320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas JuriM Vaata postitust

    See ei ole hetkel eriti oluline.

    Kogu see asi on jama ja loodetavasti saab prokuratuur asjas selgusele ja ehk ei ole asjad nii halvad kui hetkel tunduvad.
    Ukrainaga asju ajades lihtsalt nii juhtub, raha kantimised, maksude mitte maksmine on seal täiesti tavaline asi ja ei ole väga usutav, et Lehtme on erand, iseasi kui nüüd kinni ei mätsita kogu juhtumit, piisab ju seal paarist kõnest ja uurimine on lõpetatud.

    Kommentaar


      Algselt postitas ZinedineZidane Vaata postitust

      Ukrainaga asju ajades lihtsalt nii juhtub, raha kantimised, maksude mitte maksmine on seal täiesti tavaline asi ja ei ole väga usutav, et Lehtme on erand, iseasi kui nüüd kinni ei mätsita kogu juhtumit, piisab ju seal paarist kõnest ja uurimine on lõpetatud.
      Mitu korda sa Ukrainas käinud oled?

      Jah, seal on korruptsiooni. Aga seal on ka väga palju inimesi, kes korruptsiooniga võitlemist väga väga tõsiselt võtavad.

      Kommentaar


        Algselt postitas ZinedineZidane Vaata postitust

        Ukrainaga asju ajades lihtsalt nii juhtub, raha kantimised, maksude mitte maksmine on seal täiesti tavaline asi ja ei ole väga usutav, et Lehtme on erand, iseasi kui nüüd kinni ei mätsita kogu juhtumit, piisab ju seal paarist kõnest ja uurimine on lõpetatud.
        Tõi teieni Rt.ru?

        Kommentaar


          Algselt postitas nonoh Vaata postitust

          Mitu korda sa Ukrainas käinud oled?

          Jah, seal on korruptsiooni. Aga seal on ka väga palju inimesi, kes korruptsiooniga võitlemist väga väga tõsiselt võtavad.
          Kordades, näiteks ühte netiäri 2 aastat tagasi ühe ukrainlasega tahtsin teha, siis ütles, et mingit firmat ta ei soovi sellele teha. Paljud müüvad rahulikult veebilehel asju tavalise eraisiku pangakontoga, nii see elu seal käib. Lisaks osta mida tahad, autojuhilube jne..

          Kommentaar


            Algselt postitas ZinedineZidane Vaata postitust

            Kordades, näiteks ühte netiäri 2 aastat tagasi ühe ukrainlasega tahtsin teha, siis ütles, et mingit firmat ta ei soovi sellele teha. Paljud müüvad rahulikult veebilehel asju tavalise eraisiku pangakontoga, nii see elu seal käib. Lisaks osta mida tahad, autojuhilube jne..
            Väga hea, ma ka. Korduvalt. Nii turisti kui töö asjus. Ja ma ei ole nõus kahe väitega. Et presidendi tähelepanu saanud teema saaks paari kõnega lõpetada ja et Lehtme teema poleks erand. Esimest seepärast, et Ukrainas on piisavalt palju ametkondi, kus on tahet korruptsiooniga võidelda, eriti sellisega, mis on seotud nende armee toimimisega. Ja teisega seepärast, et sa alahindad eestlaste kogemust korruptsiooniga ning pädevust selle vastu meetmeid kasutada. Lehtme keiss ei ole ju niivõrd ukrainlaste korruptsioon, vaid eestlase oma ka, kes seda võimaldas. AFV puhul ju probleeme polnud?

            Kommentaar


              Algselt postitas nonoh Vaata postitust

              Väga hea, ma ka. Korduvalt. Nii turisti kui töö asjus. Ja ma ei ole nõus kahe väitega. Et presidendi tähelepanu saanud teema saaks paari kõnega lõpetada ja et Lehtme teema poleks erand. Esimest seepärast, et Ukrainas on piisavalt palju ametkondi, kus on tahet korruptsiooniga võidelda, eriti sellisega, mis on seotud nende armee toimimisega. Ja teisega seepärast, et sa alahindad eestlaste kogemust korruptsiooniga ning pädevust selle vastu meetmeid kasutada. Lehtme keiss ei ole ju niivõrd ukrainlaste korruptsioon, vaid eestlase oma ka, kes seda võimaldas. AFV puhul ju probleeme polnud?
              Eestis on jah kõva korruptsiooni kontroll, see on teada, kohvimasinatki ei saa varastada, kõik on jälgimise all aga kui Kaja valitsusele lagunemisele või mainele on see kuidagi ohtlik, siis ise arvan, et on kõik võimalik ja asi tehakse ilusamaks Eesti200 palvel.

              Kommentaar


                Algselt postitas ZinedineZidane Vaata postitust

                Eestis on jah kõva korruptsiooni kontroll, see on teada, kohvimasinatki ei saa varastada, kõik on jälgimise all aga kui Kaja valitsusele lagunemisele või mainele on see kuidagi ohtlik, siis ise arvan, et on kõik võimalik ja asi tehakse ilusamaks Eesti200 palvel.
                Pidasin rohkem silmas eestlaste nõukaaja kogemust ja teadmist, kus, kuna ja mida kõrvale virutatakse ning seda tählepanu all hoida.

                Kommentaar


                  Algselt postitas nonoh Vaata postitust

                  Pidasin rohkem silmas eestlaste nõukaaja kogemust ja teadmist, kus, kuna ja mida kõrvale virutatakse ning seda tählepanu all hoida.
                  Kui sa kunagi oma "allegooriate" (nagu mulle omast arust tabavalt märkisid) esitamise lõpetad, siis su point on oodatud.

                  Kommentaar


                    Teisel teemal - mul tegelt tihtipeale on heategevuse üle artutades fundamentaalne prombeem - kas "heategija" ei peaks saama tasustatud (ma ei räägi praegu lehtmest lol).


                    1. Et... kas Toivo Tänavsuu ei peaks saama oma fondist tasustatud? Fyi kui ta just annetuskastide sulli kõrvale ei pane (ega me kunagi ei tea)... siis ta on MA järgi kõige ausam heategevusfondi juht of all times.
                    2. Et... kui ERR teeb mingi 250 tuh masina jaoks lastehaigale jõulutunneli, et siis saate tegijad ja muud asjasosalised ei võiks oma panuse eest saada palka?

                    et selliised mõtted siin vastu pühapäeva. Loodan, et mingi osa kogu mu irooniast on märgatav just selle teise punkti võtmes.

                    Kommentaar


                      Siin väike "lugeja küsimus", kas nende kümnete tunnelite raha eest reaalselt "oh, saime raha kokku, nüüd ostame lõpuks imikute elusid päästva masinad" ka osteti? Või kuidas see käiski?

                      Kommentaar


                        Algselt postitas nonoh Vaata postitust

                        Mitu korda sa Ukrainas käinud oled?
                        Mitu korda sa naist keppinud oled? Või Tammeka tasemel mänginud oled?

                        Kommentaar


                          kas ukide (korruptsiooni) CPI ei ole mitte umbes kuskil aafrika tier. sibulatel vist on veel hullem

                          Kommentaar


                            Algselt postitas plastic Vaata postitust

                            Kui sa kunagi oma "allegooriate" (nagu mulle omast arust tabavalt märkisid) esitamise lõpetad, siis su point on oodatud.
                            Kiilakas alžeerlase arvates pole usutav, et Lehtme keiss on erand.
                            Tõin kaks põhjust, miks ma arvan, et selles kontekstis (eesti heategevusraha ukrainlaste sõjapingutuse aitamiseks) on pigem erand.
                            Üks põhjustest oli seotud eestlaste endiga. Täpsemalt eestlaste kogemust korruptiivses keskonnas toimetamiseks. Nagu ka meil siin oli nõukogude ajal. Ehk ma arvan, et eestlased on vähem sinisilmsed seal toimetades kui mõni muu rahvus. Ehk ma avaldasin lootust, et tänu sellele on jällegi väiksem tõenäosus, et muud eesti annetused vasakule virutatakse. Kui jälgid muid tublisid annetuste vahendajaid, siis sa vist märkad ka ise, et kasutatakse erinevaid meetmeid, et kindlamalt asjad õigetesse kohtadesse jõuaks.

                            Sest ega praegu ju pole olukord, kus Lehtmel oleks nahk üle kõrvade tõmmatud, pigem tundub, et ta ise oli ka sahker-mahkeris asjaosaline ja seda nüüd ainult ukrainlaste ilge korruptiivsuse kaela ajada näib mulle kui Lehtme puhtaks-pesemise katse.

                            Aga mu laiem point on, et väga lihtne on negatiivse kogemuse najal heituda ja hakata loopima väga laiasi süüdustusi, mis peaks siis endaga kaasa tooma mida? Inimestele mõistuse pähe tooma, et nad ukraina korruptsiooniurkasse rohkem raha ei pumpaks või?
                            Ehk, et kasutada natukene nagu võrdlust, siis ühte polümeeri siin foorumis häirib rohkem see, kui abi saab keegi, kes seda ei vaja, kui see, et abist jääb ilma keegi, kes seda tõesti vajab. Olgu see lasterahadega varru, kes saab, kuigi ei vaja või korruptiivne vaskiv. Aga selleks, et vältida, et jumala eest vaskivid või varrud raha ei saaks, ollakse justkui valmis väga vabalt sellega, et need, kes abi päriselt vajavad, sellest ilma jäävad. Noh, igaks-juhuks, et ikka jumala eest keegi vale midagi ei saaks. Mulle tundub see analoogne ka õiguspõhimõttega, et pigem 10 süüdlast vabaduses kui 1 süütu vangis, versus noh, 10 süütut vangis ja 0 süüdlast vabaduses.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas plastic Vaata postitust

                              Mitu korda sa naist keppinud oled? Või Tammeka tasemel mänginud oled?
                              Ahaa, ka siin on sulle vaja selgitust. Olgu.

                              Ukrainas elab mingi.. 40 miljonit inimest. Seal on, päris ausalt, igasugu inimesi ja kombeid. Mõnes kohas on kombed ühesugused, teises kohas natukene teistsugused. Lahknevus jookseb nii ida-lääs teljel kui ka linn vs maa, haridustasemed jne. Umbes nagu... kõikides maailma riikides. Ja mulle lihtsalt pakub huvi, et kui palju peab ukrainas käima, et nagu päriselt teha nii põhjapanevaid arvamusi​ kogu riigi kohta.

                              Ja kuna mul on Ukraina suhtes veidi pehmem arvamus, oma subjektiivse kogemuse põhjal, siis mind huvitas, kas see arvamuse erinevus võib olla tingitud asjaolust, et kiilakas alžeerlane on seal pool-kohalik või vastupidi, kujundab oma arvamust distantsilt. Oma vastuse ma sain, ja see oli täitsa sisuline ja mõtlemapanev.

                              Umbes samamoodi on minu jaoks naljakas, kui mõni ameeriklane on käinud riias ja nüüd teab, kuidas baltimaades elu käib.

                              Kui sind aga päriselt need küsimused huvitavad, võin sulle kinnitada, et sinu naist mitte kordagi (ei oskagi arvata, kust see hirm tuleb) ja Tammeka tasemel samuti, mitte kordagi.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas plastic Vaata postitust
                                Teisel teemal - mul tegelt tihtipeale on heategevuse üle artutades fundamentaalne prombeem - kas "heategija" ei peaks saama tasustatud (ma ei räägi praegu lehtmest lol).


                                1. Et... kas Toivo Tänavsuu ei peaks saama oma fondist tasustatud? Fyi kui ta just annetuskastide sulli kõrvale ei pane (ega me kunagi ei tea)... siis ta on MA järgi kõige ausam heategevusfondi juht of all times.
                                2. Et... kui ERR teeb mingi 250 tuh masina jaoks lastehaigale jõulutunneli, et siis saate tegijad ja muud asjasosalised ei võiks oma panuse eest saada palka?

                                et selliised mõtted siin vastu pühapäeva. Loodan, et mingi osa kogu mu irooniast on märgatav just selle teise punkti võtmes.
                                Olen täitsa nõus, et tasuta heategevust ei pea tegema. Tihti välismaal paljud suured heategevusfondide töötajad, juhid saavadki suuri rahasi, aga ei hakka susserdama võetakse ametlikult, siin tõesti äkki mingi Eesti värk, et ei julgeta ausalt võtta või hakatakse susserdama, sest väike riik ja kõik nii googeldades avalik, lisaks meedial ka igav koguaeg ja nüüd suurem jama kaelas, oleks maksnud 50 000 kuus endale, sest tegi sellise kõva abistamise projekti ja promob enda tuntusega seda edasi ning kogulugu kõik õnnelikud.

                                Kunagi vist vaatasin ka, töötaja keskime palk oli 5000 euri kanti seal MTÜs, mis pole ka kõige väiksem.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X