320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas _AI_ Vaata postitust
    Üritus ei ole üritus. Üritusele näiteks kutsutakse, poliitilisele meeleavaldusele ei saada kutsega, vaid seal võivad osaleda ka dissidendid. EKRE genossed ei olekski pidanud kedagi tuuseldama, vaid rahulikult Tarandi juurde minna, öelda, et tee siis ruttu või parem ära tee, aga kui keegi seal tuuseldama kiskus, siis võinuks rahulikult nt kindlalt oma jüngrile öelda paar rahustavat sõna ja panna oma keha vahele ja sellega rahulikult eurosaadiku omade juurde tagasi saates. a ei, sõnades on muidugi kõvad vennad.
    Ma siiski ei jaga seda seisukohta. Jah, sa võid osaleda aga mitte lavale ronida. Ja ilmselgelt kui sa pead jõuga mikrofoni kiskuma ja komöödiat tegema, siis see on ju selge märk, et ära palun räägi. Sellest järgmine ongi lavalt minema toimetamine. Tollel juhul kukkus/hüppas mees vastasfännide sektorisse, kus ta siis ära viidi. Viismeetrit käpuli muidugi ja ühe kõksu tagumikku saatel. Ma usun ka seda, et kui seal päriselt rusikate ja jalgadega keegi taguma oleks hakanud, siis oleks häält ka tehtud.

    Aga las ta jääb. Minuarust ok, sinuarust not. Keda ikka kotib.

    Kommentaar


      Algselt postitas cannuman Vaata postitust
      Kuidas Vakra tervis? Saab haiglasse vaatama minna?
      Kriitiline. Viidi Saksamaale lisauuringutele.

      Kommentaar


        Sotside jutt on juba, et väiksele lapsele tuleb rõhutada, et kui sult mänguauto käest ära võetakse, siis sa ei tohi reageerida ega enda eest seista või vastu hakata. Selliseid limuskeid kasvatatud on, siis ongi ükspäev, et mõni riik tuleb võtab meilt suveräänsuse ära ja me ei tohi vastu hakata ega reageerida, sest meid on kodus niimoodi kasvatatud. Ei poolda Ekret, aga no Sotsid on ju täiesti selgrootud amööbid. Mis me kasvatamegi, siis selliseid põlvkondi, et kui keegi meile liiga teeb, siis me vehime näpuga ja mõistame kõik hukka.

        Kommentaar


          Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
          Sotside jutt on juba, et väiksele lapsele tuleb rõhutada, et kui sult mänguauto käest ära võetakse, siis sa ei tohi reageerida ega enda eest seista või vastu hakata. Selliseid limuskeid kasvatatud on, siis ongi ükspäev, et mõni riik tuleb võtab meilt suveräänsuse ära ja me ei tohi vastu hakata ega reageerida, sest meid on kodus niimoodi kasvatatud. Ei poolda Ekret, aga no Sotsid on ju täiesti selgrootud amööbid. Mis me kasvatamegi, siis selliseid põlvkondi, et kui keegi meile liiga teeb, siis me vehime näpuga ja mõistame kõik hukka.

          Kust delfi kommentaariumist sa selle nüüd välja kaevasid?

          Kommentaar


            Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
            Sotside jutt on juba, et väiksele lapsele tuleb rõhutada, et kui sult mänguauto käest ära võetakse, siis sa ei tohi reageerida ega enda eest seista või vastu hakata. Selliseid limuskeid kasvatatud on, siis ongi ükspäev, et mõni riik tuleb võtab meilt suveräänsuse ära ja me ei tohi vastu hakata ega reageerida, sest meid on kodus niimoodi kasvatatud. Ei poolda Ekret, aga no Sotsid on ju täiesti selgrootud amööbid. Mis me kasvatamegi, siis selliseid põlvkondi, et kui keegi meile liiga teeb, siis me vehime näpuga ja mõistame kõik hukka.
            Ma ei saa sinuga nõustuda. Alati ei pea kaklema. Enda eest tuleb loomulikult seista ja vastu tuleb ka hakata. Aga molli kütmine ei too lahendusi. Ka neid lapse situatsioone saab teisiti lahendada. Väga efektiivselt.
            “The supreme art of war is to subdue the enemy without fighting.” või “The greatest victory is that which requires no battle.”
            ― Sun Tzu, The Art of War

            Ehk lühidalt, küttes molli, see kõva mehe idee, mida sa siin toidad ei ole kõige efektiivsem alati. See ongi see, mida tema ootab. Ja see on lahing, mida sa ei pruugi võita. Öelda, et sotsid on selgrootud amööbid, on sama sisu tihu, kui öelda, et iga EKRE toetaja on madalalaubaline sitakraavi kaevaja. Inimene, kes tahab kaklust ja vaidlust, et sind mugavustsoonist välja tuua ja sind siis lüüa kaotab tihti enesekontrolli, kui sa ta provokatsioonile ei allu.
            Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

            My spell checking is second to nine!

            Kommentaar


              Algselt postitas zelee Vaata postitust
              Kust delfi kommentaariumist sa selle nüüd välja kaevasid?
              Mis kommentaariumist? Helme vs Vakra stuudio, kust helme lahkus sealt võetud.

              Kommentaar


                Algselt postitas Mehhanisaator Vaata postitust
                Oot. Hmm ma kahtlen, et igaürituse lavale võid rahulikult jalutada, mikrofoni ara kiskuda ja räuskama hakata. Kui sulle antakse sona siis muidugi. Aga võid ju proovida teinekord joosta näiteks avalikul poliitiliseldebatil lavale Ratase juurde, tal mikker ara kiskuda ja sinna mingeid arusaamatuid asju karjuma hakata. Või presidendilt Vabariigi aastapäeva paraadil mikker ära hõivata. Ilmselt juhtuvad sarnased asjad.
                No siia võiks tuua näite Toryde eelmise aasta kampaaniast, kus keegi läks viima Boris Johnsoni lahkumisavaldust. Ka tegi tsirkust ja segas ka tähtsat kõnet ja tegu oli veel kinnise üritusega. Okei, ta ei rebinud mikrofoni, aga seal polnud mida rebida, oma tähelepanu ta sai ja kuuldav ja nähtav kõigile. Seal küll kellegile sisse ei sõidetud.

                Algselt postitas diver Vaata postitust
                https://www.theguardian.com/commenti...just-a-symptom

                Selle tagajärjel laguneb ühiskonna sidusus, suur hulk inimesi tunneb end kõrvaleheidetu ja ebavajalikuna. Tihti tuleb neil olude sunnil kolida eemale senisest elukohast, mistõttu katkevad või tugevasti nõrgenevad nii pere- kui ka kogukondlikud sidemed, mis moodustavad elulise tähtsusega osa iga inimese elus. Inimeste ebakindlus tuleviku ees kasvab ning nad jäävad järjest enam kuulama igasuguseid aferiste-poliitikuid, kes ilusat juttu ajades nö kaotatud paradiisi tagasi lubavad tuua.

                Täpseid tagajärgi on raske ennustada, kuid panused on kõrged, kuna halvimal juhul võib hävineda kogu läänelik ühiskonnakorraldus. Poleks sugugi esimene kord, kui võimuka vähemuse ahnus ja ülbus mõne suurvõimu hävinguni viib. Ei tasu vist eraldi välja tuua, kui "kasulik" see Eestile oleks.

                Eesti oludes on just varem mainitud põhjamaade läheduse ja EL-i liikmelisuse kombo võimaldanud hoida püsimas illusiooni meie edukusest ja meie parempoolsete majandusalasest pädevusest. Lähivälismaal tööl käijate poolt koju toodud raha ning kõikvõimalikud eurotoetused on võimaldanud meil elada petlikult jõukat elu. Neil, kes on põhiliselt elanud Tallinnas või selle lähiümbruses ega pole seetõttu eriti tunda saanud reformikate kärpepoliitika mõjusid, võib seetõttu arusaadavalt olla tekkinud illusioon, et need vennad oskavadki riiki juhtida.
                Noh, Eestis on ka see mure, et need äärealad ei taha tööstust enda juurde. Rikub elukeskkonda. Tööd nagu ei ole, aga tehast ei tahaks ka. Surnud ringi, kuigi jah, sellele vastu vaielda ei saa, et rikkus koguneb suurlinnadesse. Sattusin hiljuti lugema ühte huvitavat artiklit USA kohta, kus uued laod on hakanud sundima firmasid ja KOV sundima transpordi süsteeme ümberhindama, sest tekivad uued tööstuspiirkonnad, kuhu kuidagi peale oma auto ei saa. Tihti sellel töölisklassil aga ei ole oma vahendeid. Ma proovisin meie firma uue lao juurest jala hotelli minna. Ajaliselt oli ca. 15 minutit. Mitte ühtegi kõnniteed ma selle aja jooksul ei näinud.


                Aga tegelikult tahtsin ma siin kohal mainida, et see on põhjus miks ma ei poolda kapitalismis. See toidabki ju vaid rikaste veel rikkamaks saamist. UK tegi eksperimendi, et teha ülirikastele lihtsamad tingimused, et äkki toob see raha rohkem riiki. Sittagi, nad otsisid kalleid asju ikka välismaalt ja riigile sealt otsest kasu ei tulnud. Turg paneb asjad paika, on põhi väide. Kui Friedman ütles, et firma ainukene eesmärk on teenida kasumit, siis seda on kõige lihtsam teha juhul kui sul on monopol. Siis saad saa teha aga mida iganes tahad. Mitte, et riik alati parim omanik oleks. Kaugel sellest. Aga mulle lihtsalt ei meeldi ka USA maailm, kus selleks, et normaalselt haridust saada, pead ennast juba võlgadesse panema ennem kui oled elu alustanud. Jah, võiks kutsekooli minna ja ka hästi ära elada, aga see ei saa ka ju sellises maailmas tasuta olla. Palju on Eestis firmasid, kes õpipoisist spetsialiste välja koolitavad ja kui lihtne sinna saada on? Mina poleks jõudnud sinna elus, kus ma olen praegu, kui poleks olnud tasuta kõrgharidust. Suht sotsialistlik lähenemine, aga see andis minu sugusele ka võrdse võimaluse kuhugi jõuda. Ma olin ka sisuliselt üksiku ema kasvatada ja mul oli vend ka. Raha ei olnud midagi, mida alati oli. Ja ma ei mäleta, et mu pere oleks kuskilt lamust käinud palumast. Ainult võrdseid võimalusi.
                Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                My spell checking is second to nine!

                Kommentaar


                  Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust
                  Ma ei saa sinuga nõustuda. Alati ei pea kaklema. Enda eest tuleb loomulikult seista ja vastu tuleb ka hakata. Aga molli kütmine ei too lahendusi. Ka neid lapse situatsioone saab teisiti lahendada. Väga efektiivselt.
                  “The supreme art of war is to subdue the enemy without fighting.” või “The greatest victory is that which requires no battle.”
                  ― Sun Tzu, The Art of War

                  Ehk lühidalt, küttes molli, see kõva mehe idee, mida sa siin toidad ei ole kõige efektiivsem alati. See ongi see, mida tema ootab. Ja see on lahing, mida sa ei pruugi võita. Öelda, et sotsid on selgrootud amööbid, on sama sisu tihu, kui öelda, et iga EKRE toetaja on madalalaubaline sitakraavi kaevaja. Inimene, kes tahab kaklust ja vaidlust, et sind mugavustsoonist välja tuua ja sind siis lüüa kaotab tihti enesekontrolli, kui sa ta provokatsioonile ei allu.
                  Sotside all ma mõtlesin just Vakraid ja Miksere jne mitte kõiki sotsiaaldemokraatiat pooldavaid inimesi seega vabandused kui valesti väljendasin. Lihtsalt sõltuvalt olukorrast tuleb vahest agressorile vastata samasuguse agressiooniga kui muud võimalust ei ole. Aga rõhutada umbes seda, et kui keegi teine sulle nii teeb, siis sa kohe kindlasti ei tohi samamoodi vastata on ka vale. Enese kaitsmine ja enda eest seismine sõltub ikkagi olukorrast ja on olukordi, kus tuleb tõesti sõnadega enda eest seista, aga on ka natukene rohkem äärmuslikemaid olukordi, kus peab vastama samamoodi.

                  See kui sa lähed teiste üritusele, kus sulle öeldakse alguses ilusti, et see on meie üritus ja siin ei ole teie koht ja sa lahendad selle nii, et sa provotseerid edasi ja jooksed võtad endale mikrofoni, mis ei ole sinu oma ja hakkad esinema, siis teised kaitsevadki enda üritust-enda mikrofoni- enda õigust ning too situatsioon ei olnud tõesti see, kus oleks pidanud ilmselgelt jalaga lööma, aga ega see nüüd nii hukkamõistmist ka ei vääri. Keegi ei läinud Tarandile esimesest sekundist kallale, teda hoiatati varasemalt, et ärgu provotseerigu, talle öeldi viisakalt, et nad ei saa sõna. Mingu vaadaku natukene peeglisse ise ka... Kui tõesti selline rõve lumehelbekeste ja pehmode kräunumine jätkub, siis ma Märtsis lähen ja valin just Sotside pärast Ekret (mida ma ei uskunud, et kunagi üldse kaaluksin).

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
                    Sotside all ma mõtlesin just Vakraid ja Miksere jne mitte kõiki sotsiaaldemokraatiat pooldavaid inimesi seega vabandused kui valesti väljendasin. Lihtsalt sõltuvalt olukorrast tuleb vahest agressorile vastata samasuguse agressiooniga kui muud võimalust ei ole. Aga rõhutada umbes seda, et kui keegi teine sulle nii teeb, siis sa kohe kindlasti ei tohi samamoodi vastata on ka vale. Enese kaitsmine ja enda eest seismine sõltub ikkagi olukorrast ja on olukordi, kus tuleb tõesti sõnadega enda eest seista, aga on ka natukene rohkem äärmuslikemaid olukordi, kus peab vastama samamoodi.

                    See kui sa lähed teiste üritusele, kus sulle öeldakse alguses ilusti, et see on meie üritus ja siin ei ole teie koht ja sa lahendad selle nii, et sa provotseerid edasi ja jooksed võtad endale mikrofoni, mis ei ole sinu oma ja hakkad esinema, siis teised kaitsevadki enda üritust-enda mikrofoni- enda õigust ning too situatsioon ei olnud tõesti see, kus oleks pidanud ilmselgelt jalaga lööma, aga ega see nüüd nii hukkamõistmist ka ei vääri. Keegi ei läinud Tarandile esimesest sekundist kallale, teda hoiatati varasemalt, et ärgu provotseerigu, talle öeldi viisakalt, et nad ei saa sõna. Mingu vaadaku natukene peeglisse ise ka... Kui tõesti selline rõve lumehelbekeste ja pehmode kräunumine jätkub, siis ma Märtsis lähen ja valin just Sotside pärast Ekret (mida ma ei uskunud, et kunagi üldse kaaluksin).
                    Ei tundnud ennast puudutuna. Mulle ei meeldi üldistamine. See ju teglikult kõige suurem probleem ongi. Indiviid läheb kaduma.

                    Ja see oleks suhteliselt rumal tegu mida teha, see EKRA hääletamine jonnist. Ma võiks pakkuda veel näiteks asju, mis oleks sam effektiivsed. Sõida oma autoga vabaduse kella otsa või lõika üks kuusk Paides maha. Sama efektiivne.

                    Aga rääkides situatsioonist. Tarand, kuigi provotseetis, ei löönud kedagi. Mikrofoni saab välja lülitada, sa saad teda diskretideerida tema enda vahenditega. Aga samas, tõsi, poleks see EKRE valijatele nii hästi mõjunud. Minu mure on sellest, et kus on iga inimese piir, kust ta leiab et kallaletung on õigustatud. Afgis ja Iraagis oli palju juhte, kus trigger happid "kangelased" keerasid külasid enda vastu ja kus mõistusega vanad suutsid usaldust luua. Mina tunnen hirmu keskmise EKRE valija ees, sest mulle meeldib vaielda ja ma ei või kunagi teada, kus tema sõnad otsa saavad ja rusikad osutuvad paremateks argumentideks. On neid, kes on paremad argumenteerijad, kui mina. Aga tean ka neid, kes ütlevad kohe, et kütaks molli, kui mõnda sotsi näeks, et nad on nad viinud elus juba niikaugele. Mulje jääb, et ka bemmi tühi aku on sotside süüa.

                    Selle vastavalt olukorrale lähtuvalt on jah tõsi. Kodaniku julgust on rohkem vaja. Kaitsta abivajaid ja mitte keerata teist külge.
                    Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                    My spell checking is second to nine!

                    Kommentaar


                      Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust
                      Ei tundnud ennast puudutuna. Mulle ei meeldi üldistamine. See ju teglikult kõige suurem probleem ongi. Indiviid läheb kaduma.

                      Ja see oleks suhteliselt rumal tegu mida teha, see EKRA hääletamine jonnist. Ma võiks pakkuda veel näiteks asju, mis oleks sam effektiivsed. Sõida oma autoga vabaduse kella otsa või lõika üks kuusk Paides maha. Sama efektiivne.

                      Aga rääkides situatsioonist. Tarand, kuigi provotseetis, ei löönud kedagi. Mikrofoni saab välja lülitada, sa saad teda diskretideerida tema enda vahenditega. Aga samas, tõsi, poleks see EKRE valijatele nii hästi mõjunud. Minu mure on sellest, et kus on iga inimese piir, kust ta leiab et kallaletung on õigustatud. Afgis ja Iraagis oli palju juhte, kus trigger happid "kangelased" keerasid külasid enda vastu ja kus mõistusega vanad suutsid usaldust luua. Mina tunnen hirmu keskmise EKRE valija ees, sest mulle meeldib vaielda ja ma ei või kunagi teada, kus tema sõnad otsa saavad ja rusikad osutuvad paremateks argumentideks. On neid, kes on paremad argumenteerijad, kui mina. Aga tean ka neid, kes ütlevad kohe, et kütaks molli, kui mõnda sotsi näeks, et nad on nad viinud elus juba niikaugele. Mulje jääb, et ka bemmi tühi aku on sotside süüa.

                      Selle vastavalt olukorrale lähtuvalt on jah tõsi. Kodaniku julgust on rohkem vaja. Kaitsta abivajaid ja mitte keerata teist külge.
                      Eks paraku on igas erakonnas oma wc pott, kus seda sitta hulbib - keskmise ekre valijate kohta. Aga noh eks ma varem ka maininud seda ja minupuhul ei ole tegemist ei kapiekre fänniga ega ka avaliku poolehoidjaga ning olen ka ise neid maha teinud lihtsalt just see antud situatsioon seal väljakul kõnetas mind ja just sellele järgnenu. Ja eks tegelikult õige arutelu peakski olema sama rahulik nagu siin teemas, kus nõustutakse või ei nõustuta ja ei tunta ennast puudutatuna, mis on äärimiselt rõõmustav nähtus for real Lihtsalt viimase aja põhjal on veel rohkem kinnistunud arusaam, et Ekre on ikkagi täielikult ainult väline fassaad ja sisu neil ei ole ning sotsid on jätkuvalt kahepalgelised ja üritavad näidata, et kui halvad teised on.

                      Kommentaar


                        Kuidagi vaikne Läti rindel , AK nagu ei rääkinud sõnagi, Delfi ja Postimees ka vägaei võta sõna.
                        Felix: Oh, bollocks!
                        Elmo: Dog's bollocks?
                        Felix: No, just plain fucking bollocks!
                        Elmo: No dog involved?

                        Kommentaar


                          Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust
                          Ei tundnud ennast puudutuna. Mulle ei meeldi üldistamine. See ju teglikult kõige suurem probleem ongi. Indiviid läheb kaduma.
                          ...

                          Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust
                          Mina tunnen hirmu keskmise EKRE valija ees

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
                            Eks paraku on igas erakonnas oma wc pott, kus seda sitta hulbib - keskmise ekre valijate kohta. Aga noh eks ma varem ka maininud seda ja minupuhul ei ole tegemist ei kapiekre fänniga ega ka avaliku poolehoidjaga ning olen ka ise neid maha teinud lihtsalt just see antud situatsioon seal väljakul kõnetas mind ja just sellele järgnenu. Ja eks tegelikult õige arutelu peakski olema sama rahulik nagu siin teemas, kus nõustutakse või ei nõustuta ja ei tunta ennast puudutatuna, mis on äärimiselt rõõmustav nähtus for real Lihtsalt viimase aja põhjal on veel rohkem kinnistunud arusaam, et Ekre on ikkagi täielikult ainult väline fassaad ja sisu neil ei ole ning sotsid on jätkuvalt kahepalgelised ja üritavad näidata, et kui halvad teised on.
                            Iga kord kui tunned, et keegi on poliitikas suurest südamest, siis kuula või loe "Jah, härra ministrit" või "Jah, härra peaministrit".

                            Algselt postitas cannuman Vaata postitust
                            ...

                            Pool tsitaadist.
                            Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust
                            Mina tunnen hirmu keskmise EKRE valija ees, sest mulle meeldib vaielda ja ma ei või kunagi teada, kus tema sõnad otsa saavad ja rusikad osutuvad paremateks argumentideks.
                            Ehk pikemalt lahti kirjutades, ei öelnud ma, et kõik EKRE valijad ühesugused on. Pidasin silmis neid, kes õigustavad löömist, kui neile midagi ei meeldi. Tsitaat läheb edasi.
                            Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust
                            On neid, kes on paremad argumenteerijad, kui mina. Aga tean ka neid, kes ütlevad kohe, et kütaks molli, kui mõnda sotsi näeks...
                            Ehk keskmine valija ei olnud siin kohal üldistamisena mõeldud või siduva grupi väljendina, mille hilisem lahti seletamine ei jõudnud ilmselt kohale.
                            Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                            My spell checking is second to nine!

                            Kommentaar


                              et siis keskmine EKRE valija õigustab löömist? Millel su väide baseerub?

                              Aga ilma trollimiseta, siis milline see keskmine EKRE valija on? On mingites uuringutest/küsitlejatest mingigi profiil kokku pandud? Pikem, paksem ja vaesem kui keskmine eestlane?

                              Kommentaar


                                Algselt postitas cannuman Vaata postitust
                                et siis keskmine EKRE valija õigustab löömist? Millel su väide baseerub?

                                Aga ilma trollimiseta, siis milline see keskmine EKRE valija on? On mingites uuringutest/küsitlejatest mingigi profiil kokku pandud? Pikem, paksem ja vaesem kui keskmine eestlane?
                                Fair point. Keskmine oli halb sõna. Ma pidasin silmis neid valijaid, kes õigustavad vägivalda, kui ühte osa diskussioonist. Ma tahtsin endiselt kirjeldada ühte osa EKRE valijaakonnast ja argumendi käigus astusin ise endaga vastuolluja luues tuletuse, et nagu oleks see üks välismääraja.
                                Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                                My spell checking is second to nine!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X