutis oli täis virisemist kui halvasti meil kõik on. Nii et ärgu häbenegu, ta on ikka täitsa eestlane.

                        Inglise keel riigikeeleks, nojah. Puudu on veel see, et kisuks Toompealt selle vastiku riiklust ja eestlust sümboliseeriva sini-must-valge alla ja asendaks selle EL-i lipuga.

                        Ja rääkida, et inimeste arvamuste erinevus Eestis on valitsuste tegemata töö. Tõsiselt või? Ma pidin seda kohe mitu korda lugema. Ka Saksamaal, Soomes, Norras jne. on inimestel nii pagulasteteemal või misiganes ühiskonna valukohti puudutavatel teemadel erinevad seisukohad. On ikka nõmedad küll, nende valitsused on ka töö tegemata jätnud, raisad julgevad erinevaid arvamusi omada.
                        "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                        Kommentaar


                          Tahate midagi reaalset, mis kohe täna hakkaks elu paremaks ja turvalisemaks muutma? Tehke ümber relvaseadus ja lubage EU piires kõikidel kodanikel kanda endaga kaasas tulirelvasid. Kui seal teatrimajas oleks olnud kasvõi sajal inimesel tulirelvad kaasas, siis poleks elusees nii paljud surma saanud. Selle asemel et twitteris mentidele tead anda et neid ükshaaval suvaliselt tapetakse, oleksid inimesed saanud vastu tulistada ja enda elusid päriselt ka säästa. Ka ei kõla terroristidele selliste inimeste ründamine just kõige ahvatlevamalt. Kogu lõbu on läinud. Praegu on meie ründamine nende jaoks liiga lebo et seda uskuda, inimestel ei tohi enda kaitseks kaasas olla isegi nuga. Kui rahvas oleks relvastatud, siis ei peaks ka hirmu tundma, kui lähed reede õhtul selverisse süüa ostma. Kindlasti oleks terrorrünnakute ohvreid, aga nende arv oleks kordades väiksem.

                          FORZA ITALIA FORZA ROMA - "A Scudetto in Rome is worth a thousand elsewhere."
                          sigpic

                          Kommentaar


                            Algselt postitas count Vaata postitust
                            A kes siis Sigtuna maha põletasid?

                            Kommentaar


                              Minuarust polnud see mingi sisukas arvamus, vaid paskvill. Kõigepealt härra peab end suursuguseks eurooplaseks ja räägib virisevatest-vinguvatest eestlastest, mis sest et enda kogu kirjutis oli täis virisemist kui halvasti meil kõik on. Nii et ärgu häbenegu, ta on ikka täitsa eestlane.

                              Inglise keel riigikeeleks, nojah. Puudu on veel see, et kisuks Toompealt selle vastiku riiklust ja eestlust sümboliseeriva sini-must-valge alla ja asendaks selle EL-i lipuga.

                              Ja rääkida, et inimeste arvamuste erinevus Eestis on valitsuste tegemata töö. Tõsiselt või? Ma pidin seda kohe mitu korda lugema. Ka Saksamaal, Soomes, Norras jne. on inimestel nii pagulasteteemal või misiganes ühiskonna valukohti puudutavatel teemadel erinevad seisukohad. On ikka nõmedad küll, nende valitsused on ka töö tegemata jätnud, raisad julgevad erinevaid arvamusi omada.
                              Iga lausega nõus!

                              Kommentaar


                                Algselt postitas malagar Vaata postitust
                                Edasi - Rail Baltic - ajuvaba projekt. Ei anna midagi olulist juurde - kaubatransiit käib merd mööda ja reisijad reisivad ennem lennukiga või isegi bussidega, sest varssavist kaugemale selle rongiga saaama ei hakka. Selle asemel võiks kurat maanteed neljarealiseks lükata eestist poola välja - see juba oleks midagi.
                                muuga enamvähem nõus, aga raudtee osas?
                                Warssavi, on imho just täpselt vastupidi - just see esimene koht kust siit poolt vaadates hakkabki alles igale poole euroopasse saama esimene korralik nö raudtee hub.
                                ise korduvalt Warssavist rongiga igas suunas sõitnud, muuseas.

                                talllinn-tartu, tallinn-narva, tallinn-pärnu võiks vabalt olla neljarealised.
                                ja saaremaale sild ka, see vahemaa on ju pmst olematu. vaadates mis raha on pandud sadamatesse ja iga-aastastesse praamiühendustesse, see sild oleks selle 24 aastaga end mingi 3 korda juba ära tasunud. inimeste kasututest ooteaegadest ja viivitustest ei hakka parem rääkimagi.
                                Seisan üksi mere ääres
                                jalas kollased sandaalid
                                valged, merevahust sääred
                                hüüan: "Elagu skandaalid!"

                                Kommentaar

                                Working...
                                X