320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas plastic Vaata postitust
    mina, minu, mina, minul
    Mul on 4x4 auto, miks neid teid vaja igale poole on?
    Mul on maja kõrval tiik ja pump, miks seda tuletõrjet vaja on?
    Mul on päikesepaneelid ja akud, miks seda elektrivõrku vaja on?
    Mul on auto, miks neid busse vaja on?
    Mul on bussikuupilet, miks neid autosid, parkimiskohti, liiklusmärke, kiirusepiiranguid, liikluspolitseid jms niiväga kultiveerida vaja on?

    Minu edukuse ja 20000 tulumaksu taga ei ole teiste, ka vaesemate inimeste töö ja vaev. Õppisin koolis ise, teid remondin ise, kogu ühiskond toimib minu najal, mina pole vastu mitte midagi saanud. Ma ei näe oma rolli, retsiprooksust jne jne.

    ISS-iga hea nukke kokku lüüa.

    Kommentaar


      Algselt postitas nonoh Vaata postitust

      Mul on 4x4 auto, miks neid teid vaja igale poole on?
      Mul on maja kõrval tiik ja pump, miks seda tuletõrjet vaja on?
      Mul on päikesepaneelid ja akud, miks seda elektrivõrku vaja on?
      Mul on auto, miks neid busse vaja on?
      Mul on bussikuupilet, miks neid autosid, parkimiskohti, liiklusmärke, kiirusepiiranguid, liikluspolitseid jms niiväga kultiveerida vaja on?

      Minu edukuse ja 20000 tulumaksu taga ei ole teiste, ka vaesemate inimeste töö ja vaev. Õppisin koolis ise, teid remondin ise, kogu ühiskond toimib minu najal, mina pole vastu mitte midagi saanud. Ma ei näe oma rolli, retsiprooksust jne jne.

      ISS-iga hea nukke kokku lüüa.
      kui sa mu tekstist lugesid välja ainult "mina minu, mina, minul" ja endapoolsed näited, siis soovitan abi otsida Raja tänavalt.

      Oma rolli selgelt näen, olen seda avaldanud ka valimiskasti juures sotse valides, kes sinu poolt vihatud gemüüset ka ei lubanud, pigem minu tulude vähendamist nähti ette (kahjuks paljud seda rolli selliselt ei näe, tuleb välja). Lisaks käisin välja ka mõtted, kuidas seda rolli efektiivselt suurendada. Aga sa projitiseeri edasi.

      Kommentaar


        Kas me ei jaura tegelikult mingi suhteliselt peenraha üle per inimene/perekond, kui tegelikult on riigil rahakotis ikka nii ilgem auk, et probleemid on mujal? Just askin', ma suhtlen asjadega kursis olemise asemel jõuksis Chelsea fännidega.

        Kommentaar


          Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
          Kas me ei jaura tegelikult mingi suhteliselt peenraha üle per inimene/perekond, kui tegelikult on riigil rahakotis ikka nii ilgem auk, et probleemid on mujal? Just askin', ma suhtlen asjadega kursis olemise asemel jõuksis Chelsea fännidega.
          Mul endal tekkis veelgi suurem mure - inimestel, kes peaksid harima meie lapsi, puudub funktsionaalse lugemise oskus, pigem pulss tõlgendusi, kirjeldusi dikteerimas. Ilmselt palgatõusu ja tulumaksu muudatustega see lahendataks!

          Kommentaar


            sul jah lihtne targutada, kui sul on 16 autot
            #absurd

            Kommentaar


              Algselt postitas taku* Vaata postitust
              sul jah lihtne targutada, kui sul on 16 autot
              #absurd
              Aga kui tal oleks kolm last, siis peaks riik toetama neid autosid!

              Kommentaar


                Algselt postitas diver Vaata postitust

                Kahtlemata oleks nö päris astmeline tulumaks parem, kui praegune maksuvaba miinimumi kaudu astmete tekitamine, kuid ka viimasest arusaamiseks piisab põhikooli taseme matemaatikast. Seetõttu mõjub selle millegi eriliselt keerulisena kujutamine lihtlabase emotsioonide ja eelarvamuste pinnalt lahmimisena.

                Piirid vaeste ja keskklassi ning samuti keskklassi ja rikaste vahel pole jäigalt seotud mingi ühe kindla sissetuleku numbriga, samas maksumääraks on paratamatult konkreetne number, astmelise süsteemi korral kehtib sama ka konkreetse määra kehtivuspiiride kohta. Soovi korral võib iga süsteemi puhul leida mingid maksumäära ja sissetuleku kombinatsioonid, mille korral ma-pole-ju-rikas, miks-ma-pean-nii-palju-maksma tüüpi hädakisa tõsta. Aga mis mõte sellisel lähenemisel on, peale iseenda eelarvamustele õigustuste leidmise? Kui kõrgelt haritud inimene ei ole suuteline maksuteemadel argumenteerides suvalise põhikooli haridusega ossi tasemelt kõrgemale tõusma ja asju vähegi avarama pilguga vaatama, siis kas on selles süüdi riigi maksusüsteem või ikkagi see konkreetne inimene ise?

                Õhuke riik on miski, mida saavad endale lubada suurriigid, mille jaoks üks või sada tänavale kukkunud ja lõpuks seal kärvanud inimest ees või taga ei tähenda midagi. Kas meie oleme nii suur riik, kas meil on nii piiramatult inimesi, et niivõrd küüniliselt hoolimatut ja kitsarinnalist suhtumist endale lubada?
                Lahmimine? See aasta näiteks maksis riik tagasi 171 miljonit eurot enammakstud tulumaksu. Vaatasin, et 2017, viimane aasta enne küüru, oli see 65 miljonit. No see on ikka üpris märkimisväärne summa tõus, mis tegelikult inimestel aasta jooksul kasutamata jäänud. Kindlasti ei ole see nüüd kõik maksuküüru põhjustatud, aga olen kindel, et on suur hulk inimesi, kes igaks juhuks, et ei peaks midagi peale maksma pigem ei riski ja annavad laenu riigile. Siin ei ole asi arvutustes või põhikooli matemaatikas vaid teadmatuses, mis su sissetulek lõpuks kujuneb. Palgatõusud, boonused, uus töökoht suurema palgaga jne. Parem lasta maksta tulumaksumiinimumi arvestamata. Muuseas 21 milkut peavad inimesed see aasta juurde maksma. See summa oli 2017 4.7. Mis näitab et süsteem on muutunud arusaamatumaks.

                Ja õhukese riigi all mõtlesin pigem ametnike ja bürokraatia vähesust ja personaalset lähenemist kodanikele, kui traditsioonilist, iga inimene peab enda eest seisma mudelit. Selle teostusel on digitaliseeritud väikeriikidel suur eelis suurte ees.

                Kommentaar


                  Algselt postitas plastic Vaata postitust

                  kui sa mu tekstist lugesid välja ainult "mina minu, mina, minul" ja endapoolsed näited, siis soovitan abi otsida Raja tänavalt.

                  Oma rolli selgelt näen, olen seda avaldanud ka valimiskasti juures sotse valides, kes sinu poolt vihatud gemüüset ka ei lubanud, pigem minu tulude vähendamist nähti ette (kahjuks paljud seda rolli selliselt ei näe, tuleb välja). Lisaks käisin välja ka mõtted, kuidas seda rolli efektiivselt suurendada. Aga sa projitiseeri edasi.
                  Aa, nüüd on juba sina, sul, sinu ja sa.

                  ​​​​​​Tubli, et sotse valid! Terve Eesti kiidab.

                  Mu iva, mida ma ilmselt ei suutnud piisavalt selgeks teha läbi allegooriate oli see, et riik/kov pakub terve hulga hüvesid, mida kõik inimesed ei vaja. Olgu see niidetud muru kesklinnas või lasteaed/kool/huvikeskus, mis ilmselt lastetut üldse ei huvita. Aga lastetoetusega on umbes sama teema, et isegi kui sinul seda vaja ei ole, võib teistel olla. Ja enne kui sa hakkad rääkima r200 mantrat vajaduspõhisusest, siis ma tahaks näha üht paari, kes hakkab mõtlema, et teeks lapse - aga rahaliselt ei tuleks enam eriti hästi välja, noh, aga hakkame siis taotlema toetuseid. No ei. Mina ei suuda sellist vestlust ette kujutada.
                  Reinvesteeritud kasumi tulumaksuvabastus võiks ka olla vajaduspõhine? On ju ettevõtteid, kellel seda vaja pole.

                  Ja mina räägin sinu poolt kiidetud r200 eestkõnelejaga täpselt kahest asjast - tulumaksutagastuse ja maksuküür kaotamisest. Minu jaoks need kaks asja ei mahu samal ajal paberile. Seal on sisuline vastuolu - vähemalt praeguse valitsusretoorika poolest.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas plastic Vaata postitust

                    Mul endal tekkis veelgi suurem mure - inimestel, kes peaksid harima meie lapsi, puudub funktsionaalse lugemise oskus, pigem pulss tõlgendusi, kirjeldusi dikteerimas. Ilmselt palgatõusu ja tulumaksu muudatustega see lahendataks!
                    Kus viga näed laita, seal tule ja aita! Koolid ootavad avasüli. Suvi on hea aeg, kus koolid uusi õpse otsivad. https://opleht.ee/work/

                    Ma arvan, et haridus, Eesti laste haridus, on üks kõige olulisemaid investeeringuid üldse. Siis saab 15 aasta pärast väike ISS teha palju tööd ja teenida palju raha, elada ilusat elu. Saab väike plastic teha palju tööd ja teenida palju raha ning kah, elada ilusat elu. Ja äkki väike plastic ja väike ISS mõtlevad, et oot-oot, selle jaoks, et mina saaksin praegu elada ilusat elu, on niiii paljud inimesed (lisaks õpetajatele), inimesed, keda ma isegi ei tunne, minu nimel pingutanud ja vaeva näinud (tihti väikese palga eest), võib-olla oleks okei, kui ma oma tulult natukene rohkem makse maksan, kui nemad, sest neile jääb muidu inimväärselt elamiseks liiga vähe kätte.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                      Ja õhukese riigi all mõtlesin pigem ametnike ja bürokraatia vähesust ja personaalset lähenemist kodanikele, kui traditsioonilist, iga inimene peab enda eest seisma mudelit. Selle teostusel on digitaliseeritud väikeriikidel suur eelis suurte ees.
                      Kas see võiks tähendada igasuguste sotsiaalmeedia manageride, keskkooliharidusega nõunike ja muude tarbetute jupijumalate detsimeerimist? Viimase paari aasta signaalid on pigem olnud, et kui üldse keegi läheb õhukese riigi kontseptsiooni ja bürokraatia vähendamise loosungi alla, siis on need väikeste koolide personal ja külaraamatukogude eestvedajad, tõelised rahvavaenlased, kes meie riiki on pikalt seestpoolt õõnestanud

                      Kommentaar


                        Algselt postitas nonoh Vaata postitust

                        Aa, nüüd on juba sina, sul, sinu ja sa.

                        ​​​​​​Tubli, et sotse valid! Terve Eesti kiidab.

                        Mu iva, mida ma ilmselt ei suutnud piisavalt selgeks teha läbi allegooriate oli see, et riik/kov pakub terve hulga hüvesid, mida kõik inimesed ei vaja. Olgu see niidetud muru kesklinnas või lasteaed/kool/huvikeskus, mis ilmselt lastetut üldse ei huvita. Aga lastetoetusega on umbes sama teema, et isegi kui sinul seda vaja ei ole, võib teistel olla. Ja enne kui sa hakkad rääkima r200 mantrat vajaduspõhisusest, siis ma tahaks näha üht paari, kes hakkab mõtlema, et teeks lapse - aga rahaliselt ei tuleks enam eriti hästi välja, noh, aga hakkame siis taotlema toetuseid. No ei. Mina ei suuda sellist vestlust ette kujutada.
                        Reinvesteeritud kasumi tulumaksuvabastus võiks ka olla vajaduspõhine? On ju ettevõtteid, kellel seda vaja pole.

                        Ja mina räägin sinu poolt kiidetud r200 eestkõnelejaga täpselt kahest asjast - tulumaksutagastuse ja maksuküür kaotamisest. Minu jaoks need kaks asja ei mahu samal ajal paberile. Seal on sisuline vastuolu - vähemalt praeguse valitsusretoorika poolest.
                        Mulle ei jõua su jauramine kohale. Minu meelest koorus plasticu jutust väga tabavalt välja, et ühest küljest peaksid igasugused toetused olema vajaduspõhised ning teisest küljest peaks riik/kov soodustama lastega perede elujärge ka muul moel - olgu selleks siis tasuta lasteaiakoha võimaldamine või odava/tasuta huvihariduse/-ringide pakkumine või miski muu.

                        Kõik pered ei vaja riigipoolset otsest rahalist toetust, kuid on neid sihtgruppe, kes seda tõenäoliselt väga vajavad (loe: üksikemad/-isad, vaesuses elavad suurpered jne).
                        Coraje, corazón y cojones.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Punkt Vaata postitust

                          Mulle ei jõua su jauramine kohale. Minu meelest koorus plasticu jutust väga tabavalt välja, et ühest küljest peaksid igasugused toetused olema vajaduspõhised ning teisest küljest peaks riik/kov soodustama lastega perede elujärge ka muul moel - olgu selleks siis tasuta lasteaiakoha võimaldamine või odava/tasuta huvihariduse/-ringide pakkumine või miski muu.

                          Kõik pered ei vaja riigipoolset otsest rahalist toetust, kuid on neid sihtgruppe, kes seda tõenäoliselt väga vajavad (loe: üksikemad/-isad, vaesuses elavad suurpered jne).
                          Olgu, ma püüan hästi aeglaselt. Praegune r200 masterplan:
                          1) Võtame haavatavamatelt ühiskonnagruppidelt raha ära. Näiteks teise ja enama lapse tulumaksutagastuse näol (olukorras, kus niikuinii kõik kulutused rallivad)
                          2) Anname raha juurde suurema sissetulekuga inimestele
                          3) Oot, pered sattutusid hätta?
                          4) Taotlegu vajaduspõhiselt juurde
                          5) Aa, et kus, mis ja mida? eee
                          6) Profit??!


                          Ning, mulle meeldib, et plastic räägib toetustest, sina räägid toetustest, aga mina ei räägi toetustest. Ma räägin tulumaksutagastustest. Kui see on toetus, siis on maksuküüru kaotamine ka toetus. Miks üks toetus peab olema vajaduspõhine ja teine mitte? Sellest ma ju kirjutan.

                          Kommentaar


                            Kuna üks sõnakõlks käib siin ette ja taha, siis mida on vaja, et igasugused toetused muuta vajaduspõhiseks? Mingi rehknutt ja kondikava on vast olemas, ma siin julmalt eeldan.
                            see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                            "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                            "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                            Kommentaar


                              Algselt postitas vendetta Vaata postitust

                              Kas see võiks tähendada igasuguste sotsiaalmeedia manageride, keskkooliharidusega nõunike ja muude tarbetute jupijumalate detsimeerimist? Viimase paari aasta signaalid on pigem olnud, et kui üldse keegi läheb õhukese riigi kontseptsiooni ja bürokraatia vähendamise loosungi alla, siis on need väikeste koolide personal ja külaraamatukogude eestvedajad, tõelised rahvavaenlased, kes meie riiki on pikalt seestpoolt õõnestanud
                              No ikka tuleks vahet teha ametnikel ja riigi poolt pakutud teenustega seotud töötajatel nagu politsenikud, õpetajad jne. Mina mõtlen pigem situatsiooni, kus kõik ministeeriumid näiteks ja ametid toimetavad suures osas silodena, arendusi tehakse eraldiseisvalt ja ilma üldist infrastruktuuri arvestamata, mitmed töökohad on duubeldatud, mitmed protsessid ebamõistlikud ja inimest solgutavad jne.

                              Kommentaar


                                Saate süvariigi lõhkumisega siis ikka hakkama?
                                see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                                "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                                "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                                Kommentaar

                                Working...
                                X