320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Saint13 Vaata postitust
    Eelarve loogika kontekstis tuleb see 247 miljonit, nagu ka suur osa ülejäänud eelarvest, mis "tuluskaala ülemisse otsa suunatakse" ikka sellest tuluskaala ülemisest otsast.

    Võrdsuse printsiip vasakpoolsete moodi: "Rikkad inimesed, teenige raha, makske oma tuluskaala ülemise otsa makse, et meie "tuluskaala madalam osa" peaks vähem töötama ja oma maksuvabastust nautida saaksime."
    Miks peaks keegi sinu arvamust tõsiselt võtma, kui sa ei suuda isegi sellest aru saada, et vähem palka saamine ei tulene vähesemast töö tegemisest võrreldes kõrgepalgalistega? Tee näiteks kõigepealt endale selgeks, mis loom on rantjee, kui palju ta teenib ja kas ta ikka teeb rohkem tööd kui mõni suvaline poetöötaja või ehitaja.

    Kommentaar


      Algselt postitas Saint13 Vaata postitust
      Üldiselt on tehtud töö hulk ikka palgaga korrelatsioonis või kuidas? Kui sinna lisada see, et üks osa on investeerinud osa aega ja muideks ka vaeva haridusse, mis annab natuke (mitte palju) parema tunnipalga, siis tundub hiljem saadav töötasu mulle ikkagi väga hästi olevat korrelatsioonis tehtud töö hulgaga.
      Me ei räägi siin ainult liinitöölistest tehastes. Sissetulekud sõltuvad suuremate summade juurde liikudes palju enam investeeritud kapitalist, mis süvendab meeletult ebavõrdsust. Ja meie ühiskonna areng automatiseerituse suunas süvendab kapitali rolli veel ja veel, sest efektiivsusesse on võimalik investeerida vaid siis, kui sul on on selleks mammonat. Rikkus koondub üha enam väikse hulga kapitalikunnide kätte, kelle sissetulekud ei ole nende tehtava töö hulgaga kuidagi korrelatsioonis. Progressiivne maksusüsteem on ainus, mis seda süsteemi veidigi kontrolli all suudab hoida.
      20 LEGEND

      Kommentaar


        Tänan teid kõiki kaasamõtlemast . Suure osaga nõustun ja ma usun, et mõtlen suures osas teiega samamoodi tegelikult.

        Väga toetan tööpanusele vastavat palka. Algkapitali roll on tõesti suur, nagu kirjutas vtp ning nende kapitalikunnide panus tõesti ei vasta nende tööpanusele, eriti kui see kapital on päritud.

        Nende astmete korral, mis meil praegu on, ehk siis 1200-2000 ja 2000+, kaotavad kõige rohkem just ühiskonna kõige suuremad töörügajad. On nendeks siis arstid, kes teenivad täpselt selle piiri peal või pmts ükskõik mis ametipidajad, kes lisaks 40 tunnisele nädalale teevad veel lisa.

        Kui teenid kuus 5000, siis tõesti suva sellest 500-sest maksuvabastusest.

        Väga toetan sellist ühiskonda, mis suudab kõikidele inimestele luua võimaluse teenida nii palju, kui ta vaeva viitsib näha. Arvestades tasuta kõrghariduse olemasolu Eestis, on see suures plaanis võimalik.

        Plastic, ma ei hakka sellele 100% turumajanduse jutule vastama, kuna see ei ole kindlasti nii, nagu ma mõtlen. Lihtsalt kommentaar, et nt Hollandis teenivadki arstid 7x keskmist palka ja ei ole täielikult kindlustusel põhjuneva süsteemiga tegemist.

        Kommentaar


          Elu pole mingi heategevus. Kes teenib rohkem see maksab ju nagunii rohkem, mis kuradi solidaarsusest siin räägitakse. Kui ma teenin kahekordset eesti keskmist palka siis 2000€ neto juures paneb riik enda taskusse veel lisaks 1500€. Miinimumi teeniva inimese pealt laekub riigikassasse heal juhul 200€. Kui palju veel peaks riik minu tehtud töö eest saama, et te rahul oleksite?

          Kommentaar


            Algselt postitas saaaaar Vaata postitust
            Elu pole mingi heategevus. Kes teenib rohkem see maksab ju nagunii rohkem, mis kuradi solidaarsusest siin räägitakse. Kui ma teenin kahekordset eesti keskmist palka siis 2000€ neto juures paneb riik enda taskusse veel lisaks 1500€. Miinimumi teeniva inimese pealt laekub riigikassasse heal juhul 200€. Kui palju veel peaks riik minu tehtud töö eest saama, et te rahul oleksite?
            nüüd on siis järgmine välja ilmunud

            A sa oled uurinud kuhu see lisa 1500 läheb? pensionid on vaja välja maksta ja meditsiin vajab ka raha, ja need ei ole odavad.

            ehk väike riik, suurenev pensionäride osakaal ja nii see on. samas ei ole meil ettevõtte tulumaksu traditsioonilist ega varamakse
            Catalunya is not Spain!

            Kommentaar


              Algselt postitas Saint13 Vaata postitust
              Tänan teid kõiki kaasamõtlemast . Suure osaga nõustun ja ma usun, et mõtlen suures osas teiega samamoodi tegelikult.

              Väga toetan tööpanusele vastavat palka. Algkapitali roll on tõesti suur, nagu kirjutas vtp ning nende kapitalikunnide panus tõesti ei vasta nende tööpanusele, eriti kui see kapital on päritud.

              Nende astmete korral, mis meil praegu on, ehk siis 1200-2000 ja 2000+, kaotavad kõige rohkem just ühiskonna kõige suuremad töörügajad. On nendeks siis arstid, kes teenivad täpselt selle piiri peal või pmts ükskõik mis ametipidajad, kes lisaks 40 tunnisele nädalale teevad veel lisa.

              Kui teenid kuus 5000, siis tõesti suva sellest 500-sest maksuvabastusest.

              Väga toetan sellist ühiskonda, mis suudab kõikidele inimestele luua võimaluse teenida nii palju, kui ta vaeva viitsib näha. Arvestades tasuta kõrghariduse olemasolu Eestis, on see suures plaanis võimalik.

              Plastic, ma ei hakka sellele 100% turumajanduse jutule vastama, kuna see ei ole kindlasti nii, nagu ma mõtlen. Lihtsalt kommentaar, et nt Hollandis teenivadki arstid 7x keskmist palka ja ei ole täielikult kindlustusel põhjuneva süsteemiga tegemist.
              See kõik on väga kukimuki, aga kas sa vahelduseks mõnele faktile ka viitsiksid tugineda? Ütled, et praegu kaotavad kõige enam just need, kes on “ühiskonna kõige suuremad töörügajad”. Mille alusel sa seda väidad? Kui sa võtaksid selle Eesti Panga toimetise ette, mille linkisin, siis kõige suuremad pohuistid tööjõudu panustamise osas oma maksujärgse tulu suhtes on top25% teenivad isikud. Toona jooksis see piir netos ca 5500 krooni juurest. Statameti andmete põhjal oli 2017. aastal 7. detsiil alates 907 eurost ja 8. detsiil alates 1143 eurost - sama suurusjärk, kus tänase süsteemi puhul sinu väitel suurimad kannatajad.

              Mulle endale ka see konkreetne lahendus ei meeldi, sest täpselt sama progressiivsuse efekti oleks võimalik saavutada ka ühetaolise maksumiinimumiga. Mulle nt istuks väga hästi, kui maksuvaba olekski ala 1200 eur ja sealt edasi lastaks 30% piirmääraga kõigile ühe rauaga. Süsteem oleks lihtne ja loogiline ning progressiivsus samuti tagatud.
              20 LEGEND

              Kommentaar


                See Hartleb peab olema EKRE agent, muu pole võimalik lihtsalt.

                When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                Kommentaar


                  Eesti rahvas, sa oled ära teeninud kõik, mis sulle osaks langeb! Valimised on läbi ja eriliste üllatusteta. Ainus viimastel kuudel natuke ennustamatu areng oli Isamaa ootamatult tugev tulemus, aga seegi ainult rõhutab tõdemust, et parim argument demokraatia vastu on keskmine valija.


                  Päris naljakas arvamus avaldus.

                  Miks valivad inimesed sotse? Kuigi Marxi ideede avaldamisest on juba üle poolteise sajandi, osatakse seda siiani millegi uudse ja progressiivsena pakkuda ning usul vabadusse, vendlusse ja üldisesse õiglusse on tõesti lausa religioosset fluidumit. Ja nagu Kivisildnik mainis, on sotsid tapnud kõigest sadakond miljonit inimest, nii et inimkonnal on praegu ressurssi lausa 70 sotsialismi võidu jagu. Sel aastal oli olukord võib-olla veel haruldaselt terav, sest kõik töötavad inimesed said maksudeklaratsiooni täites oma laksu kätte ja kuna patoloogilisi masohhiste on siiski väga vähe, jäid sotside poolt hääletama ainult need, kes ei tee tööd.

                  Kommentaar


                    Sotse kommunistidega võrrelda on okei aga EKREt natsidega võrrelda ei tohi? Mis loogika siin on?
                    olgem kristlased, vabandused on esitatud

                    Kommentaar


                      Algselt postitas zaz Vaata postitust
                      Sotse kommunistidega võrrelda on okei aga EKREt natsidega võrrelda ei tohi? Mis loogika siin on?
                      Mina isiklikult arvan, et on vägagi ok seda teha. St võrrelda natsidega.
                      Keskmine ekreiit vist väga vastu ei vaidlegi.
                      Tegelikult ju ilma sotsideta ekret ei oleks.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas VaatanEtte Vaata postitust
                        https://www.ohtuleht.ee/944624/ats-m...tu-uimerdamise

                        Päris naljakas arvamus avaldus.

                        Miks valivad inimesed sotse? Kuigi Marxi ideede avaldamisest on juba üle poolteise sajandi, osatakse seda siiani millegi uudse ja progressiivsena pakkuda ning usul vabadusse, vendlusse ja üldisesse õiglusse on tõesti lausa religioosset fluidumit. Ja nagu Kivisildnik mainis, on sotsid tapnud kõigest sadakond miljonit inimest, nii et inimkonnal on praegu ressurssi lausa 70 sotsialismi võidu jagu. Sel aastal oli olukord võib-olla veel haruldaselt terav, sest kõik töötavad inimesed said maksudeklaratsiooni täites oma laksu kätte ja kuna patoloogilisi masohhiste on siiski väga vähe, jäid sotside poolt hääletama ainult need, kes ei tee tööd.
                        Keda siis valima oleks pidanud tema meelest?
                        Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                        My spell checking is second to nine!

                        Kommentaar


                          Kas Keskerakond läheb EKRE ja Isamaaga oma poliitikat ja maailmavaadet elluviima?
                          Instagram

                          Twitter

                          Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                          telekavaataja.blogabet.com

                          Kommentaar


                            Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust
                            Kas Keskerakond läheb EKRE ja Isamaaga oma poliitikat ja maailmavaadet elluviima?
                            Suht persse keeratakse riik sel juhul...

                            Kommentaar


                              Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust
                              Kas Keskerakond läheb EKRE ja Isamaaga oma poliitikat ja maailmavaadet elluviima?
                              elame näeme

                              Kommentaar


                                ma kommenteeriks nii palju, et KE ja EKRE on omavahel poliitiliselt ja maailmavaatelt ilmselt lähemal kui on KE ja RE.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X