320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust
    Rohelistelt oli täna EPL-is eepiline tsitaat. Põhimõtteliselt Uute Uudiste tase:


    e: Ja, noh, Hillar Kohv kasutas ka sama argumenti!
    Ei üllata.

    Neid ilmestab hetkel kohutavalt lahja nimekiri, strateegia puudumine ja sõnumite laialivalguvus. Olles nende ladvikuga kunagi tihedalt kontaktis olnud, siis mina eelistan "akadeemilisi rohelisi", mitte meie pigem "kanepi/kristalli/kamasutra rohelisi" aga selle tingib suuresti see, et nad pole ise siiani suutnud otsustada milline peaks nende suund olema.

    Sel korral oli neil Saaremaal tervelt 1 kandidaat - piirkonnas kus hinnatakse loodust ja selle hoidmist kõrgelt. #võimas

    Kommentaar


      Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust
      Kinnisvaramaksu küsitakse ikka üldiselt kõikidelt. Erandeid väga pole.
      Nii nagu maamaksu puhul on erandid (eluase), nii ilmselt oleks ka luksusmaksu puhul... loodetavasti - eks tuleb oodata konkreetset plaani. Üldist kinnisvaramaksu ma heaks ei kiida muidugi.

      Kommentaar


        Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
        varamaksud on efektiivseimad maksud jõukamate maksustamiseks, sest näiteks maja sa ikka omal kaasa naljalt ei võta. iga kord kui skeptikud tulevad välja, siis tekib mul küsimus, et miks arvatakse et kõik peavad varamaksu maksma igasuguse vara juures? varamaks oleks pigem luksusmaks. samamoodi nagu automaks. mingi villa või lossi eest peakski suuremat maksu maksma. samuti Ferrari või Lamborghini eest. ma ei leia et see oleks ebaõiglane ja vaene kui ta jõudis omale villa või luksauto osta, siis järelikult jõuab ka maksu maksta. võta seda kasvõi tillipikendusmaksuna
        Kui ma ostan omale Ferrari ausalt teenitud raha eest, millelt riik on juba kõik maksud ja kümnised maha koorinud, siis oleks see puhtakujuliselt kadedusmaks. Kujutad ette, see Ferrari võib vabalt olla samasugune investeering nagu aktsiad või üürikorter. Põhimõtteliselt peaks siis kõigilt, kes oma teenitud raha pärast palgapäeva kohe nulli ei kuluta, rämedalt koorima hakkama. Seda on proovitud ja head nahka sellest ei kipu tulema. Põhiline probleem on see, et kes on see erapooletu kohtunik , kes ütleb, misasi on tarbetu ja mõttetu luksus. Sinule mõjub punase rätikuna kallis auto, mõnele jälle igasugune reisimine, friikartulitest ja ketshupist peenem toit jne jne lõputult.

        Kommentaar


          Algselt postitas vendetta Vaata postitust
          Kui ma ostan omale Ferrari ausalt teenitud raha eest, millelt riik on juba kõik maksud ja kümnised maha koorinud, siis oleks see puhtakujuliselt kadedusmaks. Kujutad ette, see Ferrari võib vabalt olla samasugune investeering nagu aktsiad või üürikorter. Põhimõtteliselt peaks siis kõigilt, kes oma teenitud raha pärast palgapäeva kohe nulli ei kuluta, rämedalt koorima hakkama. Seda on proovitud ja head nahka sellest ei kipu tulema. Põhiline probleem on see, et kes on see erapooletu kohtunik , kes ütleb, misasi on tarbetu ja mõttetu luksus. Sinule mõjub punase rätikuna kallis auto, mõnele jälle igasugune reisimine, friikartulitest ja ketshupist peenem toit jne jne lõputult.
          Ma ei saa aru miks me peame asju keerulisemaks mõtlema kui seda reaalsus on? Mujal maailmas asi toimib, me ei pea jalgratast leiutama, küll aga võime modifitseerida
          Catalunya is not Spain!

          Kommentaar


            Algselt postitas vendetta Vaata postitust
            Kui ma ostan omale Ferrari ausalt teenitud raha eest, millelt riik on juba kõik maksud ja kümnised maha koorinud, siis oleks see puhtakujuliselt kadedusmaks. Kujutad ette, see Ferrari võib vabalt olla samasugune investeering nagu aktsiad või üürikorter. Põhimõtteliselt peaks siis kõigilt, kes oma teenitud raha pärast palgapäeva kohe nulli ei kuluta, rämedalt koorima hakkama. Seda on proovitud ja head nahka sellest ei kipu tulema. Põhiline probleem on see, et kes on see erapooletu kohtunik , kes ütleb, misasi on tarbetu ja mõttetu luksus. Sinule mõjub punase rätikuna kallis auto, mõnele jälle igasugune reisimine, friikartulitest ja ketshupist peenem toit jne jne lõputult.
            Jaht on luksus, kalapaat seda pole.
            Ferrari on luksus, Dacia seda pole.
            Kalamari on luksus, ketšup seda pole.

            Luksuskaubad on juba ammu kategoriseeritud.

            Kas maamaks või tulumaks on ka kadedusemaksud?
            Mul on nagu sitaks maad aga nahhui mingid vaesed ainult uluvad ja tahavad maamaksu veel tösta.

            Kommentaar


              lol siin just oli juttu et see pole tösi, et sotsidele kapitalism ei meeldi, aga kohe edasi käib arutelu selle üle, et riik peaks rohkem turgu reguleerima
              “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

              Kommentaar


                Algselt postitas vendetta Vaata postitust
                kes ütleb, misasi on tarbetu ja mõttetu luksus...
                sots ütleb

                Kommentaar


                  Algselt postitas kaala Vaata postitust
                  lol siin just oli juttu et see pole tösi, et sotsidele kapitalism ei meeldi, aga kohe edasi käib arutelu selle üle, et riik peaks rohkem turgu reguleerima
                  Kus kirjas või kes väitis, et kapitalism ei meeldi?

                  Minu arvates on OK, et madalama sissetulekuga gruppe vähem peedistatakse ja olen valmis ise rohkem panustama.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Pints Vaata postitust
                    Kus kirjas või kes väitis, et kapitalism ei meeldi?

                    Minu arvates on OK, et madalama sissetulekuga gruppe vähem peedistatakse ja olen valmis ise rohkem panustama.
                    Ei viitsi neid sotside programme lugeda, aga Ossinovski on üsna sirgelt öelnud, et majanduskasv on saatanast
                    “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                    Kommentaar


                      Täiesti mööda näited. Saarlasena võiksid ikka veesõidukitest rohkem jagada...
                      Võtame selle esmapilgul lihtsa kalapaadi näite. Kõige odavam uus paat, millega kannatab enamvähem ohutult kalal käia hakkab seal kuskil 2500 eurost, ülemist piiri ei ole, aga argumendi huvides ütleme, et see on Soomes populaarne Bella 620C, mis täisvarustuses on seal kuskil 100 000 euro kandis. Kes on see hea inimene, kes ütleb kus sellel skaalal on tarbetu luksus? Kui su hobi on näiteks kevadel avamerel lõhet trollida, siis selle 2500 eurisega sa saad varem või hiljem hukka. Kas luksuse mõõdik algab sealt, et kalapaadil on karvasel merel turvalisust pakkuv kinnine kabiin või külmkapp õllede jaoks pardal?

                      Kommentaar


                        Algselt postitas kaala Vaata postitust
                        Ei viitsi neid sotside programme lugeda, aga Ossinovski on üsna sirgelt öelnud, et majanduskasv on saatanast
                        Allikat?

                        Jevgeni Ossinovski: võrdsem ühiskond toob kiirema majanduskasvu

                        Kommentaar


                          Algselt postitas cannuman Vaata postitust
                          sots ütleb
                          Kui sul on rohkem kui mul, siis järelikult sul on liiga palju. Oleme köik vördselt vaesed, peaasi et naabril rohkem pole
                          “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                          Kommentaar


                            Algselt postitas vendetta Vaata postitust
                            Täiesti mööda näited. Saarlasena võiksid ikka veesõidukitest rohkem jagada...
                            Võtame selle esmapilgul lihtsa kalapaadi näite. Kõige odavam uus paat, millega kannatab enamvähem ohutult kalal käia hakkab seal kuskil 2500 eurost, ülemist piiri ei ole, aga argumendi huvides ütleme, et see on Soomes populaarne Bella 620C, mis täisvarustuses on seal kuskil 100 000 euro kandis. Kes on see hea inimene, kes ütleb kus sellel skaalal on tarbetu luksus? Kui su hobi on näiteks kevadel avamerel lõhet trollida, siis selle 2500 eurisega sa saad varem või hiljem hukka. Kas luksuse mõõdik algab sealt, et kalapaadil on karvasel merel turvalisust pakkuv kinnine kabiin või külmkapp õllede jaoks pardal?
                            Sa ei nõustu ja see on OK, aga milleks selline torge vajalik oli - tunned ennast paremini nüüd? 100k maksev kaater HOBINA on tõesti pigem luksus aga see on pelgalt minu arvamus - pool elu persetanud max 10k-20k maksvatel alustel - vanaisa oli rannakalur ja isa käib siiani sõltuvalt hooajast merel.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas kaala Vaata postitust
                              Kui sul on rohkem kui mul, siis järelikult sul on liiga palju. Oleme köik vördselt vaesed, peaasi et naabril rohkem pole
                              Üsna kindel, et minu tutvusringkonnas on enamusel rohkem kui paljudel aga nad on valmis parema ühiskonna nimel ka rohkem panustama - kuidas sa neid siis sildistad?

                              Kommentaar


                                Aga las need rikkad sotsid jagavad oma vara laiali siis...jätku ausad inimesed rahule.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X