320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas PatrickKane Vaata postitust
    K. Michal väidab, et kärped/maksutõusud "pidurdavad majanduslikku aktiivsust. Aga ebakindlusel on veel suurem ja kahjulikum mõju". Et siis majanduse allkäik toob meile kindluse.​
    Selle loogika peaks seisnema selles, et praegu ei tule Eestisse välisinvesteeringuid niigi väga, sest kardetakse Venemaa lähedust. BlackRock viib Eesti börsilt näiteks investeeringud välja, seda kipuvad ka muud välisinvestorid tegema. Ehk selle 2% ettevõtte tulumaksu mõju rahaliselt on seetõttu väiksem, kui oleks tavatingimustes, kus võisteldaks teiste ELi riikidega, kus osad annavad riigi poolt väga suuri toetusi, et sinna investeeritaks.

    Kas see arvutus paika peab, ei oska hetkel öelda.

    Kommentaar


      teen 50 dogecoini peale beti, et 2025 maksulaekumine tuleb tänastest prognoosidest >3.42% väiksem. see kummipael ei veni lõpmatuseni +2+3 = 10

      Kommentaar


        Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
        Maksuküür on saanud ajakirjanduses ka sitaks molli. Eelkõige vist Postimehes. Delfist vähem.

        Riigi paksuks ajamine ei tähenda otseselt seda, et sitaks ametnikke on tööle võetud, vaid ametkondadele pannakse üha rohkem ja rohkem kohustusi peale. Tegeletakse valdkondadega "tore oleks", mitte alati valdkonnaga "vajalik oleks". Aga eks see ole tõesti maailmavaate küsimus. Kohtusin hiljaaegu ühe noore vasakpoolsega, kellelt küsisin, et mis on tema jaoks Eesti suurim probleem. Tema leidis, et igasugu eraettevõtluse lobi ja selle vastu peaks riik veel ametkonda kasvatama. Ma küsisin seepeale, et kui kogu know-how tegeleb riikliku järelvalvega, siis keda nad täpsemalt järele valvavad? Ja kellelt siis maksudega raha kogutakse, et järelvalvet üleval pidada? Võeti ürituse lõpuni mõtteaega ja mõeldakse siiamaani.

        Või teine tore näide, kus ühe riigiasutuse juht põhjendas, miks neil on riigisektoris kõrgemad palgad, kui erasektoris.

        Tema: "Kui me tahame konkureerida erasektoriga, siis me peame pakkuma samaväärset palka."
        Mina: "Hea küll, erasektor pakub 3000 brutot, teie pakute 3000 brutot, pluss kindlam töökoht, pikem puhkus ja varsti ka tööandjapension. Erasektor peab siis pakkuma 3200?"
        Tema: "Nojah!"
        Mina: "Te pakute siis 3300, eks? Mida siis erasektor tegema peab?"
        Võeti ka mõtlemispaus.

        Ehk praegu on riigieelarve mingi 5,2 prossa (?) miinuses, Maastrichti järgi peaks olema kolm. Kõrgele neid makse tõstma peaks, et ilma kärpimata see ära katta?
        Riigisektoris peab rohkem või vähemalt sama maxma, et inimese hing hoitud oleks. /s

        aga tõsisemalt - erasektoris 3000ga oled kõva vend, maxumaxja, hoiad riiki üleval ja värki. Avalikus sektoris 3k peal oled pmst sotsiaalne vetsupaber. Vähemalt nii on järjest rohkem kõlamas. See ka kaunis kurb tegelt.

        Kommentaar


          Kust ma muidu neid uusi maxe näen ka. Et palju see sõjamax tuleb ja mis veel terendamas? Õnneks euribor vist langemas? vtp, ae.

          Kommentaar


            Sotsid siis võtsid "Vene Partei Eestis" tiitli Keskerakonnalt üle. Õnnitleme. Vist.
            Hello! I´m mentaly ill.

            Kommentaar


              Algselt postitas plastic Vaata postitust


              aga tõsisemalt - erasektoris 3000ga oled kõva vend, maxumaxja, hoiad riiki üleval ja värki. Avalikus sektoris 3k peal oled pmst sotsiaalne vetsupaber. Vähemalt nii on järjest rohkem kõlamas. See ka kaunis kurb tegelt.
              kummas suunas nüüd disespeccc lendas? aru ma ei või.
              a. ps. kas joe on surnd vä?

              Kommentaar


                Pole viitsinud vaielda.
                aga see riigikaitse raha võiks maksta need kel rohkem kaotada. Lihtsaim viis oleks kinnisvaramaks teha
                Catalunya is not Spain!

                Kommentaar


                  Anneli Akkerman on ikka suht dum dum.

                  Kommentaar


                    Kaja läks, aga "komminukeerimine" jäi. Või ei jäänud.. või kuidas see oligi eelmine suvi. Või oli see "halb kommunikatsioon"... enihau, on tore näha, et on vigadest õpitud....või ei ole...

                    Kommentaar


                      Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                      Pole viitsinud vaielda.
                      aga see riigikaitse raha võiks maksta need kel rohkem kaotada. Lihtsaim viis oleks kinnisvaramaks teha
                      Käibemaksutõus on väga ok, kui see ainult poleks "ajutine". Lisaks peaks antud raha liikumine olema arusaadav, nähtav... näiteks riigikontrolörile.
                      see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                      "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                      "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                      Kommentaar


                        Kommentaar


                          Algselt postitas JuriM Vaata postitust
                          Isegi demokraadid ei taha Harrist presidendiks.
                          Hello! I´m mentaly ill.

                          Kommentaar


                            burgerimaa on äge maa. mäknamarale kindlasti meeldib... aga ma ei usu, et donny kaotab. ta on ju kuulikindel nüüd. polymarket annab donnyle 61 ja kamalale 36 prossu hetkel

                            Kommentaar


                              Kommentaar


                                Jürx ole rahulik, Dzõu jäi hiljaks nagu ikka, rap battle oli ära juba

                                Donald Trump Vs. Joe Biden Rap Battle Hosted By Barack Obama! I wrote, recorded, and impersonated all 3 of these people. Then I ran my acapella through an AI...
                                “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                                Kommentaar

                                Working...
                                X