320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Päevapoliitika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Jätke see maksuküür alles, mille kaotamist mitte ükski kodanik pole üldse küsinudki, ja ongi juba 1/3 riigikaitse puuduolevast rahast olemas.
    Siis tulumaksule 1% otsa ja sõidame. Eks tegelikult mundris mehed maalivadki sünget pilti, aga tegelikult nalja pole siin.

    Kommentaar


      Reform + Sots on riigikogus 38 + 14 = 52 häält. Kui üleminekuturul edukalt tegutsada ja kuskilt kellegi veel kätte saaks, võiks E200 puhkusele saata.
      Oluliseks mõjutajaks on muidugi see, et kes peaks Riigikogust lahkuma, kui E200 ministrid Riigikokku naasevad.

      Käesolevas riigikogus koosseisus on 17 fraktsiooni mitte kuuluvat saadikut. Kõige rohkem on taasiseseisvumise järgses ajas olnud fraktsioonituid saadikuid 1995. aastal valitud riigikogu 8. koosseisus, kus oli 27 fraktsioonitut saadikut.

      Kommentaar


        Algselt postitas vendetta Vaata postitust
        Genialne! Järgmisel nädalal vabast jäägist 45% Rail Balticu jaoks, ülejärgmisel nädalal järelejäänust mingi 25% rohepöörde jaoks ja nii edasi.
        Kui kliimaministeeriumi kantsler ka jonnima hakkab, siis ilmselgelt tuleb ka need maksed ette võtta. Küllap nemad teavad, mis rahvale oluline on.
        20 LEGEND

        Kommentaar


          Algselt postitas vtp Vaata postitust

          Kui kliimaministeeriumi kantsler ka jonnima hakkab
          vähemalt see E200 rahastaja ei julge enam personaalse riigi jaoks 200m küsida
          GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
          GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
          (Seinfeld, The Pitch)

          Kommentaar


            Loen neid säutse, et mooni tahate, kuid makse mitte.... ruumilugemise klassika. Zebiilikid.
            see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

            "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

            "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

            Kommentaar


              Kogu mooni poleks isegi vaja ostma minna, saab sõbralt ka laenata:

              Eesti Vabariigi kaitseväe juhataja kindral Martin Herem selgitas Postimehele, milline on Eesti kaitsevägede masterplan Eesti kaitsmiseks sõjalise kallaletungi puhul ja kuidas selle põhjal arvutati välja kaitse-eelarvele lisaks veel 1,6 miljardi euro suurune laskemoonavajadus.


              Plaan on ilus. Keegi võiks ainult täpsustada, kaua see laovaru tavaolukorras säiliks, enne kui uuesti 1,6 miljardit sinna taguda on vaja.

              E: Kustile muidugi tekib siit ikka küsimus, et kui numbrid said mai lõpus - juuni alguses valmis ja kellelegi ametlikult lauale pole viidud, siis milleks tõmmelda?
              20 LEGEND

              Kommentaar


                Moon on päris lai mõiste. Aga kui võtta Ukraina sõja kogemust arvesse, siis kõige massilisemalt vaja minev moon on vana hea 155mm, kvaliteetselt toodetud ja ideaaltingimustes hoiustatult ei tohiks enne 15 aastat küll mingit probleemi hapuks minemisega olla. Kurikuulus DPICM kobarmoon toodeti enamuses 1970ndate lõpp ja 1980ndad, Ukrainlastelt pole küll eriti nurinat kuulda olnud, et ei tööta nii nagu kasutajajuhendis lubati. Kontrollida praegu ei viitsi, aga mälu järgi olid isegi mingid pikamaa raketid,,mille seerianumbreid vankad presenteerid, sinna 1990 kanti tootmisaastaga. Kallimatele asjadele tehakse mingi kindla aja tagant põhjalik kontroll tootja poolt ja pikendatakse lubatud kasutusaega.

                Kommentaar


                  Algselt postitas vtp Vaata postitust
                  Kogu mooni poleks isegi vaja ostma minna, saab sõbralt ka laenata:

                  Eesti Vabariigi kaitseväe juhataja kindral Martin Herem selgitas Postimehele, milline on Eesti kaitsevägede masterplan Eesti kaitsmiseks sõjalise kallaletungi puhul ja kuidas selle põhjal arvutati välja kaitse-eelarvele lisaks veel 1,6 miljardi euro suurune laskemoonavajadus.


                  Plaan on ilus. Keegi võiks ainult täpsustada, kaua see laovaru tavaolukorras säiliks, enne kui uuesti 1,6 miljardit sinna taguda on vaja.

                  E: Kustile muidugi tekib siit ikka küsimus, et kui numbrid said mai lõpus - juuni alguses valmis ja kellelegi ametlikult lauale pole viidud, siis milleks tõmmelda?
                  Kusti ütles, et see on orienteeruvalt 2 nädalat.

                  Kommentaar


                    PPP ei lõpeta oma idiootsustega üllatamast vähemalt.


                    See muidugi puhas kuld
                    Tallinna loomaaia Tiigrioru avamisele teel olnud kastirattaentusiast Pere lahkus Vabaduse väljakult diisli jõul. Talle tuli järele võimas nelikveoline maastur Toyota Land Cruiser 150. Viimase juht peatas oma sõiduki bussipeatuses ja lasi Perele märguandeks signaali, rikkudes sellega ka liiklusseadust. Abimeeri sohver pääses sel korral siiski politseinike manitsusest.

                    Kommentaar


                      See ka üks tore tükk, aplaus harnole ikka. https://www.err.ee/1609382093/harno-...stustarkvaraga

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Peeter I Vaata postitust
                        See ka üks tore tükk, aplaus harnole ikka. https://www.err.ee/1609382093/harno-...stustarkvaraga
                        HARNO kohta võiks ma 10 tuhande tähemärgiga essee kirjutada, kuna mu ema töötab haidusasutuses ja on nendega olnud pikalt seotud, siis ma olen kuulnud palju asju.

                        Aga see on üks viimaseid

                        Kommentaar


                          Algselt postitas JuriM Vaata postitust

                          HARNO kohta võiks ma 10 tuhande tähemärgiga essee kirjutada, kuna mu ema töötab haidusasutuses ja on nendega olnud pikalt seotud, siis ma olen kuulnud palju asju.

                          Aga see on üks viimaseid
                          Täisdebiilikud ja pulss 200 kui mōelda, et sellised vennad kuskil midagi otsustavad. Eriti noorte hariduses. Kinga peaksid saama ja lōuga ka veel (no nii käändes ja utreeritult).

                          Kommentaar


                            Ma kahtlustan, et teil pole õigus praegu Harno kallal vingudes. Pigem on siin ikkagi kaasus, kus rikkad vanemad päästsid oma lapse rahakotiga suurest jamast, sest riik otsustas, et see asi pole pikka protsessimist väärt.

                            Põhimõtteliselt oli ju kaasus lihtne: AI detektorisse lükati sisse need eksamitööd, kus mõni osa oli võrreldes teistega anomaalselt hästi lahendatud. Noh, kujundlikult, et ühest kirjutamisülesandest sai keegi 50%, aga teisest järsku 95%.

                            Ja sel juhul tuvastasid kõik programmid, et kirjatöö on kahtlane. Ma ei oska kõikide nende pädevuse osas kaasa rääkida, aga Turnitin, mis oli üks kasutatutest, on kindlasti pädev tarkvara, mida kasutavad nii plagiaadi kui AI-kirjutise tuvastamiseks ka kõik Euroopa juhtivad ülikoolid. Jah, päris pimesi usaldada ei saa ja ma detaile ka lõpuni ei tea, aga eeldan, et vaadati ikka kirjutisele natuke otsa ka.

                            Eriti naljakas oli õpilase peamine kaitseargument, et püüdsid eraõpetajaga eri teemasid aimata ning õppisid mitu AI kirjutatud kirjandit neil teemadel pähe. Vabandust väga, aga ega see nüüd nii lihtne ka pole. Neid teemasid on (parimal juhul) viis, ilmselt veelgi rohkem. Essee pikkus on 200 sõna. Kõlab siiralt ebausutavalt, kuidas keegi on inglise keele eksamiga nii jännis, et vajab eraõpetajat ja teeb muud osad ka pigem halvasti, aga suudab järsku 1000 sõna AI kirjandit inglise keeles ülitäpselt pähe õppida. No tõesti, ei ole usutav.

                            Muide, tegelikult kipuvad kõik AI-tuvastamise tarkvarad pigem AI tekste mitte üles leidma. St. tõenäosus vahele jääda on üsna väike, mitte ei ole valehäirete osakaal suur. Nt. Readingu ülikooli psühholoogiateaduskonna eksamil tehti just eksperiment. 94% AI-ga tehtud eksamitöid jäid tuvastamata ning 83% neist said kõrgema hinde kui pärisõpilaste keskmine.

                            Jutud, et eksamite vaatlejad suudavad midagi päriselt jälgida, on jura. Need on sisuliselt inimesed tänavalt, kellele makstakse passimise eest paarkümmend eurot. Mulle meenub matemaatikaõpetaja, kes ütles, et nende tegevus piirdub reaalselt kalkulaatorile pilgu heitmisega ja ilmselt ei suudaks nad isegi kaane tagant spikrit üles leida. Küll aga oli ta jutu point see, et isegi 1% vahelejäämistõenäosust pole seda väärt, et palun ärge spikerdage.

                            P.S. Ma kirjutasin ca 1.5a tagasi AI-st ühe artikli. Juba siis suutis ta nii inglise kui eesti keele riigieksami kirjandeid kirjutada üle keskmise hästi. Et, noh, eesti keeles poleks ilmselt maksimumpunktide lähedale saanud, aga ma olen kordades halvemaid kirjandeid näinud. Inglise keeles oli muidugi väga hea, sest see eksam on üsna primitiivsel tasemel.

                            P.S.2. Mulle meenus – ma ei tea, kas see sai ka kuskile artiklisse kirja –, et selle Kuressaare õpilase puhul oli teada fakt ka, et ta kandis eksami ajal nutikella.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust
                              Ma kahtlustan, et teil pole õigus praegu Harno kallal vingudes. Pigem on siin ikkagi kaasus, kus rikkad vanemad päästsid oma lapse rahakotiga suurest jamast, sest riik otsustas, et see asi pole pikka protsessimist väärt.

                              Põhimõtteliselt oli ju kaasus lihtne: AI detektorisse lükati sisse need eksamitööd, kus mõni osa oli võrreldes teistega anomaalselt hästi lahendatud. Noh, kujundlikult, et ühest kirjutamisülesandest sai keegi 50%, aga teisest järsku 95%.

                              Ja sel juhul tuvastasid kõik programmid, et kirjatöö on kahtlane. Ma ei oska kõikide nende pädevuse osas kaasa rääkida, aga Turnitin, mis oli üks kasutatutest, on kindlasti pädev tarkvara, mida kasutavad nii plagiaadi kui AI-kirjutise tuvastamiseks ka kõik Euroopa juhtivad ülikoolid. Jah, päris pimesi usaldada ei saa ja ma detaile ka lõpuni ei tea, aga eeldan, et vaadati ikka kirjutisele natuke otsa ka.

                              Eriti naljakas oli õpilase peamine kaitseargument, et püüdsid eraõpetajaga eri teemasid aimata ning õppisid mitu AI kirjutatud kirjandit neil teemadel pähe. Vabandust väga, aga ega see nüüd nii lihtne ka pole. Neid teemasid on (parimal juhul) viis, ilmselt veelgi rohkem. Essee pikkus on 200 sõna. Kõlab siiralt ebausutavalt, kuidas keegi on inglise keele eksamiga nii jännis, et vajab eraõpetajat ja teeb muud osad ka pigem halvasti, aga suudab järsku 1000 sõna AI kirjandit inglise keeles ülitäpselt pähe õppida. No tõesti, ei ole usutav.

                              Muide, tegelikult kipuvad kõik AI-tuvastamise tarkvarad pigem AI tekste mitte üles leidma. St. tõenäosus vahele jääda on üsna väike, mitte ei ole valehäirete osakaal suur. Nt. Readingu ülikooli psühholoogiateaduskonna eksamil tehti just eksperiment. 94% AI-ga tehtud eksamitöid jäid tuvastamata ning 83% neist said kõrgema hinde kui pärisõpilaste keskmine.

                              Jutud, et eksamite vaatlejad suudavad midagi päriselt jälgida, on jura. Need on sisuliselt inimesed tänavalt, kellele makstakse passimise eest paarkümmend eurot. Mulle meenub matemaatikaõpetaja, kes ütles, et nende tegevus piirdub reaalselt kalkulaatorile pilgu heitmisega ja ilmselt ei suudaks nad isegi kaane tagant spikrit üles leida. Küll aga oli ta jutu point see, et isegi 1% vahelejäämistõenäosust pole seda väärt, et palun ärge spikerdage.

                              P.S. Ma kirjutasin ca 1.5a tagasi AI-st ühe artikli. Juba siis suutis ta nii inglise kui eesti keele riigieksami kirjandeid kirjutada üle keskmise hästi. Et, noh, eesti keeles poleks ilmselt maksimumpunktide lähedale saanud, aga ma olen kordades halvemaid kirjandeid näinud. Inglise keeles oli muidugi väga hea, sest see eksam on üsna primitiivsel tasemel.

                              P.S.2. Mulle meenus – ma ei tea, kas see sai ka kuskile artiklisse kirja –, et selle Kuressaare õpilase puhul oli teada fakt ka, et ta kandis eksami ajal nutikella.
                              Väga pohhui on sellest tbh. Kui sul on politseil alkomeeter tuvastuse täpsusega x%, siis sul on võimalik teha juurde vereproov parema täpsusega y%.

                              Praegu mingi harno võtab suvalise “taatlemata” (utreeritult, aga ka sisuliselt, sest esimese kaasuse peale olid püksid all selili) tarkvara ja ütleb, et nii on ja kui ei meeldi, siis sul on 5 päeva aega vaidlustada.

                              Seega küsimus ei ole AI tuvastuse süsteemis vaid protsessis. Kui sa ikka oma tegevuse protsessi õigsusesse usud, siis mingi argument stiilis “rikka vanemate poeg ja ei viitsinud vaielda” on debiilsus kuubis isegi suurem.

                              Seega kui sinu või oponendi või harno arvamus on, et kõik on korras ja reeglid olid paigas (sh reeglid ok), aga “tra see rikka vanema poeg ja ta advokaadid, ei viitsi”, siis probleem säilib jätkuvalt.

                              Sa lihtsalt ei nussi noorte inimestega selliselt siis kui sul ei ole protsess läbi mõeldud. Ja kui sul on protsess läbi mõeldud, siis sa seisad selle eest ja ei lase mingi saaremaa tatikal (või ta vanematel) endast üle sõita.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas plastic Vaata postitust

                                Väga pohhui on sellest tbh. Kui sul on politseil alkomeeter tuvastuse täpsusega x%, siis sul on võimalik teha juurde vereproov parema täpsusega y%.

                                Praegu mingi harno võtab suvalise “taatlemata” (utreeritult, aga ka sisuliselt, sest esimese kaasuse peale olid püksid all selili) tarkvara ja ütleb, et nii on ja kui ei meeldi, siis sul on 5 päeva aega vaidlustada.

                                Seega küsimus ei ole AI tuvastuse süsteemis vaid protsessis. Kui sa ikka oma tegevuse protsessi õigsusesse usud, siis mingi argument stiilis “rikka vanemate poeg ja ei viitsinud vaielda” on debiilsus kuubis isegi suurem.

                                Seega kui sinu või oponendi või harno arvamus on, et kõik on korras ja reeglid olid paigas (sh reeglid ok), aga “tra see rikka vanema poeg ja ta advokaadid, ei viitsi”, siis probleem säilib jätkuvalt.
                                Juriidiline probleem on siin see, et kuskile tarkvarasse ei oleks tohtinud neid tekste ilmselt ette teatamata sisse toksida. Ja seepärast oleks ka kohtus peksa saadud, sest kuskil parandusjuhendis seda kirjas pole.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X