320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas lorenzo Vaata postitust

    ma arvan et tänu sellele on ühiskond rohkem ühtsem, vähem nn. klassiviha. lisaks on ka varamaksud ja ettevõtetel klassikaline tulumaks. ma kahjuks ei leia hetkel Portugali riigieelarvet, et oleks huvitav näha tulude võrdlust Eesti riigieelarvega.

    Ja ma olen nõus, et mitte ainult keskklass ei pea rohkem ühiskonda panustama, aga ka jõukam klass. Kindlasti ei ole Portugalis võimalik nõnda OÜ-tada nagu seda on Eestis. Ja politsei kui ka arstid-õed-päästjad-õpetajad elavad kindlasti paremini kui Eestis. Me võime naerda Portugali keskmist palka, kuid vaesem klass elab seal kindlasti paremini kui meil. Miinimumpalk on esmakordselt Eestis samakõrge kui Portugalis, aga elukallidus on Portugalis madalam. Esiteks on neil juba toiduainete käibemaks tunduvalt madalam.
    Õnneks meil on ka põllumeestel lebo. Korjavad 3x aastas saaki ja hõissa pulmad. Kui aint see käibemaks väiksem oleks...

    aa.. krt vist vahepeal on talv ja suvi on sama sitt nagu lätis. saame 1x aastas tomateid korjataja ülejäänud peame imprortima.

    Kommentaar


      Algselt postitas taku* Vaata postitust

      ma sain just reisupealt tagasi ja väss.

      aga ma korra torkan selle OÜ-tamise teemal.

      Su toodud näited on elust enesest... ja ilmselt igaüks kes mingil määral bizznisit teind teavd samasuguseid tegelasi.. aga see selleks.

      OÜ-tamine (kui ma õigesti olena ru saanud) ei ole päris see 1..2 mehe brigaad, kellel 3+ klienti... ok maksud ajatatud (intresse peavad ikka tasuma).. ok majad ehitatud ja maastur perse all - fair enough - aga risk on ka olemas. (kohustus säilitada kuludokumente 7 aastat - väga suur oht erisoodustuse tekkeks, riigihanketel osalemise piirangud and so on...)

      Samuti... ega sektori konkurendid selliseid djüüde just eriti hea pilguga ei vaata...ja ma ei näe, et selline lifestyle eriti jätkusuutlik oleks... või kui on tüüpe kes pikaajaliselt sellist elu kannatavad - siis respect. Need venand on kas täis soodad või sotsiopaadid.

      Kui OÜtamisest (ehk siis palgafondi välja võtmine arvega) rääkida. Siis tihti kiputakse unustama paari asja. Ajudega vennad hammustavad läbi, aga interneti filosoofid mitte.
      Mis on riskid...
      Kõik 1000+ arved lähevad juba mitu head aega automaatselt topeltkontrolli (ostja ja müüja deklarid peavad vastama, muidu läheb EMTA indikaator punaseks)
      Lisaks peaks minule teadaolevalt toimuma ka pisteline seire - kui OÜ teeb pikema perioodi vältel arveid ainult ühele kliendile, siis on nad lupsti jälgimislistis.

      Edasi: Sotsiaalsed tagatised ja hüved:
      Puhkus - dream on - su klient ei pea sulle andma - pead ise majandama ja puhksuefondi looma.. või siis ei puhka.
      Mingi sitt lendab ventikasse... tahad töövaidluskomisjoni minna - good luck
      Klient läheb pankrotti... good luck
      Tahad enanst töötuna arvele võtta, sest pole kuskile enam arveid esitada (olles maksnud endale min. palka) - good luck. Loodetavasti leiad kiirelt uue teenistuse, muidu kuivad kokku
      jne...

      Siin mingid venand tõid näiteid, et ostad koju uue teleka ja kassile kullast mähkmed. Senikaua ok, kuni onu EMTAst ei helista. Pärast maksad erisoodustust.


      Kulud/kohustused. Raamatupidamiskohustus, TSD ja KM deklarid iga kuu, Majandusaasta aruanne (enam ei saa esitamata ka jätta, saad trahvi kohe)

      See on korralik rehkendamine, et kas selle mõnikend prossa säästmise nimel tasub see ajukepp ära. Isiklikult arvan, et ei tasu... Just sots. garantiide pärast.​
      minu arust oü-tamise teema on ikka päris laialdane. igapäevaselt laenuturul toimuvaga kursis olles on igapäevane et mingi oü-taja soovib kodulaenu või autoliisingut saada ja siis küsib et kui palju ta peab hakkama omale palka näitama. et nagu tõsiselt? omapoolne soovitus on et ärge sellise küsimusega küll enam finantsasutusse tänapäeval pöörduge, see tähendab suht automaatset ei-vastust. finantsasutus ei ole küll maksuamet, aga maksupetturitega ei soovita tänapäeval küll end siduda.
      Catalunya is not Spain!

      Kommentaar


        Vaata. Vaks vahet kas sa OÜtad OÜtamise mõttes (palgafond arvega printsiip - üks klient)
        Või oled näiteks ühemehe band kes pakub näiteks plaatimistööde teenust (alltöövõtt erinevatele ehitusfirmadele ja eraklientidele)

        Esimene näide on eetiliselt peenis, juriidiliselt kaheldava väärtusega

        Teine näide - oleneb kust otsast vaadata. Ma saan aru, et sul on klassiviha, aga kirjutame konteksti ümber. See sama plaatija sai soomes tööjõurendi firmalt tünga... siis otsustas, et hakkab ise toimetama. Oled sa kunagi 0 kapitaliga ettevõtet alustanud? Oletame et see sama vend on nüüd 2 aastat ennast ülesse ehitanud. Poole ajast rüganud praktiliselt tasuta (kasv vajab investeeringuid, investeeringud tuleb oma tuludest katta - sektoris kus konkurent megatihe ja palju Plasticu sõpru stripika maasturitega solgivad). Nüüd see sama tüüp epale kahte aastat on saanud mingisuguse stabiilsuse.. tahab korterit osta.. saaks isegi hakata endale keskmist töötasu maksma ja plaanib enne filosoofi käest küsida, et milline mu töötasu korteri ostuks olema peaks.

        Kas need kaks hüpoteetilist tüüpi on siis võrreldavad?

        Kommentaar


          Algselt postitas lorenzo Vaata postitust

          reaalselt räägid seda? sa ikka tead palju päästjad näiteks palka saavad? Teades õpetajate tööd(mul endal oli ema õpetaja), siis imestan kuidas nad üldse viitsivad koolis õpetajatena jätkata. Õed-arstid võivad vabalt päevapealt lahkuda ülelahe inimlikematesse tingimustesse hoopis kõrgema palga peale. Ja rääkida selle peale et mingu pealegi ära on ikka väga lühinägelik. Kes siis nende asemel selle töö ära teeb? Õpetajatega on kohe-kohe kriis tulemas kui need pensionärid lõpuks koolist koju jäävad. Päästjad juba on meil suuresti vabatahtlikud, piisab ühest korralikust paugust ja tegelikult on meil ühiskond uppis
          Jah, erasektoris paistab alati päike, muru on roheline ja diivanist pritsib naftat. Aga miskipärast needsamad lahkuda lubajad kunagi kuhugi ei lähe. Huvitva küll mispäras? Ei taha maksumaksjaks hakata? Või mis?
          Hello! I´m mentaly ill.

          Kommentaar


            Algselt postitas boobek Vaata postitust

            Jah, erasektoris paistab alati päike, muru on roheline ja diivanist pritsib naftat. Aga miskipärast needsamad lahkuda lubajad kunagi kuhugi ei lähe. Huvitva küll mispäras? Ei taha maksumaksjaks hakata? Või mis?
            Ah? Riigiametis ei maksta makse v?
            Üldiselt muidugi jaur politsei, päästjate jne palga ümber on alati veits veider. Nahui see Politsei nii kaua tuleb? Kus tuletõrjujad on, mul maja põleb?! Makske siis rohkem, kui neid piisavalt pole!! Nahui neile jälle palka peab tõstma?! ja tagasi algusesse.

            Kommentaar


              Algselt postitas taku* Vaata postitust
              Vaata. Vaks vahet kas sa OÜtad OÜtamise mõttes (palgafond arvega printsiip - üks klient)
              Või oled näiteks ühemehe band kes pakub näiteks plaatimistööde teenust (alltöövõtt erinevatele ehitusfirmadele ja eraklientidele)

              Esimene näide on eetiliselt peenis, juriidiliselt kaheldava väärtusega

              Teine näide - oleneb kust otsast vaadata. Ma saan aru, et sul on klassiviha, aga kirjutame konteksti ümber. See sama plaatija sai soomes tööjõurendi firmalt tünga... siis otsustas, et hakkab ise toimetama. Oled sa kunagi 0 kapitaliga ettevõtet alustanud? Oletame et see sama vend on nüüd 2 aastat ennast ülesse ehitanud. Poole ajast rüganud praktiliselt tasuta (kasv vajab investeeringuid, investeeringud tuleb oma tuludest katta - sektoris kus konkurent megatihe ja palju Plasticu sõpru stripika maasturitega solgivad). Nüüd see sama tüüp epale kahte aastat on saanud mingisuguse stabiilsuse.. tahab korterit osta.. saaks isegi hakata endale keskmist töötasu maksma ja plaanib enne filosoofi käest küsida, et milline mu töötasu korteri ostuks olema peaks.

              Kas need kaks hüpoteetilist tüüpi on siis võrreldavad?
              jah nõus. Samas ma räägingi pigem tüüpidest kel OÜ keskmiselt 10 aastat, näidanud min.palka, et saada solidaarset ravikindlustust. Nende plaan on kuni aasta näidata pangale sobivat palka ja kui see nõutud aeg möödas, siis min.palgaga edasi. Usu mind, selliseid ei ole üksikuid, pigem sadu. Ja see info on ühe finantsasutuse info põhjal...
              Catalunya is not Spain!

              Kommentaar


                Väike fakt- Lissabon moodustab umbes 10% Portugali kogu rahvaarvust, Tallinn on üle kolmandiku Eesti rahvaarvust. Lissabon on tõesti kallis linn üürimise mõistes, seda ei eita. Aga sa võid ju võtta omal ette idealista.pt ja leida ka odavamalt kui numbeos välja toodud numbrid
                Catalunya is not Spain!

                Kommentaar


                  Algselt postitas nonoh Vaata postitust

                  Kui töötaja teeks OÜ ja osutaks teenust, kes siis makse maksab?

                  Käibemaksu maksavad ka ametnikud.
                  Pluss, kov-i vaatevinklist on ametniku makstud tulumaks ja mitte-ametniku makstud tulumaksu sama tulus maks.
                  Sellest järgmisele järgneva OÜ sõsar OÜ, kes maksab miinimumi ja divikaid? Sinu antud küsimus langeb jokk-kategooriasse, kus oluline on see, mis paistab välja.

                  Käibemaks ja tööjõumaksud on erinevad asjad.

                  Võta sealt 4000 elanikuga KOVist ära 200-le inimesele tööd pakkuv tehas. Näiteks a la Nõost (nõka-nõka) Nõo Lihatööstus.
                  Selleks, et ametnikud saaksid makse maksta on vaja neile töökohta, tuba, maja, mille jaoks on vaja...

                  Ära saa valesti aru - ka ametnike on vaja. Ainult, et me oleme ajas, kus nad defineerivad majanduselu läbi enda.
                  see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                  "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                  "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                  Kommentaar


                    Algselt postitas taku* Vaata postitust
                    aga puhas rõõm teada saada, et ettevõtte edukuse TAGAB koostöö, mille aluseks on austus ja usaldus ning mõistagi oskused.
                    Nii kurb, kui see ka pole, siis praegusel ajal on vaja seda inimestele öelda. Sinule mitte - sinul on omad mured.
                    see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                    "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                    "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                    Kommentaar


                      Algselt postitas lorenzo Vaata postitust

                      Väike fakt- Lissabon moodustab umbes 10% Portugali kogu rahvaarvust, Tallinn on üle kolmandiku Eesti rahvaarvust. Lissabon on tõesti kallis linn üürimise mõistes, seda ei eita. Aga sa võid ju võtta omal ette idealista.pt ja leida ka odavamalt kui numbeos välja toodud numbrid
                      Niisamuti leiab Eestis odavamalt kui Numbeo väidab. Ma olen täitsa nõus, et nad hindavad kohati mingeid asju liiga kalliks.

                      Sa ikka järgmist kahte linki ka vaatasid, mis räägivad elust väljaspool Lissaboni?

                      Kommentaar


                        Algselt postitas taku* Vaata postitust
                        Vaata. Vaks vahet kas sa OÜtad OÜtamise mõttes (palgafond arvega printsiip - üks klient)
                        Või oled näiteks ühemehe band kes pakub näiteks plaatimistööde teenust (alltöövõtt erinevatele ehitusfirmadele ja eraklientidele)

                        Esimene näide on eetiliselt peenis, juriidiliselt kaheldava väärtusega

                        Teine näide - oleneb kust otsast vaadata. Ma saan aru, et sul on klassiviha, aga kirjutame konteksti ümber. See sama plaatija sai soomes tööjõurendi firmalt tünga... siis otsustas, et hakkab ise toimetama. Oled sa kunagi 0 kapitaliga ettevõtet alustanud? Oletame et see sama vend on nüüd 2 aastat ennast ülesse ehitanud. Poole ajast rüganud praktiliselt tasuta (kasv vajab investeeringuid, investeeringud tuleb oma tuludest katta - sektoris kus konkurent megatihe ja palju Plasticu sõpru stripika maasturitega solgivad). Nüüd see sama tüüp epale kahte aastat on saanud mingisuguse stabiilsuse.. tahab korterit osta.. saaks isegi hakata endale keskmist töötasu maksma ja plaanib enne filosoofi käest küsida, et milline mu töötasu korteri ostuks olema peaks.

                        Kas need kaks hüpoteetilist tüüpi on siis võrreldavad?
                        Sorry, saan vaatenurgast aru, aga ei nõustu. Loona muidugi ok ja juhtumipõhiset ka inimlikult arusaadav. Aga süsteemselt on natukene liiga palju ohkimist on ettevõtjatel selle "riski võtmise" teemaga. Riski võtmisega kaasneb ka suurem upside edu korral võrrelduna palgatöötajaga. Kes muuseas, võtab ka riski kui kuhugi tööle läheb, sest mõnele võib küll üllatus olla, aga alternatiivkulu on kõigil.

                        Seega see ving on natukene liiga suur mu maitse jaoks, et kuidas kõik elavad ettevõtjate õndsusest, armust ja peaksid küünla kirikusse viima tänutäheks eraettevõtja võetud suure riski eest.

                        Et päris ei filosofeeriks, siis toon välja, et siin-seal ka töö kõrvalt üritanud mingil perioodil rohkem, mingil vähem hobiettevõtlust teha. Mingid riskid said võetud alguses nii paarikümne tuhandelised, mille kapital kogutud enda "riski ja higivabast päris tööst ja palgast" ning juurde sai võetud eraisiku käendusega laen isegi. Natukene kapriissemat sorti teema ka, kus nulli ja miinusesse minek täitsa reaalne. Ei arvanud tol hetkel väga sügaval sisimas, et mingi taevane õnnistus ühiskonnale olen selle koha pealt. Tõsi, maksudega käitusin ja käitun seadusega lubatud piirides. Siinkohal punkti osas aga arvan, et kui piirid oleks väga rangemad, siis oleks see päris ok samm ja liiga palju ei vinguks.

                        Kommentaar


                          Sorry offtopic - aga LOL Keskerakond.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust

                            Niisamuti leiab Eestis odavamalt kui Numbeo väidab. Ma olen täitsa nõus, et nad hindavad kohati mingeid asju liiga kalliks.

                            Sa ikka järgmist kahte linki ka vaatasid, mis räägivad elust väljaspool Lissaboni?
                            Vaatasin. Eks kõige täpsema ettekujutuse saad kui ise kohapeal oled. Lisaks pole siin arvestatud arvatavasti seda, et Portugalis on 14 kuupalka aastas. Ja ka võimalikku sotsabiprogramme.
                            Aga primaarsete toiduainete toidukorv on Portugalis juba käibemaksu võrra soodsam. Samuti riided, jalanõud. Kommteenused. Võrdleme ikka vaeste kulusid.​
                            Catalunya is not Spain!

                            Kommentaar


                              sa ei peagi nõustuma...arvamused on erinevad, riskid on erinevad... point oli pigem selles, et hipid võiks aru saada, et iga ettevõtja ei ole tõbras ja iga väikeettevõte ei ole OÜtaja/maksupettur.
                              Kontekst on nende asjade juures oluline.

                              Minu extensive uurimustöö, mis põhineb pudrukausistatistikale ütleb, et % värdjaid igas valdkonnas on umbes samas suurusjärgus.

                              Palgatöötajad, kes varastavad tööaega ja töövahendeid jms on protsentuaalselt umbes sama suur kui tooreid OÜtajaid, kes varastavad päästjatelt palgaraha.

                              Isiklikus aspektis olen seisukohal, et "plaatija" näide varaste hulka ei kuulu. Müts maha, et tüüp tahab vastutada ja toimetab selle nimel.

                              Kommentaar

                              Working...
                              X