320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    sotsid tahavad olla nr 1 vene partei Eestis, võttes üle keskerakonna positsioonid. sellest nad on unistanud juba pikki aastaid ja vastavalt ka tegutsenud.

    Kommentaar


      Samal ajal kui poliitikud etendavad kärpekohtade otsimist, tekitatakse juurde uusi ministeeriume ning palgatakse hooga riigitöötajaid juurde – jääb üle tõdeda, et raha kokkuhoidmisest pole mitte haisugi.


      Kaua me neid valetavaid poliitikuid kannatame peame?

      Kommentaar


        Riigisektor kasvab, erasektor kahaneb (s.t tõmbab kokku) - tip-top juhtimine.
        see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

        "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

        "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

        Kommentaar


          Algselt postitas PatrickKane Vaata postitust
          https://majandus.postimees.ee/806256...etnikke-juurde

          Kaua me neid valetavaid poliitikuid kannatame peame?
          Tahtmata küll kolleege kottida, aga majandusajakirjanik vōiks basic matemaatikast aru saada.

          Kommentaar


            Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust

            Tahtmata küll kolleege kottida, aga majandusajakirjanik vōiks basic matemaatikast aru saada.
            Seal on ju kõigest info edastamine(?).
            see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

            "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

            "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

            Kommentaar


              Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust

              Seal on ju kõigest info edastamine(?).
              Kui sa võtad aruandest ministeeriumi palganumbri kõigi allasutuste peale, aga siis jagad selle AINULT ministeeriumi enda töötajatega ja saad siis "keskmine palk on 16k" ja sul ei hakka alert tööle, et midagi valesti, siis, noh, põnev.

              Kommentaar


                Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust

                Kui sa võtad aruandest ministeeriumi palganumbri kõigi allasutuste peale, aga siis jagad selle AINULT ministeeriumi enda töötajatega ja saad siis "keskmine palk on 16k" ja sul ei hakka alert tööle, et midagi valesti, siis, noh, põnev.
                Ma sain aru, et nad edastavad ametlikku infot, mitte ei jaga, korruta, liida, lahuta.

                e: ehk viide vast oli pigem sellele, et eraettevõtte peab kõik kubemekarvad ka deklareerima, kuid riik ise laseb suure kaarega.
                see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                Kommentaar


                  Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust

                  Ma sain aru, et nad edastavad ametlikku infot, mitte ei jaga, korruta, liida, lahuta.

                  e: ehk viide vast oli pigem sellele, et eraettevõtte peab kõik kubemekarvad ka deklareerima, kuid riik ise laseb suure kaarega.
                  Eelmine nädal oli ühelt seal olevalt majandusajakirjanikult arvutus, kuidas ühes ametis on palgad megakõrged. Võttis selleks eelmise aasta palgakulu, võttis selle aasta töötajate arvu (oli umbes 15) ja jagas. Samas eelmise aasta lõpus koondati paarkümmend inimest, palgakulusse läksid koondamishüvitised jne. Ehk ma ei saa aru, mida PM teeb, miks nad teevad jne. Aga sisuliselt võiks nagu mingi elementaarsel tasemel olla.

                  Jah, riik on sitaks paksuks aetud, jah, palgad on kohati imelikud, aga, noh, sellest ei saa niimoodi kirjutada.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust

                    Eelmine nädal oli ühelt seal olevalt majandusajakirjanikult arvutus, kuidas ühes ametis on palgad megakõrged. Võttis selleks eelmise aasta palgakulu, võttis selle aasta töötajate arvu (oli umbes 15) ja jagas. Samas eelmise aasta lõpus koondati paarkümmend inimest, palgakulusse läksid koondamishüvitised jne. Ehk ma ei saa aru, mida PM teeb, miks nad teevad jne. Aga sisuliselt võiks nagu mingi elementaarsel tasemel olla.

                    Jah, riik on sitaks paksuks aetud, jah, palgad on kohati imelikud, aga, noh, sellest ei saa niimoodi kirjutada.
                    Mina lugesin ainult seda infoülevaadet - antud võtmes jaur pole siinkohal vast õigustatud (?). Teise juhtumi puhul küll.

                    Meedia mo-mo (motiiv-motivatsioon) on muidugi omaette teema
                    see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                    "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                    "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                    Kommentaar


                      Postimees tundub pikemat aega juba kuidagi... kahtlane.
                      Ma ei pea siin silmas maailmavaadet, sest peavadki olema erinevad kajastused ja vaatenurgad asjadele, aga osad pealkirjad on väga sellise "fakenews" haisuga juba. Ka sellistel teemadel, mis peaks praegu ikka ainult puhast tõtt edastama.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust

                        Eelmine nädal oli ühelt seal olevalt majandusajakirjanikult arvutus, kuidas ühes ametis on palgad megakõrged. Võttis selleks eelmise aasta palgakulu, võttis selle aasta töötajate arvu (oli umbes 15) ja jagas. Samas eelmise aasta lõpus koondati paarkümmend inimest, palgakulusse läksid koondamishüvitised jne. Ehk ma ei saa aru, mida PM teeb, miks nad teevad jne. Aga sisuliselt võiks nagu mingi elementaarsel tasemel olla.

                        Jah, riik on sitaks paksuks aetud, jah, palgad on kohati imelikud, aga, noh, sellest ei saa niimoodi kirjutada.
                        Siinne teema võib küll kõigest ühe poolsurnud jalkafoorumi kõrvaline alajaotus olla, kuid igasugust jama ei maksa ka suust välja ajada. Üldpilti vaadates on krooniline alarahastatus, liigne tegevuste ja inimeste optimeerine palju laiemalt levinud ja tõsisemate tagajärgedega probleem kui mõnes ametiasutuses poliitikute või tippametnike tuttavatele soojade kohtade tekitamine ning küsitavate palkade maksmine.

                        Ajakirjanike tegevus ja hoiakud eelarvekriisi kajastamisel alates viimaste RK valimiste eelsest ajast ajavad mind oluliselt rohkem närvi kui poliitikute enda tegevus. Viimaste puhul on elementaarsete baasteadmiste olemasolul võimalik aru saada, kellega tegu ja miks nad teevad selliseid otsuseid nagu nad teevad. Kui aga ajakirjanikud käituvad maailmavaatelise survegrupina, selle asemel, et olla hädavajaliku ühiskondliku debati vedur ja vahendaja, on see vägagi tõsine probleem. Praegu meil paraku käib ajakirjanike seas täielik parempoolne circle jerk, pidev vingumine maksude üle, mingi kinnisideeline kinnihoidmine riigiaparaadi tohutu ulatuse ja rasvumise fantaasiast ning avalik verbaalne masturbeerimine kärbete üle - ikka mida karmim, seda parem.

                        Pole silma ega kõrva jäänud ühtegi ajakirjanikku, tervest toimetusest üldse rääkimata, kes järjepidevalt oleks grillinud näiteks Ref-i poliitikuid maksuküüru kaotamise mõttekuse osas või vähemalt hoidnud seda seisukohta avalikkuses pidevalt pildis. Või esitanud tõsiseid küsimusi võimalike kärbete tagajärgede kohta ühiskonnale ning sellest tulenevalt nende mõistlikkuse teemal. Juba see üksi peaks tõsiselt mõtlema panema igaühe, kes pole mingi täisparempoolne fanaatik. Tegemist on kõrgharidusega inimestega, kelle töö seisneb poliitikas ja ühiskonnas toimuva jälgimises ja kommenteerimises - ning mitte keegi ei näe probleemi selles, et jõhkras puudujäägis eelarve juures tehakse maksukingitusi kaugelt üle keskmise palga teenivatele inimestele.

                        Küsimuste esitamise asemel, mis peaks olema selles ametis a ja o, ollakse liialt veendunud, et teatakse juba ise vastuseid. Juba viimaste valimiste järel oli piinlik, kuidas valimiste eelse maksudebati puudumine kirjutati üksnes poliitikute kraesse, kuid vaadates ajakirjanike hoiakuid sellele järgnenud 15 kuu jooksul, paistab see veel ebameeldivamana. Poliitikute seas on mingisugunegi seisukohtade paljusus olemas ka maksuteemadel (kuigi võimule jäämise nimel tehakse muidugi igasuguseid kompromisse), kuid ajakirjanduse puhul annab sellestki ainult unistada.

                        Kommentaar


                          Maksuküür on saanud ajakirjanduses ka sitaks molli. Eelkõige vist Postimehes. Delfist vähem.

                          Riigi paksuks ajamine ei tähenda otseselt seda, et sitaks ametnikke on tööle võetud, vaid ametkondadele pannakse üha rohkem ja rohkem kohustusi peale. Tegeletakse valdkondadega "tore oleks", mitte alati valdkonnaga "vajalik oleks". Aga eks see ole tõesti maailmavaate küsimus. Kohtusin hiljaaegu ühe noore vasakpoolsega, kellelt küsisin, et mis on tema jaoks Eesti suurim probleem. Tema leidis, et igasugu eraettevõtluse lobi ja selle vastu peaks riik veel ametkonda kasvatama. Ma küsisin seepeale, et kui kogu know-how tegeleb riikliku järelvalvega, siis keda nad täpsemalt järele valvavad? Ja kellelt siis maksudega raha kogutakse, et järelvalvet üleval pidada? Võeti ürituse lõpuni mõtteaega ja mõeldakse siiamaani.

                          Või teine tore näide, kus ühe riigiasutuse juht põhjendas, miks neil on riigisektoris kõrgemad palgad, kui erasektoris.

                          Tema: "Kui me tahame konkureerida erasektoriga, siis me peame pakkuma samaväärset palka."
                          Mina: "Hea küll, erasektor pakub 3000 brutot, teie pakute 3000 brutot, pluss kindlam töökoht, pikem puhkus ja varsti ka tööandjapension. Erasektor peab siis pakkuma 3200?"
                          Tema: "Nojah!"
                          Mina: "Te pakute siis 3300, eks? Mida siis erasektor tegema peab?"
                          Võeti ka mõtlemispaus.

                          Ehk praegu on riigieelarve mingi 5,2 prossa (?) miinuses, Maastrichti järgi peaks olema kolm. Kõrgele neid makse tõstma peaks, et ilma kärpimata see ära katta?



                          Kommentaar


                            Haridusministeeriumis olla osakonnajuhataja, kelle osakonnas töötab .... tema. AInuisikuliselt.
                            Kredex tahab enda kätte võtta täielikult kortermajade renoveerimise juhtimise. Et poleks enam konsultante ühistutel. Kredex ei jõua praegu rahagi laiali jagada mõistliku ajaga, sest inimesi polevalt piisavalt. Kas nüüd võetakse inimesi juurde selle jaoks, et saaks veel projektijuhtimist teha? Kuulduste järgi -jah.

                            -e-
                            Üldiselt võiks muidugi valitsus munni hüpata.
                            Jätab väga odava muljem kui asju slegelt välja ei öelda.
                            Aga no vähemalt saab diver rahus magada, et mingit tööd ajakirjanikud ikka teevad
                            Vastupidiselt seni levinud arusaamale ei tõsta tulevane valitsus tulumaksu 24%-le: 2% julgeolekumaksu hakatakse inimeste tuludelt arvestama esimesest eurost, kirjutab Äripäev.

                            Kommentaar


                              Rahu, rahu. Keskajani veel ruumi on.
                              see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                              "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                              "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                              Kommentaar


                                K. Michal väidab, et kärped/maksutõusud "pidurdavad majanduslikku aktiivsust. Aga ebakindlusel on veel suurem ja kahjulikum mõju". Et siis majanduse allkäik toob meile kindluse.​

                                Kommentaar

                                Working...
                                X