320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Immigratsioon - Poolt või vastu? Gallup & arutelu!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Martin Vaata postitust
    Kui nad lepivad kokku, et sõidaks Narva maantee 67 Smirnovi ukse ette, siis tõenäoliselt oleks see veider.

    Aga ehk viskad siia enda aadressi ja me üritaks orgunnida ühe ürituse sinu kodu ees, et sa minema koliks. Naabrite ja tänavaelanike toetuseks peamiselt küll. Mis arvad? Selline positiivne üritus. Fakki ei näidata, mõned plakatid äkki on, kuid väga rahumeelne ju.
    Kas selle motomeeste ühissõidu eesmärk oli ajendada pagulasi ära kolima? Kas sa nagu ise ka aru saad, mida sa ajad? Tegemist oli politsei järelvalve all ja nii palju, kui ma olen lugenud, siis möödus rahulikult ja probleemideta?

    Kommentaar


      Algselt postitas Anarhist Vaata postitust
      Kas selle motomeeste ühissõidu eesmärk oli ajendada pagulasi ära kolima? Kas sa nagu ise ka aru saad, mida sa ajad? Tegemist oli politsei järelvalve all ja nii palju, kui ma olen lugenud, siis möödus rahulikult ja probleemideta?
      Ei ole häda. Meil mööduks ka probleemideta. Mis su aadress siis ikka on? Ei maksa peljata, see on toetusüritus.
      When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

      Kommentaar


        Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
        Kui te räägite tööjõu puudusest, siis olge täpsed, tegu pole tööjõu vaid kvalifitseeritud tööjõu puudusega ja need on kaks iseasja.
        Tõele au andes olen vaadanud kuidas mul üks täielikust töllist tuttav on järjest tööd saanud ilma kusagil poolt aastatki vastu pidamata - lihtsalt mõnel hommiku lotsustab, et aitab küll, ei viitsi tööle minna. Kui selline tüüp tööd saab, siis peab ikka tööjõu puudus olema küll.
        Ühte teist väga sarnast inimest tean veel, kummalisel kombel on mõlemal olnud probleeme kasiino ja kiirlaenudega. Ja loomulikult süüdistatakse kõigis hädades valitsust, nüüd siis ka pagulasi ja homosid. Ilmselt just nemad ongi need näited, mis mind nende vaadete esindajatest vääga-vääga kaugel hoiavad. Paratamatult tekivad kohe seosed, mis muidugi tihti paika ei pea.

        Algselt postitas Anarhist Vaata postitust
        Kas selle motomeeste ühissõidu eesmärk oli ajendada pagulasi ära kolima? Kas sa nagu ise ka aru saad, mida sa ajad? Tegemist oli politsei järelvalve all ja nii palju, kui ma olen lugenud, siis möödus rahulikult ja probleemideta?
        Mis selle eesmärk peale hirmutamise siis veel oli?
        BVB - Vaprus

        Kommentaar


          Algselt postitas Anarhist Vaata postitust
          Kui need motomehed Eesti iseseisvuspäeval Tallinnas peaks sõitma, kas siis on ka tegemist ekstremismiga? Äkki mõned venelased solvuvad? Või kui nad peaks julgema 9. mail ringi sõitma no siis juba karjub Venemaa interventsiooni järgi. Isegi neid kahte kretiini breiviku särkidega ei kutsuks nüüd ekstremistideks.

          Teiseks sinu välja käidud uuring rääkis Euroopa migrantidest. Artikkel mainis, et eurooplastel oli väga kõrge kvalifikatsioon ja see säästis UK´l 6.8 miljardit naela, kui nad oleks pidanud ise välja õpetama kapitali. No kuidas on ühel terve mõistusega inimesel võimalik tõmmata paralleele Euroopa migrantide ja sub-sahhaara `pagulaste´ vahel?

          Saku valla eesotsas on reformikas.
          Sa ikka ei saa asjale pihta, üks asi on Iseseisvuspäeval oma motosõpradega vabariigi auks ringi täristada või käia Haapsalus Ameerika autode päeval või sõita üks rongkäik kuskil uunikumide väljanäitusel. Teine asi on sõita kuhugi lampi külla ainsa eesmärgiga provotseerida konflikti ja näidata mingit absurdset "toetust".

          Uuring mille välja tõin oligi tõestuseks väitele, et immigrantidest ei tule mingid kasu never ever. Pole kusagil poole sõnaga ka maininud, et see kehtiks hetkel kehtivas olukorras.

          Kommentaar


            Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
            Teoorias kõlab kenasti aga natuke koomiline on mõelda, et nt Rootsi sotsiaaltoetuste juures peab vaene sisserännanu kuritegelikule teele pöörduma, muidu kõhtu täis ja riiet selga ei saa. No ei ole see ju nii, kõik me teame seda.
            Üks asi on saada sotsiaaltoetusi, teine asi on olla töötu ja mitte kottigi päevad läbi teha. Kui su ümber on veel suur hulk sarnaseid tegelasi, siis varem või hiljem lähebki asi käest ära.

            Kommentaar


              Algselt postitas Martin Vaata postitust
              Ei ole häda. Meil mööduks ka probleemideta. Mis su aadress siis ikka on? Ei maksa peljata, see on toetusüritus.
              Pole hullu. Pead ilma hakkama saama. Vähemalt sai kinnitust, et sul puudub igasugune võimekus kaasa rääkida ning praegu on lihtsalt olukord, kus sa ajad kiuste jonni nagu väike laps.

              Kommentaar


                Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                Teine asi on sõita kuhugi lampi külla ainsa eesmärgiga provotseerida konflikti ja näidata mingit absurdset "toetust".
                Algselt postitas elx Vaata postitust
                Mis selle eesmärk peale hirmutamise siis veel oli?
                Kui ikka riigis on olukord, kus vallaelanikud ei ole rahul riigi poliitikaga ja valitsus on võõrandunud ja võtab otsuseid vastu hoolimata rahva teravast ja suurest vastuolekust, siis see üritus oli väga mõistlik näitamaks toetust, et nad ei ole üksi selles jamas. Pealegi korjati seal allkirju riigipoolse ``vabatahtliku sundkorras kvootidega vastavalt riigi võimekusele vastuvõtta´´ immigratsiooni vastu.


                LeeRomenost ei saa endiselt aru. Metssiga rääkis pagulastest. Sina tõid statistika, et Euroopa migrandid panustavad suurelt UK majandusse. Ma arvan, et keegi pole siin sõnakestki maininud, et nüüd kaotame igasuguse migratsiooni Eesti ja muu maailma vahel ära. Paneme piiri lukku.

                Kommentaar


                  Algselt postitas elx Vaata postitust
                  Tõele au andes olen vaadanud kuidas mul üks täielikust töllist tuttav on järjest tööd saanud ilma kusagil poolt aastatki vastu pidamata - lihtsalt mõnel hommiku lotsustab, et aitab küll, ei viitsi tööle minna. Kui selline tüüp tööd saab, siis peab ikka tööjõu puudus olema küll.
                  See tõestab, et siin pole mingit tööjõu puudust. Selliseid inimesi on palju, keda tööle võtta. Tundes isiklikult mitut väike-ettevõtjat, siis neil pole mingit probleemi tööliste leidmisega. Probleem on leida selliseid, kes seda tööd ka hästi või väga hästi oskaksid ja ühe väikese ettevõtte jaoks on just see ellujäämise küsimus.

                  Ja ei saa ju olla nii naiivne, et pagulaste siia toomine lahendab selle probleemi nagu nõiaväel? Et nagu tõesti või? Äkki oleks aeg oma õppe- ja koolitusprogrammid üle vaadata. Palju arutatud ja palju räägitud, aga kui tulemusi pole, siis järelikult pole sõnadest kaugemale jõutud.
                  "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Anarhist Vaata postitust
                    Kui ikka riigis on olukord, kus vallaelanikud ei ole rahul riigi poliitikaga ja valitsus on võõrandunud ja võtab otsuseid vastu hoolimata rahva teravast ja suurest vastuolekust, siis see üritus oli väga mõistlik näitamaks toetust, et nad ei ole üksi selles jamas. Pealegi korjati seal allkirju riigipoolse ``vabatahtliku sundkorras kvootidega vastavalt riigi võimekusele vastuvõtta´´ immigratsiooni vastu.


                    LeeRomenost ei saa endiselt aru. Metssiga rääkis pagulastest. Sina tõid statistika, et Euroopa migrandid panustavad suurelt UK majandusse. Ma arvan, et keegi pole siin sõnakestki maininud, et nüüd kaotame igasuguse migratsiooni Eesti ja muu maailma vahel ära. Paneme piiri lukku.
                    Ise just kirjutad, et seal korjati allkirju immigratsiooni vastu, immigratsioon on üleüldine mõiste, kui sa selle vastu allkirju korjad, tähendab, et korjad allkirju piiride sulgemise nimel.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Anarhist Vaata postitust
                      Kui ikka riigis on olukord, kus vallaelanikud ei ole rahul riigi poliitikaga ja valitsus on võõrandunud ja võtab otsuseid vastu hoolimata rahva teravast ja suurest vastuolekust, siis see üritus oli väga mõistlik näitamaks toetust, et nad ei ole üksi selles jamas. Pealegi korjati seal allkirju riigipoolse ``vabatahtliku sundkorras kvootidega vastavalt riigi võimekusele vastuvõtta´´ immigratsiooni vastu.
                      Need kõige suuremad Vao pärast muretsejad kirevad kusagilt kaugelt ning arusaam toimuvast põhined kanal 2 ja TV3 "uudiste" kajastustest kus raporteeritakse, et käiakse üle muru ning prügikastid on liiga täis. Kas need "toetavad" motomehed vaos reaalselt ka midagi ära tegi? paigaldasid nt uue lastemänguväljaku vms?

                      Vaos keskuses elavate inimeste kasutamisest tööjõuna kirjutas Virumaa Teataja juuni alguses. http://www.virumaateataja.ee/3219885...ulasi-toojouna

                      Kommentaar


                        Enne kui teema kuumaks sai, käisid ka ajakirjanikud Vaos eluoluga tutvumas. Tookordne tähelepanek oli järgmine:

                        Algselt postitas zaz Vaata postitust
                        Kohalikke elanikke häiris veel pagulaste jalgpalli mängides tehtav kära, neid pani ka muretsema noorte üksikute meeste seksuaaltungi rahuldamise võimalused ja küsimus, kas pagulased võivad Eestisse kaasa võtta kõik oma „neli” naist. #hooliveesti #mure2015

                        edit: Ilmar Raagi FB postitusest: Ma usun, et süü on alati individuaalne. Ma môistan ühegi probleemita hukka vägivallatseja sôltumata tema rassist vôi nahavärvist, aga ma ei ole nôus hukka môistma kedagi tema päritolu, religiooni vôi koduriigi pärast. Niisamuti ei ole ma nôus pidama iga inimest, kes minu ukse taga abi palub kurjategijaks ja petiseks.
                        Olen täpselt samal seisukohal.
                        olgem kristlased, vabandused on esitatud

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
                          See tõestab, et siin pole mingit tööjõu puudust. Selliseid inimesi on palju, keda tööle võtta. Tundes isiklikult mitut väike-ettevõtjat, siis neil pole mingit probleemi tööliste leidmisega. Probleem on leida selliseid, kes seda tööd ka hästi või väga hästi oskaksid ja ühe väikese ettevõtte jaoks on just see ellujäämise küsimus.
                          Just nimelt! Parandan siis ennast, pean tööjõu all silmas inimest, kes tahab ka tööd teha. Ei pidanud silmas seda kaadrit, keda ühel hommikul lihtsalt pole ja telefonitsi otsides öeldakse süüdimatult, et pidu läks veidi pikemaks. Halvemal juhul ei tuldagi enam tööle, elatakse mõnda aega ema või vanaema kukil ja leitakse uus koht. Ise ka ei usuks, kui seda kõike kõrvalt ei näeks. paraku selline eluviis töötab kuni on kelle kulul elada ja kuni ollakse noored, vanemas eas läheb ilmselt raskeks.
                          BVB - Vaprus

                          Kommentaar


                            Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                            Ise just kirjutad, et seal korjati allkirju immigratsiooni vastu, immigratsioon on üleüldine mõiste, kui sa selle vastu allkirju korjad, tähendab, et korjad allkirju piiride sulgemise nimel.
                            Jah, vabandan, ma hiljem parandasin ära.

                            Algselt postitas zelee Vaata postitust
                            Need kõige suuremad Vao pärast muretsejad kirevad kusagilt kaugelt ning arusaam toimuvast põhined kanal 2 ja TV3 "uudiste" kajastustest kus raporteeritakse, et käiakse üle muru ning prügikastid on liiga täis. Kas need "toetavad" motomehed vaos reaalselt ka midagi ära tegi? paigaldasid nt uue lastemänguväljaku vms?
                            Jah, Vao külas korjatud allkirju pagulaskeskuse vastu andsid kusagilt kaugelt Lihula elanikud.
                            Ja need toetavad motomehed ei paigaldanud uut lasteväljakut. Ma ei ole isegi kindel, kas Toompeal töövõimereformi vastu piketeerinud inimesed sinna lastemänguväljakuid panid?

                            Selle üle on hea meel, et kaks pagulast on saanud tööd. Eks lähitulevikus näeb, et kas pagulaste tööhoive sarnaneb muule Euroopale või sotsiaalsüsteem saab hinge puhata.

                            Kommentaar


                              Mul on üks rumal küsimus Ukraina pagulaste kohta. Nimelt on ju Ukrainas sõjategevusest haaratud umbes viiendik. Ülejäänud riik on üsna rahulik. Ehk kui meil oleks samal skaalal Ida-Virumaaga jama, siis kas peaksid Soome ja Rootsi neid inimesi vastu võtma või peaksime ikka meie ise sealt tulijaid kuhugi paigutama?

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Anarhist Vaata postitust
                                Pole hullu. Pead ilma hakkama saama. Vähemalt sai kinnitust, et sul puudub igasugune võimekus kaasa rääkida ning praegu on lihtsalt olukord, kus sa ajad kiuste jonni nagu väike laps.
                                Pigem on imelik, et sinu arvates on okei, et pagulaste (kus on pered ehk ema, isa ja laps(ed)) kodu ees on okei lämiseda, kuid sinu oma ees mitte. Millest selline silmakirjalikkus?
                                When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X