320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
    erakond200
    Millepärast meediaväljaannete käibemaks jääb koroonaajal langetatud 5% peale?
    see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

    "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

    "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

    Kommentaar


      Miks suurte kärpimiste tuules 70 miljoni eest maksuküüru kaotada ja seda raha enamteenivatele tasku lükata?
      ​​​​​​
      Milline erakond lubas teise lapse tulumaksutagastuse kaotada?

      Kommentaar


        Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust

        Kas ma mäletan nüüd midagi valesti või sotsid olid ainus erakond, kes üldse mingi maksutõusu programmi sisse kirjutasid? Teised ütlesid, et üleüldse on kõik ok ja võtame laenu või siis, et kärbime.
        Kaja ju ütles puldis, et kärpeid ei tule
        “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

        Kommentaar


          Algselt postitas nonoh Vaata postitust
          Miks suurte kärpimiste tuules 70 miljoni eest maksuküüru kaotada ja seda raha enamteenivatele tasku lükata?
          ​​​​​​
          Milline erakond lubas teise lapse tulumaksutagastuse kaotada?
          Küüru kaotamine oli ju reformi üks peamisi valimisloosungeid ja 200l oli sama asi sees. Tulumaksutagastuse kaotamise kohta küll ei usu, et keegi seda maininud oleks, aga suures plaanis läheb endiselt sinna eelarvetasakaalu teemasse.

          Kommentaar


            Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust

            Kas ma mäletan nüüd midagi valesti või sotsid olid ainus erakond, kes üldse mingi maksutõusu programmi sisse kirjutasid? Teised ütlesid, et üleüldse on kõik ok ja võtame laenu või siis, et kärbime.
            Ma programme lugesin rohkem diagonaalis, aga seda võin kinnitada, et valimiskampaanias ja eriti teledebattides olid sotsid ainsad, kes maksutõusudest üldse rääkisid. Noh teoorias Kesk oma astmelisega ka, aga kõik ju teavad juba ammu, et seda lähiajal ei tule ja on soe õhk. Seega faktikontrollis liigitub Romeno väide stiilipuhta kelbase rubriiki.

            ^^^
            Kui väga vaja võime koos ilusti teledebatid järelvaadata. Eelarve tasakaalu ja maksuküüru kaotamise katteallikate kohta paar korda kindlasti küsiti. Minu mälu järgi oli alati vastus ümmargune mämmerdamine, et küll majanduskasv ja teeme kõik palju efektiivsemaks jne. Olemasolevate toetuste vähendamisest ja uute maksude lisamisest ei olnud silpigi.

            Kommentaar


              Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust

              Kas ma mäletan nüüd midagi valesti või sotsid olid ainus erakond, kes üldse mingi maksutõusu programmi sisse kirjutasid? Teised ütlesid, et üleüldse on kõik ok ja võtame laenu või siis, et kärbime.
              oleneb nüüd mida vaadata... sotsid on alati jõukamate maksukoormuse suurendamise poolt ja vaeste maksukoormuse vähendamise poolt
              Catalunya is not Spain!

              Kommentaar


                Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust

                Küüru kaotamine oli ju reformi üks peamisi valimisloosungeid ja 200l oli sama asi sees. Tulumaksutagastuse kaotamise kohta küll ei usu, et keegi seda maininud oleks, aga suures plaanis läheb endiselt sinna eelarvetasakaalu teemasse.
                See, et keegi suudab need kaks asja sirge molliga samasse lõiku kirjutada, on minu jaoks tragikoomiline.

                Etnoh, mul ei oleks selle küüru kaotamise vastu midagi, kui riigi rahakassa poleks ootamatult pärast valimisi nii tühi, et ühiskonna haavatavamatelt kihtidelt tuleks hakata raha rohkem võtma.

                Kommentaar


                  Algselt postitas nonoh Vaata postitust
                  Miks suurte kärpimiste tuules 70 miljoni eest maksuküüru kaotada ja seda raha enamteenivatele tasku lükata?
                  ​​​​​​
                  Milline erakond lubas teise lapse tulumaksutagastuse kaotada?
                  Kingitused rikastele on alati olnud parempoolsete maksupoliitika kõige läbivamaks jooneks. Tavaliselt üritavad nad seda küll mingi objektiivse rahandusliku vajaduse või kõigi võrdse kohtlemise fassaadi taha peita, aga sisu on ikka sama.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas diver Vaata postitust

                    Kingitused rikastele on alati olnud parempoolsete maksupoliitika kõige läbivamaks jooneks. Tavaliselt üritavad nad seda küll mingi objektiivse rahandusliku vajaduse või kõigi võrdse kohtlemise fassaadi taha peita, aga sisu on ikka sama.
                    Kas meil mitte "parempoolsed" erakonnad vähemalt enda väitel ei peaks opositsioonis rohkem esindatud olema?

                    Kommentaar


                      Algselt postitas nonoh Vaata postitust

                      See, et keegi suudab need kaks asja sirge molliga samasse lõiku kirjutada, on minu jaoks tragikoomiline.

                      Etnoh, mul ei oleks selle küüru kaotamise vastu midagi, kui riigi rahakassa poleks ootamatult pärast valimisi nii tühi, et ühiskonna haavatavamatelt kihtidelt tuleks hakata raha rohkem võtma.
                      Tõepoolest on ju plaan regressiivne tulumaks kehtestada. Või kuidas täpselt see ühiskonna haavatavamatelt raha võtmine välja näeb?

                      Kommentaar


                        Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust

                        Tõepoolest on ju plaan regressiivne tulumaks kehtestada. Või kuidas täpselt see ühiskonna haavatavamatelt raha võtmine välja näeb?
                        Laps (eriti mitu) on ju selge vaesusriski kasvataja. Ehk lastega pered on keskmisest haavatavamad. Neilt tulumaksutagastuse (raha, mis nad ise on teeninud, see pole isegi mitte toetus), ära võtmine, on ju haavatavamatelt raha võtmine?!

                        Ja ma saan aru, riigil raha vähe, võlad suured. Võtku. Aga samal ajal teise käega rikkamatele juurde anda. Vot sellest mina aru ei saa. Küll aga saan aru, miks sellise teguviisi järel ekrede ja asjade toetus kasvab.

                        Kommentaar


                          Kui "kas te ei tahaks venemaaga liituda?" ettepanekuid tehti ja Politicolt artikleid telliti, kas siis ei möeldud, et vbla nad kah mötlevad välja miskit? Play stupid games, win stupid prizes. Ei tasu reageerida ja imestada, köik on loogiline. See on iseeenda toodetud sitt
                          “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                          Kommentaar


                            Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust

                            Kas meil mitte "parempoolsed" erakonnad vähemalt enda väitel ei peaks opositsioonis rohkem esindatud olema?
                            Neid jagub paraku liigagi palju nii ühele kui teisele poole, ükskõik kas kasutada terminit jutumärkidega või ilma. Erakondi nagu on, aga valikut mitte eriti ning E200 tulek midagi selles osas etemaks küll ei teinud.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas nonoh Vaata postitust

                              Laps (eriti mitu) on ju selge vaesusriski kasvataja. Ehk lastega pered on keskmisest haavatavamad. Neilt tulumaksutagastuse (raha, mis nad ise on teeninud, see pole isegi mitte toetus), ära võtmine, on ju haavatavamatelt raha võtmine?!

                              Ja ma saan aru, riigil raha vähe, võlad suured. Võtku. Aga samal ajal teise käega rikkamatele juurde anda. Vot sellest mina aru ei saa. Küll aga saan aru, miks sellise teguviisi järel ekrede ja asjade toetus kasvab.
                              Umm, vaesust defineeritakse ikka sissetulekute, väljaminekute ja varadega, mitte laste arvuga. Igasuguste helikopter toetustega läheb märkimisväärne osa sellest inimestele, kes seda tegelikult ei vaja ja tänu sellele jääb märksa vähemaks see osa, mis võiks tegelikult minna toetust vajajatele.
                              Ja endiselt ei pea ma 1200-2100 euri teenivaid inimesi rikastest, nende võit on selle küüru kaotamisel kõige märkimisväärsem.

                              Kõige suurem riskigrupp on ikka üksikvanemad ja loodetavasti leitakse nende toetamiseks rohkem võimalusi.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas kaala Vaata postitust
                                Kui "kas te ei tahaks venemaaga liituda?" ettepanekuid tehti ja Politicolt artikleid telliti, kas siis ei möeldud, et vbla nad kah mötlevad välja miskit? Play stupid games, win stupid prizes. Ei tasu reageerida ja imestada, köik on loogiline. See on iseeenda toodetud sitt
                                Ainuke vahe on selles, et reform ikkagi tegi seda eelnõu menetlemise käigus. On suhteliselt põhimõtteline erinevus. Muuseas soovitan googeldada tolleaegseid valitsusliikmete sõnavõtte, võib nimed ära vahetada ja uuesti avalikustada, keegi aru ei saaks et rollid vahetunud.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X