320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
    Kas ma saan nüüd õigesti aru, et kõik need liisinguautode kasutajad saavad kaks korda reg.tasu maksta, kui soovivad auto välja osta?
    Ei, sest makstakse ainult ühe korra. Küll aga tekib vist olukord, kus juhul kui sul praegu auto liisingus, mis saab nt. 2026 makstud, maksad 2026 automaksu, sest siis on esimene ümberregistreerimine.

    Kommentaar


      Praegu ei maksa auto arvele võtmise eest?
      see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

      "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

      "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

      Kommentaar


        Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
        Praegu ei maksa auto arvele võtmise eest?
        Ma ei tea – pole kunagi autot arvele võtnud. Aga kui maksad, on see riigilõiv, mida automaksu-eelnõu kuidagi ei muuda.

        Kommentaar


          kui liisid, siis auto omanikuks pannakse liisingufirma. kui liisingu lõpuks auto välja ostad, registreeritakde sind uueks omanikuks. millisel hetkel automaksu võetakse ja kellelt? äkki võetaksegi mõlemal korral, kui seadusesse erandeid ei kirjutata. aga kui erandid lisatakse, siis tulevad kindlasti kohe mingid uued skeemid, kuidas maksu vältida.

          see oleks muidugi ekstra sigadus, kui nüüd näiteks 3 aastat tagasi liisinguga ostetud auto lõplik väljaost muudetakse üleöö paari kilo jagu kallimaks või mis iganes see ümberregistreerimismaks olema saab.

          edit: tundub, et liisingu lõppemisele ja pärandi vastuvõtmisele tehakse erand

          Rahandusministeerium muutis automaksu registreerimistasu põhimõtteid. Värske muudatus tähendab, et registreerimistasu muutub oluliselt odavamaks, kuid see rakendub nüüdsest ka kõikide Eesti registris olevate kasutatud autode esmase omanikuvahetuse puhul.

          Kommentaar


            huvitav, et Soomes maksustatakse autot ainult esmakordsel riiki toomisel-registreerimisel ja kõik on ok, aga meil oleks see ELi ühisturureeglite vastane, mistõttu tuleb hakata koorima ka riigisisesel edasimüümisel või -andmisel.

            või saan ma millestki valesti aru?


            As a rule, car tax must be paid on all passenger cars, delivery vans and buses with an unladen weight of less than 1,875 kg, as well as on motorcycles and other category L vehicles

            Kommentaar


              Niiehknaa tõmbab keegi ju OÜ Omanikuvahetus skeemi püsti, kus autod tegelikult registris omanikku vahetama ei hakka, lepingutega antakse kasutusõigus üle ja OÜ teenuse sisuks jääb omanikuvahetuse tegemata jätmisest tuleneva kammajaa nagu potentsiaalsete trahvide, aastamaksude jms haldamine.
              20 LEGEND

              Kommentaar


                Automaks on classic... ja absoluutselt kõige classicum keiss eestlasest. Ennast tõmmatakse rihmaks mingi suvalise ja fundamentaalselt 100% mõttetu asja pärast. Ja siis hakatakse vinguma, sest see asi on niigi nii kallis nende jaoks.

                Vittu! - elan lasnakal ja annelinnas üürikas ja maksa mingi pasa eest üüri ja siis mingi 200 + EUR veel liiparit.

                Vittu! - maal peab peret ju liigutama, see ei ole päris linnaelu. Vahemärkus (toim) - argumenteerija ei tea maaelust sittagi ja ehk ei tea ka, et antud kontekstis "maaeluks vajalik auto" ei ületa liisingu saamise künnist.

                Vittu! - Kaja Kallas, perse! Tuli veel siin hiljuti Jaak Madisoni ka süüdistama tühja koha pealt! Nüüd autot ka.

                Vittu-Vittu-Vittu. Türa, minu auto. Ja keegi ei mölise!

                Ma noor inimene ja igapäevaselt elukeskkonnas ju näen neid olukordi, kus igasugune finantsaritmeetika ei paneks ennast isegi mõtlema sellise auto peale. Autod, mille sisemust vahel bolt premiumis korra elus näinud (täispeaga seltskonnaga mängin uhket venda kui tellin). Kui küsida, et miks sa siis nii teed, siis adekvaatset vastust ei ole absull kelleltki veel saanud. Kõva värk noh. Tõsi, neilt, kellel tõepoolest maksta on (loe: ostavad cashis auto, paraku KM vabalt) ma ei küsi ka.

                Hariduse ja harituse küsimuseks taandub. Liiga kiiresti läheme vist euroopasse ja see näida on selle essents. Samamoodi kastirattad. Hiljuti väisasin veebruaris ühte kesk-euroopa riiki. Ja ennäe imet. Täitsa magistraalil sõitsidki naised lapsed korvis. Konkreetselt meie liivalaia. Aga kõik juhid arvestasid. Sest see normaalsus. Ju nad sitemad tegelt ja ei ole aru saanud sellest, mida meie siin tahame öelda! Vittu, mina liivalaial mingi märsilohistaja pärast ummikus ei istu! Elu putsis niigi, tööle jään hiljaks, autoliisinguga ka error ja nüüd maksud.

                Olge palun positiivsemad. Tegelt ka. Varsti võib meil siin olla sõda. Ja kui ei ole, siis ärge mõelge asju negatiivseks või siis mõtelgem läbi. Kas ja kui suur võitlus see 200 EUR ühekordne kulu siiski on. Homme saate vb vähi vms, siis max noku tunne mõelda, et kurat, saagisin just kahe soti valitsuse otsuse pärast, mis mind ei pruugi ka mõjutada.

                Kommentaar


                  Algselt postitas plastic Vaata postitust
                  Automaks on classic... ja absoluutselt kõige classicum keiss eestlasest. Ennast tõmmatakse rihmaks mingi suvalise ja fundamentaalselt 100% mõttetu asja pärast. Ja siis hakatakse vinguma, sest see asi on niigi nii kallis nende jaoks.
                  stop-it-help-meme.webp
                  Hello! I´m mentaly ill.

                  Kommentaar


                    plastic vingub, et teised vinguvad, classic
                    kui tõesti sõda tuleb, siis ma eelistaks metsa minna vana tossava maasturiga kastiratta asemel, aga eks sa tead kindlasti paremini.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust

                      Ma ei tea – pole kunagi autot arvele võtnud. Aga kui maksad, on see riigilõiv, mida automaksu-eelnõu kuidagi ei muuda.
                      Heal lapsel mitu nime. Aga tegelikult ma tegin vähe Võrklaeva.
                      see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                      "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                      "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                      Kommentaar


                        Algselt postitas vendetta Vaata postitust
                        plastic vingub, et teised vinguvad, classic
                        kui tõesti sõda tuleb, siis ma eelistaks metsa minna vana tossava maasturiga kastiratta asemel, aga eks sa tead kindlasti paremini.
                        Koomusk veel see, et makse vaja, sest sõda. Aga konkreetset maksu, mis sõjaga seotud pole (sest see oleks konkreetse eesmärgiga seotud). Maks, millele 80-90% inimestest poole sõnapealt allkirjastaks. Möliseks siis selles suunas... dum-dum, bum-bum.
                        see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                        "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                        "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                        Kommentaar


                          Algselt postitas vendetta Vaata postitust
                          plastic vingub, et teised vinguvad, classic
                          kui tõesti sõda tuleb, siis ma eelistaks metsa minna vana tossava maasturiga kastiratta asemel, aga eks sa tead kindlasti paremini.
                          Mida sa üldse sinna metsa ronid sõja ajal oma autoga?
                          Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                          My spell checking is second to nine!

                          Kommentaar


                            Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust

                            Mida sa üldse sinna metsa ronid sõja ajal oma autoga?
                            Puugid ju.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust

                              Mida sa üldse sinna metsa ronid sõja ajal oma autoga?
                              A kuidas siis kaitsepositsioonile peaks minema? Jalutama?
                              Hello! I´m mentaly ill.

                              Kommentaar


                                Bolt'iga!
                                see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                                "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                                "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                                Kommentaar

                                Working...
                                X