320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Immigratsioon - Poolt või vastu? Gallup & arutelu!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
    Katsu nüüd enda pimedast vihast natuke ka üle olla ja mõtle erinevad osapooled asjade juures läbi. Merkelil on asjad üle pea läinud, aga mingid türgi ja multikulti näited pole antud hetkel absoluutselt olulised ju.
    Millised osapooled ma läbi pean mõtlema? Mis pime viha? Türgi pole oluline? Türgi on praeguse pagulaskriisi võtmetähtsusega osapool. Su jutt keerab vahest nii kummaliseks, et ma ei saa üldse aru, mida sa öelda tahad.
    "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

    Kommentaar


      Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
      Millised osapooled ma läbi pean mõtlema? Mis pime viha? Türgi pole oluline? Türgi on praeguse pagulaskriisi võtmetähtsusega osapool. Su jutt keerab vahest nii kummaliseks, et ma ei saa üldse aru, mida sa öelda tahad.
      Pime viha = Merkel on kõige mõttetum djüüd üleüldse. Umbes aasta tagasi oli Saksamaa kõige kõvem riik kogu Euroopas. Saksamaa vedas kogu EL-i majanduskasvu ja oli selle garant. Praegune kriitika tuleb alles viimase aasta pealt, kus asi on läinud kõigile täiesti kontrollimatult üle käte. Ja ma mõtlen seda, et mitte ükski valitsus pole selle jamaga siiamaani hakkama saanud. Või too mulle mõni näide, palun?

      Türgi - jah, oli oluline, on ka praegu oluline, aga keegi ei osanud oodata, et 2010 aasta on Türgi nii oluline, kui seda praegu Türgi on. Ehk praegu on sisuliselt kaos, kus mängitakse kaarte ümber ja tehakse kiireid otsuseid. Saksamaa EI saa müüre ehitada. Saksamaa vajab kogu Euroopa tegevust, mis asju jagaks, aga selleks on vaja Euroopa ühtsust, mida aga praegu pole ja ei tule ka. Ehk Merkel tegi tegelikult seda, mida tal kaardid ette nägid ja mida ta pidi tegema.

      Ehk kas sa tahad öelda, et aastal 2010 oleks pidanud Merkel hoidma suu kinni Türgi inimõiguste kohalt, kuna "äkki kunagi tulevad sealt pagulased"? Või siis oleks pidanud 2015 ütlema Merkel, et "pistke need pagulased persse, kuradi türklased", kuigi seejärel oleks türgi need pagulased saatnud ikka Kreeka poole teele, mis tähendanuks neid ikkagi Schengenis?

      Kommentaar


        Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
        Saksamaa vajab kogu Euroopa tegevust, mis asju jagaks, aga selleks on vaja Euroopa ühtsust, mida aga praegu pole ja ei tule ka. Ehk Merkel tegi tegelikult seda, mida tal kaardid ette nägid ja mida ta pidi tegema.
        Mida ülejäänud Euroopa siis antud olukorras tegema peaks? Mida peaks Eesti tegema ja millise panuse Euroopa ühtsusesse andma?
        "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

        Kommentaar


          Saksa armee eelarve vähenemine on siiski toimunud vähe pikema perioodi vältel kui ainult Merkeli ajal. Ajad on aga muutumas.

          They also present a radical departure from two and a half decades of cuts that saw the Bundeswehr’s budget shrink almost every year—from 3.2 percent of German GDP in 1983 to 1.2 percent in 2014...Bundeswehr’s overall budget will grow by 4.2 percent, to 34.3 billion euros (about $37.4 billion).

          Kommentaar


            Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
            Oeh...

            Ma ei tea, kas sa oled üldse Rooma ajalugu lugenud-uurinud...
            Piisavalt, Rooma ajalugu pole küll päris mu lemmikala, aga kirjandust selle kohta on loetud ikka küll.

            Kommentaar


              Viimane aeg teema läbusse ära tõsta.
              When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

              Kommentaar


                Algselt postitas malagar Vaata postitust
                Vastupidi - Lääne-Rooma langusel ja praegu toimuval on omajagu seoseid. Jah Rooma oli Impeerium ja EL on miski moodustis aga sa mõistad probleemi asetust valesti. Rooma langemine ei olnud Rooma kui riigi vaid Rooma kui tsivilisatsiooni ja kultuuri langus, mis sai teoks tänu sisserännanud ( sageli lausa kutsutud) barbarite võimule tõusule. Kusjuures irooniliselt oli oluline roll Rooma segadustel ka religioossetel rahutustel, mida põhjustas impeeriumis leviima hakkanud kristluse ja vanade usundite vastasseis. Huvitav on veel, et barbarid hakkasid end Rooma aladel sisse seadma rohkem kui sajand enne selle lõplikku langust. Ka siit saab paralleele tõmmata.
                Mis puutub piiridesse, siis nendel on jah olukorrad erinevad. Ja Rooma muide ei langenud lõpuks invasiooni läbi vaid ikka seespoolt tulnud rünnaku läb, mille viisid läbi just immigrandid viimane nukukeiser ei langenud mitte vaenuväe ohvriks vaid tema tõukas võimult ta enda immigrandist ihukaitseväe ülem Odoaker, kes seeläbi ise võimule tõusis. Mis puutub valitsejate võrdlusse siis ma ütleks, et paljud demokraatlikult valitud euroopa liidrid kipuvad valitsema nagu despoodid, rahva tahtega mitte arvestades ja ka nende moraalne kuvand tundub sageli kahtlane. Rahvasterände ajal liikusid inimesed paremat elu otsima ja teevad seda ka praegu, siis langes selle ohvriks Rooma tsivilisatsioon. praegu ähvardab väga sarnane saatus Euroopa Liitu.
                Ei ma ei mõista probleemi asetust valesti. Minu jaoks on lihtsalt täiesti arusaamatu luua mingit paanilist seost 2 erinevas ajas ja situatsioonis eksisteerinud moodustiste vahel. Ei saa hakata võrdlusi tooma vägivallaga loodud impeeriumi ja vabatahtlikult kokku tulnud rahvusriikide ühenduse vahel. Juba see põhimõtteline taust ei anna võimalusi mingite võrdluse loomiseks. Kui üldse, siis saab võrrelda Rooma ja N.Liidu lagunemist, mõlemad põhjusel, et siseriiklikud pinged ja valed otsused juhtide poolt tõid kaasa üleüldise vastuhaku ja lagunemise.
                Mis puudutab Rooma lõppu, siis langus hakkas pihta siiski tükk maad enne Odoakeri võimupööret, kaotati suured territooriumid Aafrikas, Inglismaa, HIspaania jne, kodusõda jne.
                Ning rahvasteränne ei olnud ikkagi majanduspagulaste liikumine vaid suurte rahvusrühmade liikumine peamiselt sõdade eest, aga ka kliima muutuste põhjusel. Suurt rolli mängisid seal ka hunnid, kelle vallutusretked panid omakorda rahumeelsemad hõimud Rooma poole teele, niiet jah kui üldse, siis väga meelevaldse võrdluse võib tuua selle ja Islamiriigi vahel.

                Kommentaar


                  Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                  Ei ma ei mõista probleemi asetust valesti. Minu jaoks on lihtsalt täiesti arusaamatu luua mingit paanilist seost 2 erinevas ajas ja situatsioonis eksisteerinud moodustiste vahel. Ei saa hakata võrdlusi tooma vägivallaga loodud impeeriumi ja vabatahtlikult kokku tulnud rahvusriikide ühenduse vahel. Juba see põhimõtteline taust ei anna võimalusi mingite võrdluse loomiseks. Kui üldse, siis saab võrrelda Rooma ja N.Liidu lagunemist, mõlemad põhjusel, et siseriiklikud pinged ja valed otsused juhtide poolt tõid kaasa üleüldise vastuhaku ja lagunemise.
                  Mis puudutab Rooma lõppu, siis langus hakkas pihta siiski tükk maad enne Odoakeri võimupööret, kaotati suured territooriumid Aafrikas, Inglismaa, HIspaania jne, kodusõda jne.
                  Ning rahvasteränne ei olnud ikkagi majanduspagulaste liikumine vaid suurte rahvusrühmade liikumine peamiselt sõdade eest, aga ka kliima muutuste põhjusel. Suurt rolli mängisid seal ka hunnid, kelle vallutusretked panid omakorda rahumeelsemad hõimud Rooma poole teele, niiet jah kui üldse, siis väga meelevaldse võrdluse võib tuua selle ja Islamiriigi vahel.
                  1. oluline oli Rooma kui tsivilisatsiooni ja kultuuri langus, mitte riigi häving. Praegugi on minule probleemiks, mitte oht EL ile kui institutsioonile vaid oht Euroopa kultuurile.
                  2. Ma kirjutasin selge sõnaga , et Odoaeker oli lõpp aga protsess ise algas üle sajandi varem pihta.
                  Sul on selline selektiivne lugemine juba lühikese lõigu peale et jube.

                  Kommentaar


                    Kui mingit võrdlust tuua, siis Islamiriigil on samasugused plaanid kui Roomal.
                    Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                    My spell checking is second to nine!

                    Kommentaar


                      http://objektiiv.ee/allah-andnud-oma...ele-selle-maa/

                      Väga hea artikkel.

                      Kommentaar


                        Rootsis soovitab politsei naistele, kel on oht langeda vägistamise ohvriks, end mitte kaitsta, sest see ajab kallaletungija vaid vihasemaks. Rootsi politsei soovitab naistel sellistel juhtudel püksi lasta – siis pidavat vägivallatsejal isu ära minema.

                        Ma ei tea, kas see on tõsi või mitte, aga ma olen ka sellist asja kuulnud. Ega imeks poleks midagi Rootsi kontekstis panna kui see tõesti tõde on.
                        "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                        Kommentaar


                          Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust
                          Kui mingit võrdlust tuua, siis Islamiriigil on samasugused plaanid kui Roomal.
                          missugused need samasugused plaanid on siis?

                          Kommentaar


                            Algselt postitas malagar Vaata postitust
                            1. oluline oli Rooma kui tsivilisatsiooni ja kultuuri langus, mitte riigi häving. Praegugi on minule probleemiks, mitte oht EL ile kui institutsioonile vaid oht Euroopa kultuurile.
                            2. Ma kirjutasin selge sõnaga , et Odoaeker oli lõpp aga protsess ise algas üle sajandi varem pihta.
                            Sul on selline selektiivne lugemine juba lühikese lõigu peale et jube.
                            1. Defineeri Euroopa kultuur. Minu arust ei ole sellist asja olemas, veel vähem on kuskil mingi oht kultuurile. Vähem paranoiat, rohkem kainet mõistust. See et mingid junnid kuskil naisi vägistada üritavad ei tähenda tsivilisatsiooni langust, pigem oli tegu äratuskellana ja probleemidele näkku vaatamise algusega.
                            Ja Rooma muide ei langenud lõpuks invasiooni läbi vaid ikka seespoolt tulnud rünnaku läb, mille viisid läbi just immigrandid viimane nukukeiser ei langenud mitte vaenuväe ohvriks vaid tema tõukas võimult ta enda immigrandist ihukaitseväe ülem Odoaker, kes seeläbi ise võimule tõusis.
                            2. Ma ei tea mis maailmas sisaldab sinu tsitaat väidet, et Odoaker oli lõpp ja protess algas üle sajandi varem pihta.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
                              Tõesti "super" artikkel.
                              Lihtsalt ühte asja kontrollisin (ma ei tea, mis vägi mind seda sundis tegema) ja kohe selline vale serveerimine:

                              "Ühest mehest sai uusaastaööl siiski sakslaste silmis kangelane.
                              Immigrant Horvaatiast, Ivan Jurcevi, töötab hotelli uksehoidjana, viiekordsele kickboxing’u maailmameister.
                              Tema hotellis otsisid varjupaika naised, Jurcevicit ennastki rünnati.
                              Mõningatel andmetel vahistas Kölni politsei mõneks ajaks Ivan Jurcevici hädakaitse piiri ületamise eest pärast seda, kui teave sündmustest hotelli aulas jõudis meediasse. Jurcevic oli nimelt paaril-kolmel naisi käperdaval lembevaevas illegaalil selja prügiseks teinud."

                              Nii - ja kui siis guugeldad, et mis toimus - pärast seda ööd läks see "kangelane" tänavatele vabatahtlikega patrullima ning peksid vaeseomaks mingid suvalised võõramaalased.
                              "But the former Croatian Army commando was among dozens of vigilante volunteers arrested by police on Sunday night as they gathered to 'patrol' the city centre streets of Cologne.
                              Six innocent foreign-born – African, South Asian and Middle Eastern - men who had nothing to do with the shocking New Year's Eve sex mob were badly beaten by vigilantes the same night. Two Pakistani men remain in hospital. "
                              Standing at seven foot tall and wielding 130kg of solid muscle, Ivan Jurcevic (pictured) acted as a one man roadblock between Arab men and the young, defenceless women they claimed were 'theirs'

                              Kommentaar


                                Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                                1. Defineeri Euroopa kultuur. Minu arust ei ole sellist asja olemas
                                Euroopa tsivilisatsiooniks ja kultuuriks loetakse Euroopa erinevate rahvusriiklike kultuuriruumide ühisosa.
                                "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                                Kommentaar

                                Working...
                                X