320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    ISW: Kreml püüdleb endiselt võimuvahetuse poole Ukrainas

    Venemaa soovib endiselt realiseerida oma maksimalistlikke eesmärke sõjas Ukraina vastu. Nii seisab Ameerika Sõjauuringute Instituudi (ISW) 8. detsembri aruandes.

    Analüütikud märkisid, et asjaolu, et Venemaa presidendi Vladimir Putini pressisekretär Dmitri Peskov teatas, et "sõjalise operatsiooni üheks peamiseks ülesandeks jääb Donbassi elanike kaitsmine" ei tähenda, et Kreml oleks oma kavatsusi muutnud. 8. detsembril teatas Venemaa meedia, eelkõige Kommersant, et Peskovi sõnul ei plaani Venemaa Föderatsioonil Ukraina uusi piirkondi annekteerida.

    Kuid analüütikute sõnul jäävad Venemaa Föderatsiooni eesmärgid muutumatuks võrreldes nendega, mis seati pärast Venemaa lahkumist Kiievi alt. Eelkõige soovib Moskva läbi viia võimuvahetust - "denatsifitseerimist" - ja kaotada Ukraina võime seista vastu tulevastele rünnakutele või Venemaa survele - viia läbi "demilitariseerimine".

    Putini viide Venemaa keisririigi ajaloole oma 7. detsembri kõnes ja tema märkused Venemaa rolli kohta ainsa "Ukraina suveräänsuse tagatisena" on lisanäitajad, mis näitavad, et Kreml loob tingimusi "pikale sõjale, mille eesmärk on hävitada Ukraina suveräänsus", ütlesid eksperdid.

    "Kremli tahtlikult vastuolulised sõnumid on osa püsivast teabeoperatsioonist, mille eesmärk on eksitada Läänt, et sundida Kiievit läbirääkimistele ja ennetavaid järeleandmisi tegema," öeldakse raportis.

    Lisaks üritab Putin võtta kontrolli sõjaväeblogijate kogukonna üle, ütlesid analüütikud. Eelkõige väitis Vene Föderatsiooni president, et inforuumis on "palju müra", rõhutasid eksperdid.

    "Kreml on teadlik, et ei suuda sõja praeguses etapis kõiki milblogijaid mõjutada ega piirata, mis suurendab ajaveebipidajate usaldust Venemaa inforuumi vastu. Kreml aga jätkab tsensuuri suurendamist Venemaa opositsiooniblogijate suhtes, kes kritiseerivad Venemaad ja valitsust" ütles ISW.

    https://gordonua.com/news/war/isw-kreml ... 39941.html

    ehk see teadmatus Putini eesmärkide kohta teenib ainult Putini huve. ütleks Putin selgelt välja, et eesmärk on Ukraina kui riigi likvideerimine, oleks olukord hoopis teine, läänemaailmal oleks lihtsam selgitada Ukraina abistamist
    Catalunya is not Spain!

    Kommentaar


      Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

      My spell checking is second to nine!

      Kommentaar


        Vist ikka kaitseb, kuid see... .

        Ma arvan, et Varro räägib pigem sellest, et pole mõtet sitta torkida. Et kui nüüd inimesed suudaksid sel teemal arutleda, siis oleks tore.
        see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

        "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

        "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

        Kommentaar


          Eesti armee peaks tegelikult mõõkade peale tagasi minema, sest tulirelvast on ka võimalik üle piiri lasta ning vibugi on liiga provokatiivne riist. ja kuigi mõni tugevam isend võib mõõga üle visata, siis parim kaitse sitta mitte torkida, oleks ikkagi mingi raskemat sorti tera.

          Kommentaar


            See raskemat sorti tera on ehk taanlaste 5+ fregatt. Üks asi on, mida näeme, teame, usume meie. Ning teine teema on, mis toimub sama infoga teisel pool piiri. Teadupärast seal täiesti avalikult vahendeid ei valita ning küsimus on, kas läbi Himarsi on nad rohkem või vähem motiveeritud meie ellu sekkuma. Varro võib olla arvab, et seda nad on. Mina ei oska arvata, sest... vahendeid ei valita ja Venemaa nõrgeneb sirgjoones (mis tõstatab mitmeid küsimusi, mõtteid).

            Küll aga võiks juba aega tagasi olla ajalehtedes n.ö järjejutt, mida teha, kui mingit sorti pauk peaks käima. See ming äpi asi on tore tilu-lilu, kuid rahva parimaks harimiseks (mudimiseks, nügimiseks, mõjutamiseks) on vaja kasutada selleks parimat kanalit. Siinkohal ma arvan küll, et seda on meil vaja rohkem kui Himarsi.
            see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

            "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

            "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

            Kommentaar


              Kui tahad rahu, valmistu sõjaks. See naaber mõistab ainult jõudu. Varro ei ole millegi suure ega geniaalse lähedal.
              Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

              My spell checking is second to nine!

              Kommentaar


                Asi pole selles, mille lähedal on või pole. Vaid dialoogi puudumise asemel sirgjoones hukkamõist. Ja isegi kui keegi nilbitseb, siis ka see väärib ja vajab dialoogi, kui on tahe, et asjad paremaks muutuks.

                see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                Kommentaar


                  Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                  Vist ikka kaitseb, kuid see... .

                  Ma arvan, et Varro räägib pigem sellest, et pole mõtet sitta torkida. Et kui nüüd inimesed suudaksid sel teemal arutleda, siis oleks tore.
                  See jutt oleks nõksa pädevam, kui Venemaa praegu Ukrainat ei ründaks. Aga praeguses kontekstis on tegu kas a) kõrgest enesehinnangust tuleneva targutamisega lihtsalt targutamise pärast, et tunduda erudeeritud ja olla targem kui peavool või b) keegi on ära tinistatud nii, et ta sellest ise arugi ei saa.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                    Asi pole selles, mille lähedal on või pole. Vaid dialoogi puudumise asemel sirgjoones hukkamõist. Ja isegi kui keegi nilbitseb, siis ka see väärib ja vajab dialoogi, kui on tahe, et asjad paremaks muutuks.
                    kui eeldada, et Vooglaid on süütu ullike siiraste murede ja küsimustega, siis vähemalt ootaks, et ta mõtleb ise ka natuke – enne, kui oma "mõtlemapanevate" postitustega lakkamatult umbusku külvab ja tähelepanu nurub.

                    kui eeldada, et Vooglaid on intelligentne inimene, kes ajab väga teadlikut agendat (milleks – ma usun – ei ole venemeelsus, vaid "vastuhakk kitsarinnalisele progressiusule, relativismi diktatuurile ja moraalsele dekadentsile, mis meie ühiskonnas ja kogu Lääne kultuuriruumis järjest ulatuslikumalt maad võtavad"), siis... ta on niigi kaugelt liiga palju tähelepanu saanud.

                    Kommentaar


                      Keegi lord Ligi tekitatud kahjusid ei viitsi kokku arvutada?
                      “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                      Kommentaar


                        Kas 2022 pressifoto on ka juba selgunud?

                        Kommentaar


                          Eeldaks, et sellist tiitlit pole kunagi pressikonverentsil tehtud fotoga võidetud ja loodetavasti ei võideta kah.

                          Kommentaar


                            Mihkelson teeks ära.
                            see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                            "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                            "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                            Kommentaar


                              Algselt postitas JuriM Vaata postitust
                              Kas 2022 pressifoto on ka juba selgunud?
                              Mis teeb sellest aasta pressifoto? Selgita.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas JuriM Vaata postitust
                                Kas 2022 pressifoto on ka juba selgunud?

                                Kommentaar

                                Working...
                                X