320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Punkt Vaata postitust

    Aga kõik taandubki sinna, mida inimene õiglaseks peab. Magustatud jookide maks on kaudne maks. Sa saad selle maksmist läbi endapoolse tarbimise reguleerida. Füüsilise isiku tulumaks on otsene maks. Seda sa läbi oma tegevuse (üldjuhul) reguleerida ei saa.

    Ma ei arva, et suhtumine maksutõusudesse oleks mingi ilge probleem. Ma arvan, et ühiskonnas on väga palju keskmisest suurema sissetulekuga inimesi, kes oleks igati valmis rohkem maksu maksma, kui nad teaks, kuhu ja mille tarbeks nende maksuraha läheb ning omaks kindlust, et seda ei loobita solidaarsuse sildi all hoopis lennukilt alla.

    Astmeline tulumaks seda ei paku ning seetõttu ei tundugi see paljudele õiglane. Minu meelest on riigikaitsemaks selles suhtes väga hea näide, et ma ei ole väga kohanud kedagi, kes selle maksu vastu protesteeriks. Miks? Eeldus on, et see läheb otsejoones riigikaitsesse, mitte kellegi valimislubaduse kinni plekkimiseks.
    “ma arvan, et oleks lihtsam maksta kui teaks kuhu läheb”.

    mis need keskmisest kōrgemalt teenivad on su jaoks mingid retardid, kes ei saa aru, kuhu riik raha kulutab? Vōi on mingid autistid, kes vajavad igakuist auditit riigi kulukohtade osas?

    täiesti mōttetu ja ebaoluline slogan see “kui teaks kuhu läheb”.

    Kommentaar


      Algselt postitas Andres. Vaata postitust

      Uitmõttena lampi ja puusalt pakkumine, et kui sissetulek on 3x üle riigi keskmise, siis sellelt üle olevalt osalt läheks 5% rohkem tulumaksu (alla jääv osa oleks maksustatud aga nii nagu ka kõigil teistel). Endal sellist sissetulekut pole ega ka oska hinnata, et kas sinna kanti küündides mu motivatsioon edasi pingutada langeks märgatavalt. Kahtlen, et langeks, aga ei tea. Ohukoht on muidugi, et sellega avaneks uks, et maksusüsteemi hakataks tulevikus veel rohkemate ja suuremate astmetega "rikastama", mis puhul saaks ka enda valulävi ületatud.

      Võimalik muidugi, et see oleks üpris mõttetu lahendus, mis ei tooks riigieelarvesse märkimisväärset lisa. Ei tea arvata. Ei oska ka öelda, et kas sellest on rohkem kasu, kui saame öelda, et meil on hästi lihtne ja ühetaoline maksussüsteem (mida ta juba praegu küüru tõttu pole). Või on see ülim ühetaolisus ja lihtsus meil natukene üle fetišeeritud.
      ma ei ole viimased 5 a alla 50k net aastas teeninud ning kui oskaks ja oleks aega, sooviksin seda summat suurendada. See, kas lisasummalt läheb maksudeks protsent rohkem vōi vähem, jääb ebaoluliseks kuniks enda pangakonto seis on parem va varasem. Eriti kui see protsent on vajalik nende jaoks, kes on kehvemas seisus. Sōltumata sellest, et nad on esimesed minu vaatenurka vihkavad inimesed. Väike panus, gramm vōi nii selleks, et oleks mingi sotsiaalne keskkond, kus oleks vōimalikult vähe toimetuleku piiril vōi alla selle olevaid isikuid.

      Enda vanaemale teatava regulaarsusega kannan raha, et ta ei peaks muretsema nt küttearvete pärast ja tōepoolest ei peaks poes senti lugema. On ilmselt inimesi, kes hoolivad oma vanaemast samamoodi, kuid selleks vōimalust ei ole. Ja kui tahetakse makse tōsta, siis paradoksaalselt need inimesed, karjuvad selle peale kōige rohkem. Dafakk nagu? Ja siis siia lisanduvad lohhid stiilis Peeter Koppel, kes avalikult veel kōva kōlapinda omavad.

      Ja siis need inimesed vihkavad ka veel ühe suupoolega maksutōuse, teise suupoolega nōuavad ōpetajatele paremat palka. Taustal kuklas mingi apologeetiline pask mentaliteet, kus “aa annaks küll kui teaks kuhu läheb”. Vot sinna lähebki.

      Kommentaar


        Algselt postitas plastic Vaata postitust

        “ma arvan, et oleks lihtsam maksta kui teaks kuhu läheb”.

        täiesti mōttetu ja ebaoluline slogan see “kui teaks kuhu läheb”.
        Aivar Sõerd ja mõned ajakirjanikud saavad jälile,

        Kommentaar


          Algselt postitas plastic Vaata postitust

          ma ei ole viimased 5 a alla 50k net aastas teeninud ning kui oskaks ja oleks aega, sooviksin seda summat suurendada.
          Tubli oled. Kui töötasid ennast nö nullist sellele tasemele, siis veel tublim. Aga pole seda kogu aeg ka vaja rõhutada vähem või rohkem varjatud kujul. Me juba saime ammu aru siin. Mingit lisaväärtust see üheski tõsises arutelus ei anna. Las selline suhtumine jääb pokkerimadistele ja edukamatele kipsimeestele, et loetakse mingeid aastanumbreid avalikult, et vaata kui kõva kunn siin teiega räägib.

          Kommentaar


            Algselt postitas vendetta Vaata postitust

            Tubli oled. Kui töötasid ennast nö nullist sellele tasemele, siis veel tublim. Aga pole seda kogu aeg ka vaja rõhutada vähem või rohkem varjatud kujul. Me juba saime ammu aru siin. Mingit lisaväärtust see üheski tõsises arutelus ei anna. Las selline suhtumine jääb pokkerimadistele ja edukamatele kipsimeestele, et loetakse mingeid aastanumbreid avalikult, et vaata kui kõva kunn siin teiega räägib.
            Istekoht, seisukoht, kontekst loeb minu jaoks ja seega kannab just seda eesmärki. Oleks asi summas, siis… ega ei leiagi, et selleg juubeldada. Saan aru, et vōib tōlgendamistel tekkida sōltuvalt vaatenurgast mingi error, aga see viimane on juba enda, mitte minu teha.

            Kui see tundub mingi pokkerimadiste sarnane joon for real, siis ju olen ennast sitasti väljendanud ja tōesti halvasti välja kukkunud. Viimast siiralt ja vōtan siis arvesse edaspidi.

            tōsised arutelud vm viide on ka aga veidi naeruväärne, sest seda ju tegelikult siin ei toimu ju? Visatakse link ja paar vihast viidet kui sedagi, millele järgnevad erinevate foorumlaste erinevad vaatenurgad üsna suval tasemel.

            Kommentaar


              Algselt postitas kaala Vaata postitust

              See aina jäigem "maksku mis maksab" vastasus meie poliitikas on naljakas jah. Nt Soomes oli Nato vastasus enne suurt söda ca 80%. Kuu või paar pärast 2022 veebruari näitas uuring hoopis 80% toetust. Wtf, mis juhtus? Sest president pöördus rahva poole ja ütles, et nüüd tuleb kollektiivselt kokku hoida ja selline otsus vastu võtta. Seda kuulasid ka paljud muidu ideoloogilised vastased, sest raskematel aegadel krigistatakse küll hambaid, aga hoitakse ikkagi seljad kokku.
              Ma arvan, et see seljad kokku teema on tegelikult seotud ka maksudega. Sest maksud iseenesest on juba päris solidaarne nähe. Aga mulle tundub, et astmeline tulumaks oleks veel solidaarsem. Sestnoh, jõuame jällegi sinna, kus oma elujärjelt annavad iga maksutõusuga vaesed rohkem ära kui rikkad. Võib-olla siis elujärje mõttes ei tundu VF nii suur ikaldus. Ehk - mida rohkem on eluga rahul olevaid inimesi, seda kõrgem kaitsetahe. Mida rohkem on rahulolematuid (elujärje, kohtusüsteemi, haridussüsteemi, maksusüsteemi, politsei, poliitikute, valimissüsteemi), seda väiksem on kaitsetahe. Seepärast VF sihibki seda rahulolematust ja meie ullikesed teadlikult või teadmatult söövad seda kaasa.

              Kommentaar


                Algselt postitas nonoh Vaata postitust

                Ma arvan, et see seljad kokku teema on tegelikult seotud ka maksudega. Sest maksud iseenesest on juba päris solidaarne nähe. Aga mulle tundub, et astmeline tulumaks oleks veel solidaarsem. Sestnoh, jõuame jällegi sinna, kus oma elujärjelt annavad iga maksutõusuga vaesed rohkem ära kui rikkad. Võib-olla siis elujärje mõttes ei tundu VF nii suur ikaldus. Ehk - mida rohkem on eluga rahul olevaid inimesi, seda kõrgem kaitsetahe. Mida rohkem on rahulolematuid (elujärje, kohtusüsteemi, haridussüsteemi, maksusüsteemi, politsei, poliitikute, valimissüsteemi), seda väiksem on kaitsetahe. Seepärast VF sihibki seda rahulolematust ja meie ullikesed teadlikult või teadmatult söövad seda kaasa.
                Pange kuhugi automaatseks vastuseks see nonohi mōte seal, kus juttu maksudest.

                Vihaseks saada ja valitsust vihata oskame kōik.

                Kommentaar


                  Üsna kõnekas on see, et astmelist tulumaksu pooldavad hiljutise uuringu järgi ca pooled reformi (!) valijatest ning üle poole teiste parteide valijatest. Jällegi, arvan, et kui seda mõistlikult rakendada, siis miks mitte. Tulu peaks riigikassasse tulema suurusjärke rohkem kui auto- ja suhkrumaksuga kokku (mitte et nendegi vastu oleksin). Süsteem, mida paljudes Euroopa riikides kasutatakse, on see, et selle summa pealt, mis ületab kahekordset keskmist palka, maksad kõrgemat tulumaksu, olgu selleks siis 25%, 30%, 40% või mingi astmetega süsteem. Nt kui kahekordne keskmine on 3,5K ja palk 4K, siis 500 eur pealt maksad 30% tulukat. Ma arvan, et tundub mõistlik ja ei tohiks kellegi motti tappa.

                  Siin on oluline muuhulgas ka see, et see raha tuleb ka jõukamatele osaliselt tagasi, kui see tähendab kvaliteetsemaid avaliku sektori teenuseid, olgu eesmärgiks nt meditsiini lisarahastamine, haridusse ja kultuuri panustamine jne.

                  Aga igal juhul parem kui see praegune küürakas süsteem, kui tekib palgalõks ning mingil arusaamatul põhjusel peavad keskmise ja alla keskmise palgaga inimesel rohkem maksma hakkama.

                  Kommentaar


                    See varjendite teema kah nüüd, ebapopulaarne midagi vastu väita, aga võiks ikka läbimõeldult toimetada. Ise veidi torssis ülevalt alla käskude suhtes, sest avalike varjumiskohtadega pole enne suurt tegeletud.. https://www.err.ee/1609276410/kurnit...-varjumiskohti

                    Kommentaar


                      Algselt postitas onoz9 Vaata postitust
                      Üsna kõnekas on see, et astmelist tulumaksu pooldavad hiljutise uuringu järgi ca pooled reformi (!) valijatest ning üle poole teiste parteide valijatest. Jällegi, arvan, et kui seda mõistlikult rakendada, siis miks mitte. Tulu peaks riigikassasse tulema suurusjärke rohkem kui auto- ja suhkrumaksuga kokku (mitte et nendegi vastu oleksin). Süsteem, mida paljudes Euroopa riikides kasutatakse, on see, et selle summa pealt, mis ületab kahekordset keskmist palka, maksad kõrgemat tulumaksu, olgu selleks siis 25%, 30%, 40% või mingi astmetega süsteem. Nt kui kahekordne keskmine on 3,5K ja palk 4K, siis 500 eur pealt maksad 30% tulukat. Ma arvan, et tundub mõistlik ja ei tohiks kellegi motti tappa.

                      Siin on oluline muuhulgas ka see, et see raha tuleb ka jõukamatele osaliselt tagasi, kui see tähendab kvaliteetsemaid avaliku sektori teenuseid, olgu eesmärgiks nt meditsiini lisarahastamine, haridusse ja kultuuri panustamine jne.

                      Aga igal juhul parem kui see praegune küürakas süsteem, kui tekib palgalõks ning mingil arusaamatul põhjusel peavad keskmise ja alla keskmise palgaga inimesel rohkem maksma hakkama.
                      Ma võin kihla vedada, et esimene kõrgem aste tuleb kuskil 1,25-1,5 keskmise pealt, kui see süsteem ära tehakse. Kui mitte veel madalamalt. Muidu ei tooks see astmeline tulumaks sisuliselt mingit raha sisse.

                      Kommentaar


                        ma täpselt ei kujuta ka ette, et kust need rahad siis äkki tulema hakkavad, kui astmed tehakse ainult "rikastele", nagu praegu seda asja rahvale (või rottidele, kui tsiteerida foorumi klassikuid) maha müüa üritatakse. nagu meil istuks sarnaselt rikastele riikidele Meistriliigas pingil terve persetäis 100 kilo nädalas teenivaid blingimehi, kellelt vaja üleliigne ära võtta... kui palju siin päriselt neid palgarikkaid on peale plastmehe? pigem saaksid siis mõjutatud need mitte nii rikkad, kes ajuti mingit oma pensiks säästetud või pärandiks saadud põllu- või metsamaad, teist kodu või muud sellist müüvad jne.

                        alustagu parem ettevõtte tulumaksust, sest seal me ujume samuti täiesti vastuvoolu. millegipärast peetakse normaalseks, et kui pankuritelt raha vaja, siis kutsume nad PMi juurde vastuvõtule ja teeme mingi vastastikku kasuliku vabatahtliku diili, selle asemel, et läbipaistev ja jätkusuutlik skeemitamisvaba reeglistik luua.

                        Kommentaar


                          Oli siis purjus v.

                          Kommentaar


                            Rõivasel "Pealtnägijaga" intervjuu juba kokku lepitud?

                            Kommentaar


                              Rõivasel on veel täispeaga sõitmine puudu. Aga õnneks on meil veel mängida.

                              Kommentaar


                                Siin meeldib inimestele astmelise tulumaksu üle jaurata. Tänasest "Esimesest stuudiost", Sikkut: "Kui inimene teenib palju, noh, näitekd 3000 eurot, peakski ta meie arvates rohkem maksma".

                                Arvestege siia juurde poliitiku koefitsent, et ta kipub ikka asju ilustama ja mõelge ise, kust see suurem maksuaste alata võiks. Ma panustan 2200 eurole.

                                Lihtsalt kontekstiks, et sotsid lubasid 2023 valimistel 3000st 28% maksu. Rah.minni ametnikud arvutasid, et aastal 2026 oleks see 135 milli lisatulu. Kuna vahepeal tulumaks 22%-ni tõstetud, siis reaalsuses veel vähem. Ehk mitte sittagi. Võite ise deduktiivselt tuletada, mida astmeline tulumaks eelarve lappimise eesmärgil tegelikult tähendama peaks.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X