320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Uber, Taxify jms

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Marduk Vaata postitust
    Kuulge nüüd on neid sarnaseid äppe nii palju. Küsin, et milline neist on Tartus ringi uhamiseks parim?
    Jala. Või elektritakso. Kui ütlevad, et läheb aega siis ähvarda Taxify võtta.

    Kommentaar


      Algselt postitas Stok
      Mujal Eestis (s.t. mitte Tlnas ega Tartus) olen huvi pärast taxify käima pannud ja ühtegi vaba sõidukit pole näinud. Aga Tartus toimib küll, hinnad muidugi kõvasti kallimad kui Tlnas.
      Pärnus töötab Taxify väga hästi.
      The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

      Kommentaar


        Ma võibolla olen liiga eilse kütkeis, aga märkasin huvitavat seaduspära. Taxifyga on pidevalt kebekas teenelistel taksistidel, kes kasutavad mingit igivana GPSi. Ehk nad ei vaata seda, mida taxify näitab, vaid löövad enda juku prosel töötavasse GPSi aadressi sisse ja siis ekslevad kuskil päraperses.
        Näiteks kui tellida Taxifyga auto TV3 maja juurde, siis löövad nii Taxify kui ka Uber sisse aadressi Osmussaare 2a, mis nominaalselt kuulub küll päästekomandole, mis on paarsada meetrit eemal. Samas näitab Taxify ju ära asukoha kaardil, kuskohast telliti. Noh, aga kuna siis visatakse Taxifyga telefon kuhugi nurka ja lüüakse jukuga sisse, siis tiirutatakse tükk aega tigedalt ööpimeduses päästekeskuse juures.
        See selleks. Nemad on ka need, kes küsivad, et kuhu siis sõita ka ja kuhupoole minna ja mis seal kanalis on. Kui umbes keskööks oled viimaste aurude pealt jalka ära kommenteerinud, siis ma tavaliselt ohkan: "Sul peaks ju äppis näitama."
        Igatahes tahtis eile jälle kanali kaudu minna ja siis ütlesin, et ei, järvevana on parem. Vana taksist jooksis nii errorisse, et pidi jälle tükk aega Koidu tänavat jukusse sisse toksima ja siis muudkui ohkis, et ei tea küll, kuidas küll nii saab. Ehkki tema Juku oli üsnagi tark riist, siis soovitas ta talle sõita üle viadukti ja siis Filtri tee kaudu Tehnikasse. See on veidi pikem, aga paar minutit kiirem ots, kuna puuduvad ristmikud, foorid jms shit. Selle peale ta jälle ohkas tükk aega, et kuidas küll nii saab. Mina ohkasin vastu: "Kiirem on." Tema: "Ei tea, kuhu küll nüüd nii kiiret." Ja vajutas lapatsi põhja ja oleks peaaegu ohutussaarele otsa kihutanud. Igatahes koju jõudsin, tülli ei läinud. Ise imestasin, et kuidas tema kesmine hinne saab 4,9 olla...

        Kommentaar


          Noh, tegelikult on kuldreegel ka see, et kui tellid kuskile "imeliku" aadressi peale, siis alati aitab sõnumi saatmine, kus asud. Omal samad kogemused, kuna tellin ka kontori ukse ette, mitte kuskile suure tee peale. Võtab sinult 30 seki, et toksida a la "peterburi tee, tv3 maja" ja oled kindel, et auto on maja ees kui uksest väljud.
          Victoria Concordia Crescit

          Kommentaar


            Algselt postitas marv3llous Vaata postitust
            Noh, tegelikult on kuldreegel ka see, et kui tellid kuskile "imeliku" aadressi peale, siis alati aitab sõnumi saatmine, kus asud. Omal samad kogemused, kuna tellin ka kontori ukse ette, mitte kuskile suure tee peale. Võtab sinult 30 seki, et toksida a la "peterburi tee, tv3 maja" ja oled kindel, et auto on maja ees kui uksest väljud.
            No nine out of ten tulevad ka niisama TV3 maja juurde. Sest nemad kasutavad äppi, mis näitab ilusti ära, kus ja mis. Vanad karud tulevad ikka mingi kuradi suva järgi.

            Kommentaar


              Ehee, kui ma taxifyd sõitsin siis alguse panin ka waze´st ja kui hakkasin jõudma sinna, kust klient peale võtta, läksin taxify äpile üle, et näha täpsemalt kuhu klient end paigutas.
              Ela ja tunne, et elad
              see on kõige lihtsam
              filosoofia, mis toimib
              sule silmad ära vaata
              tagasi, hinga sügavalt ja
              hüppa üle iseenda varju
              tule koos minuga.

              Kommentaar


                Algselt postitas Iceman Vaata postitust
                Ehee, kui ma taxifyd sõitsin siis alguse panin ka waze´st ja kui hakkasin jõudma sinna, kust klient peale võtta, läksin taxify äpile üle, et näha täpsemalt kuhu klient end paigutas.
                Klientidele pelmeene ka pakkusid?

                Kommentaar


                  Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
                  Yandex alustas ainult Tallinnas. Üldine rusikareegel on see, et Tallinnas kasuta Uberit või kalliste hindade puhul Taxify'd. Mujal eestis kasuta Taxify'd, sest Uberit pole. Ja kui pole ka Taxify'd, siis käi jala.
                  Muide mujal tundub, et võib nende vähem-mainstream äppidega õnne olla.

                  Käisin nimelt mõned kuud tagasi Rakvere külje all ühes asulas ja mõtlesin, et krt, taksoga saaks vist varasema bussi peale. Aga h*i teadsin mõnda kohaliku taksisti numbrit. Tõmbasin TaxieGo (või kuidas see kirjapilt oligi), tellisin takso. Täitsa tuligi. Selline keskmine 00'ndate keskpaiga takso. Vana mersu, lõhnakuuski täis ja istmekatted mingid karvased.

                  Kohale sai, bussi peale jõudis aga kuradi kallis oli. Pluss pidi tasumiseks peatuma ATMi juures ja sullis maksma, sest sellel apil sisse ehitatud maksevarianti pole.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas rainis007 Vaata postitust
                    Muide mujal tundub, et võib nende vähem-mainstream äppidega õnne olla.

                    Käisin nimelt mõned kuud tagasi Rakvere külje all ühes asulas ja mõtlesin, et krt, taksoga saaks vist varasema bussi peale.

                    Kohale sai, bussi peale jõudis aga kuradi kallis oli. Pluss pidi tasumiseks peatuma ATMi juures ja sullis maksma, sest sellel apil sisse ehitatud maksevarianti pole.
                    Seal kandis ongi tavaks, et maksad mõlema otsa eest. Ehk siis kui takso sõidab linnast välja ja siis kui ta sõidab ka linna tagasi.

                    Kommentaar


                      Katsetasin ka Yandexi ära siis, mitu sõpra mainisid selle odavaid sõite.

                      No ega ei olegi midagi muud ilusat öelda, lisaks sellele hinnaga dumpigule.

                      Peamised probleemid -
                      1) Autosid ei ole (olen mitmel hommikul katsetanud, igal korral näidanud, et autosid pole)
                      2) App on toores (mitmed tõlked eestikeelses versioonis puudu - samas sellest sai üle ingliskeelseks muutes; samas ka muudab täiesti oma suva järgi neid salvestatud [näiteks kodu, töö jms] aadresse)
                      3) Väga sageli läheb kohalejõudmisajaga väga puusse - näiteks eile tellisin Yandexi kui hakkasin Stromkale võrku mängima minema. Tellisin, näitas 5 min. Hüppasin poodi, ostsin juua, kiirustasin välja ja jäänud oli endiselt 5 min. Kokku ootasin mingi 15 ja veidi peale.
                      4) Juhtide keeleoskus piirdub valdavalt idanaabrite keelega

                      Ehk kokkuvõtteks nagu mu esimeseks Yandexi juhiks sattunud juht ütles - seni kuni tahavad vene raha siia turule tampida tuleb võimalus ära kasutada, aga sellest hetkest kui dumping lõppeb läheb see app kustutamisele päris kindlasti.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas rainis007 Vaata postitust
                        Katsetasin ka Yandexi ära siis, mitu sõpra mainisid selle odavaid sõite.

                        No ega ei olegi midagi muud ilusat öelda, lisaks sellele hinnaga dumpigule.

                        Peamised probleemid -
                        1) Autosid ei ole (olen mitmel hommikul katsetanud, igal korral näidanud, et autosid pole)
                        2) App on toores (mitmed tõlked eestikeelses versioonis puudu - samas sellest sai üle ingliskeelseks muutes; samas ka muudab täiesti oma suva järgi neid salvestatud [näiteks kodu, töö jms] aadresse)
                        3) Väga sageli läheb kohalejõudmisajaga väga puusse - näiteks eile tellisin Yandexi kui hakkasin Stromkale võrku mängima minema. Tellisin, näitas 5 min. Hüppasin poodi, ostsin juua, kiirustasin välja ja jäänud oli endiselt 5 min. Kokku ootasin mingi 15 ja veidi peale.
                        4) Juhtide keeleoskus piirdub valdavalt idanaabrite keelega

                        Ehk kokkuvõtteks nagu mu esimeseks Yandexi juhiks sattunud juht ütles - seni kuni tahavad vene raha siia turule tampida tuleb võimalus ära kasutada, aga sellest hetkest kui dumping lõppeb läheb see app kustutamisele päris kindlasti.
                        Ja täna hommikul sain sellele arvamusele kinnitust.

                        Eile vahetult enne magamaminekut tuli meelde, et kella 9:00st hakkab koosolek ja pean selleks ajaks kontoris olema. Fine.
                        Panin äratuse varasemaks ja siputasin kiiremini hommikused toimetused tehtud. Hakkasin transpordivariante vaatama, et kuidas kõige kiiremini saada -

                        Esiteks checkisin Uberit - aus kaup, näitab ära, et Kristiinest kesklinna 9,5 EUR. Pass.
                        Järgmiseks Taxify - näitab alguses mõistliku hinda, panin tellima, ütles üsna kiirelt, et autosid pole. Okei.
                        Viimaseks Yandex - näitab, et autosid on. Panen otsima. Otsib,otsib,otsib,otsib, ei leia. Panen uuesti otsima olles juba sättimas bussile ennast. Riietumise ajal tuleb teade "Auto saabub 6 minuti pärast" (buss pidi väljuma samuti 6 min pärast). Olin juba natukene rahulikumalt võtma hakkamas, aga siis tuli ju meelde, et "ooot-oooooot, see on ju kuradi Yandex. Kas ma saan selle teenusele loota, et õigeks ajaks tööle jõuda?". Riietusin käbedalt, avasin korteriukse ja mis ma näen - 3 minutit hiljem vaatas appist vastu "Auto saabub 11 minuti pärast". Pole küll suurim matemaatika geenius, aga 6-3 ei tohiks võrduda 11'ga?

                        Bussile jõudes tühistasin tellimuse.
                        Jõudsin bussiga minuti pealt õigeks ajaks.

                        Päris kehv teenus peab olema kui Tallinna ühistransport on märgatavalt usaldusväärsem

                        Kommentaar


                          Suhteliselt sarnane kogemus Yandexiga laupäeva lõuna ajal. Kui varasemalt (ca viiel korral) polnud halba kogemust, siis nüüd oli lugu selline - näitas 5min kohale jõudmiseks, panin asjad kokku, et uksest välja minna ehk 5min pärast kui uuesti vaatasin näitas nüüd, et 7min jõudmiseks ja auto oli minust aina kaugemale suundumas. Eks sellega ole, et you get what you pay for.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas rainis007 Vaata postitust
                            Muide mujal tundub, et võib nende vähem-mainstream äppidega õnne olla.

                            Käisin nimelt mõned kuud tagasi Rakvere külje all ühes asulas ja mõtlesin, et krt, taksoga saaks vist varasema bussi peale. Aga h*i teadsin mõnda kohaliku taksisti numbrit. Tõmbasin TaxieGo (või kuidas see kirjapilt oligi), tellisin takso. Täitsa tuligi. Selline keskmine 00'ndate keskpaiga takso. Vana mersu, lõhnakuuski täis ja istmekatted mingid karvased.

                            Kohale sai, bussi peale jõudis aga kuradi kallis oli. Pluss pidi tasumiseks peatuma ATMi juures ja sullis maksma, sest sellel apil sisse ehitatud maksevarianti pole.


                            On ikka sisseehitatud maksevariandid kah. Mina kasutangi seda peamiselt, ise saab takso valida ja enamus ongi šabloonidega taksod nii et ma ei pea tiheda liiklusega kohtades numbrimärke skautima pingeliselt. Kohale tulevad ka väga õigeaegselt, pigem enne kui pärast sisestatud prognoosi.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas rahvaspordipäev Vaata postitust


                              On ikka sisseehitatud maksevariandid kah. Mina kasutangi seda peamiselt, ise saab takso valida ja enamus ongi šabloonidega taksod nii et ma ei pea tiheda liiklusega kohtades numbrimärke skautima pingeliselt. Kohale tulevad ka väga õigeaegselt, pigem enne kui pärast sisestatud prognoosi.
                              See oli kuid tagasi kui too olukord juhtus. On see funktsioon seal alati olnud (välistada ei saa, vb ma lihtsalt ei leidnud) või hiljuti lisatud ?

                              Kommentaar


                                Olnud on kindlasti kauem, mäletan, et eelmine aasta sõber ei leidnud ja pidin aitama otsida, et võib-olla oli lihtsalt vähenähtavamalt kohal varem.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X