320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    “Meedia keskpunkt” (saade oli eetris, aprill 17.2019) võtab luubi alla ka meie ajakirjanduses teenimatult vähe tähelepanu pälvinud nüansi Riigikogu esimehe Henn Põlluaasa intervjuust Õhtulehele. Kogu aeg on nii meedia kui poliitilised konkurendid ilkunud Keskerakonna kallal, et sellel on koostööprotokoll Vladimir Putini koduparteiga Ühtne Venemaa. Nüüd selgub aga, et Reformierakonnal on koostööleping kommunistidega Hiinas. Põlluaas meenutab intervjuus Riigikogu väliskomisjoni reisi Hiinasse: “Meie delegatsioonis oli ka Keit Pentus-Rosimannus ja Hiina kompartei kõrged juhid ütlesid, et kui tore, Reformierakond – meil on teiega ju koostööleping! Pentus-Rosimannus läks näost punaseks ja kui me pärast küsisime, et kuidas selle lepinguga on, siis ta selget vastust ei andnud.”

    Kommentaar


      Algselt postitas lorenzo Vaata postitust

      mis puudutab siia palgaarvestus?
      Kontrollin kas sa tead kui palju panustab rahaliselt riigieelarvesse 1000 € teeniv inimene ja kui palju 3000€ teeniv inimene.
      Hello! I´m mentaly ill.

      Kommentaar




        Tsiteerin, ise ei ropenda "ta ei saa ju nii loll olla et ei tea mis asjad juhtvardad on. siin tekib küsimus kas tegu on demagoogiaga et ütleb et tuumaenergia pole juhitav kuna seda pole lihtne sisse ja väljalülitada. roheliste juht ajas ühes intervius täpselt sama juttu. samasugune lollakas eit. ütles et tuumaenergia ei ole juhitav et see on kas sees või väljas."

        Kommentaar


          Leedu valitsus otsustas kolmapäeval teha parlamendile ettepaneku loobuda 2009. aastal vastu võetud seadusest, mis keelustab levitada alaealiste seas informatsiooni LGBT kogukonna ja samast soost isikute abielude kohta.


          Euroopa Inimõiguste Kohus tunnistas seadust sõnavabadusega vastuolus olevaks, mis innustas valitsust tegutsema, vahendab LRT.

          Jess leedu propageerib ka lastele vaimuhaigust tulevikus EL k2sul.. Euroopanriigid on vabad, demokraatia! ​

          Kommentaar


            Algselt postitas boobek Vaata postitust

            Kontrollin kas sa tead kui palju panustab rahaliselt riigieelarvesse 1000 € teeniv inimene ja kui palju 3000€ teeniv inimene.
            Ja kui palju panustab prontsentuaalselt oma sissetulekust riigieelarvesse 1000 eurot teeniv ja kui palju 3000 eurot teeniv?

            Aga ma pakun välja ka mis ma teeks selle varamaksuga- tooks toidu käibemaksu alla vähemalt 5%ni. Konkreetne meede, mis aitaks vaesuses olijaid.

            Kusjuures on teema, mida isegi austatud ettevõtja Puusaag on maininud- meil tekib varsti dilemma, et kas me peaks kuidagi dividendi maksustama. Ehk et paljud on läinud ettevõtlusesse, aga solidaarne tervishoiusüsteem on selle läbi kannatanud, sest enam ei laeku niipalju sotsmaksu...
            Catalunya is not Spain!

            Kommentaar


              Algselt postitas lorenzo Vaata postitust

              Ja kui palju panustab prontsentuaalselt oma sissetulekust riigieelarvesse 1000 eurot teeniv ja kui palju 3000 eurot teeniv?

              Aga ma pakun välja ka mis ma teeks selle varamaksuga- tooks toidu käibemaksu alla vähemalt 5%ni. Konkreetne meede, mis aitaks vaesuses olijaid.

              Kusjuures on teema, mida isegi austatud ettevõtja Puusaag on maininud- meil tekib varsti dilemma, et kas me peaks kuidagi dividendi maksustama. Ehk et paljud on läinud ettevõtlusesse, aga solidaarne tervishoiusüsteem on selle läbi kannatanud, sest enam ei laeku niipalju sotsmaksu...
              Ehksiis sa ei ole arvestust teinud kuna küsid vastu lolli küsimuse. Okei. Ma vihjan, et protsent on kõigile üks ja see sama. Aga palju rahaliselt tuleb?
              Hello! I´m mentaly ill.

              Kommentaar


                Peaminister Kaja Kallase väide, et Ida-Virumaa suur tööpuudus tuleneb sellest, et piirkonnas on võrreldes teiste maakondadega palju mittetöötavaid naisi, ei vasta tõele, nagu ka mitmed teised Põhjarannikule antud intervjuus esitatud väited maakonna töötuse kohta.


                Kas keegi siinsetest ekspressmeedia ajakirjanikest viitsib teha kokkuv6tte kajaka valedest ja h2madest teha ning need kuhugi artikklisse kokku v6tta ning avaldada kui mune on muidugi, klikimagnet see oleks

                Kommentaar


                  Algselt postitas boobek Vaata postitust

                  Ehksiis sa ei ole arvestust teinud kuna küsid vastu lolli küsimuse. Okei. Ma vihjan, et protsent on kõigile üks ja see sama. Aga palju rahaliselt tuleb?
                  Ei lähe riigieelarvesse sama protsent sissetulekust 1000€ ja 3000€ teenival isikul.
                  Arve võib peenhäälestada, aga nt. https://www.kalkulaator.ee/et/palgakalkulaator lehe arvutuste kohaselt aastal 2023: bruto 1000€ - neto 902€ tulumaks 9,8%, bruto 3000€ - neto 2313€ tulumaks 22,88%.
                  Edasi peaks vaatama, millised on niiöelda sundkulud ja kui palju vaba raha kätte jääb.
                  Sisetunne ütleb, et 902€ neto saab paar päeva enne järgmist palka otsa ja kulub üldjuhul käibemaksuga maksustatava kraami peale. Ehk siis puhtalt asju saab ta 902/1,2=752€ eest. Tulumaks + käibemaks 248€ ehk 24,8%. Eks 2300€ võib ka lõdvalt tarbimisse suunata, kuid sama lõdvalt võib sealt tuhat eurot ilma käibemaksuta kuskile investeerida või madratsi alla toppida. Oletame, et tarbimisse läheb 1800, sealt on käibemaks 300 €. Tulumaks + käibemaks 987€ ehk 32,9%, lisaks akumuleerub iga kuu 513 eurot.
                  See on hästi lihtsustatud vaade, 2024 on uued maksumäärad.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas boobek Vaata postitust

                    Kes tahaks tulla elama El -i vaesemaisse riiki kus on piir Venemaaga ja neli hooaega sügist?
                    Aa, nii et tegureid on veel, mitte ainult maksusüsteem? Miks siis Eesti Gunnar ära peaks minema ainult maksude optimeerimise pärast? Miks ta juba ära läinud ei ole?

                    Kommentaar


                      Algselt postitas boobek Vaata postitust

                      Ehksiis sa ei ole arvestust teinud kuna küsid vastu lolli küsimuse. Okei. Ma vihjan, et protsent on kõigile üks ja see sama. Aga palju rahaliselt tuleb?
                      boobek, kui sul on olukord, kus riigieelarve jaoks on raha vaja ja sinu silmis on ainus võimalus tulumaksu % tõstmine, siis sa tõstad näiteks 2% nii 1000 eurot teenival kui ka 3000 eurot teenival, mõtlemata palju selline muudatus nende elu mõjutab- 1000 eurot teeniva toimetulek saab tunduvalt suurema põntsu kui 3000 eurot teeniv, sellest saad sa aru? keegi ei eita, et summaliselt loomulikult tasub 3000 eurot teeniv rohkem kui 1000 eurot teeniv, sellest saab iga vähegi matemaatikast aru saav inimene aru, aga küsimus on ju toimetulekus.
                      mida ma tegelikult tahan öelda on see, et jõukad panustavad meil ühiskonda vähe. Esiteks jõukas inimene ei ole palgatööline, oma sissetuleku saab ta läbi dividendide. Ma olen igapäevaselt tegev finantssektoris ja näen pidevalt kuidas pöörduvad ettevõtjad laenusooviga ja jutuga et kui palju ta peaks omale sissetulekut näitama või dividende maksma. Tõsiselt?
                      Catalunya is not Spain!

                      Kommentaar


                        Teil on see fookus siin ikka täiesti rappa läinud. Olukord on hetkel selline, et kui me kiiresti välja ei mõtle, mis asendab rohepöörde käigus põhja lastavaid sektoreid, siis vajame suurusjärk miinimum 5 miljonit Amplerit ja miljon Hageni kastiratast aastas eksport minemas, et ei oleks vaja veel lisamakse lavale tuua.

                        Kommentaar


                          varsti on meil ULEZ kaamerad ja 15minutilised linnad, mis aitavad riigikassat täita rohetrahvide näol ja makse polegi vaja tõsta/juurde tekitada... ei tea millal inimesed saavad aru, et kliima soojenemine POLE inimtekkeline

                          aa ja inflatsiooni teemal, kui siin nö 2samba raha inimestele kätte jagati ja see inflatsiooni mõjutas, siis palju mõjutavad inflatsiooni ametnike mitmekümnetuhandesed hüvitised ja erinevate tippjuhtide sama suured palgad? või üldse kõik üle 2000 euro suurused palgad

                          Kommentaar


                            Sinu jaoks on 2000 bruto pursui juba?

                            Kommentaar


                              Algselt postitas vendetta Vaata postitust
                              Sinu jaoks on 2000 bruto pursui juba?
                              ma tõin ca keskmise palga näiteks
                              lisaks kes yldse on see, kestahab oma teenitud rahast viiendiku riigile anda, mitte millegi eest(loe: ehk makse maksta oma sissetuleku eest)

                              Kommentaar


                                Algselt postitas gaskoff Vaata postitust

                                Ei lähe riigieelarvesse sama protsent sissetulekust 1000€ ja 3000€ teenival isikul.
                                Arve võib peenhäälestada, aga nt. https://www.kalkulaator.ee/et/palgakalkulaator lehe arvutuste kohaselt aastal 2023: bruto 1000€ - neto 902€ tulumaks 9,8%, bruto 3000€ - neto 2313€ tulumaks 22,88%.
                                Edasi peaks vaatama, millised on niiöelda sundkulud ja kui palju vaba raha kätte jääb.
                                Sisetunne ütleb, et 902€ neto saab paar päeva enne järgmist palka otsa ja kulub üldjuhul käibemaksuga maksustatava kraami peale. Ehk siis puhtalt asju saab ta 902/1,2=752€ eest. Tulumaks + käibemaks 248€ ehk 24,8%. Eks 2300€ võib ka lõdvalt tarbimisse suunata, kuid sama lõdvalt võib sealt tuhat eurot ilma käibemaksuta kuskile investeerida või madratsi alla toppida. Oletame, et tarbimisse läheb 1800, sealt on käibemaks 300 €. Tulumaks + käibemaks 987€ ehk 32,9%, lisaks akumuleerub iga kuu 513 eurot.
                                See on hästi lihtsustatud vaade, 2024 on uued maksumäärad.
                                Kõik on väga tore ja õige. Aga minu küsimus ei olnud selles kellele kui palju kätte jääb, vaid kes reaalsuses rohkem panustab. Ja miks rohkem panustajat "õigluse" sildi all rohkem kottima peaks?


                                boobek, kui sul on olukord, kus riigieelarve jaoks on raha vaja ja sinu silmis on ainus võimalus tulumaksu % tõstmine, siis sa tõstad näiteks 2% nii 1000 eurot teenival kui ka 3000 eurot teenival, mõtlemata palju selline muudatus nende elu mõjutab- 1000 eurot teeniva toimetulek saab tunduvalt suurema põntsu kui 3000 eurot teeniv, sellest saad sa aru? keegi ei eita, et summaliselt loomulikult tasub 3000 eurot teeniv rohkem kui 1000 eurot teeniv, sellest saab iga vähegi matemaatikast aru saav inimene aru, aga küsimus on ju toimetulekus.
                                mida ma tegelikult tahan öelda on see, et jõukad panustavad meil ühiskonda vähe. Esiteks jõukas inimene ei ole palgatööline, oma sissetuleku saab ta läbi dividendide. Ma olen igapäevaselt tegev finantssektoris ja näen pidevalt kuidas pöörduvad ettevõtjad laenusooviga ja jutuga et kui palju ta peaks omale sissetulekut näitama või dividende maksma. Tõsiselt?​
                                Ma ei oska multi tsiteerida. Sorri.
                                Aga kust tuleb arvamus, et ma tahan mingit tulumaksu tõsta. Mingeid makse pole vaja tõsta ega uusi tekitada. Kui on eelarve puudujääk siis tuleb alustada avaliku sektori kulude kärpimisest. Aga antud teemat kardetakse siin foorumis nagu katku.
                                Hello! I´m mentaly ill.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X