320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Immigratsioon - Poolt või vastu? Gallup & arutelu!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Kusjuures mind on ka siin tolerastiks sõimatud kuid vastupidiselt homoteemale saan ma isegi immigratsioonivastastest aru. Sest jah, selge on see, et meie elu massiimmigratsioon mõjutab. Kuid seda mitte selle pärast, et need inimesed oleksid teisest kultuurist või rahvusest või rassist (usku ei hakka mainimagi, sest keskmine eestlane pole usklik) vaid seetõttu, et meie ühiskonda saabuks hulk haavatavaid kodanikke. Ja just seetõttu ajab mul ka harja punaseks kui "mittetolerastid" toovad argumentide hulgas kõike eeltoodut välja. Ehk jah - massiimmigratsioon ei ole hea, kuid mitte selle pärast, et nad on teistsugused inimesed, vaid seetõttu, et nad on võõras keskkonnas. Ehk kui sul on plakat käes, mis kutsub üles neegreid ja islamit peatama, siis pole sa oma rahvuse kaitsja vaid rassist.
    Heh, lugesin selle tänase arutelu läbi ja elxi jutt pani ikka tublisti imestama.

    Esiteks, mida tähendab, et saabujad on "haavatavad"? Mille poolest täpsemalt?
    Teiseks, mida tähendab lause, et "mitte selle pärast, et nad on teistsugused inimesed, vaid seetõttu, et nad on võõras keskkonnas"? See teeb ju sisuliselt sama välja. Just võõras keskkonnas olemine nad teistsuguseks teebki. Keegi ju ei arva, et keskmisest tumedam nahavärv nende puhul automaatselt suuremat tööpuudust, kuritegevust või muid probleeme põhjustab - ikka kultuur, elustiil, vaated, harjumused.

    Kommentaar


      Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
      ... Keegi ju ei arva, et keskmisest tumedam nahavärv nende puhul automaatselt suuremat tööpuudust, kuritegevust või muid probleeme põhjustab - ikka kultuur, elustiil, vaated, harjumused.
      "kui on must, näita ust" ja "afa kui sinu õe vägistaks ja tapaks neeger" väljendid seda just küll ei näita. Ja nagu ma ka kirjutasin, mul just sellise lahmimise vastu ongi tõrge. Lihtsalt ettevaatlikusest saan ma suurepäraselt aru.
      BVB - Vaprus

      Kommentaar


        kui on must, näita ust" ja "afa kui sinu õe vägistaks ja tapaks neeger" väljendid seda just küll ei näita.
        Neist kahest loosungist vähemast esimeses on paraku selge tõetera sees. Kes meist eelistaks tuhandele lätlasele/ukrainlasele/ soomlasele tuhat somaallast/eritealast/süürialast?

        Kuna minu enda kogemuste põhjal ei olnud kriminaale selles seltskonnas rohkem või vähem, kui minu tuttavate nö põliseestlaste seltskonnas, teen loogilise järelduse, et valdavalt tegemist on inimestega, kes tahavad lihtsalt elada ilma, et neid lihtsalt tänaval maha ei lasta või ei peaks muretsema kuidas pere kuus 100€-ga ära elatada.
        Kui isiklikud kogemused, siis isiklikud kogemused. Vastaks eile Delfis ilmunud ja hiljti Eestisse kolinud pagulasvastase venelanna sõnadega:

        Ma arvan, et tulevikus saab Eestist riik Euroopa pagulastele: sakslastele, prantslastele, hollandlastele. Näiteks järgmisel aastal tulevad minu ja mu abikaasa sõbrad Saksamaalt siia. Üks on arst ja plaanib hakata õena tööle Pärnu haiglas. Tal on Saksamaal hästi tasustatud prestiižne ametikoht, kuid ta ütles, et tuleb parem siia Eestisse elama ja lihtsamat tööd tegema, kuna ta ei suuda enam Saksamaal toimuva pärast seal elada.
        Jah, sest kahjuks ainult 2-3 protsenti pagulastest Aafrika või Lähis-Ida riikidest integreeruvad Saksamaal. Inimesed räägivad, et nad räägivad keeli ja töötavad, kuid see ei ole integratsioon. Toome Soome näite: pagulaste lapsed sünnivad Soomes, neil on Soome pass, nad räägivad soome keelt - mõni emakeelena -, kuid nende tütred peavad läbi elama ümberlõikamise, ja kõik vaikivad. See aga ei tähenda integratsiooni.

        Nad ei austa Soome kultuuri, inimesi. Nad arvavad, et kuna nende vanemad olid pagulased, peab see riik nende heaks igavesti töötama, neid toetama. Sündimusindeks on Euroopa naistel 1,2, Lähis-Ida naistel 8,5. Lihtsalt see vahe on nähtav, siit võib ainult aimata Eesti tulevikku, arvestades Eesti praegust populatsiooni.

        Kõige suurem probleem on kogukondade teke. See on integratsiooni lõpp. Tean, et paljud somaallased tulevad Soome, kes tahaksid teist, uut elu Euroopas, kuid nad ei saa, sest neid ootavad ees kogukonnad. Ehitatakse mošeed, islami kultuurikeskused - see ei ole integratsioon.

        Kommentaar


          Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
          Neist kahest loosungist vähemast esimeses on paraku selge tõetera sees. Kes meist eelistaks tuhandele lätlasele/ukrainlasele/ soomlasele tuhat somaallast/eritealast/süürialast?



          Kui isiklikud kogemused, siis isiklikud kogemused. Vastaks eile Delfis ilmunud ja hiljti Eestisse kolinud pagulasvastase venelanna sõnadega:

          Ma arvan, et tulevikus saab Eestist riik Euroopa pagulastele: sakslastele, prantslastele, hollandlastele. Näiteks järgmisel aastal tulevad minu ja mu abikaasa sõbrad Saksamaalt siia. Üks on arst ja plaanib hakata õena tööle Pärnu haiglas. Tal on Saksamaal hästi tasustatud prestiižne ametikoht, kuid ta ütles, et tuleb parem siia Eestisse elama ja lihtsamat tööd tegema, kuna ta ei suuda enam Saksamaal toimuva pärast seal elada.
          Jah, sest kahjuks ainult 2-3 protsenti pagulastest Aafrika või Lähis-Ida riikidest integreeruvad Saksamaal. Inimesed räägivad, et nad räägivad keeli ja töötavad, kuid see ei ole integratsioon. Toome Soome näite: pagulaste lapsed sünnivad Soomes, neil on Soome pass, nad räägivad soome keelt - mõni emakeelena -, kuid nende tütred peavad läbi elama ümberlõikamise, ja kõik vaikivad. See aga ei tähenda integratsiooni.

          Nad ei austa Soome kultuuri, inimesi. Nad arvavad, et kuna nende vanemad olid pagulased, peab see riik nende heaks igavesti töötama, neid toetama. Sündimusindeks on Euroopa naistel 1,2, Lähis-Ida naistel 8,5. Lihtsalt see vahe on nähtav, siit võib ainult aimata Eesti tulevikku, arvestades Eesti praegust populatsiooni.

          Kõige suurem probleem on kogukondade teke. See on integratsiooni lõpp. Tean, et paljud somaallased tulevad Soome, kes tahaksid teist, uut elu Euroopas, kuid nad ei saa, sest neid ootavad ees kogukonnad. Ehitatakse mošeed, islami kultuurikeskused - see ei ole integratsioon.
          Oot, seda räägib hiljti Eestisse kolinud pagulasvastane venelanna??? Kogukondadest ja integratsioonist ja värgist? Pagulasvastane, hiljuti kodumaad vahetanud? Sain ma millestki valesti aru?
          BVB - Vaprus

          Kommentaar


            Algselt postitas elx Vaata postitust
            Oot, seda räägib hiljti Eestisse kolinud pagulasvastane venelanna??? Kogukondadest ja integratsioonist ja värgist? Pagulasvastane, hiljuti kodumaad vahetanud? Sain ma millestki valesti aru?
            Sa oled kindlasti üks neist juhmarditest, kes arvab, et pagulasvastane tähendab täielikult keelavat immigratsiooni. Piirid lukus.

            Kommentaar


              Algselt postitas Anarhist Vaata postitust
              Sa oled kindlasti üks neist juhmarditest, kes arvab, et pagulasvastane tähendab täielikult keelavat immigratsiooni. Piirid lukus.
              Vabandust aga seniste protestijate sõnum just nõnda välja kujunenud on - "meie kvoot on 0" jne. Ning kui sa minusuguseid, kes asjast sama moodi aru saanud on, nimetad juhmardiks siis jah, olen küll.
              Mis ma aga sinu tsiteeritava all silmas pean on, see et kuidas saab värske immigrant teistele käe ette panna? Kus kohast ta selle õiguse võtab? Ma ei kujutaks ettegi, et lähen näiteks Saksamaale elama ja siis hakkan seal pagulaste vastu mässama.
              BVB - Vaprus

              Kommentaar


                Eks siin jällegi ole probleem selleks, et arvatakse et need mustad ja araablased ei kibu siin tööle hakkama. Eestlased kes kusagile Austraaliasse või UKsse näiteks lähevad, üldjuhul ikka hakkavad tööd tegema vast.

                Kui näiteks eestlastele öelda et näe nüüd tuleb siia 200 hiinlast kes ehitavad 2 aastaga siia eriti vinge rahvusvahelise lennujaama tänu millele hakkame siit mugavalt ja soodsalt igale poole lendama, siis vast ei oleks nii hullu vastasseisu.

                Kommentaar


                  Algselt postitas cannuman Vaata postitust
                  Minge perse oma lolli jutuga, et neegrid ja moslemid on samasugused nagu meie. Ei ole. Inimesed on erinevad.
                  Ma ei ole ka selline nagu sina
                  Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                  My spell checking is second to nine!

                  Kommentaar


                    Algselt postitas cannuman Vaata postitust
                    Eks siin jällegi ole probleem selleks, et arvatakse et need mustad ja araablased ei kibu siin tööle hakkama. Eestlased kes kusagile Austraaliasse või UKsse näiteks lähevad, üldjuhul ikka hakkavad tööd tegema vast.
                    Keskmine eestlane läheb välismaale lihttöö peale, kusjuures tööjõu liikumises ei ole sisuliselt mingeid piiranguid. Kohalikud on rahul, et keegi "alama klassi töö" ära teeb.

                    Ma olen kindel, et märkimisväärne osa neist, kes tuleb siia parema elu lootuses, oleks nõus samasugust "kalevipoja" rolli täitma. Isegi siis, kui tal on kõrgharidus ja vastava ala kogemus spetsialistina taskus (nagu meie arbuusikasvatajal, kes kängurumaale läheb).

                    Aga esiteks ei sobi meile majanduspagulased. Ja teiseks peab pagulane vähemalt pool aastat ootama ja püüdma end vaos hoida, enne kui lubatakse tehasesse polte õlitama.

                    Kui meil nii kui nii juba sisserändajad on, siis peaks leidma võimalikult kiire mooduse, kuidas neist maksumaksjad teha.
                    I don't write erotica but I do write. Don't get paid for it though. My writing is a little more high profile than erotica generally. I stay anonymous though so I can never be compensated for my work.

                    Kommentaar


                      Teadmata asjaolusid, siis kas see pole klassikaline eestlased vs sibulad keiss? Kas arvad et asfalti panevad ameeriklased oleksid samamoodi molli saanud?

                      Kommentaar


                        Algselt postitas elx Vaata postitust
                        Vabandust aga seniste protestijate sõnum just nõnda välja kujunenud on - "meie kvoot on 0" jne. Ning kui sa minusuguseid, kes asjast sama moodi aru saanud on, nimetad juhmardiks siis jah, olen küll.
                        Mis ma aga sinu tsiteeritava all silmas pean on, see et kuidas saab värske immigrant teistele käe ette panna? Kus kohast ta selle õiguse võtab? Ma ei kujutaks ettegi, et lähen näiteks Saksamaale elama ja siis hakkan seal pagulaste vastu mässama.
                        Tegelt on suur vahe, kas taodeldakse asüüli vöi on sunniviisiliselt määratud kvoot, aga ega ma ei eeldagi et sa möistaksid. Ja no kus kohas see too venelanna mässas Saksamaal vöi imesid lambist selle vördluse välja? Lihtsalt paneb imestama, kuidas inimesed tömbavad paralleeli "pagulaste" ja siis inimese vahel, kes on seaduslikult migreerunud teise riiki, et seal tööturul konkureerida. No türa ei möista. Pigem oleks möistlik väheke kuulda, mida sellistel inimestel öelda on kuna on oma silmaga näinud need Euroopa integratsiooni "völusid"

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Anarhist Vaata postitust
                          Tegelt on suur vahe, kas taodeldakse asüüli vöi on sunniviisiliselt määratud kvoot, aga ega ma ei eeldagi et sa möistaksid. Ja no kus kohas see too venelanna mässas Saksamaal vöi imesid lambist selle vördluse välja? Lihtsalt paneb imestama, kuidas inimesed tömbavad paralleeli "pagulaste" ja siis inimese vahel, kes on seaduslikult migreerunud teise riiki, et seal tööturul konkureerida. No türa ei möista. Pigem oleks möistlik väheke kuulda, mida sellistel inimestel öelda on kuna on oma silmaga näinud need Euroopa integratsiooni "völusid"
                          Eem, oota. Mida?

                          Kommentaar


                            Hannes Võrno on rääkinud

                            "Võite mu sääreluud läbi närida, aga see tuleb välja öelda! Me oleme oma neeruvaagnani demokraatiaga harjunud ning ei mõtle sellele, et saabujad (nimetagem neid ...nii kuni see sõna pole keelatud) tulevad feodaalühiskonnast. Neil on emapiimaga kaasa saadud teadmine, et on peremehed ja peremeeste "omand". Olles unustamas, mis on peremeheks olemine omal maal, paistame me neile nendena, kes vajavad peremeest. See kõik kulmineerub kiiremini kui me oletada julgeme sellega, et peremeheks hakkavad nemad."

                            Nüüd võib teemale joone alla ka tõmmata. KULD!
                            FORZA ITALIA FORZA ROMA - "A Scudetto in Rome is worth a thousand elsewhere."
                            sigpic

                            Kommentaar


                              Algselt postitas count Vaata postitust
                              Hannes Võrno on rääkinud

                              "Võite mu sääreluud läbi närida, aga see tuleb välja öelda! Me oleme oma neeruvaagnani demokraatiaga harjunud ning ei mõtle sellele, et saabujad (nimetagem neid ...nii kuni see sõna pole keelatud) tulevad feodaalühiskonnast. Neil on emapiimaga kaasa saadud teadmine, et on peremehed ja peremeeste "omand". Olles unustamas, mis on peremeheks olemine omal maal, paistame me neile nendena, kes vajavad peremeest. See kõik kulmineerub kiiremini kui me oletada julgeme sellega, et peremeheks hakkavad nemad."

                              Nüüd võib teemale joone alla ka tõmmata. KULD!
                              Ei ole ju väga hea nali.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Anarhist Vaata postitust
                                Tegelt on suur vahe, kas taodeldakse asüüli vöi on sunniviisiliselt määratud kvoot, aga ega ma ei eeldagi et sa möistaksid. Ja no kus kohas see too venelanna mässas Saksamaal vöi imesid lambist selle vördluse välja? Lihtsalt paneb imestama, kuidas inimesed tömbavad paralleeli "pagulaste" ja siis inimese vahel, kes on seaduslikult migreerunud teise riiki, et seal tööturul konkureerida. No türa ei möista. Pigem oleks möistlik väheke kuulda, mida sellistel inimestel öelda on kuna on oma silmaga näinud need Euroopa integratsiooni "völusid"
                                Millest mina siis rääkisin? Proovin veel kord hästi paljude sõnadega ja hästi aeglaselt.
                                Kui ma emigreeruksin seaduslikult Saksamaale, siis ma ei näe endal mingit moraalset õigust panna teiste jaoks kätt ette (ka pagulaste saabumine on muide seaduslik, kui nad vastu võetakse), täpselt sama moodi pole siia immigreerunud inimesel õigust öelda kes siia on oodatud ja kes mitte.
                                BVB - Vaprus

                                Kommentaar

                                Working...
                                X