320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
    Mul on tunne, et siin on puder ja kapsad segamini. Ühekordne toetus anti ikka keski soovil, et koalitsiooni koos hoida. Aga ma rannas, seega rohkem ei jaura.
    no kes heaks kiitis, et kõigist idiootsetest ettepanekutest valiti just see kõige idiootsem välja? ka seda olen ma varem siin kritiseerinud. reaalseid lahendusi ei arutata, ainult "vajaduspõhiseid" ühekordseid almusi, kui valimised on silmapiiril. ja siis ei huvita inflatsioon kedagi. sotsiaalkaitseminister saab peaministri kõrval vastu rinda taguda: "meie hoolime!".

    Kommentaar


      Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
      vtp, ehk tood täpsed arvutused selle pensionireformi teemal ka juurde? mitu eurot välja läks? + milline võib olla selle mõju inflatsioonile?
      Süvaanalüüsid jätaks EP analüütikutele.Usun, et keegi sealt vähemalt teadustöö raames vaatab sellele ikka otsa.

      Foorumis lällamise tasemel ma loodan, et me suudame numbriteta ka enam-vähem kokkuleppele jõuda, et majanduse ülekuumenemise faasis on selle riigi fiskaalpoliitika olnud totaalne ämber.

      Pensionireformi osas ei pea ka küsimus olema ju sugugi, kas teha või mitte teha, vaid millal teha. Majanduse tipp näiteks ei tundu kõige parem selleks. Ma isiklikult muidugi olen jumala rahul, sest tõmbasin 1. jaanuarist kogu krempli rahasse ja istun selle otsas põhja oodates. Aga enda nina otsast kaugemale vaadates ei paista, et see reform kõigile oleks andnud maksimaalset hüve.


      20 LEGEND

      Kommentaar


        Algselt postitas vtp Vaata postitust
        gizmoduck, mis kuul pinsirahasid kätte saama hakati ? Hint: otsi, kus graafikud lahku hakkavad kasvama.
        ma ütleks et need graafikud hakkavad lahku kasvama umbestäpselt siis kui meil energiahinnad üle võlli lendama hakkasid. Juuli-August 2021 hakkas tulema uudiseid et läheb jamaks ning septembri arved olid juba 2x kõrgemad kui varasemalt. Hiljuti postimehes kusagil graafik ka, et enim vedasid inflatsiooni nii eluasemekulud kui ka transport. Mõlema puhul kahtlen, et pensionisammas suurt rolli seal mängis. Maikuu numbreid vaadates, siis Läti ja Leedu ei ole väga palju just maas ning neil mälu järgi mingeid taolisi reforme ei tehtud

        Kommentaar


          pensionireform oli ikka süüdi?

          d8f3dfa5-7ee9-2913-e068-3ce1e506d61b?t=1651216070629.png
          ca913eac-a9cd-bb40-f887-fa1248e9e2ec?t=1651221332018.png

          https://ec.europa.eu/eurostat/web/pr...ddn-20220429-2

          Kommentaar


            Algselt postitas vtp Vaata postitust

            Süvaanalüüsid jätaks EP analüütikutele.Usun, et keegi sealt vähemalt teadustöö raames vaatab sellele ikka otsa.

            Foorumis lällamise tasemel ma loodan, et me suudame numbriteta ka enam-vähem kokkuleppele jõuda, et majanduse ülekuumenemise faasis on selle riigi fiskaalpoliitika olnud totaalne ämber.

            Pensionireformi osas ei pea ka küsimus olema ju sugugi, kas teha või mitte teha, vaid millal teha. Majanduse tipp näiteks ei tundu kõige parem selleks. Ma isiklikult muidugi olen jumala rahul, sest tõmbasin 1. jaanuarist kogu krempli rahasse ja istun selle otsas põhja oodates. Aga enda nina otsast kaugemale vaadates ei paista, et see reform kõigile oleks andnud maksimaalset hüve.

            fair enough, ma võin nõustuda olukorras kus me räägime konkreetselt pensionireformist. Aga kui me räägime inflatsioonist, sellest paljumainitud 20%-st, siis häirima jääb see osakaal, mis omistatakse just pensionireformile, justkui muud seal ei oleks taga. Natukene imal ja loll lähenemine kui mingigi soov asja süvitsi arutada või enda arvamust kujundada. Tõsi, brownie pointsid ingroupi poolt tagatud.

            Kommentaar


              Algselt postitas vtp Vaata postitust

              Süvaanalüüsid jätaks EP analüütikutele.Usun, et keegi sealt vähemalt teadustöö raames vaatab sellele ikka otsa.

              Foorumis lällamise tasemel ma loodan, et me suudame numbriteta ka enam-vähem kokkuleppele jõuda, et majanduse ülekuumenemise faasis on selle riigi fiskaalpoliitika olnud totaalne ämber.

              Pensionireformi osas ei pea ka küsimus olema ju sugugi, kas teha või mitte teha, vaid millal teha. Majanduse tipp näiteks ei tundu kõige parem selleks. Ma isiklikult muidugi olen jumala rahul, sest tõmbasin 1. jaanuarist kogu krempli rahasse ja istun selle otsas põhja oodates. Aga enda nina otsast kaugemale vaadates ei paista, et see reform kõigile oleks andnud maksimaalset hüve.

              wow, 20prossase inflatsiooniga istud rahahunniku otsas ja ootad põhja?

              kusjuures see on veel eraldi teema, et kuidas pensionäridega läheb, kes on oma samba välja võtnud ja metsa maha müünud lootuses, et nüüd saab mõnusalt bankrolli peal eluõhtut veeretada. nemad enam tagasitõusust osa ei saa ilmselt.

              90s coming back?

              Kommentaar


                Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust

                fair enough, ma võin nõustuda olukorras kus me räägime konkreetselt pensionireformist. Aga kui me räägime inflatsioonist, sellest paljumainitud 20%-st, siis häirima jääb see osakaal, mis omistatakse just pensionireformile, justkui muud seal ei oleks taga. Natukene imal ja loll lähenemine kui mingigi soov asja süvitsi arutada või enda arvamust kujundada. Tõsi, brownie pointsid ingroupi poolt tagatud.
                Sellega saab nõustuda, kuigi ei ole kuskil ka näinud mingeid numbreid, mida sellele pensireformile omastatakse, aga see mõju, mis sellel ka oli, toimus peamiselt sügisel. Vaadates numbreid ja võrdlust lähinaabritega, siis näiteks Leedus oli nt inflatsioon Eestist september - detsember isegi kõrgem. Asi on hulluks keeranud selle aasta aprillist ja siin on pensionireformi mõju küll juba suht olematu.
                Eks tavapärane majandusteooria kehtib ka meie situatsioonis, lihtsalt selline täiuslik torm. Koroonast alates on räigelt raha majandusse pumbatud, nõudlus tänu sellele on suurenenud, aga pakkumine nii tarneahela probleemide, energiahindade tõusu kui ka Ukraina sõja tõttu äkitselt kahanenud. See toobki kaasa raha väärtuse kiire kahanemise. Eesti väikse riigina on siin vägagi mõjutatud.
                Tegelikult on ju jutt, mida Kallas räägib inflatsiooni ohjamiseks on suures osas tõsi. Selle vastu aitabki kõige paremini nõudluse vähendamine. Ehk siis tuleb asju vähem tarbida. Teiseks peab raha kättesaadavus halvenema, siin tulevad mängu intressid, mis minu hinnangul tõusevad kiirelt, olen täiesti veendunud, et Euribor on mingi hetk 3% peal.
                Majandusteooria samas ei koti inimesi, kes peavad keerulises majanduskeskkonnas oma ja pere eluga hakkama saama ja siin ei ole Reform juba aastaid suutnud normaalselt inimestega suhelda, aga see teine teema. Jutt ju õige, et tarbimist peab vähendama, aga see pole abiks inimestele, kelle majanduslik olukord seda absoluutselt ei võimalda.
                Ja nüüd tulles selle diskussiooni alguse juurde, sellises situatsioonis lihtsalt külvata valimatult inimestele raha juurde on kõige hullem asi, mida teha on võimalik, olgu selle nimi lastetoetus vms.

                Reaalselt on suures plaanis abi ainult 3st asjast:
                eelpoolmainitud rahatrükkimise lõpp ja kõrgemad intressid
                maksude tõus (seda saab teha ka sihtides jõukamaid klasse, vaja oleks tõstatada ettevõtete tulumaksu teema, samuti on läbi käinud varamaksud ja luksusmaksud)
                fikseeritud hinnad olulistele gruppidele (energiale, toidule jne), kus riik katab siis ülejäägi enda taskust.
                Muidugi ei tasu unustada, et oleme ikka suurema Euroopa majanduse osa ja paljud asjad ei sõltu ka meist ning lähenevaid valimisi, mis tähendab, et reaalselt on keeruline näha situatsiooni paranemist kuni uueks perioodiks Riigikogu koosseis olemas.

                Kommentaar


                  Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                  fair enough, ma võin nõustuda olukorras kus me räägime konkreetselt pensionireformist. Aga kui me räägime inflatsioonist, sellest paljumainitud 20%-st, siis häirima jääb see osakaal, mis omistatakse just pensionireformile, justkui muud seal ei oleks taga. Natukene imal ja loll lähenemine kui mingigi soov asja süvitsi arutada või enda arvamust kujundada. Tõsi, brownie pointsid ingroupi poolt tagatud.
                  Diil. Mul Lagarde'i pihta palju rohkem sappi pakkuda kui pensionireformi pihta.

                  Algselt postitas El President Vaata postitust
                  wow, 20prossase inflatsiooniga istud rahahunniku otsas ja ootad põhja?
                  Kas ma pean sulle SP500 graafiku ka välja otsima?
                  20 LEGEND

                  Kommentaar


                    Algselt postitas vtp Vaata postitust
                    Kas ma pean sulle SP500 graafiku ka välja otsima?
                    leian ise ka üles, kui peaks huvi olema. edu põhja tabamisega!

                    Kommentaar


                      kütuse hinnad lõõvad rekordeid ka briti saartel
                      ja ise on nad veendunud, et elu on just neil kõige rohkem kallimaks läinud
                      GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
                      GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
                      (Seinfeld, The Pitch)

                      Kommentaar


                        Nii juhtub, kui ei viitsi enam varastada ka.
                        see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                        "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                        "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                        Kommentaar


                          Huvitav, et paremäärmuslasteks kuulutatud seltskond ajas vasakpoolset sotsiaalpoliitikat. Möne vasakpoolse aju ajas kindlasti segadusse
                          “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                          Kommentaar


                            Algselt postitas kaala Vaata postitust
                            Huvitav, et paremäärmuslasteks kuulutatud seltskond ajas vasakpoolset sotsiaalpoliitikat. Möne vasakpoolse aju ajas kindlasti segadusse
                            See on ka huvitav, et Eestis end konservatiivideks nimetavad tegelased tahavad enim riiki reformida ja reformarid soovivad olla konservatiivsed ja mitte väga rapsida ja reformida.
                            The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas kaala Vaata postitust
                              Huvitav, et paremäärmuslasteks kuulutatud seltskond ajas vasakpoolset sotsiaalpoliitikat. Möne vasakpoolse aju ajas kindlasti segadusse
                              Suurem osa nn populiste võivad ennast nimetada kelleks iganes, aga nende väljaütlemised jms on ehitatud ülesse ainult ühele, kuidas kõige rohkem oma valijatele meeldida. EKRE (Bannoni järgedes) on Eesti kõige süstemaatilisemalt nn rahva meelestatust kontrolliv ja selle järgi oma sõnumite suunamist teostav erakond. Sellepärast pole ka ime, et nende väljaütlemiste võrdlusel praegu ja paari aasta tagant tuleb välja, et nad on kunagi täiesti erineval seisukohal olnud.
                              Seda on järgitud algusest peale. Nn turule tulles said nad pärandiks nn maainimesed ja Rahvaerakonna valijad, keda polnud küll palju, aga olid olemas. Kõige lihtsam sihtgrupp, kellega kõneleda, olid tavapäraselt tegelikult sotside valijad. Pigem nn "sinikraed", eelmisest majanduskriisist kõige rohkem räsitud jne. Kuna sotsid mingil põhjusel võitlesid tol ajal alkoholi vastu ja LGBT õiguste eest, siis nendega ei rääkinud keegi.
                              Peale esimest tõusu võeti järgmine sihtgrupp, ehk siis nn konservatiivid. Siin kasutati ära lõppematuid Isamaa tülisid ja Vabaerakonna täiesti mõttetut Riigikogus tiksumist. Sealt kooriti järgmine seltskond endale.
                              Järgmisena võeti ette Keskerakond, E-Li vastasus jne, millest ka liginemised venekeelsele valijale. Sellele pani muidugi Ukraina sõda korraliku piiri ette.
                              Ehk siis kui ühiskonda tekib mingi probleem, siis EKRE koostab selle kohta uuringu ja sõltuvalt sellest kuidas rahva sees meelsus on, annab oma hinnangu, olgu see lahendus parempoolne, konservatiivne, vasakpoolne, või mis iganes. Sellele lisatakse omajagu vastandamist ja teiste demoniseerimist ja nii ta läheb.
                              Hea näide oli koroonaaeg, kus alguses räägiti hanerasvast, siis karmist käest reeglite vastu rikkujate vastu, millest õigepea sai "koroona-apartheid" vms.
                              Sama areng on olnud praktiliselt kõikide sarnaste erakondadega mujal maailmas, paremäärmuslikud pole neist enamik, küll aga võivad paremäärmuslased neid valida ja toetada, kedagi teist pole. Vastandumisega kõigi vastu, kogutakse enda taha ka grupid, kes tavapäraselt üldse läbi ei tohiks saada. Nii on seal paduusklikud katoliiklastest Varro jüngrid kui ka maausku "alternatiivse elustiili" tegelased.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust

                                Sellega saab nõustuda, kuigi ei ole kuskil ka näinud mingeid numbreid, mida sellele pensireformile omastatakse, aga see mõju, mis sellel ka oli, toimus peamiselt sügisel. Vaadates numbreid ja võrdlust lähinaabritega, siis näiteks Leedus oli nt inflatsioon Eestist september - detsember isegi kõrgem. Asi on hulluks keeranud selle aasta aprillist ja siin on pensionireformi mõju küll juba suht olematu.
                                Eks tavapärane majandusteooria kehtib ka meie situatsioonis, lihtsalt selline täiuslik torm. Koroonast alates on räigelt raha majandusse pumbatud, nõudlus tänu sellele on suurenenud, aga pakkumine nii tarneahela probleemide, energiahindade tõusu kui ka Ukraina sõja tõttu äkitselt kahanenud. See toobki kaasa raha väärtuse kiire kahanemise. Eesti väikse riigina on siin vägagi mõjutatud.
                                Tegelikult on ju jutt, mida Kallas räägib inflatsiooni ohjamiseks on suures osas tõsi. Selle vastu aitabki kõige paremini nõudluse vähendamine. Ehk siis tuleb asju vähem tarbida. Teiseks peab raha kättesaadavus halvenema, siin tulevad mängu intressid, mis minu hinnangul tõusevad kiirelt, olen täiesti veendunud, et Euribor on mingi hetk 3% peal.
                                Majandusteooria samas ei koti inimesi, kes peavad keerulises majanduskeskkonnas oma ja pere eluga hakkama saama ja siin ei ole Reform juba aastaid suutnud normaalselt inimestega suhelda, aga see teine teema. Jutt ju õige, et tarbimist peab vähendama, aga see pole abiks inimestele, kelle majanduslik olukord seda absoluutselt ei võimalda.
                                Ja nüüd tulles selle diskussiooni alguse juurde, sellises situatsioonis lihtsalt külvata valimatult inimestele raha juurde on kõige hullem asi, mida teha on võimalik, olgu selle nimi lastetoetus vms.

                                Reaalselt on suures plaanis abi ainult 3st asjast:
                                eelpoolmainitud rahatrükkimise lõpp ja kõrgemad intressid
                                maksude tõus (seda saab teha ka sihtides jõukamaid klasse, vaja oleks tõstatada ettevõtete tulumaksu teema, samuti on läbi käinud varamaksud ja luksusmaksud)
                                fikseeritud hinnad olulistele gruppidele (energiale, toidule jne), kus riik katab siis ülejäägi enda taskust.
                                Muidugi ei tasu unustada, et oleme ikka suurema Euroopa majanduse osa ja paljud asjad ei sõltu ka meist ning lähenevaid valimisi, mis tähendab, et reaalselt on keeruline näha situatsiooni paranemist kuni uueks perioodiks Riigikogu koosseis olemas.
                                Antud inflatsioon ei ole ju tekkinud tavapärastes turumajanduse tingimustes, vaid inflatsioon on tekitatud nn. kunstlikult, kus mõjutada saab seda eelkõige ikkagi globaalselt, mitte lokaalselt.
                                Inflatsiooni peamised põhjustajad on ju peamiselt ikkagi energiakandjad, mille hinda me ei suuda kuidagi kontrollida. Puudub ju mingi hullult suurem tarbimine. Sellega nõus, et abi tuleb anda neile kellel abi vaja, ja mina tõstaks seda abivajajate määra, mediaanpalk on liialt väike selleks.
                                Antud olukorras ma ei leia et rahatrükkimist oleks võimalik peatada. See oleks vesi putinlaste veskile, sest see tooks kindlasti kaasa rahulolematuse ühiskondades.
                                Catalunya is not Spain!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X