320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas xxD Vaata postitust
    Täna huvitava asja avastasin. Rae vallas on teadagi vesi kulla hinnaga - €3.9/m3. Võrdlusena Tallinnas on €1.87/m3. Ometi nagu AS Tallinna Vee puhul tuleb vesi Ülemiste järvest, aga hinnavahe kaks korda.

    Rae vallas pakub vett AS ELVESO, mis kuulub 100% Rae vallale ja hind lendas lakke aastal 2012. Ja kolm korda nüüd arve, kes sai 2012. aastal Rae vallavanemaks? Loomulikult Mart Võrklaev, kes oli vallavanem kuni 2019. aastani.

    Ja AS ELVESO nõukokku kuulub 7 inimest: Madis Tafenau - nõukogu esimees, Kaido Kivistik, Aivo Hommik, Indrek Varik, Tarmo Gutmann, Kaarel Koger ja Indrek Raig. Võid ka kolm korda arvata, et mitu neist kuulub Reformierakonda - kõik!

    Edasi võib juba ise mõelda, et miks Rae vallas vesi nii kirves ja kes siin seda koort piimalt koorib.

    Ei ole korruptsioon?
    7 Aastat
    7 Inimest
    7 Koort

    Tule raja oma kodu Rae valda!

    Kommentaar


      we stand with israel.

      delfi hakkab ka vaikselt ausalt asju avaldama, muidu oleks ju putinistide propaganda kui dlefi selliseid uudiseid ei kajastaks.



      homme kirikusse minnes saab jälle iisraelaste eest palvetatud, aga reaalne antikristus on see sama netanyahanuinjaa.. varsti saabub iisraeli tõeline jumalariik. Amen!

      Kommentaar


        Kui keegi tahab päriselt sügavalt süübida selle Iisraeli ja Palestiina konflikti ajalukku siis panen mõned lingid infoga, kust saad enamvähem aru milles üldse küsimus on.

        Kommentaar


          Kas möni vasakpoolne nn ekspert on kunagi jihadismi vöi islami ideoloogiat ka (millegi) pöhjuseks pidanud?
          “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

          Kommentaar


            Sanktisoonid iisraelile v eemaldame spordiareenidelt? v j2tkame kahepalgelisust k6ige k6rgematel tasemetel? Ja laseme rikastel. Veel rikkamaks saada?

            Kaadrid on v2ga koledad ja vaevalt hamas imikute taha end peidab..



            Lisatud failid

            Kommentaar


              Oled kindel selles? Et ei peida? Kogu Hamasi strateegia on sellele üles ehitatud... neid rakette millega Iisraeli tulistatakse ei peideta kuskil põllu peal. Ikka tsiviilobjektide vahetus läheduses või all. Võttes veidigi maha juutide ülekaalu õhus, boonusena saab esitada haledaid kaadreid kus tsiviilid surma saavad. Täpselt sama nagu Donbabwe vatnikud. Vedasid kogu Donetski sõjavarustust täis ja siis karjusid genotsiid kui mõni tsiviil sai sellest tulenevalt sõjategevuse käigus surma.

              Kommentaar


                Algselt postitas vendetta Vaata postitust
                Oled kindel selles? Et ei peida? Kogu Hamasi strateegia on sellele üles ehitatud... neid rakette millega Iisraeli tulistatakse ei peideta kuskil põllu peal. Ikka tsiviilobjektide vahetus läheduses või all. Võttes veidigi maha juutide ülekaalu õhus, boonusena saab esitada haledaid kaadreid kus tsiviilid surma saavad. Täpselt sama nagu Donbabwe vatnikud. Vedasid kogu Donetski sõjavarustust täis ja siis karjusid genotsiid kui mõni tsiviil sai sellest tulenevalt sõjategevuse käigus surma.


                Seda isegi ei varjata
                “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                Kommentaar


                  Mõtlesin kas panna see rumalate küsimuste alla või siia.. aga fuck it.
                  Automaksu teemal.

                  Mis otstarbel või mis loogika alusel on see massi komponent sisse toodud. Ja miks see just täismass on ning miks see kriitiline piir seal 2t juurest jookseb.
                  Täiesti arusaamatu minu jaoks..

                  Kommentaar


                    Raskem auto lõhub rohkem teed. 2t on tõenäoliselt exceli põhjal.
                    see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                    "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                    "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                    Kommentaar


                      no aga ei lõhu ju.... see on suht lamp argument.
                      ma põhjendan ka veic. (Räägime ikkagi kergetest sõidukitest... sedaanid, luukpärad ja SUVid) - mingi 5 tonnised kastikad siia alla ei kuulu

                      auto on teepinnaga kontaktis läbi rehvide... sellest vist saavad kõik aru.
                      Oletame, et rehvirõhk, rehvide suurus ja koormusindeks on korrelatsioonis tootja soovitustega - ehk vastavuses auto suuruse, kaalujaotuse jms parameetritega.

                      Sellisel juhul on teatud tüüpi rehvi + auto kombinatsioonist tulenevalt kontaktpinnal oma ruutühikuga jalajälg.

                      Teekattele avalduv surve on mass/kontaktpindala. Suurematel pillidel on harilikult suurema koormusindeksiga ja suurema mõõduga rehvid. seeläbi surve erinevus on suht marginaalne ja on väga kaugel teekatte survetugevusest.

                      seeps see põhjus, miks see mulle jaburana tundub

                      aga vb on see kaitseks nende jobide eest kes Model S kruvivad alla 205/75/14E ja pumpavad need kiviks. Pole ise kohanud aga ilmselt umbes xxD laadi rokkarid.

                      Kommentaar


                        see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                        "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                        "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                        Kommentaar


                          see on tore lihtsustus. Aga kahjuks teljed ei ole teepinnaga kontaktis. Ma julgeks päris rahuliku südamega väita, et olulisem kriteerium on kontaktpindala. Ja isegi - oletame, et majandame telgedega... siis vahe 1800 ja 2400 kg täismassiga auto puhul on väiksem, kui näiteks 120kg tüüp 44 nike tossudega vs samade sussidega 70 kg tüüp mööda kõnniteed patseerimas. Hence minumeelest ei ole eriti suurt pointi alla 3.5t M1 sõidukite diferentseerimiseks lähtuvalt massist.

                          edit: igaks juhuks selle wiki järgi peaks ühe linnaliinibussi (30t/2telge - ilma lõõtsata) kohta olema barlanksis umbes 50000 2t täismasiga sõiduautot. sounds like a bad deal to me... kui teede lõhkumine argumendiks tuua..

                          Kommentaar


                            Kui su see suure kondiga 120-ne kilone vend läheb 70-ne kg teravmäele külla grillpeole ja istub õuetoolile, mille kandevõime on 100 kg, siis on suur tõenäosus, et pärast on vaja uut tooli - ilmastik, mikropraod, suurusest ja massist tulenev (tootele) ebasobiv kasutus.

                            Ma arvan, et sul on ses suhtes õigus, et proportsioonid on paigast ära.
                            see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                            "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                            "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                            Kommentaar


                              See “lõhub rohkem teed” on ilus muinasjutt, aga lõpuks annab see kogu kombinn CO2 ja vanusega ikkagi välja luksusmaksu. Ja mass lihtsalt korreleerub hirmus hästi luksusega.
                              20 LEGEND

                              Kommentaar


                                Muinasjutt on antud maksuga kaasnev legend/kasutusjuhend.
                                see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                                "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                                "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                                Kommentaar

                                Working...
                                X