320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Immigratsioon - Poolt või vastu? Gallup & arutelu!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Antud teemal üldse üks parimaid avaldusi
    Me tuleme tagasi Eestisse. Ei, see ei ole mingi konkreetne ühekordne uudis või tähistamist väärt eriline sündmus. Ütlen seda lihtsalt ko

    Kommentaar


      Eks see võõraviha ole eestlastel ju alati olnud. Kommentaariumid ja sõnavõtud on lihtsalt seetõttu keskmisest teravamad, et teemad on aktuaalsemad kui varem ja järjest liberaalsemaks muutuvas maailmas tuntakse enda väärtushinnangutele suurenevat survet. Ja noh, varjamatu võõraviha esilekerkimises on EKRE vaid üks väljund. Küllap oleks ka ilma EKRE-ta rahva rahulolematus mingil teisel viisil kanaliseerunud. Kokkuvõttes mulle tundub, et Eestis on lihtsalt suur kontingent inimesi, kes tunnevad end kiiresti muutuvas maailmas segaduses ning ühtlasi tajuvad teatud ebaõiglust. Iseasi, kas nad ka ise on valmis enda olukorra eest vastutust võtma.

      Kommentaar


        Algselt postitas Yattara Vaata postitust
        Eks see võõraviha ole eestlastel ju alati olnud. ...
        võõraviha?!
        kiika läbusse, ja uuri muusikateemasid.... no ei paista seda võõraviha väga kuskilt
        Seisan üksi mere ääres
        jalas kollased sandaalid
        valged, merevahust sääred
        hüüan: "Elagu skandaalid!"

        Kommentaar


          Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
          Esiteks, old news, tegu minu teada mingi jõuluteemaga, teiseks vahva allikas, kolmandaks, et idiootseid peksmisi kajastada, ei pea immigrante otsima:
          Pärnu maakohus mõistis kaks aastat tagasi ööklubi Sunset juures Valga ärimehe Allain Karusele peksa andnud Indrek Niidule, Ivar Närepile, Aimar Tõntsule ja Allan Lebedevile 10-11kuulise vanglakaristuse.

          Jaanipäeva Lemme rannas veetnud inimeste jaaniõhtu rikkus mitmekümneliikmeline seltskond, kes alusetult ettejuhtuvaid peksma hakkas, kaasa arvatud tüdrukuid.


          Kui mõni nädalavahetus vanalinna kõndima satud võid ka niisama tohlakat saada, vahet pole mis soost, rassist või usku sa oled.
          Ehk siis idioote leidub igal pool.
          Ma isegi viitasin boldis ja punase värviga loo juures olevatele väga olulistele detailidele, aga sa ikka leiad mingid lambi näited valge rassi omavahelistest soliidsetest kähmlustest.
          PS! sa oled mulle ikka selle inbredide nimekirja võlgu!
          FORZA ITALIA FORZA ROMA - "A Scudetto in Rome is worth a thousand elsewhere."
          sigpic

          Kommentaar


            Algselt postitas count Vaata postitust
            Ma isegi viitasin boldis ja punase värviga loo juures olevatele väga olulistele detailidele, aga sa ikka leiad mingid lambi näited valge rassi omavahelistest soliidsetest kähmlustest.
            PS! sa oled mulle ikka selle inbredide nimekirja võlgu!
            Ei ole ikka lambi näited, mingid türastunud kasvatuse ja hariduseta vennad võivad sulle täiesti põhjuseta sisse kütta nii Pärnus kui ka Kopenhaagenis, põhjus miks, ei ole vähemalt ohvri vaatevinklist küll eriti oluline.
            Mis puudutab lugu üldse, siis ma keeldun tõsiselt võtmast mingit teksti, mis ilmub samas allikas kus räägitakse reptiilidest ja muust vandenõupasast.
            Ja inbredide nimekiri? wtf?

            Kommentaar


              ja mis temas kuidagi teistmoodi on kui umbes miljardis teises noores naises maakeral?

              Algselt postitas count Vaata postitust
              Seisan üksi mere ääres
              jalas kollased sandaalid
              valged, merevahust sääred
              hüüan: "Elagu skandaalid!"

              Kommentaar


                Algselt postitas Yattara Vaata postitust
                Eks see võõraviha ole eestlastel ju alati olnud. Kommentaariumid ja sõnavõtud on lihtsalt seetõttu keskmisest teravamad, et teemad on aktuaalsemad kui varem ja järjest liberaalsemaks muutuvas maailmas tuntakse enda väärtushinnangutele suurenevat survet. Ja noh, varjamatu võõraviha esilekerkimises on EKRE vaid üks väljund. Küllap oleks ka ilma EKRE-ta rahva rahulolematus mingil teisel viisil kanaliseerunud. Kokkuvõttes mulle tundub, et Eestis on lihtsalt suur kontingent inimesi, kes tunnevad end kiiresti muutuvas maailmas segaduses ning ühtlasi tajuvad teatud ebaõiglust. Iseasi, kas nad ka ise on valmis enda olukorra eest vastutust võtma.
                Ma ei ütleks et võõraviha on eestlastel alati olnud, niipalju mina tean, siis eestlased on vägagi välismaasõbralikud alati olnud ja see mida mujal meist räägitakse läheb meile väga korda. Pigem on asi selles, et Jüri Lina sugused on lõpuks endale hääletoru leidnud ja EKRE näol on leitud organisatsioon mis kasutab identselt Keskerakonna ja Putinlastega strateegiat pidevas meedias olemise, suvalise pasa ajamise ja asjade üles puhumisega, niiet inimestel jääb kogu sellest infohulgas lihtsalt oluline tabamata ja loetaksegi pealkirju ja kirutakse.
                Kasvõi see immigratsiooniteema, mitte ühest otsast ka pole ühelgi koalisatsioonipartneril plaanis avada äkitselt Eesti uksed kõikidele pagulastele. Äkitselt unustatakse ära, et Reform on olnud valitsuses pikki aastaid ja mitte kordagi, isegi parematel aegadel, pole immigratsioonipoliitika muutunud. Pole ka nüüd, lihtsalt tuli teada, et Euroopa Komisjonis arutatakse pagulaskvoote.
                Eesti on korduvalt öelnud, et on nende vastu, mitte keegi nagu ei pööra sellele üldse tähelepanu, vaja on mingid sitta otsida kuskilt kahtlastest portaalidest ja sellega kõiki spämmida.
                EKRE põhimõtteliselt keeras kogu selle diskussiooni rassismi ja "rätipeade" mõnitamise peale ning lihtsalt tekitab rahvas viha ilma mingi põhjuseta, täpselt nagu keerati kütuseaktsiisi üle vaidlus mingiks haigeks "Lilla" koalisatsiooni vastaseks mulaks.

                Kommentaar


                  Kurat, see riik on ikka hukas. Tosin aastat tagasi räägiti foorumis eurovisiooni ajal ikka ajakohasel teemal, aga tulen siia vaatama ja isegi praegu jahutakse eestlase tõupuhtast rassismist edasi. No ikka täiesti pees.
                  the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                  because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                  Kommentaar


                    Algselt postitas mcnamara Vaata postitust
                    Kurat, see riik on ikka hukas. Tosin aastat tagasi räägiti foorumis eurovisiooni ajal ikka ajakohasel teemal, aga tulen siia vaatama ja isegi praegu jahutakse eestlase tõupuhtast rassismist edasi. No ikka täiesti pees.
                    Eesti pääseb finaali! Lahe lugu!

                    Kommentaar


                      Algselt postitas mcnamara Vaata postitust
                      Kurat, see riik on ikka hukas. Tosin aastat tagasi räägiti foorumis eurovisiooni ajal ikka ajakohasel teemal, aga tulen siia vaatama ja isegi praegu jahutakse eestlase tõupuhtast rassismist edasi. No ikka täiesti pees.
                      No näed, ma ei teadnudki, et Eurovisioon on.
                      I don't write erotica but I do write. Don't get paid for it though. My writing is a little more high profile than erotica generally. I stay anonymous though so I can never be compensated for my work.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas chac Vaata postitust
                        ja mis temas kuidagi teistmoodi on kui umbes miljardis teises noores naises maakeral?
                        mingi ise küsin ise vastan boonus raund oli see v?
                        FORZA ITALIA FORZA ROMA - "A Scudetto in Rome is worth a thousand elsewhere."
                        sigpic

                        Kommentaar


                          Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                          Ma ei ütleks et võõraviha on eestlastel alati olnud, niipalju mina tean, siis eestlased on vägagi välismaasõbralikud alati olnud ja see mida mujal meist räägitakse läheb meile väga korda. .
                          Ma arvan, et ega praegu ka keegi väga ei kobiseks, kui Eestisse tuleks nt põhjamaalasi elama. Kobisema hakatakse, kui need inimesed meist väga erinevad. Selles suhtes usun ma küll, et paljud eestlased on alati selliste võõraste suhtes negatiivselt olnud meelestatud. Nüüd see meelestatus on lihtsalt rohkem esile kerkinud. Loomulikult EKRE manipuleerib olukorraga, aga ma usun siiski, et pigem väljendab EKRE paljude inimeste niigi kinnistunud arusaama. Õli saavad nad ju tulle valada, aga eks säde peab siiski juba enne eksisteerima.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas count Vaata postitust
                            mingi ise küsin ise vastan boonus raund oli see v?
                            kas sinine äratus lubab võõrkeelseid pseudonüüme kasutada?
                            I don't write erotica but I do write. Don't get paid for it though. My writing is a little more high profile than erotica generally. I stay anonymous though so I can never be compensated for my work.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas dareth Vaata postitust
                              kas sinine äratus lubab võõrkeelseid pseudonüüme kasutada?
                              count fännab tupakki, aga eestisse ta teda ei soovi. Jube kahepalgelisus!



                              Kommentaar


                                Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                                Antud teemal üldse üks parimaid avaldusi
                                http://memokraat.ee/2015/05/polev-kardin/
                                Ma tuletaks ka siin teemas, sarnaselt kooseluseaduse teemale, meelde, et hoiaku võtmine, kus count või temaga sama arvamust (vb veidi viisakamalt sõnastatuna) omavad isikud on automaatselt suurimad riigivaenlased ja põhjakiht, ei ole päris õige tee. Olgu neil õigus või mitte, olgu teil moral high ground või mitte.

                                Pean ausalt tunnistama, et ei ole ka endale ka antud teemad tükkideks lahti mõelnud ning praegu suhteliselt kahe vahel. Nüüd tuleb põhjus, miks ma postitan antud teema LeeRomenole vastuseks. Seda siis sellepärast, et paistad silma oma loogilise mõtlemisega. Ehk siis võtad hetke ja seletad veidi põhjalikumalt. Vabandan ette, kui sa tegelikult seda teinud oled ja olen kahe silma vahele jätnud.

                                Mulle tundub, et ka kõige intelligentsemad ja parimat analüüsivõimet omavad isikud, toovad päeva lõpuks põhiargumendi, mis on stiilis: "ka teie vana-vanemad põgenesid ning nendele pakuti seda abi, mille pakkumist meie nüüd kaalume. Ära ole munn ja ära unusta minevikku". vt. ka oma artikli autori Sten Tamkivi eelviimast FB postitust, mis viitab lingile: http://www.presidency.ucsb.edu/ws/index.php?pid=12533.

                                Kuna ma kõiki maailmaprobleeme ka enda sees läbi analüüsida ei jõua, siis oleks väga "in" minna kaasa sellise humaanse suhtumisega, shareda FB-s Tamkivi linke ja saada musi püksi teistelt, kes oma hinnangute andmisel ise väga sõnu ritta ei sea(loe: ei oska),kuid kes oskavad autoriteetide või niisama poppide vendade linke ja feede sheerida (ei räägi konkreetsel hetkel LeeRomenost). Count ja teised saata hoopiski perse, sest a la Tamkivi ja muud innovatiivsed startupi vennad arvavad teisiti. Jumala eest ei taha ju countiga sama arvamust omada? Ja nii see autoriteedi arvamuse ülekandumine average Joele paratamatult tekib.

                                Aga võtaks hetke ja võrdleks korra nüüd meie sõjaaja pagulasi ja meile kandikul pakutavaid. Need isikud, kes meilt põgenesid evisid üldiselt (minu arvates) vähe teisi väärtushinnanguid, või ei? Siinkohal on ehk tähtsamgi see, et need väärtused olid suures plaanis kooskõlas ühiskonnaga kuhu põgeneti.

                                Üheks neist oli minu hiljuti lahkunud vana-vanaisa, kes pärast 2 aastast vangistust suutis põgeneda kanadasse, elades üle lennuõnnetuse, milles ellujäänute % oli ca 20% ning andes oma panuse seal ühiskonnas olles 50 aastat muusikaõpetaja. Kui need isikud, kes meile tulevad, on sellised, siis avan uksed ja teen lennujaamas kalli-kalli. Lääne kogemus seda väga vist ei näita? või näitab? Viiteid paluks. Just nende võimalike IT-gurude kohta, kes meie majandust ülal pidama hakkavad. Niisama huupi oma argumendi kaitseks vastaspoolust kirjeldada ei ole mõtet.

                                Viimaks. Võtame paradigmaks sellise puhta altruismi (kuigi altruismi, kui selline eksisteerib psühholoogiliselt ainult idee või sõnana, mitte reaalse käitumisviisiga), et meie moraalne kohustus ja soov võiks olla aidata nõrgemaid.

                                Ja sellest paradigmast lähtuvalt tuleb meile nüüd 400 inimest, kellest 40 on nt paduusulised. Ja see usk on selline, mis kategooriliselt eirab ning peab ebardlikuks meie kultuuriruumis levivaid väärtuseid. Noh, nii counti välja toodud näidetele vastavad isikud. Kuidas oleks siis õige käituda? Sallida ja tolereerida nende uskumusi, kuigi see on kategooriliselt erinev minu omast? Loota integratsiooni või ehk hoopis assimilatsiooni peale? Mida teha, kuidas käituda kui counti toodud näited ja uudised osutuvad reaalsuseks? Või ei osutu? Nad ei ole sellised ja tegelikult tahavad uut maksuameti e-portaali arendada?

                                Palju küsimusi, aga tarkasid vastuseid ei ole saanud ei enda jaoks tarkadelt ega ka lollidelt. Sest argumentide esitamise viis on samasugune emotsioonidele rõhuv möla.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X